Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynki się nie boją...
2020-10-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDolar pozostaje słaby w ślad za poprawiającymi się nastrojami na Wall Street. Spadki na S&P500 będące wynikiem odwleczenia przez Trumpa rozmów na temat czwartego pakietu fiskalnego na listopad, zostały już całkowicie wymazane. Rynek docenia inicjatywę prezydenta, który zaproponował szybką ścieżkę legislacyjną dla kilku pomniejszych ustaw, chociaż nie wiąże z nimi dużych szans (cześć z nich może stać się przedmiotem politycznych przepychanek w Kongresie).
Ostatni rozdział Brexitu?
2020-10-08 Poranny komentarz walutowy XTBUwaga rynków skupiona jest na USA, ale tak naprawdę najbliższe dni mogą być istotniejsze w Europie. Negocjacje w kwestii umowy handlowej pomiędzy UE a Wielką Brytanią są na ostatniej prostej, a wczoraj premier Johnson znów zagroził brakiem porozumienia. Rynki na razie wierzą jednak w sukces.
Powrót niskiej aktywności na PLN
2020-10-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze. Widoczne jest ograniczenie risk-off zainicjowanego po zerwaniu rozmów przez Trumpa. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4775 PLN za euro, 3,8055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1489 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9206 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zmienny Trump
2020-10-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutRuch Donalda Trumpa, który "poinstruował" Republikanów, aby zerwali rozmowy z Demokratami nad czwartym pakietem fiskalnym do czasu rozstrzygnięcia listopadowych wyborów, mocno zaskoczył wczoraj wieczorem rynki finansowe. Zwłaszcza, że po tweecie prezydenta z weekendu, w którym sugerował on wyraźnie, że musi on zostać przyjęty.
Trump bałagani, Kongres musi posprzątać
2020-10-07 Komentarz poranny TMS BrokersNadzieje na stabilizujący pakiet fiskalny w USA zostały zgładzone przez prezydenta Trumpa, który nakazał Republikanom przerwanie negocjacji do czasu po wyborach. Z rynków znika pozytywny czynnik, który mógłby neutralizować nerwowość przed wyborami.
Mieszane informacje z rynku ropy naftowej
2020-10-07 Komentarz surowcowy DM BOŚPierwsza połowa bieżącego tygodnia na razie upływa pod znakiem zwyżek cen ropy naftowej, aczkolwiek od wczoraj dynamika wzrostów wyraźnie wyhamowuje. Nie przeszkodziło to jednak cenom ropy WTI dotrzeć do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 40 USD za baryłkę, a notowaniom ropy Brent wzrosnąć do 42 USD za baryłkę.
Koniec szans na porozumienie
2020-10-07 Poranny komentarz walutowy XTBWczorajszy dzień przez jego większą część wyglądał na rynkach bardzo optymistycznie. Rynki pozytywnie zareagowały na desperackie nawoływanie prezesa Powella do zwiększania wydatków, ale wszystko to prysło jak bańka mydlana wieczorem, gdy prezydent Trump zerwał ostatecznie negocjacje ws. pakietu stymulacyjnego.
Trump podbija risk-off, PLN stabilny
2020-10-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara. Sam PLN pozostaje relatywnie stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4875 PLN za euro, 3,8253 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1659 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9286 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich.
Udana sesja dla banków z GPW i przemówienie Powella
2020-10-06 Komentarz giełdowy XTBEuropejska sesja zakończyła się w pozytywnych nastrojach, choć optymizm wśród kupujących nieco osłabł przed zakończeniem handlu. Z kolei indeksy za oceanem zaczęły spadać w obliczu przemówienia Prezesa Rezerwy Federalnej. Można odnieść wrażenie, że dzisiejsze słowa Powella nie wniosły niczego nowego.
W poszukiwaniu nowego tematu
2020-10-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutRynki redukują ryzyko polityczne związane z listopadowymi wyborami po tym, jak Donald Trump wyszedł wieczorem ze szpitala i zapowiedział szybki powrót do codziennych obowiązków - według mediów zaplanowana na 15 października druga debata prezydencka nie jest zagrożona. Ale przede wszystkim maleje też prawdopodobieństwo zaskarżenia wyborów, ...
Stabilizacja notowań złota powyżej poziomu 1900 USD za uncję
2020-10-06 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania złota rozpoczęły bieżący tydzień od wzrostowej sesji. Wczoraj zmienność cen kruszcu była co prawda podwyższona i presja podażowa pojawiała się w ciągu dnia, jednak ostatecznie notowania złota utrzymały się powyżej poziomu 1900 USD za uncję i zakończyły całą poniedziałkową sesję na plusie. Dzisiaj natomiast notowania złota poruszają się niedaleko wczorajszego zamknięcia, w okolicach 1915-1916 USD za uncję.
