Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Czy inflacja w USA pozwoli na dalsze obniżki stóp?
2007-10-17 Raport poranny FMCMPoczątek tygodnia upłynął na wyczekiwaniu przez rynek na zaplanowaną na dziś publikacje inflacji CPI w USA, co oczywiście odbiło się na przebiegu poniedziałkowej i wtorkowej sesji. Rynek eurodolara poszukiwał w tych dniach kierunku, jednak żadna ze stron nie była w stanie zdobyć wystarczającej przewagi, czego efektem była konsolidacja kursu EURUSD w ramach 1,4150-1,4240.
Gilowska: euro możliwe w 2012 roku
2007-10-16 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Sytuacja budżetu okazuje się na tyle dobra (po wrześniu rząd nadal ma nadwyżkę budżetową choć planował 30 mld PLN deficytu), że Polska szybciej spełnia kryteria przyjęcia euro. Chodzi w szczególności o deficyt sektora budżetowego, który w 2007 nie przekroczy 3 proc. PKB, co z kolei jest jednym z podstawowych kryteriów upoważniających do przyjęcia euro.
Ostrożność inwestorów w przededniu inflacji w USA
2007-10-16 Raport popołudniowy FMCMPrzebieg dzisiejszego dnia potwierdza niezdecydowanie inwestorów, co do kierunku dalszego ruchu eurodolara, a także większą ostrożność w przededniu kluczowej dla rozwoju sytuacji w najbliższym czasie publikacji inflacji CPI w USA.
Szybki ruch w dół na Dalekim Wschodzie
2007-10-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSAwersja do ryzyka ponownie dała o sobie znać, choć w niezbyt intensywny sposób: po wczorajszych spadkach na giełdach w USA, które przeniosły się na szybki ruch w dół na Dalekim Wschodzie, zły nastrój przeniósł się na europejskie parkiety (WIG20 traci dziś 1,88%), co spowodowało wycofywanie przez inwestorów środków z rynków wschodzących oraz z krajów o wysokich stopach rentowności obligacji.
Znaczna przecena na GPW
2007-10-16 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem spadków, a nastroje panujące podczas dzisiejszych notowań były mocno odmienne od tych wczorajszych. Zapoczątkowana wczoraj fala zniżek na Wall Street spowodowała, że dzisiejszą sesję warszawskie indeksy rozpoczęły dużo poniżej poziomów z wczorajszego zamknięcia. Zniżki utrzymywały się przez cały dzień, a indeksy pogłębiały spadki w ciągu dnia.
Korekta na rynkach walutowych
2007-10-16 Komentarz walutowy Money ExpertDzisiejsza sesja na zagranicznych rynkach walutowych przyniosła korektę. Euro traci względem dolara przed piątkowym spotkaniem ministrów finansów grupy G7. Europejskiej walucie nie sprzyjają też spekulacje, że w najbliższym miesiącu Fed pozostawi stopy procentowe bez zmian.
Zgodny z prognozami wzrost produkcji w USA
2007-10-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuWe wrześniu dynamika produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z rynkowymi prognozami, wzrosła o 0,1 proc. w relacji miesięcznej. Jednocześnie skorygowano w dół do „bez zmian” z szacowanego wcześniej wzrostu o 0,2 proc. dane sierpniowe.
Kasa odpływa z USA
2007-10-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuW sierpniu USA zanotowały odpływ kapitałów długoterminowych w wysokości 69,3 mld USD oraz odpływ kapitałów netto na poziomie 163 mld USD, podczas gdy miesiąc wcześniej był to napływ o odpowiednio 19,5 mld USD i 94,3 mld USD.
Dolar odrabia straty
2007-10-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja przyniosła korektę zarówno na rynku walutowym jaki i kapitałowym. Kurs EUR/USD po utworzeniu podwójnego szczytu na poziomie 1,4240 zaczął dość dynamiczne tracić i o godzinie 14.30 wynosi 1,4150.
Gwałtowna wyprzedaż euro
2007-10-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuWtorkowy poranek przynosi gwałtowny spadek EUR/USD. Para ta, która jeszcze o godzinie 9-tej testowała poziom 1,4222 dolara, spadła do dziennego minimum na 1,4157 dolara. Ta wyprzedaż, w której pomogły zlecenia obronne stop loss, została wywołana przez jeszcze bardziej gwałtowną wyprzedaż wspólnej waluty w relacji do japońskiego jena.
