Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jak spadać, to z wysokiego konia

Jak spadać, to z wysokiego konia

2020-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Indeks dolarowy stracił ponad 4 proc. Wiele par walutowych ma za sobą bardzo silne aprecjacje, wiele trendów wyczerpało przestrzeń, wiele wygląda na „zmęczone.” Próba odbicia dolara na sesji azjatyckiej zostaje szybko stłamszona, USD nadal jest pod presją migracji kapitału w stronę ryzykownych rynków.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-07-31 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Anty-dolarowe nastroje premiują aktywa ryzykowne od walut, przez giełdy po surowce. Rynek zapewniony o trwałości taniego finansowania odsuwa na bok czynniki ryzyka związane z ryzykiem, jeśli ich konsekwencją będzie dodatkowe wsparcie monetarno-fiskalne. Dane makro są dalekim tłem, gdzie dobre dane są dobre, a złe rodzą podstawy do oczekiwania zwiększenia stymulacji.

Indeksy mają problem z dalszymi wzrostami

Indeksy mają problem z dalszymi wzrostami

2020-07-31 Komentarz giełdowy XTB
Pomimo, że dzisiejsza sesja na rynku akcji rozpoczęła się lepszych nastrojach, tak z każdą kolejną godziną nastroje były gorsze. Główne indeksy w Europie rozpoczęły dzień od wzrostów, jednak było to jedynie chwilowe odreagowanie po wczorajszych silnych spadkach. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy stracił kolejne 0,5%, francuski CAC40 i londyński FTSE 100 przeceniły się 1,4%.
Pandemiczne ryzyko

Pandemiczne ryzyko

2020-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przynosi kontynuację spadków dolara na szerokim rynku, a obserwowana w czwartek rano korekta była chwilowa. Wyraźną słabość amerykańskiej waluty próbuje się też tłumaczyć przepływami (domykaniem pozycji) na koniec miesiąca. Wzrosty odnotowała Wall Street, po tym jak opublikowane wczoraj wyniki kluczowych spółek technologicznych okazały się lepsze od oczekiwań.
Odwracanie uwagi

Odwracanie uwagi

2020-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
Ostatni dzień rekordowo niskich limitów produkcji ropy naftowej w OPEC+

Ostatni dzień rekordowo niskich limitów produkcji ropy naftowej w OPEC+

2020-07-31 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas sesji w czwartek notowania ropy naftowej tąpnęły w dół, schodząc na najniższe poziomy od trzech tygodni. Cena tego surowca znalazła się pod presją słabych danych makro z kluczowych gospodarek świata. Amerykański PKB w II kwartale br. zniżkował najmocniej w historii, bo aż o 32,9% kdk. Rekordowo dużą zniżkę PKB w poprzednim kwartale zanotowały także Niemcy – w tym przypadku wynosiła ona 10,1% kdk.
Trump podtapia dolara

Trump podtapia dolara

2020-07-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje – osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EURUSD jest coraz bliżej poziomu 1,20. Wczorajszy dzień zaczął się od gwałtownego pogorszenia nastrojów rynkowych w wyniku narastających obaw związanych z pandemią.
Złoty korzysta ze słabszego dolara, USD/PLN przy 3,70

Złoty korzysta ze słabszego dolara, USD/PLN przy 3,70

2020-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze dynamiczne podbicie kwotowań eurodolara (nad 1,19 USD) co sprzyja walutom EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4101 PLN za euro, 3,7074 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1021 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8766 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,276% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nastroje giełdowe odzwierciedlają stan gospodarki

Nastroje giełdowe odzwierciedlają stan gospodarki

2020-07-30 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsze nastroje na rynkach finansowych nie należą do zbyt dobrych. W zasadzie ciężko wskazać jedną konkretną przyczynę stojącą za tak silnymi spadkami. Owszem możemy powiedzieć o danych dotyczących drugiego kwartału pod względem PKB z USA oraz Niemiec, choć w tym wypadku oczekiwania były znane już od dawna.
Zbliża się przełom miesiąca, czas na korektę?

Zbliża się przełom miesiąca, czas na korektę?

2020-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek dolar nieco odbija, ale w większości przypadków jest to korekta jego wieczornego osłabienia po posiedzeniu FED. Przekaz, jaki popłynął wczoraj wieczorem można sprowadzić do jednego - nadal pozostajemy w gotowości ponieważ sytuacja jest trudna. Tym samym wszystkie narzędzia powinny być pod ręką - to tłumaczy decyzję o wydłużeniu linii swapowych w dolarach o pół roku do końca marca 2021 r., chociaż nie są one obecnie wykorzystywane.
Fed widzi potrzebę dalszego luzowania

Fed widzi potrzebę dalszego luzowania

2020-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed podtrzymał gołębie nastawienie, a prezes Powell podkreślił potrzebę ekspansji monetarnej i fiskalnej dla ochrony ożywienia gospodarczego. To w pierwszej chwili osłabiało USD, ale w kolejnych godzinach rynek przeszedł do odwrotu. Przekaz FOMC nie wniósł nic przełomowego, co stało się pretekstem do sprzedaży faktów. Wkraczamy też w ostatnie takty miesiąca, co przysporzy chaotycznej zmienności.
Słabość kupujących na rynku ropy naftowej

