Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jastrzębie wypowiedzi, gołębie minutes?

Jastrzębie wypowiedzi, gołębie minutes?

2017-02-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Przedstawiciele Fed dwoją się i troją, by utwierdzić graczy w przekonaniu, że w 2017 r. dojdzie do trzech, a nie jak sądzi rynek dwóch, podwyżek stóp procentowych w USA. Dolar nieco zyskuje, ale pozostaje słabszy niż w połowie miesiąca. Naszym zdaniem dzisiejsze minutes potwierdzą, że do podwyżki dojdzie jednak dopiero w II kw.
PLN mocniejszy do EUR oraz CHF, rynek czeka na zapiski FED

PLN mocniejszy do EUR oraz CHF, rynek czeka na zapiski FED

2017-02-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego złotego w relacji do euro oraz szwajcarskiego franka. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2954 PLN za euro, 4,0720 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0359 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0925 PLN w relacji do funta szterlinga.

Niemiecki indeks i inne tematy

Niemiecki indeks i inne tematy

2017-02-22 Raport poranny FMCM
Wielki świat: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano przy 1,0540-55. Dolar pozostaje zatem całkiem silny. To bardzo znamienne, bo teoretycznie rzecz biorąc, wczorajsze przekazy z kalendarium makro czy mediów niekoniecznie były pro-dolarowe.
Mimo dobrych danych z Europy to dolar zyskał na sile

Mimo dobrych danych z Europy to dolar zyskał na sile

2017-02-21 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze: Indeks PMI dla usług w Strefie Euro za luty wyniósł 55,6 pkt przy prognozie 53,7 pkt. Dla przemysłu to 55,5 pkt przy założeniu 55 pkt. W Niemczech oczekiwano 53,7 pkt dla usług (było 54,4 pkt) i 56 pkt dla przemysłu (było 56 pkt). Mimo tego, jak widzimy, euro nie zyskuje na wartości.
PMI z USA nie daje nowego paliwa do zwyżek dolara

PMI z USA nie daje nowego paliwa do zwyżek dolara

2017-02-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieoczekiwanie szacunki Markit za luty wskazały na spadek miernika aktywności przemysłu do 54,3 pkt. z 55,0 pkt. w styczniu, a usług do 53,9 pkt. z 55,6 pkt. Rynki spodziewały się dalszych zwyżek, stąd też dane dały pretekst do wyhamowania zwyżek dolara.
Dolar jednak w górę

Dolar jednak w górę

2017-02-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem Patricka Harkera z oddziału FED w Filadelfii (ma prawo głosu w FOMC w tym roku) podwyżka stóp procentowych w marcu powinna być rozważona, gdyż sytuacja makroekonomiczna idzie w dobrym kierunku.
Rekordowa długa pozycja funduszy na rynku ropy naftowej

Rekordowa długa pozycja funduszy na rynku ropy naftowej

2017-02-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych upływał raczej spokojnie, głównie ze względu na nieobecność Amerykanów, obchodzących wczoraj Dzień Prezydenta. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły wczorajszą sesję na delikatnym plusie w okolicach poziomu 54 USD za baryłkę.
Tydzień rozpoczyna się dopiero teraz

Tydzień rozpoczyna się dopiero teraz

2017-02-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami ospały start tygodnia przez święto w USA przy totalnym braku bodźców do handlu. Rynek walutowy pozostaje w dryfie, szanując krańcowe techniczne bariery. Wtorek przynosi wzmocnienie USD przy jastrzębich komentarzach z Fed.
Złoty korekcyjnie mocniejszy

Złoty korekcyjnie mocniejszy

2017-02-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Do zmian, które zaszły na rynkach na wczorajszej sesji należy podchodzić ostrożnie i nie wyciągać na tej podstawie daleko idących wniosków. Umocnienie złotego jest przejściowe. Podobnie na podstawowej parze EUR/USD spadki poniżej 1,06 to naszym zdaniem chwilowy szum, a przed końcem tygodnia rynek powróci do zwyżek.
PLN bez większych zmian, rynek pozostaje nerwowy

PLN bez większych zmian, rynek pozostaje nerwowy

2017-02-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, którego wycena utrzymuje się w ramach ostatnich konsolidacji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3167 PLN za euro, 4,0783 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0540 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0783 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziś w kalendarium ciekawsze dane

