Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar powoli brnie na południe

Eurodolar powoli brnie na południe

2015-10-19 Raport popołudniowy FMCM
Ku 1,13 – ale czy niżej? Dzisiejsze minima na EUR/USD ukształtowały się niewiele ponad linią 1,13, aczkolwiek poziomu tego nie próbowano przekroczyć i wydaje się, że sesja dobiegać będzie końca nieco wyżej (z naszej, krajowej perspektywy, bo tak naprawdę handel toczy się na forexie całodobowo i zawsze gdzieś jest jakaś sesja).
Każdy znajdzie coś dla siebie w danych z Chin

Każdy znajdzie coś dla siebie w danych z Chin

2015-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Opublikowane nad ranem dane z Chin mają swoje pozytywne i negatywne strony, a reakcja rynku zależy tylko od tego, na których elementach inwestorzy zdecydują się skupić, a na które przymknąć oko. Mimo to nawet optymistyczna interpretacja ma swoje wady.

Koniunktura w Chinach zgodnie z planem partii

Koniunktura w Chinach zgodnie z planem partii

2015-10-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Oczekiwanie, że będzie inaczej było nieuzasadnione. Najnowsze dane z Państwa Środka pokazują obraz gospodarki zgodny z założeniami władz w Pekinie, bez najmniejszych wątpliwości, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. PKB wzrośnie w tym roku w zakładanym tempie 7 proc., a gospodarka wykona kolejny krok w kierunku zwiększenia udziału konsumpcji w tworzeniu PKB. Pytanie czy to wystarczy, by poprawić wyceny aktywów emerging merkets.
Kwestia zaufania

Kwestia zaufania

2015-10-19 Poranny komentarz walutowy
Nieczęsto zdarza się, iż najważniejsze wydarzenie na rynku finansowym ma miejsce już w pierwszych godzinach poniedziałkowego handlu. Tak jednak było tym razem, gdyż dane o Produkcie Krajowym Brutto z China uznawane były przez wielu za wyznacznik nastroju, który towarzyszyć będzie inwestorom w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Czy dolar ruszy na całego?

Czy dolar ruszy na całego?

2015-10-19 Raport poranny FMCM
Chińskie wnioski: Na pierwszy rzut oka tydzień nie rozpoczął się źle, jeśli chodzi o potencjalną siłę dolara, który – jak pamiętamy – wzmocnił się wyraźnie w minionym tygodniu po niezłych danych z USA o inflacji oraz po osłabiającej euro wypowiedzi E. Nowotnego z EBC.
Tydzień z pewną zmianą

Tydzień z pewną zmianą

2015-10-16 Raport tygodniowy FMCM
Szeroki horyzont czasowy: Spójrzmy na wykres kursu eurodolara w dłuższym terminie, biorąc pod uwagę np. świece dzienne jako interwał. Minimum z 13 marca to niewiele ponad 1,0440. Między 10 a 14 kwietnia notowano ponownie niskie zejścia, do 1,0520-40. W lipcu notowano mniej niż 1,0815, w sierpniu pojawił się w roli dołka kurs nieznacznie wyższy.
Nowa reguła ECB

Nowa reguła ECB

2015-10-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Komentarz członka ECB Ewalda Nowotnego z czwartku może nie wniósł nic namacalnego w kontekście szans na rychłe poluzowanie polityki monetarnej banku, ale pokazał interesująca nadreaktywność oficjeli z ECB, gdy EUR/USD zaczyna flirtować z 1,15. Od maja zdarzyło się to już trzeci raz. Czy w przyszłym tygodniu sytuacja się powtórzy?
Tydzień bez historii

Tydzień bez historii

2015-10-16 Rynki po południu
Piątkowa sesja wkracza powoli w końcową fazę i przyszedł czas na podsumowanie tego co obserwowaliśmy na rynku przez ostatnie pięć dni. Trzeba przyznać, że obecny tydzień należał do najbardziej spokojnych w ostatnich miesiącach.
W oczekiwaniu na Chiny

W oczekiwaniu na Chiny

2015-10-16 Komentarz walutowy XTB
Piątek będzie ważnym dniem ze względu na publikację danych dotyczących amerykańskiego przemysłu, który ostatnimi czasy dość mocno ciążył tamtejszej gospodarce. W dalszej perspektywie będzie miał zanczenie odczyt chińskiego PKB za trzeci kwartał tego roku, który zadecyduje on o nastrojach inwestorów, które były pesymistyczne przez spowolnienie gospodarki Państwa Środka.
Powrót dolara amerykańskiego

