Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lekkie spadki na GPW

Lekkie spadki na GPW

2007-08-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowe osunięcie głównych amerykańskich indeksów, pogorszenie nastrojów w Azji, ale również naturalna presja na realizację zysków po dwóch dniach wyraźnej zwyżki, zwłaszcza ze strony krótkoterminowych graczy, którzy kupowali akcje w czasie zeszłotygodniowej paniki, przynosi dziś cofnięcie popytu na warszawskiej giełdzie.
Rynek czeka na dane z USA

Rynek czeka na dane z USA

2007-08-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym charakteryzowała się już dużo mniejszym optymizmem niż poprzednie. Po porannym wzmocnieniu złotego kursy USD/PLN oraz EUR/PLN powróciły w okolice poziomów z sesji środowej. Wyraźnie widać, że kończy się już fala pozytywnych nastrojów wywołana obniżką stopy dyskontowej przez FED i inwestorzy wracają do spokojnej analizy sytuacji zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Obawy powróciły?

Obawy powróciły?

2007-08-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj w czasie sesji europejskiej dominowały dość dobre nastroje. Waluty krajów wschodzących umacniały się na skutek spadku awersji do ryzyka i silnej wyprzedaży jena. Decyzja BoJ o pozostawieniu głównej stopy procentowej na poziomie 0.5% zachęcił inwestorów do powrotu do bardziej ryzykownych inwestycji typu carry-trade. Dolar, po wyłamaniu się z konsolidacji, kontynuował osłabianie się zarówno w stosunku do waluty europejskiej, jak i brytyjskiej.
Zwyżki na warszawskim parkiecie

Zwyżki na warszawskim parkiecie

2007-08-24 Komentarz poranny Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: Czwartek przyniósł kontynuację zwyżki na warszawskim parkiecie. Jednak jej siła była nieporównywalna ze wzrostem z poprzedniego dnia. Indeks WIG zyskał 1,1% i osiągnął 59 253 pkt. Mniejsza była również aktywność inwestorów niż w środę. Obroty akcjami sięgnęły 1,7 mld zł. Na wartości zyskało 70% spółek, w dół poszły kursy jednej piątej notowanych firm.
Koniec korekty?

Koniec korekty?

2007-08-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartek nie przyniósł w Polsce już tak znacznych wzrostów, jakie miały miejsce dzień wcześniej. WIG 20 wzrósł o 0,65% do poziomu 3538,58 pkt i w tym momencie poziom 3550 pkt wydaje się dla niego dość silnym oporem. Nieco więcej zyskały inne warszawskie indeksy. Wśród spółek notowanych na polskiej giełdzie, największy wzrost wartości zanotowały akcje 10NFIFOKSAL(23,2%) oraz Ecarda (16,9%).
W USA widać pro-wzrostowe nastroje

W USA widać pro-wzrostowe nastroje

2007-08-24 Komentarz poranny Xelion
W czwartek, po decyzji Bank of America, który kupił za 2 mld USD obligacje zamienne na akcje Countrywide Financial, początek sesji na rynkach europejskich mógł być tylko jeden: indeksy rosły. Wspomagał ten wzrost tracący do dolara jen. Skala wzrostu była jednak niewielka, ale im bliżej było do otwarcia sesji w USA tym odważniejsza stawała się podaż.
Dziś sprzedaż detaliczna i rynek domów w USA

Dziś sprzedaż detaliczna i rynek domów w USA

2007-08-24 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści są dobrej myśli - Polacy wydają coraz więcej na zakupy, a sprzedaż detaliczna mogła wzrosnąć w lipcu o 17,2 proc. (ankieta ISB). Wzrost sprzedaży detalicznej pozostaje w ścisłym związku ze wzrostem dochodów Polaków i spadającą stopą bezrobocia. Również o bezrobociu poinformuje dziś GUS.
Awersja do ryzyka powraca na rynek

Awersja do ryzyka powraca na rynek

2007-08-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Tak jak ostrzegaliśmy – Tak jak ostrzegaliśmy – awersja do ryzyka powraca na rynek – reperkusje wydarzeń z ostatniego tygodnia będą trwać jeszcze przez kilka tygodni, co będzie przeszkadzało w umacnianiu złotego. Prawdopodobnie będziemy też obserwować zanik korelacji między eurodolarem a kursami złotego: zwykle umacnianiu się euro wobec dolara towarzyszy umacnianie złotego do pozostałych ważnych walut, – reperkusje wydarzeń z ostatniego tygodnia będą trwać jeszcze przez kilka tygodni, co będzie przeszkadzało w umacnianiu złotego. Prawdopodobnie będziemy też obserwować zanik korelacji między eurodolarem a kursami złotego: zwykle umacnianiu się euro wobec dolara towarzyszy umacnianie złotego do pozostałych ważnych walut.
Co z tą korektą?

Co z tą korektą?

2007-08-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja przyniosła zdrowe schłodzenie nastrojów po euforycznych wzrostach w środę. Na początku notowań inwestorzy niemalże bili się o akcje, które w pierwszych minutach mocno zwyżkowały, a chwilę później doszło do zimnego prysznicu w postaci gwałtownego spadku i realizacji zysków. Po turbulencjach z pierwszych 2 godzin notowań doszło do uspokojenia nastrojów i do końca sesji sytuacja nie zmieniła się w znacznym stopniu.
Czy rynek nieruchomości popsuje nastroje?

Czy rynek nieruchomości popsuje nastroje?

