Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa nie chce przestać

Ropa nie chce przestać

2007-10-19 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
W dniu dzisiejszym obserwujemy kolejne rekordy na rynku czarnego złota. Baryłka ropy Light Sweet z dostawą listopadową osiągnęła w handlu elektronicznym na giełdzie nowojorskiej psychologiczny poziom 90 $, z kolei gorsza gatunkowo ropa Brent zbliża się do 85 $ za baryłkę i obecnie testuje poziom 84,75 $. W ciągu ostatnich 9 sesji ceny zdołały wzrosnąć o blisko 12 %.
Spadki na otwarciu, później zdecydują wyniki spółek

Spadki na otwarciu, później zdecydują wyniki spółek

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda pozostaje pod wpływem impulsów z zagranicy. Dziś ten wpływ ponownie ma szanse być mocno widoczny. Negatywny wpływ należy dodać. Środowe zdecydowane spadki na GPW, które m.in. obniżyły wartość indeksu WIG o 1,7 proc.

Złoty bije rekordy umocnienia

Złoty bije rekordy umocnienia

2007-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Opublikowane na wczorajszej sesji dane były zgodne z naszymi przypuszczeniami, o których pisaliśmy w kilku ostatnich komentarzach. Najważniejszą rzeczą był wzrost inflacji PPI we wrześniu o 2% (r/r). Prognozy rynkowe zakładały wzrost o 1,9% dlatego też wynik powyżej oczekiwań jest argumentem za podwyżką stopy procentowej.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajsza sesja na Wall Street rozpoczęła się od spadków. Pretekstem do tego były wyniki Bank of America. W III kwartale, z uwagi na straty na rynku kredytów, zysk tego banku spadł o 32 proc., wywołując zaniepokojenie inwestorów.
Ropa po 90 dolarów. Jen mocno w górę

Ropa po 90 dolarów. Jen mocno w górę

2007-10-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie wygląda na to, aby piątek miał szansę być spokojnym dniem na rynkach. Poza zmianami cen inwestorów mogła przestraszyć wiadomość o zamachu bombowym w Pakistanie na byłą premier. Kurs ponad 90 dolarów za baryłkę zanotowano w handlu pozasesyjnym w Nowym Jorku. Była to najwyższa cena zapłacona kiedykolwiek za baryłkę ropy naftowej.
Umacniania złotego wobec większości walut

Umacniania złotego wobec większości walut

2007-10-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Otwarcie na poziomach 3,69 EURPLN i 2,58 USDPLN na dwa dni przed wyborami z pewnością jest zaskoczeniem, nawet dla tych, którzy już od dłuższego czasu wierzyli, że złoty uodpornił się na polityczną niepewność: obecnie wydaje się, że rynek wiąże duże nadzieje ze zwycięstwem partii, która zajęłaby się reformą finansów publicznych i innymi ustawami progospodarczymi.
Pogarszające się nastroje na giełdach

Pogarszające się nastroje na giełdach

2007-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł spadek WIG20 o 1,94%. Początek sesji przebiegał w miarę spokojnie (otwarcie na poziomie 3851 pkt). Do wyprzedaży doszło po godzinie 14:00, pod wpływem niepokojących danych z za oceanu. Jeden z najważniejszych banków w USA – Bank of America, podał wynik finansowy za III kwartał.
Ameryka spowalnia, reszta świata nie?

Ameryka spowalnia, reszta świata nie?

2007-10-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na giełdach ciągle niespokojnie, jednak tym razem dolar już nie korzysta na awersji do ryzyka. W ostatnich miesiącach dość wyraźnie widoczna była odwrotna korelacja pomiędzy wartością dolara i cenami akcji. Gdy ceny akcji spadały i rosła awersja do ryzyka dolar umacniał się a rynki wschodzące znajdowały się pod presją. Od pewnego czasu ta korelacja jednak znacznie osłabła.
Spadek może się przedłużyć

Spadek może się przedłużyć

2007-10-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja na GPW zdecydowanie zaskoczyła. Mimo spokojnego rozpoczęcia notowań, później na rynku dochodziło do spokojnego, lecz systematycznego spadku indeksów. W późniejszym etapie sesji spokojne schodzenie w dół przerodziło się w bardzo duży, ponad 2% spadek.
Obniżki stóp w USA coraz bliżej?

Obniżki stóp w USA coraz bliżej?

