Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek kłóci się z FED

Rynek kłóci się z FED

2007-11-19 Komentarz X-Trade Brokers
Atmosfera wyczekiwania już od kilku dni panuje na rynku eurodolara. Po tym jak 9 listopada kurs EURUSD osiągnął historyczne maksimum na poziomie 1,4749, impet wzrostowy został powstrzymany. Kolejne lokalne maksima notowane były na coraz niższych poziomach.
GPW osuwa się za europejskimi parkietami

GPW osuwa się za europejskimi parkietami

2007-11-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Spadki cen akcji na głównych europejskich parkietach oraz systematycznie osuwające się kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy postawiły rodzimych graczy pod ścianą. Pomimo, że wszystkie warszawskie indeksy rozpoczynały notowania od wzrostów, w południe na minimalnym plusie był tylko grupujący giełdowe tuzy indeks WIG20.

Spokojny dzień złotego

Spokojny dzień złotego

2007-11-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe notowania upływają pod znakiem umocnienia złotego wobec głównych walut. O godzinie 11:08 kurs USD/PLN testował poziom 2,5054 zł, a EUR/PLN 3,6661 zł, wobec odpowiednio 2,5119 zł i 3,6756 zł w piątek wieczorem. Handel na rynku jest stosunkowo spokojny.
Inwestorzy czekają na nowe dane makroekonomiczne

Inwestorzy czekają na nowe dane makroekonomiczne

2007-11-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek poniedziałkowej sesji na krajowym rynku walutowym rozpoczynamy w okolicach zamknięć z końca minionego tygodnia. Kurs EUR/PLN o godzinie 9.00 wynosił 3,66, natomiast notowania USD/PLN znajdowały się na poziomie 2,50. Rozpoczęta kilka dni temu korekta wzrostowa na tych parach wydaje się zbliżać do końca, ponieważ inwestorzy nie wykazują większych chęci do sprzedaży złotego.
Tydzień: Koniunktura i inflacja

Tydzień: Koniunktura i inflacja

2007-11-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nadchodzące dni nie będą już tak obfite w publikacje makro, jak te poprzednie, ale kilka z nich i tak może skłonić do refleksji nad stanem gospodarki. We wtorek poznamy produkcję przemysłową w Polsce za październik i dynamikę cen produkcji. Obydwie wartości są bardzo istotne - znając rosnące koszty zatrudnienia (11 proc.) i wzrost zatrudnienia (5 proc.) łatwo będzie zaobserwować co się dzieje z wydajnością pracy.
Rynki czekaja na nowe sygnały

Rynki czekaja na nowe sygnały

2007-11-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dane makroekonomiczne w piątek ostatecznie nie pomogły dolarowi. Większość danych z realnej gospodarki można ocenić jako słabe. Pokazały one powolne wyhamowanie amerykańskiej gospodarki i stanowią argument dla zwolenników obniżek stóp procentowych.
Możliwa lekka poprawa na GPW

Możliwa lekka poprawa na GPW

2007-11-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza sesja na GPW ma szanse przynieść uspokojenie nastrojów, a notowania raczej powinny upłynąć pod znakiem niewielkie zwyżki, niż kontynuacji spadków z poprzedniego tygodnia.
Eurodolar w drodze na południe?

Eurodolar w drodze na południe?

2007-11-19 Raport poranny FMCM
Ubiegły tydzień stał pod znakiem silnej awersji do ryzyka, na fali której spadały ceny akcji na światowych giełdach, umacniał się jen, a waluty krajów wschodzących, w tym złotówka, lekko traciły na wartości.
Złoty w niełasce inwestorów, dolar mocniejszy

Złoty w niełasce inwestorów, dolar mocniejszy

2007-11-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Miniony tydzień przyniósł korektę ostatnich spadków kursów USD/PLN oraz EUR/PLN. Po ponownym zbliżeniu się do poziomu 2,47 wartość dolara wyrażana w złotym wzrosła do 2,5150. Kurs EUR/PLN pokonał górne ograniczenie ostatniego przedziału wahań i wzrósł do 3,6740. Jednak dane o dynamice wynagrodzeń przedstawione w piątek przyczyniły się do ponownego umocnienia polskiej waluty, a kursy wspomnianych par spadły o ok 1 gr.
Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

2007-11-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja tygodnia charakteryzowała się uspokojeniem atmosfery na rynku walutowym. Kurs EUR/USD po próbie przetestowania wsparcia na poziome 1,4590 odbił się i powrócił do lekkich wzrostów. O godzinie 15.30 za jedno euro płaciliśmy 1,4660 dolara.
Dobre zachowanie średnich spółek

