Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW nie zachwyca

GPW nie zachwyca

2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Jeżeli spojrzeć na warszawski parkiet przez pryzmat jego słabego zachowania w ostatnich dniach, to w środę należy się liczyć ze stabilizacją notowań blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia lub z lekkim spadkiem indeksów.
Atak eurodolara na szczyty

Atak eurodolara na szczyty

2007-09-12 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza azjatycka część sesji przyniosła dalsze wzrosty eurodolara, a w efekcie przełamanie przez niego oporu z okolic 1,3830-1,3850 i ustanowienie nowego historycznego szczytu na poziomie 1,3880. Przyczyną wyprzedaży amerykańskiej waluty są oczywiście nadzieje na obniżkę w przyszłym tygodniu stóp procentowych przez FED, rozpalone po piątkowym zaskakująco słabym raporcie z rynku pracy USA.

Odbicie na GPW

Odbicie na GPW

2007-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza dzień na warszawskim parkiecie stał pod znakiem wyraźnego odreagowania spadków. Rynek największych spółek otworzył się na poziomie 3459.5, tj. o 17 pkt wyżej niż na poniedziałkowym zamknięciu.
Stopy procentowe w USA dyktują warunki

Stopy procentowe w USA dyktują warunki

2007-09-11 Raport wieczorny FMCM
Przebieg pierwszych dni tego tygodnia jest ścieśle związany z piątkowym raportem z rynku pracy w USA, który pokazał, że gospodarka USA zaczyna poważnie cierpieć z powodu spadających cen na rynku nieruchomości oraz kryzysu na rynku kredytów hipotecznych, tym samym zwiększając szanse na obniżkę stóp przez FED już w przyszłym tygodniu.
Rząd przyjął projekt budżetu

Rząd przyjął projekt budżetu

2007-09-11 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Deficyt budżetowy ma wynieść 28 mld PLN, dochody budżetu sięgną 247 mld PLN, a wydatki 275 mld PLN. PKB ma wzrosnąć o 5,5 proc. Zdaniem Zyty Gilowskiej - ale to wypowiedź z sierpnia - podwyżka płacy minimalnej o 190 PLN (20 proc.) i wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej o 9,3 proc., nie spowodują zagrożeń dla realizacji budżetu, ani inflacji.
Dolar nadal pod presją spadkową

Dolar nadal pod presją spadkową

2007-09-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
O sytuacji na światowych rynkach dziś kolejny raz decydowały oczekiwania co do wypowiedzi szefa FED Bena Bernanke. W zaplanowanym na godzinę 17.00 wystąpieniu, które będzie miało miejsce w Berlinie, będzie on mówił na temat braku równowagi w globalnych finansach. Inwestorzy liczą, że padną słowa wskazujące na obniżenie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już na najbliższym posiedzeniu FED 18 września.
Deficyt prawie zgodny z oczekiwaniami

Deficyt prawie zgodny z oczekiwaniami

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Deficyt handlu zagranicznego USA spadł w lipcu o 0,3 proc. do 59,25 mld USD z 59,43 mld USD (po korekcie z 58,14 mld USD deficytu) w czerwcu. Na taki odczyt złożył się wzrost importu o 1,8 proc. oraz wzrost eksportu o 2,7 proc. Rynkowe prognozy deficytu wahały się w przedziale 57,5-61 mld USD, przy średniej na poziomie 59 mld USD deficytu.
EUR/USD najwyżej od ponad miesiąca

EUR/USD najwyżej od ponad miesiąca

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wspiął się we wtorek po południu do poziomu 1,3828 dolara i był najwyższy od 6 sierpnia br. Amerykańska waluta traci w relacji do euro głównie z uwagi na oczekiwaną obniżkę stóp procentowych przez Fed na wrześniowym posiedzeniu.
Fundusze papierów dłużnych dostarczają stabilizacji

Fundusze papierów dłużnych dostarczają stabilizacji

2007-09-11 Komentarz X-Trade Brokers
To, co się dzieje z gospodarką światową w ostatnim czasie może przyprawić o palpitację serca inwestorów. Kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych podwyższonego ryzyka dotknął przede wszystkim rynek funduszy hedgingowych, z których spora część musiała wstrzymać wypłaty, aby utrzymać płynność. Alternatywą dla inwestorów mogą się stać fundusze inwestycyjne papierów dłużnych inwestujących zagranicą.
Czy warto refinansować stary kredyt hipoteczny?

Czy warto refinansować stary kredyt hipoteczny?

