Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Odważne założenia budżetu w obliczu wyzwań dla gospodarki
2015-09-09 Poranny Szkic walutowy AFSPozytywne nastroje, które zapanowały na parkietach w Azji będą sprzyjać poprawie pozycji złotego wobec najważniejszych walut. EUR/PLN może spróbować przebić się poniżej obszaru 4,20-4,21. Dopiero złamanie psychologicznej bariery da szansę na bardziej odczuwalne umocnienie. W długim terminie pozycja rodzimej waluty jest zagrożona przez gwałtowny wzrost wydatków z budżetu państwa.
Osiągnięcie punktu przegięcia
2015-09-09 Komentarz poranny TMS BrokersRynki finansowe agresywnie przestawiły się na popyt na aktywa ryzykowne, choć trudno wskazać konkretny powód odwrotu. Wskazówki wciąż daje szybujący rynek akcji z najbardziej imponującymi wzrostami w Japonii (Nikkei225: 7,7 proc.). Na FX umacniają się waluty surowcowe i rynków wschodzących przy tracących EUR i JPY. Mieszane nastroje na USD.
PLN stabilny, w tle Chiny oraz FED
2015-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekką korektę wczorajszego umocnienia PLN wobec CHF oraz USD. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2226 PLN za euro, 3,7844 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8566 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8162 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poranek w środku tygodnia
2015-09-09 Raport poranny FMCMPoniżej 1,12: Wczoraj notowania głównej pary walutowej wykraczały chwilami ponad 1,12 – dochodząc nawet do 1,1225-30. Dziś rano wykres sytuuje się niżej, przy 1,1170. W gruncie rzeczy jednak zmienność nadal pozostaje relatywnie niewielka. Siły obu walut są dość wyrównane.
Energia w górą, banki w dół
2015-09-08 Komentarz giełdowy DM BOŚDziś w Chinach zobaczyliśmy spore wzrosty. Indeks giełdy w Szanghaju poszedł w górę o 5,3 proc. Sesje w Europie zaczęły się w zielonym kolorze. WIG20 już w pierwszym kwadransie sięgnął 2150 pkt. Przebywał w tej okolicy do 13:30. Poziom 2150 pkt okazał się zbyt dużą barierą.
Banki centralne przed nami
2015-09-08 Rynki po południuWtorkowy handel przynosi osłabienie dolara względem pozostałych popularnych walut. Przecena ta jest dziś systematyczna, ale nie gwałtowna. Euro zyskuje względem dolara 0,16% , a para EURUSD znajduje się już pod poziomem 1,12. Z kolei brytyjski funt drożeje dziś o ponad 0,5%.
Spokój czy niepewność
2015-09-08 Raport popołudniowy FMCMGłówna para: Można powiedzieć, że umacnia się dziś dolar, podczas gdy euro – rzecz jasna – traci. To prawda, jeśli porównamy aktualny kurs (ok. 1,1160-70) ze szczytami rzędu 1,1230, które można było obserwować rano, krótko po publikacji danych chińskich. Ale zanim się pojawiły, ceny były z grubsza takie jak obecnie. Co więcej, drożeje dziś np. ropa, a giełdy ogólnie idą w górę.
Kolejne złe informacje z Chin
2015-09-08 Rynki o porankuSeria słabych danych makroekonomicznych z Chin została utrzymana. We wczesnych godzinach porannych poznaliśmy najnowsze dane dotyczące wyników wymiany handlowej gospodarki Państwa Środka.
W którą stronę teraz?
2015-09-08 Komentarz poranny TMS BrokersPo nic niewnoszącym poniedziałku rynki pozostają w atmosferze niezdecydowania. Japoński Nikkei wymazał tegoroczne wzrosty, ale indeks giełdy w Szanghaju stara się otrzepać ze spadków wywołanych słabymi danymi o handlu zagranicznym z Chin. Tymczasem na rynku walutowym nie widać wyraźnego nastawienia na ruchy w stronę ryzyka, lub z daleka do niego.
Po chińskich danych czas na sesję
2015-09-08 Raport poranny FMCMSierpniowy eksport, sierpniowy import: Import w Chinach (za sierpień) wypadł mizernie. Oto bowiem, jak podano dziś rano, obniżył się o 13,8 proc. r/r, a oczekiwano ruchu w dół tylko o 8,2 proc. Czyżby oznaczało to, że Chiny faktycznie potrzebują coraz mniej surowców? Do tego eksport spadł o 5,5 proc. r/r, choć tu akurat rezultat był minimalnie lepszy od prognozy, mówiącej o -6 proc.