2007-10-19 Raport poranny FMCM
Wydarzenia dzisiejszego dnia zdominuje szczyt G7, na którym mają być poruszone m.in. tematy kursów walutowych oraz konsekwencji „zacieśniania się” rynku kredytów dla światowej gospodarki. Możemy spodziewać się więc nawoływań do Chińskich władz o urealnienie kursu yuana, a także artykulacji obaw o skalę ryzyka wiszącego nad tempem światowego wzrostu.
Zaskakująco słaba produkcja i rekordy złotego

Zaskakująco słaba produkcja i rekordy złotego

2007-10-18 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła we wrześniu o 5,2 proc., a wyrównana sezonowo o 7,5 proc. To znacznie mniej niż oczekiwali ekonomiści, to także mniej by wydajność pracy przestała spadać. Tempo wzrostu produkcji (5,2 proc.) jest już niemal równe wzrostowi zatrudnienia (4,7 proc.), co oznacza że wydajność pracy rośnie znacznie wolniej niż jej koszty (9,5 proc. we wrześniu), co może mieć swoje przykre konsekwencje.
Ogromne straty Bank of America

Ogromne straty Bank of America

2007-10-18 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar potwierdził w dniu dzisiejszym silną wzrostową tendencję, która pozwoliła na ustanowienie kolejnego historycznego szczytu, tym razem powyżej 1,43. Pokonanie dotychczasowego rekordu, który znajdował się na poziomie 1,4281 jest sygnałem kupna tej pary walutowej i zapowiada dalsze wzrosty jej kursu w nadchodzącym czasie.
Euro najdroższe w historii

Euro najdroższe w historii

2007-10-18 Komentarz walutowy Money Expert
Kurs USD/EUR wzrósł w czwartek do poziomu 1,4303. Tym samym euro stało się najdroższe w stosunku do USD w całej historii. Dzisiejszy wzrost notowań eurodolara wpisuje się w ogólnorynkową tendencję wyprzedaży amerykańskiej waluty.
Znaczne spadki na GPW

Znaczne spadki na GPW

2007-10-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się neutralnie. Wczorajsza słaba końcówka notowań w USA spowodowała jednak, że indeksy zaraz po otwarciu zaczęły tracić na wartości. Spadkom nie towarzyszył duży obrót, który w pierwszej godzinie nie przekroczył 100 mln złotych.
Złoty umocnił się do euro i dolara

Złoty umocnił się do euro i dolara

2007-10-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Mamy za sobą dzień bardzo dziwnych notowań. Giełda przez większą część dnia była na około 2-procentowym minusie, podczas gdy złoty umocnił się do euro i dolara w próbie przebicia wsparć na 3,70 i 2,70.
Nowy rekord wszech czasów EUR/USD

Nowy rekord wszech czasów EUR/USD

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do poziomu 1,4303. Tym samym euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, było w relacji do dolara najdroższe w historii.
Funt ponad oporem, możliwy silny sygnał kupna

Funt ponad oporem, możliwy silny sygnał kupna

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła w Wielkiej Brytanii o 0,6 proc. w relacji miesięcznej i 6,3 proc. w relacji rocznej. W tym drugim przypadku jest to największy wzrost od dwóch lat. Dane były wyraźnie lepsze od oczekiwań kształtujących się na poziomie odpowiednio 0,1 proc. i 5,5 proc.
Poranne rekordy złotego

Poranne rekordy złotego

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi umocnienie złotego i nowe kilkuletnie minima USD/PLN i EUR/PLN. Dolar w relacji do polskiej waluty spadł dziś poziomu 2,5940 zł i był najtańszy od 11,5 roku. Euro przetestowało poziom 3,6939 zł, notowany ostatnio 5,5 roku.
Deprecjacja dolara trwa

Deprecjacja dolara trwa

2007-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji kursy USD/PLN oraz EUR/PLN ponownie zbliżyły się do psychologicznych barier odpowiednio 2,60 zł oraz 3,70 zł. Umocnieniu złotego sprzyjało poranne osłabienie amerykańskiego dolara oraz ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Resortu Finansów oraz Rady Polityki Pieniężnej.
Na rynku nie ma miejsca na rozczarowanie

Na rynku nie ma miejsca na rozczarowanie

2007-10-18 Komentarz Expandera
Środowa sesja ze względu na sporą ilość informacji o sprzecznym zabarwieniu mogła dać odpowiedź na pytanie o trwałość pogorszenia koniunktury na giełdach. Początkowo wydawało się, że rzeczywiście taką odpowiedź otrzymaliśmy.