Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Poniedziałkowy marazm

Poniedziałkowy marazm

2007-08-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z naszymi przypuszczeniami poniedziałkowa sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Kursy walut przebywały w konsolidacji i o godzinie 15.50 zarówno pary złotowe jak i EUR/USD przebywały w okolicach porannych poziomów. Głównym powodem takiego przebiegu sesji jest dzisiejsze święto w Wielkiej Brytanii, a także niewielka liczba publikowanych dziś danych.
Minimalne spadki na Wall Street

Minimalne spadki na Wall Street

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie rozpoczęły poniedziałkowe notowania od spadków. Pogorszenie nastrojów to z jednej strony naturalna chęć do realizacji zysków po kilku dniach wzrostów. Z drugiej wpływ mogły mieć doniesienia o pogarszających się warunkach finansowania fuzji i przejęć spółek, wywołane przez ostanie problemy na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku..

Stopy na Węgrzech bez zmian

Stopy na Węgrzech bez zmian

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Centralny Węgier pozostawił na dzisiejszym posiedzeniu główną stopę procentową na poziomie 7,75 proc. Koszt pieniądza na Węgrzech ostatni raz zmienił się w czerwcu. Wówczas bank obniżył poziom oprocentowania o 25 punktów bazowych.
Rynek pracy wspiera rynek nieruchomości

Rynek pracy wspiera rynek nieruchomości

2007-08-27 Komentarz Open Finance
Wobec wyraźnie wyższych niż przed rokiem cen na rynku nieruchomości, klienci banków nie mieli wyjścia i zmuszeni zostali do zaciągnięcia wyższych kredytów. Ale co ważniejsze – nie wzrosły nie tylko kwoty, lecz także liczba klientów banków.
Sytuacja na rynku miedzi

Sytuacja na rynku miedzi

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Z uwagi na dzisiejsze święto w Wielkiej Brytanii na platformie X-Trader nie jest kwotowana miedź. Warto jednak przyjrzeć się sytuacji tego metalu. W piątek ceny miedzi wystrzeliły o 2,4 proc. w górę w reakcji na publikację lepszych od oczekiwań danych o lipcowej sprzedaży nowych domów w USA.
Pożyczka a kredyt

Pożyczka a kredyt

2007-08-27 Analiza Money Expert
Wiele osób bardzo często używa wymiennie pojęć pożyczki i kredytu. Są to jednak różne określenia (choć oba stanowią formę zaciągniętego długu) i warto wiedzieć, co je różni. Taka wiedza jest przydatna, zwłaszcza że obecnie kredyt i pożyczka są jednymi z najbardziej popularnych produktów bankowych.
Złoty stabilny w poniedziałek

Złoty stabilny w poniedziałek

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Tydzień na krajowym rynku walutowym rozpoczął się od stabilizacji notowań polskiej waluty. O godzinie 10:56 kurs USD/PLN testował poziom 2,8024 zł, natomiast kurs EUR/PLN 3,8289 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 0,3 grosza i stabilizację na poziomie z piątkowego zamknięcia.
Londyn świętuje, na rynku spokojnie

Londyn świętuje, na rynku spokojnie

2007-08-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Pierwszą sesje nowego tygodnia na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach poziomów z końca sesji piątkowej. Obserwowany od kilku dniu proces aprecjacji złotego jest powiązany z rozwojem sytuacji na rynkach światowych.
Powiew optymizmu

Powiew optymizmu

2007-08-27 Komentarz Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: W piątek znów na giełdach wiało optymizmem. Tym razem jego podstawy były mocniejsze, bo znajdowały wsparcie w fundamentach. Oprócz wskaźników dotyczących indeksów aktywności sektora produkcyjnego i usług w Eurolandzie (wstępne szacunki za sierpień) reszta wiadomości była korzystna.
W oczekiwaniu na dane z rynku nieruchomości w USA

W oczekiwaniu na dane z rynku nieruchomości w USA

2007-08-27 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Nastroje na giełdzie panujące w zeszłym tygodniu uległy znacznej poprawie, pomimo napływających różnych informacji. Z jednej strony inwestorzy byli zaniepokojeni perspektywami wzrostu gospodarczego w USA po wypowiedzi szefa największej w USA instytucji udzielającej kredytów hipotecznych, że trudna sytuacja na rynku mieszkaniowym może spowodować recesję.
W tym tygodniu emocje zapewnią banki centralne

W tym tygodniu emocje zapewnią banki centralne

2007-08-27 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Oprócz Rady Polityki Pieniężnej, swoje decyzje co do stóp procentowych podejmą banki centralne Czech i Węgier. Już dziś decyzję podejmie bank centralny Węgier - spodziewane jest utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie, po niedawnej obniżce.
Dane USA decydujące dla klimatu na rynku

