Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN blisko punktów odniesienia, rynek czeka na dane makro

PLN blisko punktów odniesienia, rynek czeka na dane makro

2017-01-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację lokalnych konsolidacji na zestawieniach związanych z PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3671 PLN za euro, 4,0732 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0640 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0947 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,711% w przypadku obligacji 10-letnich.
O poranku w środku tygodnia

O poranku w środku tygodnia

2017-01-25 Raport poranny FMCM
Zaczynamy: Jesteśmy w środku tygodnia, w każdym razie jeśli patrzeć na to z perspektywy dni roboczych. Za nami dwa, przed nami też dwa, jeśli pominąć środę. Jak na razie z ważniejszych wydarzeń można wspomnieć wczorajszą decyzję brytyjskiego Sądu Najwyższego na temat Brexitu.

Zastanawiające zachowanie tureckiej liry

Zastanawiające zachowanie tureckiej liry

2017-01-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszym posiedzeniu banku centralnego Turcji zdecydowano się jedynie na podniesienie stopy pożyczkowej overnight o 75 p.b. do 9,25 proc. Główna tygodniowa stopa repo pozostała niezmieniona na poziomie 8,00 proc., chociaż oczekiwano tutaj jej podwyżki o minimum 50 p.b.
Dolar zaczyna szukać swojego dna?

Dolar zaczyna szukać swojego dna?

2017-01-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: W poniedziałek wieczorem prezydent Donald Trump zdecydował o rezygnacji USA w tzw. Programie Partnerstwa Transpacyficznego (TPP), który był przygotowywany przez poprzednią administrację, jako przeciwwaga dla pozycji Chin.
Cena ropy w konsolidacji

Cena ropy w konsolidacji

2017-01-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej utrzymują się wciąż w kilkutygodniowej konsolidacji – wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI delikatnie spadła, by dzisiaj rano odrobić już sporą część tych strat. W rezultacie, notowania ropy WTI poruszają się na początku bieżącego tygodnia w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę.
Dzień sądu dla funta, ale też dla euro

Dzień sądu dla funta, ale też dla euro

2017-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent Trump przechodzi od słów do czynów i wycofywanie się z paktów handlowych oraz zapowiedzi wysokich ceł ciążą na sentymencie rynkowym, zwiększając popyt na obligacje skarbowe i uderzając w USD. Dziś uwaga przenosi się GBP i wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Brexitu. Europa ma odczyt PMI, ale też ważą się losy wyborów we Włoszech.
Pakiet danych PMI i inne tematy

Pakiet danych PMI i inne tematy

2017-01-24 Raport poranny FMCM
Sytuacja na rynku: Wczoraj kalendarium było prawie puste – a dziś wręcz przeciwnie. Już w nocy poznaliśmy PMI dla przemysłu Japonii, wynik to 52,8 pkt przy prognozie 52,3 pkt. O 9:00 mamy PMI dla przemysłu i usług Francji, pół godziny później analogiczny pakiet będzie dotyczył gospodarki niemieckiej, zaś o 10:00 poznamy odczyty dla Strefy Euro.
Trump zaczyna od handlu

Trump zaczyna od handlu

2017-01-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Trump przechodzi od słów do czynów. Nie będzie porozumienia o wolnym handlu z krajami południowo-wschodniej Azji. Dolar pozostaje w łagodnym trendzie zniżkującym. W centrum uwagi dziś odczyty indeksów PMI ze Europy. Złoty stabilny, z dużym potencjałem do umocnienia.
PLN czeka na nowe impulsy, udana aukcja długu

PLN czeka na nowe impulsy, udana aukcja długu

2017-01-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi nam mocniejszych zmian na PLN, pomimo spadku kwotowań indeksu dolarowego do okolic 7-tygodniowych minimów. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3735 PLN za euro, 4,0683 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0770 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0830 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar nieco rozkojarzony

Eurodolar nieco rozkojarzony

2017-01-23 Raport popołudniowy FMCM
Trump attack: Donald Trump przymierza się do renegocjacji umów NAFTA (z Kanadą i Meksykiem) oraz TTP (z krajami Azji i Pacyfiku, bez Chin). Według obietnic wyborczych USA mają się wycofać z tych dokumentów i zastąpić je odpowiednimi umowami dwustronnymi. TTP nie została jeszcze zresztą ratyfikowana przez Kongres.
Trump uderza w protekcjonistyczne tony

