Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa naftowa nadal na wzrostowej fali

Ropa naftowa nadal na wzrostowej fali

2020-06-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ SA
Początek wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej nie zapowiadał, że zakończy się ona na plusie. Niemniej, strona popytowa cały czas potrafi dyktować warunki na rynku ropy, a bieżący tydzień na razie przynosi spokojną kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich tygodni.
Umowa zerwana albo nie

Umowa zerwana albo nie

2020-06-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Sporo zamieszania w nocy wywołały komentarze doradcy handlowego Białego Domu Petera Navarro, który zasugerował, że podpisana w styczniu umowa handlowa z Chinami jest skończona. Szybkie dementi ze strony samego prezydenta Trumpa pozwoliło na uspokojenie nastrojów na rynkach, ale mogliśmy otrzymać przedsmak nowej strategii Białego Domu w kontaktach z Chinami pod kampanię prezydencką.

Rekordowy poniedziałek

Rekordowy poniedziałek

2020-06-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Pogarszające się statystyki pandemii i niejasne relacje USA-Chiny to zbyt mało aby popsuć rynkowe nastroje. Wczoraj po słabszym otwarciu znów dominował optymizm, a największe amerykańskie spółki technologiczne odnotowały rekordy wszechczasów. Skorzystał też złoty. Podejście rynków do statystyk pandemii można uznać za nieco zagadkowe.
Złoty stabilny, globalne indeksy PMI w kalendarzu

Złoty stabilny, globalne indeksy PMI w kalendarzu

2020-06-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN podczas gdy eurodolar stabilizuje się przy 1,1260 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4389 PLN za euro, 3,9421 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1594 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9127 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,351% w przypadku obligacji 10-letnich.
Z nadziejami na lepsze

Z nadziejami na lepsze

2020-06-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Debata o ryzykach wynikających z rosnącej liczby zachorowań w USA pozostaje motywem przewodnim dla nastrojów rynkowych, chociaż wahania cen aktywów pozostają stłumione, gdyż niepewność nie przeradza się w ucieczkę od ryzyka. Dziś rano czynnikiem balansującym stały się lepsze wieści o opanowaniu epidemii w Pekinie. Mimo to na rynku są miejsca, gdzie pozycjonowane jest wystawiane na ciężką próbę.
Rekordowo niska liczba wiertni ropy i gazu w USA i Kanadzie

Rekordowo niska liczba wiertni ropy i gazu w USA i Kanadzie

2020-06-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ SA
Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od spokojnej konsolidacji. Cena ropy Brent oscyluje wciąż w rejonie 42 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy WTI poruszają się w okolicach 39,60 USD za baryłkę. Inwestorzy na rynku ropy naftowej nie nadają cenom surowca wyraźnego kierunku, co wynika z mieszanych danych i komunikatów dotyczących sytuacji na globalnym rynku ropy.
Dolar znów drożeje

Dolar znów drożeje

2020-06-22 Poranny komentarz walutowy XTB
W tym roku obserwujemy dużą zmienność złotego w relacji do dolara. Po ucieczce do amerykańskiej waluty na początku pandemii w ostatnich tygodniach złoty odrabiał straty. Jednak dolar znów drożeje i kosztuje blisko 4 złote. Patrząc na kurs dolara z fundamentalnego punktu widzenia dolar pozostaje bardzo przewartościowany.
Brak impulsów do dalszych wzrostów na rynku akcji

Brak impulsów do dalszych wzrostów na rynku akcji

2020-06-19 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na rynku akcji wpisuje się w sentyment, który obserwujemy od początku tygodnia. Główne indeksy giełdowe w Europie zakończyły dzień na plusie, co ma związek z utrzymującymi się lepszymi nastrojami na światowych rynkach. Warto jednak zauważyć, że euforia wyraźnie wyhamowuje, co widać chociażby po niemieckim indeksie DAX, który większość tygodnia utrzymuje się w konsolidacji.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-06-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na rynkach ścierają się tematy odbicia ożywienia z obawami o drugą falę zachorowań, co utrzymuje ceny aktywów w nerwowym zawieszeniu. Mimo to zanika chęć inwestorów do bagatelizowania zagrożeń związanych z wirusem, jak tylko silniej zaakcentowane zostaną sygnały odbicia wskaźników makro. W kolejnych dniach testem nastrojów będą odczyty PMI z Europy i USA.
Spotkanie OPEC+ bez zaskoczeń

Spotkanie OPEC+ bez zaskoczeń

2020-06-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj miało miejsce spotkanie tzw. komitetu technicznego OPEC+. Jest to organ, który powstał po to, aby monitorować dopasowanie poszczególnych sygnatariuszy porozumienia naftowego do określonych limitów produkcji ropy, a także sugerować dalsze kierunki działań. Wczorajsze spotkanie online miało na celu przede wszystkim upewnienie się, że każdy kraj będzie przestrzegał narzuconych na niego ograniczeń produkcji.
Zastój wymusza porządki

