Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Eurodolar po najnowszych publikacjach
2015-10-29 Raport popołudniowy FMCMZnamy PKB: Annualizowana dynamika PKB Stanów Zjednoczonych (za III kw., dane wstępne) wyniosła 1,5 proc., o czym poinformowano o 13:30. To trochę mniej niż zakładany poziom 1,6 proc., ale nie na tyle słabo, by powodować odwrót od dolara. Przeciwnie, zdaje się on zyskiwać, choć niższe od prognoz były też deflator PKB (1,2 proc. zamiast 1,5 proc.) i PCE Core (1,3 proc. zamiast 1,4 proc.).
Mocny dolar po oświadczeniu Fedu
2015-10-29 Komentarz walutowy XTBMamy już za sobą najważniejsze wydarzenie tego tygodnia – posiedzenie Fedu. Chociaż podczas spotkania nie zapadał decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych to jednak, rynki bardzo mocno zareagowały na opublikowane po nim oświadczenie.
Krajobraz po FOMC
2015-10-29 Rynki o porankuWczorajszy wieczór spełnił oczekiwania inwestorów liczących na jastrzębi komunikat komitetu FOMC, który podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na niezmienionym poziomie, a więc w przedziale <0% - 0,25%>.
Rośnie zaufanie do gospodarki, bliżej podwyżki stóp Fed
2015-10-29 Poranny Szkic walutowy AFSFed podtrzymuje scenariusz podwyżki stóp w grudniu, co poprawia nastroje na rynkach, umacnia dolara, akcje i surowce oraz zmniejsza presję na dodatkowe działania ze strony EBC. Złoty nadal bez wewnętrznej siły. Zyska przed końcem roku.
Obawy? Jakie obawy!
2015-10-29 Komentarz poranny TMS BrokersFed wyrzucił z komunikatu fragment o obawach o rozwój globalnej sytuacji gospodarczej, jednocześnie utrzymując optymistyczny pogląd względem wzrostu w USA. Grudniowy start normalizacji polityki monetarnej nie został przekreślony, co względem rynkowych oczekiwań jest zmianą w jastrzębią stronę.
Powrót czy dalej na południe?
2015-10-29 Raport poranny FMCMJedynka i dziewiątka: Wczoraj wieczorem, w nocy i dziś nad ranem wykres głównej pary walutowej ocierał się o okolice 1,09. To oznacza, że ponad półroczna linia trendu wzrostowego, mierzona od dołków z 13 marca, została już całkowicie pożegnana.
Przesadzone oczekiwania wobec RBA
2015-10-28 Komentarz walutowy XTBPublikacja dzisiejszych danych o inflacji w Australii wywołała znaczący spadek na parach powiązanych z australijskim dolarem. Różnica 0,2 p.p. w kwartalnym odczycie miała wg inwestorów wywołać spadek oczekiwań inflacyjnych oraz zwiększyć szansę na dalsze luzowanie ze strony australijskiego banku centralnego. Czy rzeczywiście RBA ma potrzebę luzowania polityki pieniężnej?
Inflacja w Australii rozczarowuje
2015-10-28 Rynki o porankuPoczątek środowej sesji przynosi największe zmiany w notowaniach dolara australijskiego, to za sprawą danych o inflacji, które poznaliśmy dziś w nocy. Dane te przykładają się także na istotną zmianę oczekiwań odnośnie przyszłotygodniowego posiedzenia Banku Australii i decyzji w sprawie stóp procentowych.
Nawrót tendencji deflacyjnych, Fed odsunie podwyżkę?
2015-10-28 Poranny Szkic walutowy AFSPolska waluta nadal w niełasce inwestorów. Ciążą na niej oczekiwania na wznowienie cyklu obniżek stóp procentowych oraz obawy związane z decyzjami nowego rządu. Z czasem będzie zyskiwała. Przed Fed USD jest stabilny. Rynki zdyskontowały odsunięcie podwyżek stóp poza 2015 r.
Wykluczenie grudnia? Wykluczone!
2015-10-28 Komentarz poranny TMS BrokersKoniec miesiąca często zdominowany jest przez przepływy kapitału bilansujące portfele inwestycyjne. Tym razem jest inaczej. Ruchy kapitału jako odizolowany czynnik mogą w naszej ocenie negatywnie oddziaływać na euro, dolara, jena i wspierać funta, dolara kanadyjskiego i dolara australijskiego.