Słabość kupujących na rynku ropy naftowej

2020-07-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja pokazała, że strona popytowa na rynku ropy naftowej jest wyjątkowo słaba. Kupujący nie zareagowali bowiem istotnie na dane dotyczące dużego spadku zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych w minionym tygodniu.
Kolejny rekord pandemii

Kolejny rekord pandemii

2020-07-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień obfituje w wydarzenia. Jednym z nich było wczorajsze posiedzenie Fed, kolejnymi są publikacja amerykańskiego PKB i wyniki spółek technologicznych. Jednocześnie coraz gorzej wygląda sytuacja na froncie walki z pandemią, na co rynki zdają się już kompletnie nie reagować. Wczorajsza decyzja Fed nie przyniosła zaskoczeń.
Co dalej z popytem na ropę naftową?

Co dalej z popytem na ropę naftową?

2020-07-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie przynosi kontynuację mało wyrazistych nastrojów z poprzedniego tygodnia. Ceny ropy poruszają się w miarę płasko. Słaby dolar i zapowiadane programy stymulacyjne w największych gospodarkach świata stanowią wsparcie dla cen tego surowca, jednak wizja przedłużającego się okresu obniżonego popytu na ropę kładzie się cieniem na potencjał wzrostowy notowań ropy.
Jeden mocniejszy dzień zwrotu nie czyni

Jeden mocniejszy dzień zwrotu nie czyni

2020-07-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański zdołał na jeden dzień przerwać złą passę, ale otoczenie w dalszym ciągu nie wygląda dla niego sprzyjająco. Raport o nastrojach konsumentów wczoraj przypomniał, że ponowny wzrost liczby zachorowań na wirusa będzie osłabiał tempo ożywienia gospodarczego. Oznacza to, że USA będą dalej potrzebować wsparcia ze strony polityki fiskalnej i monetarnej. Dziś inwestorzy wyczekują wniosków po posiedzeniu FOMC, choć przełomowe decyzje są mało prawdopodobne.
Fed poczeka do września

Fed poczeka do września

2020-07-29 Poranny komentarz walutowy XTB

Bieżący tydzień jest na rynkach niezwykle intensywny, a dziś czeka nas wydarzenie tygodnia, jakim będzie decyzja Fed. Amerykański bank centralny stoi za potężnym odreagowaniem na giełdach w ostatnich miesiącach, nic więc dziwnego, że inwestorzy będą czekać na komunikat i słowa prezesa. Decyzja o godzinie 20:00 naszego czasu.

Z lokat odpłynęło najwięcej pieniędzy w historii

Z lokat odpłynęło najwięcej pieniędzy w historii

2020-07-29 Analizy HRE Investments
W samym tylko czerwcu z bankowych lokat wyparowało prawie 12,5 mld złotych. To największy odpływ depozytów terminowych w historii. Zamiast mrozić kapitał na rachitycznie oprocentowanych lokatach, wolimy pieniądze trzymać na rachunkach, do których dostęp mamy w każdej chwili albo inwestować je w bardziej ryzykowny, ale też potencjalnie zyskowny sposób.
Sezon wyników nabiera rozpędu

Sezon wyników nabiera rozpędu

2020-07-27 Komentarz giełdowy XTB
Początek ostatniego tygodnia lipca zaczyna się naprawdę pozytywnie na rynkach finansowych. Na giełdach widać próbę odrobienia strat z zeszłego tygodnia, metale szlachetne kontynuują swój rajd z wyznaczeniem nowego historycznego szczytu na rynku złota. Ten tydzień będzie szczególnie ważny dla całego rynku giełdowego, gdyż około 170 spółek z S&P 500 będzie publikowało wyniki w tym tygodniu.
Złoto na nowych historycznych szczytach

Złoto na nowych historycznych szczytach

2020-07-27 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W poniedziałek rano cena złota osiągnęła 1944 USD za uncję i zdobyła nowe, historyczne szczyty. Wobec słabości dolara złoto jest bezpieczną przystanią w trwającym kryzysie epidemicznym. Czy kolejnym przełomowym momentem okaże się przebicie 2000 dolarów za uncję? Rekord z 2011 roku pobity, eksperci liczą na kolejne. Na fali wzrostów ceny złota, silnie rośnie popyt na srebro.
Kapitulacja?

Kapitulacja?

2020-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W poniedziałek dolar nadal traci na szerokim rynku, najbardziej wobec euro, jena, oraz walut Antypodów (ponad 0,4 proc.). Mamy przyspieszenie tendencji obserwowanej w ostatnich dniach, co teoretycznie może też zapowiadać zbliżające się przesilenie. W depeszach agencyjnych przewija się wątek spadku dynamiki nowych, dziennych zakażeń w USA, ...