Zastój wymusza porządki

2020-06-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Po czwartkowym schłodzeniu nastrojów nie cichną obawy o drugą falę zachorowań, ale brak wstrząsających informacji skłania inwestorów do utrzymania status quo i spokojnego wyczekiwania weekendu. Wahania w ta i z powrotem są męczące, więc nie zaszkodzi zakończyć tydzień wcześniej. Kalendarz w piątek jest lekki z częściową uwagą na spotkaniu europejskich przywódców w sprawie funduszu naprawczego.
Zaprzeczanie

Zaprzeczanie

2020-06-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przynosi próbę korekty czwartkowego umocnienia dolara i lekkie podbicie na giełdach. Mimo rosnącej liczby przypadków zakażeń COVID-19 w USA, dyrektor Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych, dr. Anthony Fauci, stwierdził, że ponowny lockdown może nie być potrzebny. Z kolei w Chinach, główny epidemiolog przyznał, że epidemia w Pekinie najprawdopodobniej minęła już swój szczyt.
Lista życzeń do złotego

Lista życzeń do złotego

2020-06-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartek przyniósł uspokojenie na globalnych rynkach. Oznaczało to też stabilizację notowań złotego. Wokół naszej waluty miała ostatnio miejsce ciekawa dyskusja pomiędzy NBP a Ministerstwem Finansów. Która strona będzie cieszyć się ze zmiany kursu? Rada w komunikacie po ostatnim posiedzeniu wyraziła swoją preferencję dla słabszego złotego, co faktycznie nieco odbiło się na notowaniach, ale jednocześnie wywołało na rynku pewne zdziwienie.
PLN w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

PLN w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

2020-06-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4466 PLN za euro, 3,9646 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9643 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9256 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,419% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar traci na wartości, silnego PLN nie chce RPP. Co będzie dalej?

Dolar traci na wartości, silnego PLN nie chce RPP. Co będzie dalej?

2020-06-18 Komentarz walutowy TMS Brokers
WIG20 - razem z resztą europejskiego rynku akcji - silnie odbił na fali lepszych nastrojów rynkowych po zapowiedzi rozszerzenia skupu aktywów przez Fed i planach inwestycji infrastrukturalnych Białego Domu za 1 bln USD. Na chwilę, bo brakuje rynkowego konsensusu. Co więc dalej z dolarem i polskim złotym?
Dopasowanie OPEC+ do limitów produkcji ropy na poziomie 84% w maju

Dopasowanie OPEC+ do limitów produkcji ropy na poziomie 84% w maju

2020-06-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła spokojną konsolidację i brak wyraźnego kierunku poruszania się cen tego surowca. Podobnie rozpoczyna się dzisiejsza sesja – notowania ropy naftowej nadal znajdują się pod presją obaw o drugą falę pandemii, ale jednocześnie pojawiają się dane i informacje, które wspierają także stronę popytową.
Bez zaskoczeń?

Bez zaskoczeń?

2020-06-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zmiany notowań dolara nie są duże - słabo wypadają waluty Antypodów (AUD zaszkodziły słabe dane z rynku pracy - w maju gospodarka straciła 227,7 tys. etatów, a NZD dane PKB, który odnotował 1,6 proc. k/k spadek w I kwartale). Generalnie na globalnym sentymencie ważą doniesienia nt. kolejnych zakażeń w USA, oraz sytuacja w Pekinie, co nasila obawy przed tzw. drugą falą COVID-19.
Niezdecydowanie

Niezdecydowanie

2020-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko ponownie jest ograniczany przez obawy o drugą falę zachorowań wraz z pesymistycznymi doniesieniami z USA i Chin, ale inwestorzy polują na zajawki pozytywnych informacji, by obronić wzrosty. Sugestie, że USA i Chiny dalej rozmawiają o utrzymaniu relacji handlowych daje przeciwwagę wirusowym strachom. Wejście Europy do gry przerzuca uwagę na banki centralne.
Rewelacje Johna Boltona

Rewelacje Johna Boltona

2020-06-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Na rynkach finansowych w tym tygodniu nadal dominuje optymizm. Inwestorzy na razie przymykają oko na rosnącą liczbę infekcji, koncentrując się przede wszystkim na polityce banków centralnych i perspektywach ożywienia. W USA jednak coraz większego znaczenia nabiera kampania wyborcza. Paradoksalnie notowaniom prezydenta Trumpa koronawirus nie zaszkodził tak bardzo jak ostatnia fala zamieszek na tle rasowym.
Czy to czas na krótką przerwę?

Czy to czas na krótką przerwę?

2020-06-17 Komentarz giełdowy XTB
W zasadzie nie stało się dzisiaj nic mocno negatywnego. Mimo wszystko wzrosty nie były dzisiaj mocne, a już niedługo po starcie sesji na Wall Street, główne amerykańskie indeksy zaczęły redukować wzrosty. Na rynku mówi się, że to efekt danych dotyczących wzrostu ilości przypadków w Teksasie. Z drugiej jednak strony może wydawać się, że rynek może potrzebować chwili oddechu i czekać na dalszy rozwój sytuacji, aby móc określić dalszy kierunek głównego ruchu.