2007-08-24 Raport poranny FMCM
Nieśmiałe odreagowanie: Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację poprawy nastrojów i nieśmiałego powrotu inwestorów do bardziej ryzykownych inwestycji, co pozytywnie odbiło się na wycenie akcji, a także na wartości walut krajów wschodzących, choć trzeba przyznać że od godzin popołudniowych te drugie znów znalazły się pod presją.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2007-08-23 Raport wieczorny FMCM
Przebieg dzisiejszego dnia wpisuje się w prezentowany przeze mnie scenariusz dalszego odreagowania wydarzeń ubiegłego tygodnia. Na rynku jena kontynuowany jest proces korekcyjnego osłabienia japońskiej waluty, dzięki czemu zniknął czynnik ciążący rynkom akcyjnym oraz walutom krajów wschodzących, jakim jest zwijanie pozycji opartych na strategii carry trade.
Minutes: Inflacja wzrośnie... albo spadnie

Minutes: Inflacja wzrośnie... albo spadnie

2007-08-23 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja bazowa wyniosła w lipcu do 1,5 proc. wobec 1,8 proc. w czerwcu - podał Narodowy Bank Polski. Za tydzień nad wagą tej informacji będzie debatować RPP. Tymczasem opublikowano dziś protokół z ostatniego (lipcowego) posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, która jest mocno podzielona w ocenie tych samych zjawisk gospodarczych.
Na rynku walut spokojniej

Na rynku walut spokojniej

2007-08-23 Komentarz walutowy Money Expert
Groźne spadki na polskiej giełdzie okazały się przejściowe. Już wczoraj inwestorzy masowo nabywali papiery wartościowe. Tendencja ta utrzymuje się również dzisiaj. Napływ nowego kapitału na giełdę przyczynił się do umocnienia złotego. Do tego dochodzą pozytywne informacje z rynku pieniądza – inflacja wyniosła w lipcu 1,5% wobec 1,8% w czerwcu, co może oznaczać odroczenie decyzji dotyczącej podwyżek stóp procentowych.
Zmienne nastroje inwestorów na rynku walutowym

Zmienne nastroje inwestorów na rynku walutowym

2007-08-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dziś obserwowaliśmy zmienne nastroje inwestorów na rynku walutowym: o poranku rozpoczęła się trwająca kilka godzin (i umacniająca złotego) wyprzedaż jena oraz osłabienie dolara wobec euro, po południu zaś trend ten odwrócił się – jen i dolar rozpoczęły odrabianie strat.
Korekta na Wall Street?

Korekta na Wall Street?

2007-08-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły czwartkowe notowania od niewielkich wzrostów. O godzinie 15:52 Dow Jones zyskiwał 0,25 proc., Nasdaq Composite 0,02 proc., a S&P500 0,2 proc. Wzrosty na otwarciu Wall Street nie dziwią. Informacje o wsparciu przez Bank of America, przeżywającej obecnie kłopoty, największej w USA firmy udzielającej kredytów hipotecznych Countrywide Financial, która jeszcze niedawno była o krok od bankructwa, musiały poprawić nastroje.
Umiarkowany optymizm na rynkach

Umiarkowany optymizm na rynkach

2007-08-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ciągu dzisiejszego dnia na rynkach panowała w dalszym ciągu optymistyczna atmosfera. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami kurs EUR/USD wzrastał i w ciągu dnia doszedł do poziomu 1,3587 po czym nastąpił lekki spadek i o godzinie 15.50 kurs wynosi 1,3560 . Także na parach z japońskim jenem kontynuowane były wczorajsze wzrosty. Notowania USD/JPY wzrosły w okolice 117,00 natomiast EUR/JPY 159,00.
68 tys. rachunków maklerskich w mBanku

68 tys. rachunków maklerskich w mBanku

2007-08-23 Informacja mBank
mBank prowadzi najwięcej internetowych rachunków maklerskich na rynku. Od początku roku liczba osób korzystających z usługi eMAKLER wzrosła o 33,7 tys. W pierwszym półroczu br. rynek usług maklerskich powiększył się o 81 tys. rachunków papierów wartościowych (Parkiet, 31.07.07), z czego aż 28,1 tys., czyli 35%, z nich to rachunki z aktywną usługą eMAKLER w mBanku.
Poprawa nastrojów

Poprawa nastrojów

2007-08-23 Komentarz walutowy Money Expert
Wczorajszy dzień nie przyniósł publikacji żadnych wyjątkowo istotnych danych makroekonomicznych, jednak działo się sporo. Co istotne – generalnie mieliśmy do czynienia z polepszeniem nastrojów na światowych rynkach. Inwestorzy, sądząc po umiarkowanych reakcjach rynku, być może nie do końca uwierzyli w zapewnienia płynące z USA, że wszystko jest pod kontrolą.
Pszeniaca rekordowo droga

Pszeniaca rekordowo droga

2007-08-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny pszenicy w USA wzrosły do najwyższego w historii poziomu 7,289 dol. za buszel. Pszenica od początku kwietnia znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. W tym czasie zdrożała o ponad 70 proc. Hossa na rynku tego zboża ma silne reperkusje dla długoterminowego trendu. W lipcu cena wybiła się górą z 34-letniej stabilizacji w przedziale 2,25-6,28 dol. Oznacza to "wskoczenie na wyższą półkę" 6,28-10,31 dol.
Jen traci na fali spadku awersji do ryzyka

Jen traci na fali spadku awersji do ryzyka

2007-08-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii zdecydował dziś o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,5 proc. Ta, oczekiwana przez rynek decyzja, nie miała wpływu na notowania japońskiej waluty. Takowy wpływ miała natomiast dalsza poprawa klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach. To w prosty sposób prowadzi do spadku awersji do ryzyka i zachęca do ponownego otwierania pozycji carry trade, polegających na pożyczaniu środków w walutach nisko oprocentowanych, a więc m.in. w jenie i inwestowaniu ich w instrumenty, które mogą dać większą stopę zwrotu.