Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar mocniejszy w poniedziałek

Dolar mocniejszy w poniedziałek

2017-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem przemawiającego w piątek wieczorem Charlesa Evansa z oddziału FED w Chicago, który ma w tym roku prawo głosu w FOMC, należy spodziewać się 2 podwyżek stóp procentowych w tym roku, chociaż 3 posunięcia są nadal możliwe.
Trudno pozbyć się pesymizmu względem USD

Trudno pozbyć się pesymizmu względem USD

2017-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Los dalej nie sprzyja dolarowi, kiedy dobre dane o zatrudnieniu gasną w świetle rozczarowującej presji płacowej. Fed nie ma się gdzie spieszyć, a pasywność przelewa się na kupujących USD. W poniedziałek ubogość danych sprzyja przetasowaniom w pozycjonowaniu przy braku powodów do reklamowania apetytu na ryzyko.

Dolar bez reakcji na dobre dane

Dolar bez reakcji na dobre dane

2017-02-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar nie znalazł wsparcia w solidnych odczytach z rynku pracy i jastrzębich wypowiedział J .Williamsa. Prawdopodobieństwo wzrostu stóp przed czerwcem spadło, choć maj to wciąż wysoce realny scenariusz. Spodziewamy się w najbliższych dniach korekcyjnego umocnienia waluty USA, a najpóźniej od połowy miesiąca także osłabienia złotego.
Ceny ropy naftowej wciąż wysoko

Ceny ropy naftowej wciąż wysoko

2017-02-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na plusie, a na początku bieżącego tygodnia wzrostowa tendencja jest kontynuowana. Dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się w okolicach 54 USD za baryłkę.
PLN już po 4,30 za euro i poniżej 4,0 względem dolara

PLN już po 4,30 za euro i poniżej 4,0 względem dolara

2017-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi nieznacznie mocniejszego otwarcie na złotym, który ponownie kwotowany jest poniżej 4,30 PLN za euro. Polska waluta wyceniana jest na rynku następująco: 4,2991 PLN za euro, 3,9925 PLN względem dolara amerykańskiego,4,0210PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 4,9840 PLN względem funta szterlinga.
Pięć następnych dni

Pięć następnych dni

2017-02-06 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Na głównej parze walutowej mamy ok. 1,0775. Z jednej strony oznacza to, że gracze obstawiający mocne euro nie chcą całkiem odpuścić, ale z drugiej – że brak im na razie siły, by ostro przebić 1,08 i ruszyć dalej na północ. Nawet jeśli takie próby były w minionym tygodniu podejmowane.
Spokojny koniec konsolidacyjnego tygodnia

Spokojny koniec konsolidacyjnego tygodnia

2017-02-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatnie notowania tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w pierwszy piątek miesiąca, co zwykle wiąże się z oczekiwaniem na comiesięczny raport z rynku pracy w USA. Standardowym scenariuszem na sesje z odczytem Departamentu Pracy jest zawieszenie rynków europejskich w konsolidacjach, które GPW chętnie powiela.
Wysoki przyrost zatrudnienia NFP to za mało

Wysoki przyrost zatrudnienia NFP to za mało

2017-02-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W USA przybywa miejsc pracy w szybkim tempie, ale dla nikogo nie jest to już nowa wiadomość. W ocenie samego Fed wzrost zatrudnienia na poziomie ok. 120 tys. miesięcznie wystarczy, by równoważyć demograficzny wzrost wolnych rąk do pracy.
Dokąd zmierza główny wykres?

Dokąd zmierza główny wykres?

2017-02-02 Raport wieczorny FMCM
Już przedwczoraj wykres eurodolara testował linię 1,08 – ale dziś dobił do 1,0820-25 (mniej więcej, szczegóły zależą od platformy tudzież od kwestii bid / ask). Korpus świecy jest jednak niżej, maksima muśnięto jedynie knotem górnym, relatywnie długim.
Super czwartek zły dla funta

Super czwartek zły dla funta

2017-02-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie Bank Anglii jednomyślnie nie zmienił dzisiaj parametrów polityki monetarnej, co było powszechnie oczekiwane, to zapiski z tego posiedzenia pokazały, że członkowie tego gremium wolą pozostać ostrożni w temacie dalszych posunięć będąc gotowi zarówno na podwyżkę stóp, jak i obniżkę w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy.
Dolar traci na szerokim rynku

