Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ambiwalentne nastroje na rynku ropy naftowej

Ambiwalentne nastroje na rynku ropy naftowej

2020-06-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie, jednak budziła ona mieszane emocje. Na rynku pojawiło się zarówno sporo informacji sprzyjających stronie popytowej na rynku tego surowca, jak i doniesienia potencjalnie negatywnie wpływające na ceny ropy.
Jaki jest trend?

Jaki jest trend?

2020-06-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu szef FED odpowiadający na pytania w Kongresie, dał do zrozumienia, że w swoich projekcjach makroekonomicznych nie uwzględniano znaczącego wpływu potencjalnej drugiej fali zakażeń COVID-19 (nawet Powell nie wierzy w powrót masowego lockdownu?). Zapewnił jednak, że rozsądnym jest oczekiwanie dalszego wsparcia ze strony polityki monetarnej, gdyż gospodarka będzie potrzebować czasu, ...

Dużo spraw naraz

Dużo spraw naraz

2020-06-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Szereg sprzecznych czynników oddziałuje na rynki, tonując rajd ryzykownych aktywów. Zaskakująco silne dane z USA, zapewnienia o wsparciu fiskalno/monetarnym i postępy w pracach nad lekarstwami na COVID-19 są stawiane na przeciw obawom o drugiej fali zachorowań z mieszanką ryzyk geopolitycznych.
Wtorek skrajnych emocji

Wtorek skrajnych emocji

2020-06-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Po poniedziałkowej euforii wtorek na rynkach przyniósł skrajne emocje. Z jednej strony dane z amerykańskiej gospodarki okazały się znacząco lepsze od oczekiwań, zwiększając nadzieję na szybszy powrót dobrej koniunktury. Z drugiej dane epidemiologiczne ponownie ulegają pogorszeniu. W Pekinie zamknięto szkoły i odwołano część lotów.
Fed ratuje byki

Fed ratuje byki

2020-06-16 Komentarz giełdowy XTB
Kiedy wydawało się, że możemy być świadkami pierwszej większej korekty w nowych koronawirusowych realiach, Fed ponownie dorzuca swoje trzy grosze. Wczoraj Fed zakomunikował, że w ramach programu skupu aktywów będzie kupował dług korporacyjny bezpośrednio z rynku. Wcześniej dokonywał takich operacji za pośrednictwem funduszy ETF.
Ta zmienność…

Ta zmienność…

2020-06-16 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek pokazuje mieszany bilans dla dolara, ale spory ruch dokonał się jeszcze w poniedziałek wieczorem. Amerykańska waluta straciła za sprawą radykalnej poprawy globalnego sentymentu – Wall Street odnotowała wyraźne odbicie, które było kontynuowane (poprzez kontrakty futures) także podczas handlu w Azji.
Produkcja ropy z łupków w USA najniższa od 2 lat

Produkcja ropy z łupków w USA najniższa od 2 lat

2020-06-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki, a pesymizm utrzymywał się w pierwszej połowie poniedziałkowej sesji. Niemniej, później ceny ropy naftowej zaczęły nadrabiać spadki, kończąc wczorajszą sesję na plusie. Mimo obaw o drugą falę pandemii, na rynku ropy pojawiły się pozytywne akcenty.
Na kłopoty... Trump/Powell

Na kłopoty... Trump/Powell

2020-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Po ponurym poniedziałku na rynkach finansowych nie ma już śladu, a obawy o drugą falę zachorowań zostały uciszone przez informacje o nowych działaniach na polu polityki fiskalnej i monetarnej USA. Inwestorom przypomniano, że nigdy nie będzie już tak źle, jak w marcu, ale też nie musi być tak dobrze, jak się jeszcze niedawno wydawało.
Fed nie daje o sobie zapomnieć

Fed nie daje o sobie zapomnieć

2020-06-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek był dniem bardzo dynamicznych zmian notowań, tak na rynkach akcji, jak i walut. Dzień rozpoczął się w ponurych nastrojach, ale skończył euforią, a wszystko znów za sprawą amerykańskiego banku centralnego. Obawy inwestorów na początku tygodnia dotyczyły drugiej fali pandemii. W zasadzie są one nadal aktualne – więcej przypadków notowanych jest w Chinach, w USA kolejny dzień z ponad 20 tys.
Podbicie PLN na bazie słabszego USD, RPP w kalendarzu

Podbicie PLN na bazie słabszego USD, RPP w kalendarzu

2020-06-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyraźną poprawę nastrojów po komunikacie FED. Spadek wyceny dolara wspiera waluty EM,w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4080 PLN za euro, 3,8891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1509 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9329 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,341% w przypadku obligacji 10-letnich.
Druga fala pandemii ciąży rynkom