Polacy znów wpłacają pieniądze do funduszy
2007-10-16 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Saldo wpłat i umorzeń do funduszy inwestycyjnych wyniosło we wrześniu plus 1,7 mld PLN - podały AnalizyOnLine powołując się na własne szacunki. Z tej kwoty najwięcej przypadło na fundusze akcji, do których trafiło 0,7 mld PLN. Do funduszy mieszanych wpłacono 0,24 mld PLN, a do stabilnego wzrostu 400 mln PLN.
Dolar zyskuje przed publikacją danych
2007-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersObserwowane od kilku tygodniu umocnienie złotego na wczorajszej sesji jeszcze przybrało na sile. Po opublikowaniu dobrych danych kursu USD/PLN spadł do poziomu 2,60 natomiast EUR/PLN do 3,70. Tak niskie kursy jeszcze miesiąc temu wydawały się raczej dość odległą perspektywą.
Gorsze informacje zza Oceanu
2007-10-16 Komentarz ExpanderaSilny wzrost notowań kursu KGHM, który przyczynił się do zwyżki całego naszego rynku (0,26 pkt proc. z 0,75-proc. wzrostu WIG w dniu wczorajszym przypadło na akcje KGHM), rekordowe ceny ropy naftowej (w poniedziałek nastąpił skokowy wzrost, który dziś rano był kontynuowany i wyprowadził cenę gatunku Brent do ponad 83 USD za baryłkę).
Dolar pozostaje słaby
2007-10-16 Codzienny Puls Rynku IDM SAPoczątek tygodnia rozpoczął się nie najlepiej dla dolara. Od początku poniedziałkowej sesji dolar tracił na wartości, zbliżając się do ostatnich minimów lokalnych w stosunku do funta i dolara. Mocniejsze natomiast pozostawały waluty rynków wschodzących na czele ze złotym, który istotnie umocnił się po publikacji lepszych danych z Polski.
Korekta ostatnich dynamicznych wzrostów cen surowców
2007-10-16 Komentarz surowcowy TMS BrokersNajwiększy wpływ na zachowanie cen surowców na ostatnich pięciu sesjach miał tradycyjnie już kurs EUR/USD. Wzrost wartości amerykańskiej waluty na pierwszej sesji minionego tygodnia sugerował iż czeka nas w najbliższych dniach korekta ostatnich dynamicznych wzrostów cen surowców.
Czeka nas kolejna odsłona kryzysu na runku kredytów?
2007-10-16 Raport poranny FMCMTydzień zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się od względnie spokojnej sesji, która nie przyniosła większych niespodzianek, no może z wyjątkiem zaskakująco wysokiego wyniku inflacji CPI w Polsce. Według danych GUS inflacja w Polsce we wrześniu podskoczyła do poziomu 2,3% r/r z 1,5% r/r zanotowanych miesiąc wcześniej.
Nerwowo w okolicy szczytów
2007-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersPodczas wczorajszej sesji indeks WIG20 poruszał się w wąskim przedziale wahań 3892 – 3914 pkt. Bykom nie udało się pokonać maksimów z czwartku zeszłego tygodnia w okolicy 3915 pkt. Ostatecznie, dzięki otwarciu z luką indeks zyskiwał 0,66%.
Korekta w ślad za Wall Street
2007-10-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuGrudniowe kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły wtorkowe notowania od testu poziomu 3914 pkt., co oznacza spadek o 0,51 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia.
USA nam przeszkodzi
2007-10-16 Komentarz poranny DM IDMSAPoczątek tygodnia był moim zdaniem przygotowaniem przed atakiem na szczyty hossy. WIG20 rozpoczął sesję niewiele poniżej swojego historycznego maksimum i przez cały dzień konsolidował się w pobliżu tego poziomu.
Wczorajszy odczyt CPI w Polsce zaskoczył obserwatorów
2007-10-16 Poranny Szkic Walutowy AFSWczorajszy odczyt CPI w Polsce zaskoczył obserwatorów. Teoretycznie wszyscy nastawiali się na to, że niespodzianka tego rodzaju wcześniej czy później będzie miała miejsce, ale raczej nikt nie spodziewał się, iż nastąpi to tak szybko.