Trump uderza w protekcjonistyczne tony

2017-01-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O ile informacje o możliwym podjęciu renegocjacji traktatu NAFTA, czy też zerwania porozumienia TPP (wolny handel w rejonie Pacyfiku) w ciągu niedługiego czasu, nie powinny być dla inwestorów zaskoczeniem, o tyle warto bliżej zatrzymać się przy depeszach po spotkaniu prezydenta z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu w Białym Domu.
Dolar jednak stracił po inauguracji Trumpa

Dolar jednak stracił po inauguracji Trumpa

2017-01-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Inauguracyjne wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa w piątek wieczorem było krótkie i nie przyniosło zapowiedzi żadnych gospodarczych konkretów. Nowy szef Białego Domu wspomniał jedynie o tym, że będzie podejmował działania zmierzające do ochrony interesów amerykańskich pracowników i promowania amerykańskich produktów. Padło słynne hasło „America First!”.
Trump trzyma rynki w napięciu

Trump trzyma rynki w napięciu

2017-01-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydentura Trumpa wystartowała, ale jak na razie rynki finansowe nie wykazują optymizmu z tego powodu. Sesja w Azji przynosi spadki indeksów, przecenę USD, a kupowane są bezpieczne przystanie: JPY i złoto. Protekcjonistyczny ton przemówienia inauguracyjnego wzbudza strach o skurczenie się światowej wymiany handlowej.
Sprawne cięcie produkcji ropy naftowej przez kraje OPEC i Rosję

Sprawne cięcie produkcji ropy naftowej przez kraje OPEC i Rosję

2017-01-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w piątek wyraźnie wzrosły, jednak i tak zakończyły cały miniony tydzień na delikatnym minusie. Dzisiaj cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się tuż powyżej poziomu 53 USD za baryłkę, czyli blisko piątkowego zamknięcia.
Silne długoterminowe fundamenty dolara

Silne długoterminowe fundamenty dolara

2017-01-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar traci, bo oczekiwania na jego dalsze umocnienie narosły zbyt gwałtownie. W krótkim terminie odwracanie długich pozycji będzie kontynuowane. W perspektywie dłuższej niż kilka miesięcy amerykańska waluta będzie mieć wzmocnione fundamenty, uwzględniając plany gospodarcze D. Trumpa.
PLN bez większych zmian, rynek analizuje wypowiedzi Trumpa

PLN bez większych zmian, rynek analizuje wypowiedzi Trumpa

2017-01-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty. Lokalnie możemy zaobserwować nieznaczne umocnienie wobec USD oraz słabość w stosunku do EUR czy CHF, jednak skala ruchów pozostaje ograniczona.
Czas słabnącego dolara

Czas słabnącego dolara

2017-01-23 Raport poranny FMCM
Hen, coraz wyżej: Eurodolar mknie do góry – to fakt. Nowa świeca dzienna, rozpoczynająca ten tydzień, jest jawnie zwyżkowa. Ocieramy się o 1,0750. To, co można obserwować od 3 stycznia to nowy trend, por. minima z 11 i 19 stycznia. A przecież tenże 3 stycznia miał dołek na 1,0340.
Yellen, Trump, May – tydzień nazwisk

Yellen, Trump, May – tydzień nazwisk

2017-01-20 Raport tygodniowy FMCM
Za nami pięć dni: Donald Trump nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Do niedawna można było mieć wątpliwości, bo ostatecznie był to tylko (i aż) prezydent elekt. Ale teraz Trump został zaprzysiężony. W tym tygodniu Trumpa uznano za czynnik obniżający wartość dolara – a to dlatego, że wypowiedział się krytycznie o pozycji gospodarki amerykańskiej w relacji do chińskiej.
PKN osłabił WIG20

PKN osłabił WIG20

2017-01-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście zawieszania, jakiego doświadczają ostatnio rynki w oczekiwaniu na zaprzysiężenie nowego prezydenta USA. W wielu komentarzach analityków i inwestorów pojawiała się obawa, ...
Era Trumpa = era silnego dolara?

Era Trumpa = era silnego dolara?

2017-01-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu pojawił się nowy czynnik ryzyka dla dolara – stanowisko administracji Trumpa odnośnie siły waluty. Czy dolar jest silny, czy zbyt silny, czy nie ma to dla administracji żadnego znaczenia? I w jakim kontekście siłą USD jest oceniana: wartości, międzynarodowego znaczenia, jakości wykonania banknotów?