Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euforia na GPW

Euforia na GPW

2007-08-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja miała szanse na wzrost, lecz trudno było przed nią oczekiwać, by nagle na rynku pojawiła się olbrzymia fala zakupów. To, że mało kto się tego spodziewał, znacznie wzmocniło wielkość zwyżki. Od początku sesji popyt zdecydowanie zdominował sytuację na parkiecie, dzięki czemu indeksy na GPW zanotowały kilkuprocentowe wzrosty.
IBnGR: Deficyt budżetowy wyniesie 17 mld PLN

IBnGR: Deficyt budżetowy wyniesie 17 mld PLN

2007-08-22 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Deficyt sektora finansów publicznych spadnie na koniec roku do 2,9 proc. PKB - uważa Wojciech Misiąg, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Później będzie już gorzej. Kilka miesięcy temu IBnGR prognozował, że deficyt wyniesie 3,9 proc. PKB, ale teraz zmienił zdanie. Analityków instytutu do zmiany oceny przekonała bardzo dobra realizacja budżetu, a przede wszystkim wpływy podatkowe, które przyspieszyły w II kwartale.

Poważniejsze odreagowanie spadków na GPW

Poważniejsze odreagowanie spadków na GPW

2007-08-22 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień przyniósł w końcu poważniejsze odreagowanie ubiegłotygodniowych spadków na GPW w Warszawie. Muszę przyznać, że gdy dziś rano pisałem o szansach na powrót byków na parkiet nie spodziewałem się aż tak silnych wzrostów głównych indeksów warszawskiego parkietu, a raczej myślałem, że osiągnięcie okolic 3550 pkt. na wykresie WIG20 zajmie rynkowi 2-3 dni, jednak nie mogłem przewidzieć decyzji EBC o podjęciu jutro kolejnej interwencji na rynku pieniężnym.
Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

2007-08-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Notowania giełdowe, deprecjacja jena – to stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów na globalnym rynku finansowym. Wynika stąd niewielkie umocnienie złotego – danych makroekonomicznych nie mieliśmy dziś praktycznie żadnych, tak więc technika i nastroje rządzą rynkiem.
Złoty częściowo odrobił straty

Złoty częściowo odrobił straty

2007-08-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na światowych rynkach nie obfituje w natłok nowych informacji, które mogłyby wpływać na rozwój wydarzeń w sektorze finansowym. Inwestorzy na całym świecie żyją nadzieją, że FED obniży stopy procentowe, zapobiegając w ten sposób możliwości nastąpienia spowolnienia gospodarczego. Dzięki tym oczekiwaniom indeksy większości giełd wzrosły o ponad 1%. Podczas środowej sesji na rynku obserwowany był nieśmiały powrót do bardziej ryzykownych inwestycji.
Przewaga popytu na USD/JPY

Przewaga popytu na USD/JPY

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przynosi zdecydowane wzrosty cena akcji na europejskich parkietach oraz kontraktów terminowych na główne amerykańskie indeksy. Poprawa klimatu inwestycyjnego budowana jest na oczekiwaniach obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, po tym jak wczoraj przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA, Christopher Dodd po spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke oświadczył, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Wpływ funduszy inwestycyjnych na polską giełdę

Wpływ funduszy inwestycyjnych na polską giełdę

2007-08-22 Analiza Money Expert
Gigantyczne strumienie pieniędzy Polaków poprzez fundusze inwestycyjne płyną z lokat bankowych na warszawską giełdę. Trudno określić czy to przejaw dojrzałości inwestycyjnej i finansowej, „owczy pęd”, czy może jeszcze coś innego. Wygląda na to, że Polacy pokochali fundusze, a raczej zaufali roztaczanym przez nie obietnicom krociowych zysków – ponad trzy czwarte nowych wpłat trafia do najbardziej ryzykownych funduszy inwestujących głównie w akcje giełdowych spółek.
Pszenica wciąż drożeje

Pszenica wciąż drożeje

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny pszenicy od początku tygodnia znajdują się pod presją popytu. Rosną one na fali spekulacji, że niższe zbiory w Australii zwiększą popyt na amerykańską pszenicę. W środę o godzinie 12:43 za buszel (1 buszel = 35,238 litra) tego zboża trzeba było zapłacić 6,959 dolara, czyli o 0,9 proc. więcej niż we wtorek pod koniec dnia.
Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Plotki nt. ewentualnej obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, wywindowały wczoraj kurs EUR/USD do poziomu 1,3519 dolara. Popyt nie zdołał jednak utrzymać rynku ponad poziomem 1,35 dolara. Nawet pomimo wypowiedzi Christopher'a Dodd'a (przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA), który po wczorajszym spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke stwierdził, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czerwcu zamówienia przemysłowe wzrosły w strefie euro o 4,4 proc. w relacji miesięcznej i 13,8 proc. w relacji rocznej, wobec oczekiwanego wzrostu o odpowiednio 2 proc. i 12,4 proc. Majowe dane zrewidowano natomiast w dół do poziomu 1,5 proc. miesiąc do miesiąca i 7,5 proc. rok do roku, z szacowanych wcześniej odpowiednio 1,7 proc. i 9,1 proc.
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych

Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych

2007-08-22 Komentarz Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: Przebieg obu giełdowych sesji tego tygodnia dla wielu inwestorów jest zapewne rozczarowaniem, choć tak naprawdę nie może zaskakiwać. Z jednej strony, piątkowa zwyżka kursów po nieoczekiwanej obniżce stopy dyskontowej w USA, dawała nadzieje na mocniejsze odreagowanie.
Złoty mocniejszy w środę

Złoty mocniejszy w środę

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przynosi umocnienie złotego. O godzinie 9:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8484 zł, natomiast EUR/PLN 3,8426 zł, co oznacza odpowiednio spadek o 1 i 0,7 grosza wobec poziomów z wtorkowego zamknięcia. Polska waluta podąża dziś śladem innych walut regiony, które również zyskują na wartości.
Środa zapowiada się spokojnie

Środa zapowiada się spokojnie

2007-08-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Środowy poranek na rynku krajowym przynosi kontynuacje spokojnej atmosfery z dnia wczorajszego. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN znajdują się w okolicach wczorajszych poziomów z końca sesji. Na takie zachowanie rodzimej waluty ma wpływ uspokojenie na rynku międzynarodowym a także na światowych giełdach. Inwestorzy wstrzymują się na razie z decyzjami i czekają na dalszy rozwój wydarzeń.
Wrzawa na rynkach nieco ucichła

Wrzawa na rynkach nieco ucichła

2007-08-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdzie nie zmieniła się znacząco od wczoraj. Indeksy giełdowe znajdują się obecnie blisko oporów, w tym indeks DJIA oscyluje blisko poziomu 13 200pkt. To uspokojenie może być wynikiem ostatnich silnych ruchów, a także oczekiwaniem na najważniejsze w tym tygodniu dane na temat sprzedaży detalicznej z USA.
GW: Klienci funduszy nie uciekają z rynku

GW: Klienci funduszy nie uciekają z rynku

2007-08-22 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie uciekają, ale jednak po czwartkowym załamaniu na GPW, zlecenia umorzeń jednostek złożyło wystarczająco wielu inwestorów, by zmusić niektóre TFI do sprzedawania akcji w tym tygodniu. Sytuacja wydaje się jednak o tyle bezpieczna, że na sprzedawane przez TFI tanie akcje, czekają już otwarte fundusze emerytalne, którym udział w akcji w portfelach spadł po ostatnich spadkach do 33 proc. z 37-38 proc. przed załamaniem.
GPW uzależniona od giełd europejskich

GPW uzależniona od giełd europejskich

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe i wtorkowe zachowanie warszawskiej giełdy nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu. Nastroje wśród inwestorów wciąż nie są najlepsze, a najmniejsze zagrożenie przeceną na głównych światowych parkietach natychmiast wyzwala większą podaż akcji. Z tego też powodu dzisiejsze zachowanie GPW będzie przede wszystkim determinowane przez sytuację na giełdach we Frankfurcie, Paryżu i Londynie.
Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

2007-08-22 Raport poranny FMCM
Przebieg wczorajszego dnia świetnie wpisał się w scenariusz wydarzeń przewidziany na początek tygodnia, a więc uspokojenie nastrojów, które przekłada się na spokojny handel oraz próbę odreagowania wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Co prawda w dalszym ciągu nad rynkiem wisi spora niepewność a inwestorzy niechętnie podejmują ryzyko, co jest zapewne związane z oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, która ma zapaść dziś w nocy.
Nerwowy rynek

Nerwowy rynek

2007-08-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Nerwowość na rynkach finansowych nie pozwala odetchnąć z ulgą inwestorom na GPW. Wtorkowa sesja, mimo szans na wzrostowe odbicie, pokazała ponownie pro-spadkowy nastrój na rynku. Spadki dotknęły wszystkich indeksów, choć w momentach poprawy sytuacji na innych giełdach jedynie WIG20 podnosił się wyraźniej odzwierciedlając chwilową koncentrację popytu na największych spółkach.
Rynki czekają na ruchy banków centralnych

Rynki czekają na ruchy banków centralnych

2007-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki czekają na ruchy banków centralnych w obliczu panującej na rynkach sytuacji: dziś rozpoczyna się posiedzenie Banku Japonii, wielu komentatorów uważa zaś, że FOMC na swoim następnym posiedzeniu w dniu 18 września obniży stopy w USA, niektórzy zaś nastawiają się na zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu.
W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

2007-08-21 Wieczorna analiza Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W lipcu kredytodawcy wystawili na sprzedaż 179,6 tys. domów Amerykanów, którzy nie regulowali w terminie rat kredytowych. To 93 proc. więcej niż przed rokiem. Oczywiście te dane zaprezentowane przez Realty Trac zasiały na nowo niepokój w sercach inwestorów, bo też wydaje się on uzasadniony.