Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Drugie oblicze „efektu Trumpa”

Drugie oblicze „efektu Trumpa”

2017-01-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Nieobliczalność prezydenta-elekta Trumpa może być ważnym czynnikiem ryzyka w 2017 r. i we wtorek mieliśmy próbkę tego, jak rynki mogą reagować w obliczu takich niespodzianek. Polityka nowej administracji to obustronne ryzyka dla gospodarki USA i USD, podnosząc zmienność tego drugiego. Dane makro dalej stanowią wsparcie, ale inwestorzy patrzą na wszystkie aspekty.
Dylemat EBC

Dylemat EBC

2017-01-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Szybszy niż się spodziewano wzrost inflacji stawia władze monetarne Europy w niezręcznej sytuacji po wydłużeniu aż o rok programu skupu obligacji. Najważniejszym pytaniem dla przyszłości kursu EUR/USD w 2017 r. może nie być to, ile razy Fed podniesie stopy procentowe, ale czy EBC ograniczy łagodzenie.

EUR/PLN poniżej 4,40 PLN, inwestorzy wracają na rynki

EUR/PLN poniżej 4,40 PLN, inwestorzy wracają na rynki

2017-01-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację umocnienia PLN, pomimo ponownego testu 14-letnich maksimów na wycenie dolara amerykańskiego. Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,3830 PLN za euro, 4,2145 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1567 PLN w relacji do funta szterlinga.
Przełom na EUR/PLN?

Przełom na EUR/PLN?

2017-01-04 Raport poranny FMCM
Sytuacja głównej pary: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano przy 1,04. Cóż można tu rzec? Zgodnie z tym, czego mogliśmy się spodziewać po decyzjach EBC i Fed, dolar pozostaje silny. Wczoraj mieliśmy dobre odczyty indeksów PMI dla amerykańskiego przemysłu, a teraz czekamy na piątek.
Siła wstąpiła na nowo w amerykański pieniądz

Siła wstąpiła na nowo w amerykański pieniądz

2017-01-03 Raport wieczorny FMCM
Cóż to się działo? Eurodolar zanotował dziś przez moment zejście do 1,0345. Wszelkie spekulacji na temat możliwości wzrostów pary w rejon 1,06 i wyżej zostały tym samym wygaszone – przynajmniej na kilka dni, a prawdopodobnie na znacznie dłuższy czas.
Banki mocno w górę

Banki mocno w górę

2017-01-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek dzisiejszej sesji pozbawiony był impulsów z USA, które dopiero dziś zaczęły pracę w Nowym Roku. Brak było również notowań z Azji i tylko niektóre rynki europejskie handlowały wczoraj. Pomimo to wystartowaliśmy dziś z dużym impetem w górę. Wczorajszy delikatny optymizm uległ od rana wzmocnieniu i w efekcie mamy poważny wzrost o 1,7 proc.
ISM nie osłabił dolara

ISM nie osłabił dolara

2017-01-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Indeks ISM dla przemysłu za grudzień wypadł powyżej prognozowanych przez rynek 53,6 pkt. rosnąc do 54,7 pkt. Dobrze zaprezentował się też subindeks zatrudnienia (53,1 pkt.), co jest ważną informacją przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy USA.
Dolar jeszcze mocny, ale to może się zmienić

Dolar jeszcze mocny, ale to może się zmienić

2017-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin wzrósł w grudniu do 51,9 pkt. z 50,9 pkt. (szacowano jego spadek do 50,7 pkt.). To najwyższy poziom od stycznia 2013 r. i szósty miesiąc ekspansji z rzędu. Dużą dynamikę odnotowały subindeksy (produkcja i inflacja najszybciej od 6 lat).
Wzrost produkcji ropy naftowej w Libii

Wzrost produkcji ropy naftowej w Libii

2017-01-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po poniedziałkowym dniu bez sesji na rynkach towarowych, dzisiejsza sesja na rynku ropy naftowej rozpoczyna się w miarę dobrze. Notowania amerykańskiej ropy WTI rozpoczęły dzisiejszą sesję powyżej poziomu 54 USD za baryłkę i obecnie poruszają się w jego okolicach. Niemniej, notowania ropy naftowej mają problem z kontynuacją wzrostów, co może świadczyć o rosnącej sile strony podażowej.
Pozytywne wibracje z Chin

Pozytywne wibracje z Chin

2017-01-03 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek główne rynki rozpoczynają normalny handel i tylko Japonia przedłużyła sobie świętowanie, co trochę stłumiło obroty w nocy, ale generalny klimat jest optymistyczny. Dane o poprawie aktywności w chińskim przemyśle oraz stabilizacja kursu juana wysyłają pozytywne wibracje. USD zaczyna handel w Europie mocnym wejściem, ale po południu będzie potrzebował wsparcia z raportu ISM.
Złoty słaby pomimo lepszych fundamentów