Dobre zachowanie średnich spółek

2007-11-16 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja przyniosła kolejną przecenę spółek małych. Indeks sWIG80 stracił dzisiaj ponad 2,5%. O odbiciu możemy mówić w przypadku indeksu mWIG40, który w trakcie sesji odrobił straty i zakończył dzień na plusie. Gorzej zachowywały się dzisiaj duże spółki, indeks WIG20 mimo wcześniejszych wzrostów zakończył dzień poniżej poziomu 3500 punktów.
Duża nerwowość na rynku złotego

Duża nerwowość na rynku złotego

2007-11-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek piątkowej sesji nie przynosi korekty dość dynamicznego i raczej niespodziewanego osłabienia złotego z poprzedniego dnia. Takie zachowanie kursu może sugerować, że jest to dopiero początek deprecjacji złotego i w najbliższych dniach proces ten będzie kontynuowany.
Koniec korekty i dalsze spadki

Koniec korekty i dalsze spadki

2007-11-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła powrót do spadków na GPW. Po otwarciu na poziomie 3575 pkt WIG20 osiągnął maksimum na 3585 pkt po czym nastąpiła dynamiczna wyprzedaż. Ostatnie minima zostały pokonane, kolejne zostało ustanowione na poziomie 3475 pkt. Ostatecznie sesja została zakończona na 3496 pkt, indeks tracił 1,75%.
Inwestorzy stracili nadzieję na wzrosty

Inwestorzy stracili nadzieję na wzrosty

2007-11-16 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł kolejne złe wiadomości na temat sytuacji na rynku hipotecznym. Tym razem obawy inwestorów rozpaliły doniesienia spółki Wells Fargo, drugiego pod względem wielkości gracza na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, w których ostrzegała inwestorów, że rynek znajduje się daleko od rozwiązania trawiących go kłopotów, a obecne załamanie jest największym od czasu Wielkiej Depresji z przełomu lat 20-tych i 30-tych.
Insajderzy znów sprzedali więcej akcji

Insajderzy znów sprzedali więcej akcji

2007-11-16 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W październiku osoby pełniące kluczowe funkcje w spółkach giełdowych kupiły akcje o wartości 53 mln PLN, a sprzedały za 280 mln PLN. Od początku roku "deficyt" wzrósł do 1,335 mld PLN. Bilans byłby znacznie lepszy, gdyby nie transakcja sprzedaży akcji Prokomu przez Ryszarda Krauze o wartości 182 mln PLN.
Obawy o dalsze straty w sektorze finansowym

Obawy o dalsze straty w sektorze finansowym

2007-11-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nastroje na warszawskiej giełdzie będą niezwykle minorowe po wczorajszej sesji, podczas której indeks średnich spółek mWIG40 zanurkował, notując spadek o 5,7%. Wszystko wskutek obaw o dalsze straty w sektorze finansowym, spowodowane problemami na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Awersja do ryzyka powróciła

Awersja do ryzyka powróciła

2007-11-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze ruchy cen były wywołane powrotem awersji do ryzyka. W dalszym ciągu obserwowaliśmy korektę rynków, które znajdowały się w silnych trendach. Dolar zyskiwał na wartości, a ceny złota spadały. Na giełdzie w USA, pomimo wyższego otwarcia na początku notowań, w dalszej części sesji kontynuowane były spadki.
Pogrom

Pogrom

2007-11-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja była kolejną odsłoną dramatu, który przeżywa w ostatnim okresie szeroki rynek. Indeksy mWIG40 i sWIG80 traciły w ciągu dnia niemal 7% i jedynie lekkie odbicie w końcówce spowodowało, że straty zostały ograniczone do i tak bardzo dużych spadków.
Rzeź małych spółek i spadek złotego

Rzeź małych spółek i spadek złotego

2007-11-15 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie mają końca perturbacje na rodzimym rynku finansowym. Dzisiejsza sesja przyniosła poważną przecenę spółek o małej i średniej kapitalizacji oraz wyprzedaż złotego. Indeks mWIG, który mierzy koniunkturę wśród spółek o średniej kapitalizacji spadł dziś do poziomu najniższego od połowy stycznia tego roku i przełamał ostatecznie dołki z sierpnia.
Recepta na besse, czyli poszukiwanie alfy

Recepta na besse, czyli poszukiwanie alfy

2007-11-15 Analiza Wealth Solutions
Sytuacja na giełdzie prowokuje do zadawania pytania: jak na tym zarobić? Możliwości oczywiście są pod ręką – sprzedaż kontraktów terminowych na indeksy i spółki, zakup opcji put czy – to raczej w teorii niż w praktyce – krótka sprzedaż akcji. Zwracając się panicznie ku tym instrumentom, często bez odpowiedniego przygotowania, inwestorzy indywidualni mogą postąpić jak strażak który gasi pożar benzyną.