2007-09-11 Analiza Credit House Polska
Dynamiczny rozwój gospodarczy wpływa na dostępność i popularyzację kredytów. Niczym inne zachodnie społeczeństwa zaczynamy uważać, że kredyt nie jest kulą u nogi, a sposobem, który pomaga w realizacji planów i marzeń. Edukacja klientów rośnie wprost proporcjonalnie do rozwoju narzędzi kredytowych.
Średnio i długoterminowa przewaga popytu

Średnio i długoterminowa przewaga popytu

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Deficyt handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii wyniósł w lipcu 7,065 mld GBP i był wyższy od prognoz, które zakładały deficyt na poziomie 6,4 mld GBP. Dane z czerwca natomiast zostały skorygowane do 6,535 mld GBP deficytu z 6,266 mld GBP deficytu szacowanych wcześniej. Kurs GBP/USD zareagował na dane spadkiem z 2,0258 dolara do 2,0240. Był to jednak tylko chwilowy ruch, który następnie został wykorzystany do zakupów.
Dziś w górę, w dalszej perspektywie w dół

Dziś w górę, w dalszej perspektywie w dół

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły dzisiejsze notowania od wyraźnych wzrostów. O godzinie 9:15 wrześniowy kontrakt FW20U7 testował poziom 3453 pkt., rosnąc o 0,7 proc. Od wzrostów dzień rozpocznie też indeks WIG20. I co ważniejsze, te wzrosty mają szanse utrzymać się do końca dnia.
Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

2007-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na rynku krajowym dokonała się zaskakującą aprecjacja złotego. Działo się to przy ponad 1,5% spadkach na warszawskiej giełdzie, co świadczy o tym, że atmosfera wokół ogółu rodzimych aktywów nie była najlepsza. Wbrew wzrostowi awersji do ryzyka na świecie polska waluta w dalszym ciągu jest silna. Za dolara oraz euro pod koniec dnia płacono o ok. 1,7 gr mniej niż na początku sesji.
Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

2007-09-11 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł poprawę nastrojów na światowych rynkach, w wyniku której złotówka znacząco zyskała na wartości. W umocnieniu złotego pomógł też komunikat agenci ratingowej Fitch, która zapewniła, że ocena wiarygodności Polski na poziomie A- nie ulegnie zmianie w wyniku przyspieszonych wyborów.
Sobolewski: Greenspan mało odpowiedzialny

Sobolewski: Greenspan mało odpowiedzialny

2007-09-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: "Uważam te wypowiedzi (Alana Greenspana o analogii obecnej sytuacji do 1998 i 1987 roku) za mało odpowiedzialne, a przede wszystkim za błędne" - napisał Ludwik Sobolewski, prezes GPW.
Kiepski początek tygodnia na GPW

Kiepski początek tygodnia na GPW

2007-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia indeks WIG20 kontynuował spadki tracąc na wartości 1,81%. Zakres wahań był niewielki około 50 pkt, jednakże otwarcie nastąpiło z 50 pkt luki na poziomie 3463 pkt. Byki dwukrotnie, z rana i po południu próbowały pokonać 3500 pkt, jednakże podejście zakończyło się fiaskiem a po otwarciu giełdy amerykańskiej WIG20 spadł do 3442 pkt co równocześnie stanowiło dzienne minimum i najniższy poziom od 7 sierpnia.
Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

2007-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwóch z członków FOMC stwierdziło wczoraj (F. Mishkin, uznany autor świetnego podręcznika z zakresu ekonomiki rynków finansowych, oraz J. Yellen, szefowa departamentu Fed w San Francisco), że problemy rynków finansowych mogą spowolnić gospodarkę amerykańską. Ich opinia stoi za wzrostami EURUSD, który próbował wczoraj przebijać poziom 1,38.
Poniżej wsparcia

Poniżej wsparcia

2007-09-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja była naturalną konsekwencją notowań z piątku. Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy gwałtownie popsuły globalny sentyment do rynków akcji i trudno jest doszukiwać się pozytywnych sygnałów dla Wall Street. W związku z tym również na naszym parkiecie chętnych do zakupów nie ma zbyt wielu.
Dolar najsłabszy od 15 lat

Dolar najsłabszy od 15 lat

2007-09-10 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia na rynku walutowym miał spokojny przebieg, co było wynikiem braku publikacji danych makroekonomicznych oraz odreagowania po gwałtownej reakcji na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy.
Aktywa TFI spadły w sierpniu o 3,5 mld PLN

Aktywa TFI spadły w sierpniu o 3,5 mld PLN

2007-09-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie o 2 mld PLN jak szacowała kilka dni temu Rzeczpospolita, lecz o 3,5 mld PLN spadła wartość aktywów zarządzanych przez TFI. Najwięcej - 6,1 proc. - spadły aktywa funduszy akcji polskich. Dane podała dziś firma AnalizyOnLine. Spadek aktywów zarządzanych przez TFI to przede wszystkim efekt przebiegu notowań na GPW.