Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty już nie odrabia strat

Złoty już nie odrabia strat

2007-08-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja tylko na początku przebiegała pod znakiem kontynuacji piątkowego odreagowania. Eurodolar po dotarciu w okolice 1,3505 – 1,3510 powracał do wsparcia na poziomie 1,3480. Także europejskie giełdy, które po udanej ostatniej sesji na Wall Street i azjatycko – australijskiej euforii otworzyły się na wyraźnych „plusach”, zwalniały, oddając część zysków. Powstrzymane zostało też odrabianie strat przez pary „jenowe”.
Piątkowa decyzja banku centralnego USA

Piątkowa decyzja banku centralnego USA

2007-08-20 Przegląd rynkowy FMCM
Waluty: Piątkowa decyzja banku centralnego USA, FED, o obcięciu o 50 pkt. baz. stopy dyskontowej uspokoiła nieco rynki, gdyż zapewniła bankom lepszy dostęp do potrzebnej im gotówki. Decyzja ta ma jednak charakter interwencji spowodowanej poszukiwaniem płynności a mechanizm jej działania jest całkiem prosty. Otóż banki i inne instytucje finansowe, które w wyniku kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA są zagrożone utratą płynności, muszą pozyskać gotówkę z jakiegoś źródła.

Stabilizacja EUR/USD

Stabilizacja EUR/USD

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poprzedni tydzień przyniósł mocny spadek notowań EUR/USD. Silne spadki na światowych giełdach prowokowały bowiem powrót amerykańskich kapitałów zaangażowanych poza granicami USA.
Umocnienie dolara zostało powstrzymane w czwartek wraz ze zdecydowanym zwrotem na Wall Street, kiedy czołowe amerykańskie indeksy wybroniły się przed silną przeceną, dając nadzieję na ustabilizowanie sytuacji na giełdach.
Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

2007-08-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością wszystkich par walutowych z jenem. Waluta japońska umacniała się spektakularnie, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów. W piątek sytuacja na giełdach była dość stabilna, po nieco lepszym czwartkowym zamknięciu amerykańskich indeksów rynku. Zaskoczeniem dla rynku była decyzja Fed o obniżeniu stopy dyskontowej o 50 punktów bazowych do 5.75%.
Odreagowania spadków ciąg dalszy

Odreagowania spadków ciąg dalszy

2007-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Podczas piątkowej sesji największy wpływ na zachowanie rynku krajowego jak i zagranicznego miało obniżenie przez FED stopy dyskontowej o 50 punktów. Ta niespodziewana decyzja spowodowała bardzo szybką reakcje szczególnie rynku kapitałowego. Indeksy warszawskiej giełdy, które były już na sporych minusach szybko odrobiły straty i zakończyły dzień wzrostami.
Tydzień: dane makro i nieruchomości w USA

Tydzień: dane makro i nieruchomości w USA

2007-08-20 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne (kolejny będzie ważniejszy), ale kilka z nich zasługuję na uwagę. Już dziś poznamy wzrost produkcji przemysłowej w lipcu oraz dynamikę jej cen. Obydwie informacje mogą być istotne dla RPP, która będzie obradować już za dziesięć dni.
Tydzień na GPW rozpocznie się od wzrostów

Tydzień na GPW rozpocznie się od wzrostów

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sprowokowane decyzją Fed o obniżce stopy dyskontowej o 50 punktów bazowych do 5,75 proc. piątkowe wzrosty w Warszawie, a zwłaszcza wyraźne wzrosty na Wall Street, połączone z dzisiejszym silnym odbiciem na azjatyckich parkietach, powinny przełożyć się na zwyżkę notowań w Warszawie. Zwłaszcza wśród małych i średnich spółek, które najbardziej ucierpiały w czasie ostatniej fali wyprzedaży akcji.
Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

2007-08-20 Raport poranny FMCM
Najlepszym dowodem na nerwowość panującą na rynku jest przebieg końcówki ubiegłego tygodnia, gdy po gwałtownej przecenie akcji na świecie w czwartek, piątek przyniósł decyzję FED o obcięciu stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc., która pomogła rynkom odrobić część strat.
Koniec korekty czy też okazja do sprzedaży?

Koniec korekty czy też okazja do sprzedaży?

2007-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła odreagowanie ostatnich spadków na GPW. Indeks WIG20 otworzył się na poziomie 3310 pkt po czym miał miejsce spadek do nowych minimów na poziomie 3248 pkt. Dopiero po wyższym otwarciu giełdy amerykańskiej WIG20 odrobił straty. Osiągnął maksimum na 3412 pkt zamykając się ostatecznie na 3383 pkt co przyniosło wzrost o 1,60% w stosunku do sesji poprzedniej. Pozytywne odreagowanie nastąpiło również na pozostałych warszawskich indeksach.
Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

2007-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe obniżenie przez Fed stopy dyskontowej – jasny sygnał, że Fed ma zamiar zapewnić amerykańskim bankom płynność – sprawiło, że inwestorzy ze znacznie większym optymizmem patrzą w przyszłość. Dzięki ruchowi Fedu zyskały giełdy amerykańskie, wszystkie parkiety europejskie, a dziś w nocy – giełdy w Korei Południowej (+5,7%) oraz w Tokio (+3% Nikkei). Ten ruch najprawdopodobniej przełoży się na GPW, jednak już nie z taką siłą – nasi inwestorzy już na dobrych wiadomościach ze Stanów skorzystali.
Pomoc od FED