Dzień decyzji
2015-10-28 Raport poranny FMCMDecyzja nie należy do ciebie: Cóż, nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie, niemniej takie są fakty, że na decyzję FOMC wpływu nie mamy, możemy co najwyżej próbować ją przewidzieć. Wiele wskazuje jednak na to, że dziś to jest dość proste zadanie – Komitet raczej nie podniesie stóp procentowych w USA.
Inwestorzy czekają na FOMC
2015-10-27 Rynki po południuInwestorzy z niecierpliwością czekają na jutrzejszą decyzje FOMC w sprawie poziomu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu doszło do sporego rozczarowania, gdy Rezerwa Federalna zakomunikowała wstrzymanie się z podwyżką, która już od kilku miesięcy jest przez rynek wyczekiwana.
Riksbank – przed jutrzejszym posiedzeniem
2015-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDecyzja banku centralnego Szwecji zostanie ogłoszona jutro o godz. 9:30. Mediana oczekiwań rynku nie zakłada zmian w polityce monetarnej po tym, jak w lipcu mieliśmy ich nieoczekiwane cięcie do -0,35 proc. i zwiększenie skali skupu aktywów do 45 mld SEK.
Złoty naprawdę nie ma lekko
2015-10-27 Raport popołudniowy FMCMNa EUR/USD ruchy na razie skromne: Nawet w porównaniu z dniem wczorajszym dzisiejsza zmienność na EUR/USD była niewielka, a cóż dopiero, jeśli brać pod uwagę ostatni piątek czy sławetny „czwartek Draghiego”. Zdaje się potwierdzać nasza wstępna hipoteza, ...
Czas decyzji dla banków centralnych
2015-10-27 Komentarz walutowy XTBW tym tygodniu dowiemy się jak będzie wyglądała w najbliższym czasie polityka monetarna banków centralnych jednych z największych gospodarek świata. W środę zapadnie decyzja o stopach procentowych Fedu, a w piątek będzie obradować Bank Japonii. Z kolei dziś publikowane są dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii.
Jaki wpływ na złotego będzie miała zmiana przewodniczącego RPP?
2015-10-27 Komentarz walutowy HFT BrokersW styczniu oraz w lutym wygasną kadencje 8 członków Rady Polityki Pieniężnej, a kadencja Jerzego Osiatyńskiego (w związku z zastąpieniem Zyty Gilowskiej, która zrzekła się funkcji członka RPP) wygaśnie w grudniu 2019 roku. Tymczasem kadencja prezesa Narodowego Banku Polskiego, czyli przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej kończy się w czerwcu przyszłego roku.
Złoty nieco słabszy we wtorek rano
2015-10-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWzględem poniedziałkowego popołudnia we wtorek rano nasza waluta była nieco słabsza. Jeszcze wczoraj wieczorem złoty wymazał sporą część tego, co odrobił w ciągu kilku godzin po południu korygując osłabienie z poniedziałkowego przedpołudnia.
Ważne dane z kluczowych gospodarek
2015-10-27 Rynki o porankuWczorajsza sesja została zdominowana przez temat złotego i wyborów, choć na globalnym rynku takie wydarzenie zostało co najwyżej odnotowane. Dziś wracamy do wydarzeń na rynkach światowych, które mają nawet większy wpływ na polską walutę niż lokalna polityka.
Złoty nadal z wysoką premią za ryzyko
2015-10-27 Poranny Szkic walutowy AFSOstateczne wyniki wyborów potwierdzają, że nie będzie problemów z utworzeniem rządu ze stabilną większością w parlamencie. Złoty nie odzyskuje jednak strat powstałych w skutek wzrostu ryzyka politycznego. Nie wspierają go perspektywy wzmocnienia działań stymulujących ze strony banków centralnych Europy, Chin, Japonii i oddalenie podwyżki stóp w USA.
Sejm na piątkę, EUR/PLN w odwrotnym kierunku
2015-10-27 Komentarz poranny TMS BrokersZ kilkugodzinnym opóźnieniem PKW podała oficjalne wyniki dotyczące liczby Partii w parlamencie, który utworzy pięć frakcji politycznych. Do sejmu nie wchodzą: Zjednoczona Lewica, Korwin i Razem. EUR/PLN nie zareagował, a dziś rano kurs wychodzi ponad 4,28.