Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W cenach walut zbyt duża rozbieżność między Fed a EBC

W cenach walut zbyt duża rozbieżność między Fed a EBC

2017-01-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek łagodnie zwiększył oczekiwania na wzrost stóp procentowych Fed w czerwcu po jastrzębiej wypowiedzi członka FOMC E. Rosnegrena podtrzymującej scenariusz zarysowany w projekcjach Komitetu (3 podwyżki). Dolar jednak stracił, co wskazuje, że kluczowe pozycje na rynku ustawione są przeciwko wolucie USA.
Korekta ostatniego umocnienia PLN

Korekta ostatniego umocnienia PLN

2017-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi nam próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszej przecenie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,3819 PLN za euro, 4,1310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0775 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0151 PLN w relacji do funta szterlinga.

Wtorek z perspektywy eurodolara i nie tylko

Wtorek z perspektywy eurodolara i nie tylko

2017-01-10 Raport poranny FMCM
Na wykresach: Ci gracze, których ambicją jest podbijanie kursu euro, wciąż nie dają za wygraną. Mamy już ok. 1,0615-20 na wykresie eurodolara, jakkolwiek trzeba sobie powiedzieć, że takie kursu w ostatnich czasach już notowano. W ostatnich czasach, tj. od połowy grudnia.
Rynkowe wahania nie ustają

Rynkowe wahania nie ustają

2017-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolarowe tematy: 1,0570 – mniej więcej taki kurs widzimy wieczorem, przed godziną 18:30. Minima z dnia lokują się natomiast przy 1,0510-15. W takim razie ostatecznie dolar stracił na wartości, choć rano odzyskiwał siły.
Gaśnie odreagowanie dolara

Gaśnie odreagowanie dolara

2017-01-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Impet odbicia dolara widoczny w piątek po odczycie danych Departamentu Pracy, a także jeszcze dzisiaj rano, zaczyna gasnąć. Nie zmieniły tego nawet wypowiedzi Erica Rosengrena z bostońskiego oddziału FED, który stwierdził, że do podwyżek stóp procentowych może teraz dochodzić częściej, ...
Dolar odbił dzięki przyspieszeniu dynamiki płac

Dolar odbił dzięki przyspieszeniu dynamiki płac

2017-01-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane w piątek dane Departamentu Pracy USA wskazały na wzrost nowych etatów poza rolnictwem w grudniu ub.r. o 156 tys. (oczekiwano 178 tys.), ale dane za listopad zostały zrewidowane w górę do 204 tys. z 177 tys. Stopa bezrobocia jednak wzrosła – do 4,7 proc. z 4,6 proc., ale tego się spodziewano.
Dolar odzyskuje równowagę po dobrych danych

Dolar odzyskuje równowagę po dobrych danych

2017-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Silny wzrost płac w USA w grudniu wspiera USD i podsyca oczekiwania na bardziej agresywną odpowiedź Fed. Zgodny z oczekiwaniami spadek chińskich rezerw walutowych uspokaja sentyment w Azji i pomaga AUD. Ryzyko Brexitu uderza w funta.
Zbliża się korekta w USA?

Zbliża się korekta w USA?

2017-01-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Mało dynamicznym wzrostem na historyczne maksima, w reakcji na publikację danych z rynku pracy w USA, amerykańskie giełdy wysłały raczej sygnał słabości, a nie siły rynku. Będą korygować. Dolar straci na wartości, a złoty pozostanie stabilny. Zmniejszą się oczekiwania na podwyżki stóp w USA.
EUR/PLN najniżej od 2-miesięcy

EUR/PLN najniżej od 2-miesięcy

2017-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN przy niskiej aktywności inwestorów. Kwotowania PLN kształtują się następująco: 4,3550 PLN za euro, 4,1397 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0610 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0490 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po wszystkich tych wolnych dniach

Po wszystkich tych wolnych dniach

2017-01-09 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Najpierw mieliśmy Święta Bożego Narodzenia, potem wejście w Nowy Rok, a następnie – przynajmniej na polskim rynku – Epifanię (Święto Trzech Króli). Skłaniało to do korzystania z przepisowych dni wolnych oraz do brania dodatkowych urlopów, a rynkowa gra toczyła się gdzieś w tle, choć oczywiście, koniec końców, działo się sporo.
Eurodolar targany zimowym wiatrem