Pomoc od FED

2007-08-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Piątkowa sesja rozpoczęła się dość nerwowo, lecz mimo negatywnej aury ze strony spadających indeksów azjatyckich inwestorzy mogli mieć nadzieję na pozytywne zakończenie się piątkowych notowań. Tak było jednak tylko na początku sesji, w kolejnych godzinach bowiem popyt coraz wyraźniej zanikał i nawet dość umiarkowana presja sprzedających pozwalała na osuwanie się indeksów na nowe minima. Nagły zwrot sytuacji nastąpił po interwencji FEDu, który obniżył stopę dyskontową o 50 punktów bazowych.
Ekspresowa gotówka już od 10,8%

Ekspresowa gotówka już od 10,8%

2007-08-18 Informacja mBank
mBank proponuje Klientom nowe warunki KREDYTU gotówkowego i konsolidacyjnego. mBank obniżył dolną granicę oprocentowania proponowanego Klientom zaciągającym KREDYT gotówkowy lub konsolidującym już posiadane kredyty. Obecnie wartość oprocentowania wynosi:
Debiut obligacji Magiczna Trójka II

Debiut obligacji Magiczna Trójka II

2007-08-18 Giełda Papierów Wartościowych
20 sierpnia zadebiutują na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych obligacje „db Magiczna Trójka II” emitowane przez londyński oddział Deutsche Bank AG. Podobnie jak w przypadku pierwszej emisji obligacji „DB Magiczna Trójka”, które swój debiut na warszawskiej giełdzie miały rok temu, mamy do czynienia z 3-letnimi obligacjami zerokuponowymi (czyli nie wypłacającymi odsetek) o wartości nominalnej 100 PLN.
10 tysięcy rachunków maklerskich w MultiBanku

10 tysięcy rachunków maklerskich w MultiBanku

2007-08-18 Informacja prasowa MultiBank
Klienci MultiBanku chętnie inwestują na giełdzie. W pierwszej połowie sierpnia 2007 roku liczba rachunków prowadzonych w ramach Usługi Maklerskiej przekroczyła 10 tys. Od początku istnienia produktu, inwestorzy z MultiBanku wygenerowali obroty o wartość 1,3 mld zł.
Podsumowanie ciekawego tygodnia

Podsumowanie ciekawego tygodnia

2007-08-17 Analiza weekendowa FMCM
Tydzień, który właśnie dobiega końca był kolejnym etapem ucieczki inwestorów od ryzyka. Motorem napędzającym inwestorów były oczywiście obawy o stan rynku kredytów hipotecznych w USA, oraz jego możliwe negatywne konsekwencje dla rynków finansowych na całym świecie.
Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

2007-08-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejsze wydarzenia dnia to obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed oraz korzystne wyniki parkietów w Europie oraz w Stanach, a także w Warszawie. O poranku obserwowaliśmy jeszcze znaczne umocnienie jena, które wywindowało złotego na dawno nie widziane poziomy: 3,85 EURPLN i 2,87 USDPLN, później jednak sytuacja wracała do normy. Rynki finansowe zdają się uspokajać, choć w ciągu najbliższych tygodni spotka nas zapewne kilka nadchodzących z sektora nieruchomości niespodzianek.
Piątek już nie taki czarny

Piątek już nie taki czarny

2007-08-17 Komentarz giełdowy Money Expert
Po wczorajszej głębokiej przecenie na warszawskim parkiecie rynek oczekiwał lekkiego odreagowania. Niestety negatywne nastroje inwestorów podsycane głębokimi spadkami na rynkach azjatyckich (Japonia -5,42%, Chiny -4,38%) spowodowały, że przez większość dnia indeksy były w kolorze czerwonym, notując nawet 4-proc. spadki. Dopiero po godz. 14:00 byki ruszyły do odrabiania strat na fali pozytywnych informacji zza oceanu.
Panika na rynkach

Panika na rynkach

2007-08-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień na rynku krajowym przebiegał pod znakiem znacznego osłabienia złotego. Kursu EUR/PLN oraz USD/PLN wzrosły do poziomów odpowiednio 2,8782 oraz 3,8481, gdzie doszło do zatrzymania deprecjacji rodzimej waluty. W piątek efekt końca tygodnia wpłynął korzystnie na złotego, co powstrzymało dalszy spadek jej wartości.
Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

2007-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym do godziny 14.30 nie wyróżniał się niczym szczególnym. Zgodnie z naszymi porannymi rekomendacjami główna para walutowa przebywała w konsolidacji natomiast złotówka lekko odrabiała ostanie straty. Jednak wspomniana godzina wprowadziła ogromne zamieszanie zarówno na rynku walutowym jak i kapitałowy. Powodem tego było niespodziewane ogłoszenie przez FED obniżki stopy dyskontowej o 50 punków.
Tanie kredyty na EURO 2012

Tanie kredyty na EURO 2012

2007-08-17 Komentarz Open Finance
Polska od kilku miesięcy żyje organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jeśli przyjrzymy się prognozom ekonomistów może okazać się, że za 5 lat będziemy cieszyć się nie tylko z nowych dróg, stadionów, czy strzelonych przez polską reprezentację bramek. Oprócz tego wszystkiego jest jeszcze szansa na tańsze kredyty walutowe.