Druga fala pandemii ciąży rynkom

2020-06-15 Komentarz giełdowy XTB
Początek drugiego tygodnia czerwca z pewnością nie należy do zbyt optymistycznych. Praktycznie większość rynków zaliczyła dzisiaj cofnięcie, a kilka wyjątków w Europie i tak zaliczyło mizerne wzrosty. Skąd wzięła się ucieczka od rynku giełdowego? Indeksy pozostawały wysoko w ostatnich tygodniach, a obecnie możliwa druga fala koronawirusa może prowadzić do dalszego osłabienia się perspektyw ożywienia gospodarczego w drugiej połowie roku. Czy mamy powody do wątpliwości, a co ważniejsze do paniki?
Teraz czas na działania rządów

Teraz czas na działania rządów

2020-06-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar korzysta na podbiciu awersji do ryzyka, jaka ma miejsce po szeregu informacji nt. wzrostu zakażeń COVID-19. Przez weekend odnotowano ich rekordową ilość  w USA (20 stanów poinformowało o wzroście zakażonych), a negatywne informacje napływają też z Japonii, czy wreszcie Chin. Liczba osób zarażonych na targu w Pekinie wzrosła łącznie do 79 - władze zarządziły jego zamknięcie i nałożyły lockdown na niektóre dzielnice mieszkalne, ale jednocześnie szybko zidentyfikowały narażone osoby.
Obawy o drugą falę pandemii i o popyt na ropę naftową

Obawy o drugą falę pandemii i o popyt na ropę naftową

2020-06-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki. Głównym tematem, akcentowanym zarówno na globalnych rynkach finansowych, jak i na samym rynku ropy, jest pojawienie się nowego ogniska zachorowań na Covid-19 w Pekinie. To ponownie zwróciło uwagę na Chiny w kontekście drugiej fali pandemii.
Inwestorzy przypomnieli sobie o wirusie

Inwestorzy przypomnieli sobie o wirusie

2020-06-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegły tydzień przyniósł na rynkach przesilenia. Tuż po tym jak Fed dostarczył inwestorom niemal wszystko, czego mogli sobie życzyć, nastroje rynkowe uległy gwałtownemu pogorszeniu. Motywem przewodnim tej korekty jest ponownie koronawirus.
Strach przed wystąpieniem drugiej fali zachorowań

Strach przed wystąpieniem drugiej fali zachorowań

2020-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend przyniósł kilka raportów podnoszących ryzyko wystąpienia drugiej fali zachorowań na COVID-19 z główną uwagą na wzrost przypadków w USA i Chinach. Z rynków wyparowuje wcześniejszy entuzjazm, a wychodzi lekkomyślność rajdu ryzykownych aktywów. Teraz musi dojść do rewaluacji ryzyk, ale powrót do pułapu startowego ostatniej fali wzrostowej jest mało prawdopodobny.
Lekkie schłodzenie na rynkach, PLN bez większych zmian

Lekkie schłodzenie na rynkach, PLN bez większych zmian

2020-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi lekkie podbicie awersji do ryzyka. Sam eurodolar próbuje jednak zbliżyć się do okolic 1,13 USD, stąd wpływ na EM'y pozostaje ograniczony. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4452 PLN za euro, 3,9458 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1607 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9420 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.
Emocje wciąż potrafią dominować

Emocje wciąż potrafią dominować

2020-06-12 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień przyniósł na światowych rynkach akcyjnych prawdziwy strach. Inwestorzy nagle znaleźli się w sytuacji, która wielu z nich mogła przypomnieć o dramatycznych momentach z panicznej wyprzedaży rynkowej z okresu luty-marzec. Choć wiodące banki centralne robią wszystko, aby pomóc rynkom finansowym w przezwyciężeniu kryzysu, emocje wciąż potrafią być dominującym czynnikiem w kontekście sentymentu rynkowego.
Dynamiczna przecena ropy naftowej na skutek obaw o drugą falę pandemii

Dynamiczna przecena ropy naftowej na skutek obaw o drugą falę pandemii

2020-06-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Już od początku bieżącego tygodnia strona popytowa na rynku ropy naftowej pokazuje słabość. Decyzja krajów OPEC+ o przedłużeniu rekordowych cięć produkcji tego surowca była co prawda pozytywnym akcentem, ale zadziałał on tylko krótkoterminowo.
Kruche fundamenty ostatniego rajdu ryzyka

Kruche fundamenty ostatniego rajdu ryzyka

2020-06-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynkach widoczna jest awersja do ryzyka po tym, jak wczorajsza sesja na Wall Street została określona przez komentatorów „krwawą łaźnią”. W piątek bilans dla dolara jest już jednak mieszany, rynek próbuje się stabilizować po wczorajszych silnych wzrostach USD i innych bezpiecznych przystani (CHF i JPY), kosztem tzw. walut ryzykownych i wrażliwych na ryzyko (w przestrzeni G-10 najbardziej straciły korony skandynawskie , oraz waluty Antypodów).
Spadki na giełdach w USA powodem korekty na PLN

Spadki na giełdach w USA powodem korekty na PLN

2020-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN wraz z powrotem globalnych układów risk-off. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4654 PLN za euro, 3,9533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1318 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9691 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,405% w przypadku obligacji 10-letnich.