Polityczny wirus
2020-10-06 Poranny komentarz walutowy XTBWczorajsze wyjście prezydenta Trumpa ze szpitala zostało niemal euforycznie przyjęte przez rynki. Nie ma wątpliwości, że temat ten zdominuje najbliższy miesiąc. Spokojniej jest na złotym, który rozpoczął tydzień od niewielkiego umocnienia wobec dolara.
Wszędzie dobrze, ale w (Białym) Domu najlepiej
2020-10-06 Komentarz poranny TMS BrokersSzybka rekonwalescencja Trumpa i kontynuacja rozmów dotyczących fiskalnego pakietu ratunkowego dla amerykańskiej gospodarki przywróciły zatracony w końcówce ubiegłego tygodnia entuzjazm inwestorów. Ruch wytracił jednak impet. Uważamy, że rwany, chimeryczny handel zdominuje rynki w najbliższych tygodniach i w związku z tym spodziewamy się schłodzenia optymistycznych nastrojów na dzisiejszej sesji.
PLN powrócił do punktów odniesienia
2020-10-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi poprawę nastrojów wraz z powrotem D. Trumpa do Białego Domu. Eurodolar oscyluje blisko 1,18 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4920 PLN za euro, 3,8091 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9463 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich.
Stan zawieszenia
2020-10-05 Komentarz poranny TMS BrokersRynki z zadowoleniem przyjmują informacje o poprawie zdrowia prezydenta USA, ale wciąż pozostajemy w stanie zwieszenia w kwestii pakietu fiskalnego USA i negocjacji brexitu. W najbliższych dniach polityka może pozostawać w centrum uwagi, przyćmiewając dane makro. Rynek akcji, walutowy i ropa naftowa otrząsają się z poniedziałkowego skoku awersji do ryzyka z pomocą doniesień, że prezydent Trump jeszcze dziś może być zwolniony ze szpitala.
Spadek produkcji ropy naftowej w Norwegii ze względu na strajki
2020-10-05 Komentarz surowcowy DM BOŚPo fatalnej końcówce minionego tygodnia, notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień od zwyżki. Dzisiaj rano cena tego surowca rośnie, nadrabiając większość straty z piątku. Na razie jednak ten ruch należy traktować bardziej jako odreagowanie po zniżkach niż jako zapowiedź trwalszego odbicia. Polepszenie nastrojów na rynku ropy naftowej wynika w dużej mierze ze wzrostu akceptacji ryzyka wśród globalnych inwestorów na początku tego tygodnia.
Rynki ochłonęły po burzliwym piątku
2020-10-05 Poranny komentarz walutowy XTBNawet bez tego, co wydarzył się w ubiegłym tygodniu kampania prezydencka w USA byłaby dla rynków tematem numer jeden. Do wyborów zostały cztery tygodnie a wobec wyzwań gospodarczych będą one mieć ogromne znaczenie dla inwestorów. Ich faworyt znalazł się w opałach, nie tylko zdrowotnie, ale nie wszystko jeszcze zostało zdecydowane.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2020-10-02 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPo wrześniowej wyprzedaży rynki utknęły w trendzie bocznym targane nadziejami i rozczarowaniami wokół prac nad pakietem fiskalnym USA w otoczeniu niepewności o rezultat wyborów prezydenckich. Pierwsze próby podbierania ryzykownych aktywów na dołkach już się rozpoczęły, ale wciąż nie ma przekonania do utrzymywania pozycji na dłużej w obawie przed negatywnymi niespodziankami. Zanosi się na tygodnie impulsywnego handlu i podwyższonej zmienności.
COVID w Białym Domu! Czy czarny łabędź powrócił?
2020-10-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutInformacją dnia jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u Donalda Trumpa i jego małżonki, co doprowadziło podczas nocnego handlu w Azji do nawrotu globalnego trybu risk-off. Kontrakty na S&P500 cofnęły się w okolice 3300 pkt., z walut tradycyjnie w takiej sytuacji umocniły się CHF, JPY, oraz USD.
Libijska produkcja ropy naftowej zgodna z oczekiwaniami
2020-10-02 Komentarz surowcowy DM BOŚNa globalne rynki finansowe powrócił pesymizm i odbił się on m.in. na rynku ropy naftowej. Wczoraj notowania ropy WTI z powrotem spadły poniżej 40 USD za baryłkę, a dzisiaj kontynuują zniżkę i poruszają się już poniżej poziomu 38 USD za baryłkę. Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie ropy Brent, gdzie jeszcze wczoraj obserwowaliśmy poziomy przekraczające 42 USD za baryłkę, podczas gdy dzisiaj rano notowania nie przekraczają bariery 40 USD za baryłkę.