Spokojny poniedziałek bez Ameryki
2015-09-07 Raport poranny FMCMStany wyłączone z gry: USA zostały wyłączone z gry – ale oczywiście tylko dziś. Bez obaw, jutro obroty na rynkach, w tym na giełdach, powinny się powiększyć, podobnie zmienność. To drugie będzie też wynikało z faktu, że zaprezentowane zostaną dane z Chin: bilans handlu zagranicznego za sierpień tudzież dynamika importu i eksportu.
Złoty spokojnie w poniedziałek
2015-09-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutBrak inwestorów zza Oceanu, a także pusty kalendarz publikacji makro sprawiły, że w poniedziałek na złotym niewiele się działo. Wprawdzie poznaliśmy gorsze dane z Chin (PKB za zeszły rok został zrewidowany do 7,3 proc. z 7,4 proc.), to jednak zostały one zestawione z optymistycznymi wypowiedziami tamtejszych decydentów.
Spokojna sesja pod nieobecność Amerykanów
2015-09-07 Rynki po południuStosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny i brak Amerykanów na rynku ze względu na Święto Pracy spowodowały, że zmienność podczas dzisiejszej sesji była wyjątkowo ograniczona. Europejskie indeksy giełdowe znajdują się na niewielkich plusach, rosnąć w większości przypadków w granicy 0,5%. Delikatnie pod kreską znajdują się natomiast główne indeksy GPW.
Chiny kontratakują
2015-09-07 Komentarz walutowy XTBWiadomością poranka jest z pewnością powrót chińskich trejderów po urlopie związanym z obchodami rocznicy zwycięstwa nad Japonią w czasie II Wojny Światowej. Chińskie giełdy rozpoczynają nowy tydzień powrotem do silnej zmienności.
Tydzień z bankami centralnymi
2015-09-07 Rynki o porankuW tym tygodniu czekają na nas aż trzy ważne wydarzenia związane z bankowością centralną w najważniejszych światowych gospodarkach, które będą istotne w kontekście ostatnich zawirowań na rynkach finansowych oraz pogłębiającego się spowolnienia gospodarczego w Chinach.
Chiny, wracamy do Was
2015-09-07 Komentarz poranny TMS BrokersTydzień na rynkach finansowych otwiera się niezdecydowanym handlem w Azji. Sentyment z rynku akcji pozostaje kluczem dla FX przy spadkach giełdy w Szanghaju po czterech dniach przerwy. Kalendarium z Europy oferuje niewiele, a w USA i Kanadzie mamy wolne w związku z obchodami Święta Pracy.
Nowy tydzień, nowe dane
2015-09-07 Raport poranny FMCMDziś i jutro: Rynek zdaje się nadal przeżywać pewnego rodzaju konsternację po wydarzeniach, które opisywaliśmy w naszym ostatnim raporcie tygodniowym, opublikowanym w piątek po południu. Otóż, jak pamiętamy, dane makro z USA rozłożyły się rozmaicie. Na przykład PMI i ISM dla przemysłu były raczej mało rewelacyjne, ...
Piątkowa konsternacja
2015-09-04 Raport tygodniowy FMCMNiejednoznaczne opinie: Ten tydzień obfitował w publikacje makroekonomiczne. Było co najmniej kilka momentów, na które gracze forexowi siłą rzeczy musieli zwrócić uwagę, przy czym piątkowe odczyty z amerykańskiego rynku pracy teoretycznie miały być wielkim, długo wyczekiwanym rozstrzygnięciem.
Spokój przed burzą
2015-09-04 Komentarz walutowy XTBPiątek na rynku walutowym przebiega dosyć spokojnie. Zmienność rynkowa po wczorajszej konferencji Europejskiego Banku Centralnego zmniejszyła się wyraźnie. Wzrok inwestorów zwrócony jest na dzisiejszą publikację ważnych danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki. Złoty osłabia się w stosunku do najważniejszych walut, dlaczego?
Euro wsparte przez Nowotnego, a dolar czeka na NFP
2015-09-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSzef oddziału FED z Minneapolis, Narayana Kocherlakota powtórzył, że FED nie powinien podnosić stóp procentowych. Z jedno z głównych ryzyk dla USA uznał zamieszanie w Chinach. Dzisiaj w kalendarzu kluczowe będą dane Departamentu Pracy USA o godz. 14:30.