Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy z łupków w USA

Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy z łupków w USA

2017-02-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki. Po wcześniejszych trzech wzrostowych sesjach, wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI spadła o 1,8%, schodząc tym samym poniżej poziomu 53 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena tego surowca odbija w górę.
Dolar potrzebuje sympatii Yellen

Dolar potrzebuje sympatii Yellen

2017-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar zrobił krok do przodu w poniedziałek, żeby dziś zrobić krok w tył. Dobry sentyment został zastąpiony przez rysy na idealnym obliczu administracji Trumpa (rezygnacja doradcy ds. bezpieczeństwa), ale też niepewność o wydźwięk wystąpienia prezes Fed Yellen dziś po południu nakłania do realizacji zysków.

PLN słabszy, pomimo dobrych danych makro

PLN słabszy, pomimo dobrych danych makro

2017-02-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3106 PLN za euro, 4,0602 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0440 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0939 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ważny wtorek

Ważny wtorek

2017-02-14 Raport poranny FMCM
Czas Yellen i innych: Sporo będzie się dziś działo. Co ciekawe, wczoraj nie działo się nic szczególnego w kalendarium, a mimo tego złoty poruszył się dość mocno (tracąc na wartości), zaś eurodolar też nie stał w miejscu, schodząc do 1,06 i niżej.
Dotknięcie charakterystycznej linii

Dotknięcie charakterystycznej linii

2017-02-13 Raport popołudniowy FMCM
O czym mowa? Mowa o linii 1,06 na wykresie głównej pary walutowej, tj. eurodolara. Rano, około godziny ósmej, gdy pisaliśmy pierwszy raport, wykres pozycjonował się w okolicach 1,0640. Po południu i wieczorem jest znacznie niżej.
Słowa Mnuchina pomogą dolarowi?

Słowa Mnuchina pomogą dolarowi?

2017-02-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Steve Mnuchin jest już na ostatniej drodze do oficjalnej nominacji na Sekretarza Skarbu – dzisiaj w nocy ostateczne decyzje w tej sprawie powinien podjąć Senat USA. W tym kontekście w kolejnych kilkunastu godzinach należy oczekiwać jego oficjalnych już wystąpień, ...
W tym tygodniu Yellen zdecyduje o sile dolara

W tym tygodniu Yellen zdecyduje o sile dolara

2017-02-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Japonii w piątek wieczorem, prezydent Trump zaznaczył, że Stany Zjednoczone nadal będą gwarantować bezpieczeństwo tego kraju – zwłaszcza w kwestii spornych wysp z Chinami (Senkaku).
OPEC: cięcie produkcji ropy wykonane w 92 procentach

OPEC: cięcie produkcji ropy wykonane w 92 procentach

2017-02-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Druga połowa ubiegłego tygodnia na rynku ropy naftowej upływała pod wyraźne dyktando strony popytowej. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI zniwelowała tym samym spadki z początku minionego tygodnia i z powrotem dotarła do okolic 54 USD za baryłkę.
W politycznym szumie

W politycznym szumie

2017-02-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe w dalszym ciągu wykazują oznaki zagubienia w szumie informacyjnym, gdzie ryzyka polityczne odgrywają główną rolę. Szczyt Trump-Abe zakończył się bez niespodzianek, co uspokaja USD/JPY. Dolar w optymizmie czeka na „fenomenalny” plan podatkowy. W Europie ryzyko polityczne ma coraz więcej twarzy.
Startujemy na walutach

Startujemy na walutach

2017-02-13 Raport poranny FMCM
Szeroki rynek: Na eurodolarze mamy dziś rano, przed godziną ósmą, ok. 1,0630. W nocy i nad ranem wykres lokował się jeszcze niżej, przy 1,0615. Generalnie jednak dolar wciąż jest w miarę mocny. Od 2 lutego mamy na wykresie korektę na jego rzecz, można ją nawet nazwać miniaturowym, krótkoterminowym trendem spadkowym.
PLN bez większych zmian, odczyt CPI w kalendarzu