Dziś w kalendarium ciekawsze dane

2017-02-21 Raport poranny FMCM
Co słychać w wielkim świecie? Pierwsza rzecz jest taka, że Grecy – jak wynika z ustaleń Eurogrupy – będą realizować kolejne reformy, mianowicie po roku 2018. Będą one dotyczyć sektora emerytalnego i kwestii podatkowych. Koncepcja jest taka, że Ateny będą mogły skoncentrować się na takich przemianach, które będą mniej bolesne dla zmęczonego cięciami i oszczędnościami społeczeństwa.
Izba Lordów debatuje, a funt zyskuje

Izba Lordów debatuje, a funt zyskuje

2017-02-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj i jutro w Izbie Lordów (wyższej izbie brytyjskiego parlamentu) odbędzie się dyskusja nt. Brexitu, która może być „gorąca”, co zapowiadali już opozycyjni laburzyści, którzy zwyczajnie chcą zbić kapitał polityczny na wątpliwościach związanych z tym procesem.
Poniedziałek czeka na wtorek

Poniedziałek czeka na wtorek

2017-02-20 Raport popołudniowy FMCM
Co z główną parą? Nie ma dziś danych makro z USA, nie ma tam handlu, bo obchodzone jest święto państwowe, mianowicie Dzień Prezydenta. Z tego względu na eurodolarze dzieje się niewiele. Euro się delikatnie wzmocniło, ale w istocie to wszystko ruchy w granicach 1,06 – 1,0620 (mniej więcej).
Dalszy wzrost produkcji ropy naftowej w Iranie

Dalszy wzrost produkcji ropy naftowej w Iranie

2017-02-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W minionym tygodniu sytuacja na rynku ropy naftowej nie zmieniła się istotnie. Cena tego surowca poruszała się w konsolidacji, która na tym rynku trwa już od połowy grudnia ub.r. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły miniony tydzień tuż poniżej poziomu 54 USD za baryłkę i dzisiaj rano poruszają się w tym rejonie.
Moment na rozważania

Moment na rozważania

2017-02-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Nowy tydzień startuje w ospałym tempie, gdyż perspektywa święta w USA paraliżuje handel na rynkach całego globu. Chwila oddechu od wydarzeń makro może posłużyć do zadumy nad rozwojem sytuacji po stronie ryzyk politycznych, gdzie jest coraz więcej pytań niż odpowiedzi.
PLN stabilny, niska aktywność rynku na początku tygodnia

PLN stabilny, niska aktywność rynku na początku tygodnia

2017-02-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Uczestnicy rynku kwotują PLN następująco: 4,0803 PLN za euro, 4,0792 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0681 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0722 PLN w relacji do funta szterlinga.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2017-02-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty bez reakcji na publikację świetnych danych z gospodarki. Rynek wcześniej uwzględnił je już w cenach. Spodziewane dalsze, łagodne osłabienie. Dzisiejsza sesja pod nieobecność Amerykanów zapowiada się spokojnie. Na przestrzeni tygodnia w centrum uwagi jedynie publikacja sprawozdania z pierwszego posiedzenia Fed w tym roku.
Dolar w mocy

Dolar w mocy

2017-02-20 Raport poranny FMCM
Na rynku: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano dość nisko, w okolicach poziomu 1,06. Pod koniec ubiegłego tygodnia sięgał okolic 1,0670-80, tak więc z tej perspektywy mamy niewątpliwie powrót waluty amerykańskiej do siły. Zgadzałoby się to z naszą długoterminową koncepcją, w myśl której dolar winien zyskiwać, bo Fed będzie realizować relatywnie jastrzębią politykę.
Dobre dane z Polski, ale złoty już nie zarabia

Dobre dane z Polski, ale złoty już nie zarabia

2017-02-18 Raport tygodniowy FMCM
W wielkim świecie: W długim horyzoncie czasowym, licząc od pierwszych miesięcy roku 2015, mamy na wykresie eurodolara szeroką konsolidację. Jej dolnym ograniczeniem przez długi czas była okolica 1,05. Teraz, biorąc pod uwagę wydarzenia z grudnia i stycznia, ściślejsze byłoby mówienie o strefie 1,0350 – 1,05 (w przybliżeniu). Górna granica to pas 1,15 – 1,17.
Chwila wytchnienia po intensywnym tygodniu

Chwila wytchnienia po intensywnym tygodniu

2017-02-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po tym, jak kluczowe raporty za styczeń z USA już za nami, następny tydzień przynosi niewiele pod kątem istotnych publikacji. Protokół z ostatniego posiedzenia FOMC będzie najważniejszym wydarzeniem, choć tak samo, jak sam komunikat po posiedzeniu wniósł niewiele nowego w kwestii postrzegania przyszłej polityki Fed, tak i protokół nie powinien zawierać niespodzianek.