Dane USA decydujące dla klimatu na rynku

2007-08-27 Analiza weekendowa FMCM
Poprawa nastrojów inwestorów: W nowy tydzień inwestorzy wchodzą już z lepszymi nastrojami, gdyż kolejne interwencje banków centralnych na rynku pieniężnym, a przede wszystkim powrót oczekiwań inwestorów na szybką obniżkę stóp procentowych w USA pozwoliły nieco ustabilizować sytuację na światowych rynkach finansowych, dzięki czemu w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy ostrożny powrót zainteresowania bardziej ryzykownymi aktywami.
Pozytywne zamknięcie piątkowej sesji

Pozytywne zamknięcie piątkowej sesji

2007-08-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas piątkowej zakres obszaru wahań WIG20 wynosił prawie 100 pkt. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3514 pkt, zamknięcie natomiast przy 3601 pkt co było 3 pkt niżej od dziennego maksimum. Ostatecznie WIG20 wzrósł o 1,79%.
Wzrost na małym obrocie

Wzrost na małym obrocie

2007-08-27 Komentarz poranny Xelion
W piątek złoty od początku dnia wzmacniał się idąc za rosnącymi kursami EUR/USD i USD/JPY. Niczego w obrazie rynku nie zmieniła publikacja danych makro. Odnotujmy jednak, że stopa bezrobocia spadła do 12,2 proc., a sprzedaż detaliczna wzrosła o 17,1 proc. (praktycznie zgodnie z prognozami). Te dane sygnalizują, że nic złego, jeśli chodzi o popyt wewnętrzny, się nie dzieje, ale mogą zadecydować o środowej podwyżce stóp. Złoty na koniec dnia bardzo się wzmocnił do dolara i nieznacznie do euro. Dzisiaj powinien może trochę tracić, bo na rynku EUR/USD może dojść do korekty.
Zwiększony popyt na bardziej ryzykowne aktywa

Zwiększony popyt na bardziej ryzykowne aktywa

2007-08-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Teoretycznie rynki zachowują się tak, jakby rynek subprime wrócił do normy, na co wskazuje zwiększony popyt na aktywa uważane za bardziej ryzykowne. Słowo „teoretycznie” jest jak najbardziej uzasadnione – prezes Countrywide Financial, bardzo dużego pośrednika finansowego, stwierdził ostatnio, że USA znajdują się na krawędzi recesji.
Londyn świętuje - spokój w Warszawie

Londyn świętuje - spokój w Warszawie

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po silnych środowo-piątkowych wzrostach na GPW, nowy tydzień powinien rozpocząć się od stabilizacji lub nawet niewielkiej realizacji zysków. Temu procesowi sprzyjać nieobecność świętujących dziś graczy z Londynu, co już tradycyjnie powinno odbić się na obrotach i zmienności na GPW.
Pod oporem

Pod oporem

2007-08-27 Komentarz poranny DM IDMSA
Tydzień zaczynamy na rynku w dość optymistycznych nastrojach. Piątkowa sesja przyniosła nam dobre dane makroekonomiczne z rynku amerykańskiego, które umocniły krótkoterminowy pozytywny sentyment do kupowania akcji. Jednocześnie jednak WIG20 dotarł bez zbyt przekonywującego obrotu w pobliże kolejnego krótkoterminowego oporu i należy liczyć się z możliwością lekkiej korekty w najbliższych dniach.
Fundamenty do kontynuowania fali wzrostowej

Fundamenty do kontynuowania fali wzrostowej

2007-08-24 Komentarz tygodniowy Xelion
Polska: Poniedziałkowe notowania rozpoczęliśmy w dobrych nastrojach po piątkowym odreagowaniu spadków. Niestety wysokie otwarcie zostało wykorzystane do realizacji zysków (brak wiary we wzrosty), przez co byliśmy świadkami osuwania się indeksów na coraz niższe poziomy.
NewConnect: Nowy system obrotu na GPW

NewConnect: Nowy system obrotu na GPW

2007-08-24 Komentarz Open Finance
NewConnect rusza już 30 sierpnia. Jest to nowy rynek stworzony przez Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych z myślą o małych, innowacyjnych spółkach poszukujących kapitału na inwestycje w nowoczesne technologie. Nasz rodzimy rynek naśladuje tym samym największe światowe giełdy, na których od lat działają parkiety specjalizujące się w obrocie spółkami technologicznymi.
Apetyt na ryzyko znowu rośnie

Apetyt na ryzyko znowu rośnie

2007-08-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ostatnie pięć dni przyniosło na polski rynek uspokojenie nerwowych nastrojów, które panowały tydzień wcześniej. Z zagranicy nie dotarło wiele negatywnych informacji, dzięki czemu inwestorzy znów przekonali się do rynków wschodzących. Na arenie krajowej trwała zażarta walka polityczna, która wydaje się mieć obecnie o wiele mniejszy wpływ na sektor finansowy, niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Inwestorzy myślą już o tym, co przyniosą przedterminowe wybory parlamentarne planowane na jesieni i nie przejmują się obecnym brakiem stabilizacji.