Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar nieśmiało odbija

Dolar nieśmiało odbija

2017-02-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Zdaniem Dennisa Lockharta z oddziału FED w Atlancie (bez prawa głosu w FOMC w tym roku) inflacja może osiągnąć cel wcześniej, niż sądzono wcześniej, gdyż dane z gospodarki pokazują jej większą siłę. Tym samym FED powinien rozważać każde opcje, w tym możliwość podwyższenia stóp procentowych w marcu, chociaż jego zdaniem lepszym terminem byłby maj.
Bez wielkiej Ameryki nie ma wielkiego dolara

Bez wielkiej Ameryki nie ma wielkiego dolara

2017-02-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki jeszcze nigdy nie liczyły się z możliwością dokonania przez Fed trzech podwyżek w horyzoncie roku tak mocno jak obecnie. Co więcej, prawdopodobieństwo kolejnego podniesienia kosztu pieniądza w marcu w tydzień wzrosło z dwudziestu kilku do 45 proc. osiągniętych w środę.

PLN stabilny, kolejne udana aukcja długu

PLN stabilny, kolejne udana aukcja długu

2017-02-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na koszyku PLN – złoty nieznacznie umacnia się wobec CHF oraz USD, pozostając stabilnym w relacji do GBP i EUR. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3117 PLN za euro, 4,0410 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0511 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0528 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziwna droga dolara

Dziwna droga dolara

2017-02-16 Raport wieczorny FMCM
Fundamenty i technikalia: Samo to, że eurodolar skorygował swoje notowania (tzn. skorygował je na rzecz mocniejszego euro) nie byłoby aż tak bardzo zaskakujące, gdyby nie skala zjawiska. Jeszcze wczoraj wykres schodził do 1,0520-25, ale sesję zakończył przy 1,06.
Dolar dalej słabo

Dolar dalej słabo

2017-02-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo faktu publikacji relatywnie dobrych odczytów makro dzisiaj – dynamika wydanych pozwoleń na budowę domów wzrosła w styczniu o 4,6 proc. m/m, a rozpoczętych budów spadła o 2,6 proc. m/m. Z kolei tzw. cotygodniowe bezrobocie wyniosło 239 tys. (szacowano 245 tys.), a regionalny indeks z Filadelfii przyspieszył w lutym do 43,3 pkt. z 23,6 pkt. (spodziewano się jego spadku do 18 pkt.) – głównie dzięki nowym zamówieniom.
Kolejny duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Kolejny duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2017-02-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu kontynuują konsolidację utrzymującą się na tym rynku już od połowy grudnia ub.r. Wczoraj cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny w tym tygodniu zakończyła sesję w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę.
Rynek pod znakiem prędkiej realizacji zysków

Rynek pod znakiem prędkiej realizacji zysków

2017-02-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Zdezorientowany dolara nie może obronić zdobytego pola, nawet pomimo wsparcia w dobrych danych i jastrzębich sygnałach z Fed. Brak przekonania do trwałości mini-rajdów przenosi ciężar nadania kierunku na sytuację techniczną, gdzie USD na razie trafia na mur. Rynek pozostaje w schemacie, gdzie szybkie zyski trzeba równie szybko spieniężać.
Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na kolejne dane

Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na kolejne dane

2017-02-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel przynosi próbę stabilizacji kursu PLN wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3150 PLN za euro, 4,0652 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0509 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0643 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,883% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czwartek walutowych przetasowań

Czwartek walutowych przetasowań

2017-02-16 Raport poranny FMCM
Na rynku głównej pary: Eurodolar wykonał odbicie czyli w tym wypadku ruch na korzyść euro. Oto bowiem przedwczoraj mocno zyskał dolar, a wczoraj byliśmy przez moment przy 1,0520 – zaś dziś rano widzimy 1,0615. Nie sądzimy jednak, by w znaczący sposób zmieniło się coś w narracji Rezerwy Federalnej czy w podatkowej obietnicy Donalda Trumpa.
Zawieszenie pod 2200 pkt.

Zawieszenie pod 2200 pkt.