Powrót dolara amerykańskiego

2015-10-16 Rynki o poranku
Kończący się tydzień upływał pod znakiem słabości amerykańskiej waluty na szerokim rynku, która traciła na fali przesuwających się oczekiwań rynkowych dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Słowna interwencja przeciw euro, świetne dane z USA

Słowna interwencja przeciw euro, świetne dane z USA

2015-10-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Jak tylko eurodolar zbliża się do bariery 1,15, przy której znajdował się w momencie wprowadzania programu QE w Europie, przedstawiciele EBC interweniują słownie przeciwko dalszym wzrostom. Wczoraj dołożyły się do tego świetne dane z rynku pracy i zaskakujący wzrost inflacji w USA, co dało silny impuls spadkowy.
Szklany sufit od ECB

Szklany sufit od ECB

2015-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Jak tylko rajd EUR/USD nabierał rumieńców, na scenę wkroczył ECB i zrujnował misterny plan kupujących. Jakkolwiek trudno być hurra optymistą po zaledwie jednym dobrym odczycie z USA, to jednak w obawie o kolejne „niespodzianki” z ECB, redukcja krótkich pozycji na eurodolarze może przystopować.
Umocnienie dolara i inflacja CPI na niekorzyść PLN

Umocnienie dolara i inflacja CPI na niekorzyść PLN

2015-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym osłabieniu na bazie silniejszego dolara. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2314 PLN za euro, 3,7140 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9007 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7473 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek – dolar na razie mocniejszy

Piątek – dolar na razie mocniejszy

2015-10-16 Raport poranny FMCM
EUR/USD jest dziś rano, po godzinie szóstej, w okolicach poziomu 1,1380. Tak jak sugerowaliśmy, wczorajsze umocnienie dolara zatrzymało się – nie znaczy to oczywiście, że na zawsze – w okolicach wsparcia 1,1360-70. Obecnie sytuacja nie jest pewna, tzn. z jednej strony istnieje jeszcze pewna szansa na to, że strona grająca na rzecz silniejszego dolara zaatakuje to wsparcie ponownie, ale z drugiej strony powrót nieco wyżej też jest możliwy i uzasadniony.
Inflacja USA coraz wyżej

Inflacja USA coraz wyżej

2015-10-15 Rynki po południu
Podczas czwartkowej sesji miała miejsce m.in. publikacja inflacji ze Stanów Zjednoczonych, czyli wskaźnika, na który Rezerwa Federalna patrzy obecnie z dużym skupieniem. To właśnie od dynamiki zmiany cen, jej prognoz oraz od rynku pracy i perspektyw dla dalszego wzrostu gospodarczego będzie zależeć decyzja w sprawie stóp procentowych.
Eurodolar, inflacja i inne tematy

Eurodolar, inflacja i inne tematy

2015-10-15 Raport popołudniowy FMCM
Amerykańskie doniesienia: Podano dziś o 14:30 – zgodnie z harmonogramem – amerykańskie dane na temat wrześniowej inflacji CPI. Rezultaty to -0,2 proc. m/m (tak jak mówiła prognoza) oraz 0,0 proc. r/r (a tu spodziewano się -0,1 proc.). Inflacja bazowa r/r wyniosła 1,9 proc. wobec założenia 1,8 proc.
Wyprzedaż euro na początek dnia

Wyprzedaż euro na początek dnia

2015-10-15 Rynki o poranku
Rozpoczęcie dzisiejszego dnia na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie euro na szerokim rynku, które zawdzięcza wyprzedaż wystąpieniu Ewalda Nowotnego, członka Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.
Dalej do podwyżki stóp w USA

Dalej do podwyżki stóp w USA

2015-10-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacje z USA przybliżają scenariusz podwyżki stóp Fed dyskontowany przez rynek, czyli dopiero w 2016 r. Dynamika ożywienia słabnie i taka tendencja będzie się utrzymywać. Dolar traci w reakcji na nowy impuls, tylko nie wiadomo, jak długo mocniejsze euro tolerował będzie EBC. Dziś ultra ważne w kontekście polityki pieniężnej dane o inflacji CPI z USA.
Tracąc resztki nadziei

Tracąc resztki nadziei

2015-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Trudno oczekiwać, że ktokolwiek wczoraj jeszcze miał złudzenie, że Fed może podnieść stopy procentowe w październiku, a mimo wszystko rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej i PPI przyniosły świeżą presję sprzedaży USD. Oznaki słabnięcia gospodarki uderzyły w Wall Street, choć na azjatyckiej sesji odżywają nadzieje na fiskalny bodziec ze strony chińskich władz.
PLN umocnił się do dolara

PLN umocnił się do dolara

2015-10-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym umocnieniu wobec większości zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco:4,2250 PLN za euro, 3,6801 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8778 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6939 PLN w relacji do funta szterlinga.