PLN bez większych zmian, odczyt CPI w kalendarzu

2017-02-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi nam nieznacznie mocniejszego PLN wobec zagranicznych dewiz, kontynuując ruchy z piątku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2938 PLN za euro, 4,0396 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0247 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0456 PLN w relacji do funta szterlinga.
Tydzień potwierdzonych oczekiwań

Tydzień potwierdzonych oczekiwań

2017-02-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrej sesji na Wall Street, gdzie pierwszy raz od 25 stycznia trzy główne indeksy solidarnie zameldowały się na nowych rekordach wszechczasów.
Amerykański sen o niskich podatkach i ochronie rynku

Amerykański sen o niskich podatkach i ochronie rynku

2017-02-10 Raport tygodniowy FMCM
Zerknijmy na wykres: Możemy prześledzić kilka perspektyw czasowych. Najpierw – horyzonty długoterminowe. Weźmy początek maja 2016, kiedy to eurodolar pozycjonował się powyżej 1,16. Od tego czasu generalna tendencja jest niewątpliwie spadkowa, tj. umacniająca dolara.
Trump ustawia dolara

Trump ustawia dolara

2017-02-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Prezydent Donald Trump zapowiedział wczoraj po południu, że w ciągu 2-3 tygodni zaprezentuje „coś fenomenalnego” na temat podatków. Słowa te padły przy okazji jego wypowiedzi na temat przemysł lotniczego.
Duży import ropy naftowej do Chin

Duży import ropy naftowej do Chin

2017-02-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas wczorajszej sesji notowania ropy naftowej kontynuowały odreagowanie wzrostowe rozpoczęte w środę. W rezultacie, cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych ponownie zbliżyła się do poziomu 53 USD za baryłkę. Z jego pokonaniem są już jednak problemy, ponieważ dzisiaj rano cena ropy w USA kieruje się delikatnie w dół.
Większość w Fed przeciwko trzem podwyżkom?

Większość w Fed przeciwko trzem podwyżkom?

2017-02-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Chiny notują lepsze od prognoz dane handlowe, ale od nowego roku postępuje tam proces zacieśniania warunków monetarnych. Bank centralny podnosi stopy, ogranicza transakcje na rynku pieniężnym (repo), ogranicza płynność banków. Wobec coraz silniejszego drenażu rezerw walutowych, to nowy instrument w walce o mocniejszą walutę.
Piątek pod znakiem danych przemysłowych

Piątek pod znakiem danych przemysłowych

2017-02-10 Raport poranny FMCM
Co w programie? Eurodolar pozycjonuje się przy 1,0650-60. Jest zatem relatywnie nisko, aczkolwiek obraz ostatnich kilku dni jest ostatecznie bardziej konsolidacyjny niż spadkowy. W każdym razie dolar broni się i wizja przebicia 1,08 została odsunięta w czasie lub wręcz zanegowana na dłuższy okres.
Spadek dynamiki korekty na PLN, dobre nastroje na rynkach

Spadek dynamiki korekty na PLN, dobre nastroje na rynkach

2017-02-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po wczorajszym wyhamowaniu korekty spadkowej. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,3105 PLN za euro, 4,0484 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0373 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0580 PLN w relacji do funta szterlinga.
RBNZ skarcił rynek, choć tylko na chwilę

RBNZ skarcił rynek, choć tylko na chwilę

2017-02-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Kiwi potwierdza swoje skojarzenia z nielotem, a RBNZ pierwszy raz od dłuższego czasu poprawnie wykorzystał werbalną interwencję, nawet jeśli na dłuższą metę trudno mu będzie pozostawać obojętnym na poprawę sytuacji w gospodarce.
Stoicki spokój RPP

Stoicki spokój RPP

2017-02-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Stopy procentowe w Polsce pozostaną na stabilnym poziomie co najmniej do końca roku, co wydaje się optymalnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę najpewniej przejściowy charakter odbicia inflacji i spadek stóp równowagi w skali świata.