Eurodolar targany zimowym wiatrem

2017-01-05 Raport popołudniowy FMCM
Niemałe ruchy: Naturalnie to nie pogoda kieruje eurodolarem (choć kto wie, czy i ona pośrednio nie ma jakiegoś wpływu, ostatecznie przecież wszystkie czynniki w gospodarce są mniej lub bardziej powiązane), ale ów lekko metaforyczny tytuł dobrze wpisuje się w nasze, krajowe opady śniegu.
Dolar nie ma siły się odbić

Dolar nie ma siły się odbić

2017-01-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowane w pierwszych godzinach sesji europejskiej odbicie amerykańskiej waluty względem pozostałych po silnej przecenie, którą „sprowokował” wczorajszy, wieczorny protokół FED, nie zdołało się długo utrzymać.
Mocne wahania dolara po publikacji protokołu FED

Mocne wahania dolara po publikacji protokołu FED

2017-01-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Opublikowane wczoraj wieczorem zapiski z grudniowego posiedzenie Rezerwy Federalnej pokazał, że większość była zgodna, co do tego, że działania Donalda Trumpa w obszarze stymulacji fiskalnej mogą doprowadzić do przyspieszenia inflacji, a także wzrostu gospodarczego.
Kupujący na rynku złota wspierani przez osłabienie USD

Kupujący na rynku złota wspierani przez osłabienie USD

2017-01-05 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku złota upływa pod znakiem wzrostu cen – dzisiaj rano cena żółtego kruszcu dotarła już do okolic 1170-1180 USD za uncję. Tym samym, notowania złota kontynuują korektę wzrostową zapoczątkowaną w drugiej połowie grudnia.
Chiński piasek w tryby dolara

Chiński piasek w tryby dolara

2017-01-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Euforyczny start roku w wykonaniu USD już zdążył się przeobrazić w problemy z utrzymaniem rajdu i nawet jastrzębi wydźwięk minutek FOMC nie był w stanie wiele pomóc. Silne umocnienie juana w nocy zabiera inwestorom temat „chińskiego strachu”, którego w styczniu mieli się uczepić, i dodaje presji na dolara.
Chiński bat na spekulantów

Chiński bat na spekulantów

2017-01-05 Poranny Szkic walutowy AFS
W manewrze podobnym do ubiegłorocznego, chińskie władze monetarne karcą spekulantów zwiększając koszty gry przeciwko juanowi i powodując wyraźne umocnienie lokalnej waluty. Lepsze nastroje dla emerging markets. Dolar słabszy po publikacji sprawozdania z posiedzenia Fed.
Chiny podejmują rękawicę w obronie przed spekulacyjnym osłabieniem juana (CNY).
PLN coraz mocniejszy, potencjalna korekta na USD

PLN coraz mocniejszy, potencjalna korekta na USD

2017-01-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN na bazie podbicia kwotowań eurodolara. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3631 PLN za euro, 4,1348 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0660 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1024 PLN w relacji do funta szterlinga.
Sens czy paradoks?

Sens czy paradoks?

2017-01-05 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Jak już wczoraj pisaliśmy, protokół z posiedzenia FOMC nie był bynajmniej gołębi. W zasadzie powtórzono w nim te tezy, które znane były już zarówno z komunikatu po grudniowym zebraniu, jak i z licznych wypowiedzi przedstawicieli Fed.
Dolar obawia się dzisiejszych zapisków FED

Dolar obawia się dzisiejszych zapisków FED

2017-01-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ze strony oficjeli pojawiła się „troska” o juana, co zwiększyło spekulacje, że władze będą chciały być bardziej aktywne w kwestii działań mających ograniczyć odpływ środków z Chin. Doradca Ludowego Banku Chin wyraził opinię, że przedsiębiorstwa powinny zawczasu spłacić zobowiązania w juanach, co przyczyniłoby się do umocnienia lokalnej waluty.
Większy od oczekiwań eksport ropy naftowej z irackiego Kurdystanu

Większy od oczekiwań eksport ropy naftowej z irackiego Kurdystanu

2017-01-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Chociaż pierwsze godziny wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej przyniosły kontynuację wzrostów z wcześniejszych tygodni, to później sytuacja zmieniła się diametralnie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły wczorajszą sesję spadkiem o 2,7% i zejściem poniżej poziomu 53 USD za baryłkę.