Złoty słaby pomimo lepszych fundamentów

2017-01-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Pogłoski o konieczności zdewaluowania CNY i wprowadzenia kontroli przepływu kapitału, by utrzymać stabilność walutynie tworzą dobrego klimatu do aprecjacji złotego i walut emerging markets. Dalsze umocnienie bitcoina, przypisywane powszechnie chińskim inwestorom próbującym chronić kapitał, wskazuje, że coś jest na rzeczy i nie można wykluczyć powtórki z sierpnia 2015 r.
PLN bez większej reakcji na PMI

PLN bez większej reakcji na PMI

2017-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po podwyższonej zmienności w ostatnich godzinach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4113 PLN za euro, 4,2064 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1129 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1718 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,687% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wtorek – PMI tym razem dla Ameryki

Wtorek – PMI tym razem dla Ameryki

2017-01-03 Raport poranny FMCM
Główna para: Już wczoraj mieliśmy sporą serię PMI dla przemysłu – poznaliśmy odczyty m.in. dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, a także dla Indii czy Polski. Dziś w nocy napłynęła tego rodzaju publikacja z Chin, wynik to 51,9 pkt przy prognozie 50,7 pkt.
Jen dalej słaby

Jen dalej słaby

2017-01-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli spojrzymy na relację dolara z walutami G-10 to patrząc od Świąt Bożego Narodzenia (25.12) zyskał on (i to minimalnie) tylko w relacji z japońskim jenem. Słabość JPY to „zasługa” danych, które poznaliśmy w zeszłym tygodniu. Z szeregu publikacji uwagę zwróciły te nt. inflacji CPI, które pokazały utrzymujący się marazm w tym względzie.
Dolar zaczyna nowy rok od nieznacznego umocnienia

Dolar zaczyna nowy rok od nieznacznego umocnienia

2017-01-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Dzisiaj nie pracują rynki w Japonii, Chinach, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i USA. Chiny: Indeks PMI dla przemysłu (rządowy) spadł w grudniu do 51,4 pkt. z 51,7 pkt. (oczekiwano 51,5 pkt.), a usługowy do 54,5 pkt. z 54,7 pkt.
Przebudzenie inflacji

Przebudzenie inflacji

2017-01-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Dynamiczny wzrost inflacji w grudniu wskazuje, że Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała poważnie rozważyć opcję podniesienia stóp procentowych w tym roku. Rynek póki co spokojnie reaguje na dane i nie w pełni uwzględnia scenariusz podwyżki w 2017 r.
Ospały start

Ospały start

2017-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Szczęśliwego Nowego Roku! Choć chyba powinien sobie darować ten wykrzyknik, by nie obudzić większości inwestorów na świecie, którzy wolne przedłużyli sobie o jeszcze jedne dzien. Pośród wielu zamknięte są rynki w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA. W kalendarzu mamy kilka odczytów PMI z Europy.
PLN bez większych zmian, indeksy PMI w kalendarzu

PLN bez większych zmian, indeksy PMI w kalendarzu

2017-01-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego roku na rynku walutowym nie przynosi mocniejszych ruchów na wycenie polskiego złotego. Poranna stabilizacja PLN ma związek z potencjalnie niską aktywnością rynku z uwagi na dzień wolny od handlu m.in. w UK, USA czy Japonii.
Wejście w nowy rok

Wejście w nowy rok

2017-01-02 Raport poranny FMCM
Zaczynamy ten czas: Tym razem specyficzne było to, że zarówno Wigilia i Boże Narodzenie, jak i Sylwester wraz z 1 stycznia przypadły na dni weekendowe, na sobotę i niedzielę. Z tego powodu przerwy w biznesie były dość krótkie, nawet jeśli w wielu biurach czy bankach traderzy, analitycy i menedżerowie wzięli dodatkowe urlopy.
Wszystko zaczyna się od nowa

Wszystko zaczyna się od nowa

2016-12-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Dobiega końca okres świątecznego marazmu przeplatanego konsekwencjami niskiej płynności. Gadających zwierząt nie było słychać, ale przemówiły za to algorytmy transakcyjne, w nocy wyrzucając EUR/USD do 1,0650. Po Nowym Roku handel wraca do normy, a z nim kontynuowanie starych tematów i szukanie nowych. To oznacza utrzymanie siły USD, ale uwaga na Chiny.