2017-02-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dwóch dniach zawieszenia indeksu WIG20 pod poziomem 2200 pkt. i po płaskich, wtorkowych sesjach w Europie. W efekcie wczorajsza zwyżka na Wall Street, gdzie indeksy wykreśliły nowe rekordy wszech czasów głównie dzięki dobrym końcówkom dnia, sprzyjała zwyżkom na dzisiejszym otwarciu.
Dolar wymazuje wcześniejszy ruch w górę

Dolar wymazuje wcześniejszy ruch w górę

2017-02-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze dane makro ostatecznie były mieszane. Przy odczytach z godz. 14:30 rynek skoncentrował się na nadzwyczaj dobrych danych dotyczących inflacji – w styczniu doszło do jej przyspieszenia do 0,6 proc. m/m i 2,5 proc. r/r, także w ujęciu bazowym (0,3 proc. m/m i 2,3 proc. r/r).
Dzisiaj dane mogą zrewidować pozycję dolara

Dzisiaj dane mogą zrewidować pozycję dolara

2017-02-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Przemawiając wczoraj po południu przed Komisją Bankową Senatu USA, szefowa FED dała do zrozumienia, że nadmierne zwlekanie z podwyżkami stóp procentowych byłoby nierozsądne, jeżeli tendencje dotyczące zatrudnienia i inflacji będą rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami.
Presja podaży na rynku ropy wciąż widoczna

Presja podaży na rynku ropy wciąż widoczna

2017-02-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W drugiej połowie minionego tygodnia notowania ropy naftowej wyraźnie wzrosły. Niemniej, dotarły one zaledwie do górnego ograniczenia kanału konsolidacyjnego, w którym poruszają się już praktycznie od dwóch miesięcy.
Yellen nadaje kurs dla dolara, ale też wspiera risk-on

Yellen nadaje kurs dla dolara, ale też wspiera risk-on

2017-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezes Fed Yellen uderzyła w jastrzębie tony, choć siła USD utrzymała się tylko względem euro, jena i funta, ulatniając się w relacji do walut ryzykownych. Rynek nie obawia się przyspieszenia podwyżek stóp procentowych, a bardziej skupia się na korzyściach dla globalnej gospodarki z tytułu dobrej postawy USA.
Dane na korzyść PLN, mocniejszy dolar ograniczył odbicie

Dane na korzyść PLN, mocniejszy dolar ograniczył odbicie

2017-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszej, zmiennej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3012 PLN za euro, 4,0653 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0407 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0679 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po tym, jak Yellen wzmocniła USD

Po tym, jak Yellen wzmocniła USD

2017-02-15 Raport poranny FMCM
Nowy dzień: Wczoraj, jak już pisaliśmy, Yanet Yellen (szefowa Rezerwy Federalnej) zaprezentowała w Senacie USA stanowisko, które powszechnie odebrano jako dość jastrzębie, a więc nastawione na podwyżkę stóp procentowych. Na trzy podwyżki nawet, bo taka jest mediana prognoz Fed.
Orange zaskoczył negatywnie

Orange zaskoczył negatywnie

2017-02-14 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Nastroje z Azji wskazywały na schłodzenie. Sesja rozpoczęła się spadkiem, lecz nie trwał on długo. Po 10-ciu minutach WIG20 tracił niemal 20 pkt. i tu zanotowany został dołek. Indeks zaczął odrabianie strat, piął się w górę do 2175 pkt. i na kilka godzin znalazł tu przystań.
Yellen podtrzymuje oczekiwania na trzy podwyżki w tym roku

Yellen podtrzymuje oczekiwania na trzy podwyżki w tym roku

2017-02-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W dzisiejszym wystąpieniu przed Komisją Bankową Senatu USA, szefowa FED przyznała, że nadal możliwe są trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku (przypomnijmy, że ostatnio oczekiwania rynków obniżyły się do dwóch – w czerwcu i grudniu b.r.), a Rezerwa powinna działać w sytuacji, kiedy zatrudnienie i inflacja będą kierować się w pożądanych kierunkach.
Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy z łupków w USA

Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy z łupków w USA

2017-02-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki. Po wcześniejszych trzech wzrostowych sesjach, wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI spadła o 1,8%, schodząc tym samym poniżej poziomu 53 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena tego surowca odbija w górę.
Dolar potrzebuje sympatii Yellen

Dolar potrzebuje sympatii Yellen

2017-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar zrobił krok do przodu w poniedziałek, żeby dziś zrobić krok w tył. Dobry sentyment został zastąpiony przez rysy na idealnym obliczu administracji Trumpa (rezygnacja doradcy ds. bezpieczeństwa), ale też niepewność o wydźwięk wystąpienia prezes Fed Yellen dziś po południu nakłania do realizacji zysków.