Dolar traci na szerokim rynku

2017-02-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Opublikowane wczoraj po południu dane ADP okazały się wyraźnie lepsze od szacunków – 246 tys. wobec prognozy 168 tys. Oczekiwania przewyższył też odczyt ISM dla przemysłu – w styczniu 56 pkt. wobec 55,0 pkt. w szacunkach.
Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2017-02-02 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej już od połowy grudnia poruszają się w konsolidacji. Chociaż cena tego surowca utrzymuje się relatywnie wysoko, to jednocześnie ma problemy z wybiciem się na nowe szczyty. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI z powrotem przekroczyły poziom 53 USD za baryłkę, a dzisiaj rano zbliżają się już do okolic 54 USD za baryłkę.
Niepokojący brak przekonania do fundamentów

Niepokojący brak przekonania do fundamentów

2017-02-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar jest niżej w czwartek, nie będąc w stanie na dłużej utrzymać zysków z tytułu solidnych danych z USA. Blady komunikat FOCM tutaj nie pomógł. Rynek zdaje się dalej pozostawać w obawie, że polityka kursowa Białego Domu podkopie wszelkie próby fundamentalnego odbicia. Dziś uwaga przenosi się na Wielką Brytanię, gdzie mamy Super Czwartek Banku Anglii.
Fed neutralnie, PLN najmocniejszy w 2017 r.

Fed neutralnie, PLN najmocniejszy w 2017 r.

2017-02-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek odebrał komunikat Fed jako neutralny, a nawet lekko gołębi, co podtrzymało niska wartość dolara. Jutro ważne dane z rynku pracy w USA. Na złotym ciągle dobry sentyment. Od początku roku polska waluta jest najmocniejsza w koszyku emerging markets i druga w ogóle. Widać zmianę sentymentu po jesiennej wyprzedaży.
USD/PLN poniżej 4,0 PLN

USD/PLN poniżej 4,0 PLN

2017-02-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam powrót do mocniejszego PLN na bazie dalszego osłabiania się wyceny dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3048 PLN za euro, 3,9887 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0258 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0520 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar-złoty poniżej czwórki

Dolar-złoty poniżej czwórki

2017-02-02 Raport poranny FMCM
Na wykresie: Wczoraj Rezerwa Federalna (a właściwie Federalny Komitet Otwartego Rynku) pozostawiła główną stopę procentową w USA na poziomie (czy raczej – w zakresie) 0,50 – 0,75 proc. A zatem nie było podwyżki, ae też nikt jej nie oczekiwał.
Piękny dolarze z mych snów

Piękny dolarze z mych snów

2017-02-01 Raport wieczorny FMCM
Główna para: Raport ADP z USA wypadł świetnie: wykazał za styczeń aż 246 tys. nowych miejsc pracy, gdy prognozowano tylko 165 tys. W tej sytuacji dolar odrobił część strat – krótko po publikacji zszedł z rejonów 1,08 do 1,0740-60.
Powrót pod 2100 pkt.

Powrót pod 2100 pkt.

2017-02-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po czytelnie lepszym od oczekiwań zakończeniu sesji na Wall Street. W efekcie już na starcie w otoczeniu parkietu pojawiła się presja wzrostowa z rynków bazowych. Na procentowy wzrost niemieckiego DAX-a warszawski rynek odpowiedział procentowym wzrostem WIG20.
Dolar odbija dzięki ADP

Dolar odbija dzięki ADP

2017-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zaskakująco dobre szacunki z rynku pracy w USA, liczone przez niezależną firmę ADP dały impuls do odbicia przecenionego dolara. Wynik wypadł lepiej od konsensusu o ponad 80 tys. – w styczniu przyrost etatów wyniósł 246 tys. wobec oczekiwanych 165 tys.
Dolar zerka na FED

Dolar zerka na FED

2017-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Indeks PMI dla przemysłu (rządowy) wyniósł w styczniu 51,3 pkt. wobec 51,4 pkt. w grudniu (szacowano jednak spadek do 51,2 pkt.), a liczony dla usług wzrósł do 54,6 pkt. z 54,5 pkt. Indeksy liczone przez Markit/Caixin poznamy dopiero w piątek (po zakończeniu obchodów Chińskiego Nowego Roku).