Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN mocniejszy wobec USD oraz EUR

PLN mocniejszy wobec USD oraz EUR

2015-10-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty wobec większości dewiz oraz dalszą próbę umocnienia w relacji do amerykańskiego dolara. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2351 PLN za euro, 3,7605 PLN wobec dolara amerykańskiego, ...
Williams, Draghi, niemiecki przemysł

Williams, Draghi, niemiecki przemysł

2015-10-07 Raport poranny FMCM
EUR/USD startuje dziś (mamy tu na myśli czas krótko po godzinie siódmej rano) w pobliżu 1,1250-70, stosunkowo wysoko. Od 21 września można mówić o swego rodzaju konsolidacji, od góry ograniczonej mniej więcej przy 1,1315, a od dołu – przy 1,11.

RPP nie wykonała ruchu

RPP nie wykonała ruchu

2015-10-06 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół i w górę: Trzeba przyznać, że wyjątkowo mizernie wypadły dziś niemiecki dane o zamówieniach w przemyśle. Spodziewano się na rynku wzrostu o 0,5 proc. m/m, a przyszedł spadek o 1,8 proc., do tego poprzedni wynik obniżono z -1,4 proc. do -2,2 proc. Dynamika roczna wyniosła tylko 2,3 proc. lub też 1,9 proc. z uwzględnieniem korekty o liczbę dni roboczych.
Niska zmienność zdominowała rynek walutowy

Niska zmienność zdominowała rynek walutowy

2015-10-06 Rynki po południu
Na rynku walutowym, który w ostatnich miesiącach musiał się mierzyć z wysoką zmiennością, spowodowaną m.in. znacznym spowolnieniem gospodarczym w Chinach, które budzi obawy o zastój gospodarczy w skali globalnej, jak i kilka miesięcy wcześniej, ...
Gorszy deficyt pretekstem do chwilowego osłabienia się dolara

Gorszy deficyt pretekstem do chwilowego osłabienia się dolara

2015-10-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dane nt. deficytu handlowego USA w sierpniu poznaliśmy o godz. 14:30. Wzrósł on do 48,33 mld USD z 41,81 mld USD w lipcu. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy okazał się skokowy wzrost importu telefonów komórkowych, ale już spadek eksportu ogółem to wynik kombinacji silnego dolara i spadku popytu zewnętrznego.
Korekta na początek sesji

Korekta na początek sesji

2015-10-06 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja europejska zaczyna się od lekkich spadków, które korygują ostatnie mocne wzrosty. Nastroje na giełdach wyraźnie poprawiły się w ostatnim czasie i dołki z ubiegłego tygodnia odchodzą w niepamięć. Dobrym nastrojom sprzyja potencjalne przesunięcie podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych, a także plotki o możliwym rozszerzeniu programu QE w Europie.
RPP uwolni potencjał aprecjacji złotego?

RPP uwolni potencjał aprecjacji złotego?

2015-10-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost apetytu na ryzyko, dzięki któremu polska giełda zanotowała największy skok indeksów od wielu miesięcy, a obligacje wzrosły do poziomów nieobserwowanych od wiosny, nie przełożył się, póki co, na wzmocnienie złotego.
Festiwal banków centralnych rozpoczęty

Festiwal banków centralnych rozpoczęty

2015-10-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku tygodnia rynek walutowy pozostaje pod wpływem sygnałów nadawanych przez rynek akcji i ogólnego pozytywnego sentymentu budowanego pod nieobecność Chin świętujących Złoty Tydzień. Festiwal banków centralnych w tym tygodniu rozpoczął RBA, który niemalże skopiował oświadczenie z wrześniowego posiedzenia, tym samym dając wsparcie dla AUD.
Rynki EM odbijają, RPP w kalendarzu

Rynki EM odbijają, RPP w kalendarzu

2015-10-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilizacji kwotowań PLN, pomimo wczorajszej próby umocnienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2425 PLN za euro, 3,7935 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8834 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7469 PLN w relacji do funta szterlinga.
Początek sesji, dziś decyzja RPP

Początek sesji, dziś decyzja RPP

2015-10-06 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Wydaje się, że eurodolarowi trudno teraz uchwycić jakiś bardzo klarowny, całkiem jednoznaczny trend, jeśli chodzi o krótki termin, krótki horyzont czasowy. W piątek notowano poziomy rzędu 1,1150 (a w czwartek jeszcze niższe), w poniedziałek kurs wybijał ponad 1,13, a teraz mamy 1,1180 – 1,12.
Po dniu wypełnionym przez PMI

Po dniu wypełnionym przez PMI

2015-10-05 Raport popołudniowy FMCM
Minął dzień: PMI dla usług w Niemczech wyniósł 54,1 pkt, prognozowano 54,3 pkt. Wynik dla całego Eurolandu to 53,3 pkt - przy założeniu 56 pkt. Indeks Sentix za październik wyniósł 11,7 pkt, czyli prawie wpisał się w przewidywania (11,6 pkt). Sprzedaż detaliczna w Strefie w sierpniu nie wzrosła m/m, ale r/r wzrosła o 2,3 proc. To dobry wynik, zresztą podwyższono też lipcowy - z 2,7 proc. do 3 proc.
Tydzień z bankami centralnymi

Tydzień z bankami centralnymi

2015-10-05 Rynki o poranku
Inwestorzy na azjatyckich giełdach podążyli za dobrymi nastrojami na amerykańskiej giełdzie, które panowały pod koniec ubiegłego tygodnia. Znaczne rozczarowanie danymi z amerykańskiego rynku pracy, spowodowało przesunięcie w czasie oczekiwań rynkowych dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, ...
Nie ma jednej odpowiedzi

Nie ma jednej odpowiedzi

2015-10-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wrześniowy raport z rynku pracy USA był rozczarowaniem na całej linii, jednak rynek dość szybko otrząsnął się w szoku i postarał się wyciągnąć strzępy optymizmu. NFP był dość słaby, by odsunąć dalej podwyżki Fed, ale nie na tyle rozczarowujący, by utracić wiarę w siłę ożywienia gospodarki.
We wrześniu w sektorze pozarolniczym przybyło 142 tys. miejsc pracy przy prognozie 200 tys.
Dane z USA pod lupą

Dane z USA pod lupą

2015-10-05 Komentarz walutowy XTB
W poniedziałkowy poranek azjatyccy inwestorzy najchętniej kupowali waluty Oceanii, co pokryło się pozytywnym sentymentem na giełdowych parkietach i można interpretować jako lekko podwyższony apetyty na ryzyko. Najmocniej tracą natomiast japoński jen i amerykański dolar. W przypadku tego drugiego można to interpretować jako wciąż efekt słabego odczytu danych o zatrudnieniu w USA.
Niepokojące sygnały z USA. Oddalą podwyżką poza 2015 r.?

Niepokojące sygnały z USA. Oddalą podwyżką poza 2015 r.?

2015-10-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Perspektywy dla rynków wschodzących w krótkim terminie uległy poprawie wobec oddalenia wizji podwyżki stóp procentowych w USA po słabym odczycie danych z rynku pracy. W dłuższym horyzoncie istotne jest czy spadek tempa kreacji nowych etatów nie przekształci się w trwale wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych.
Stabilny start tygodnia na PLN, inwestorzy analizują dane dot. NFP

Stabilny start tygodnia na PLN, inwestorzy analizują dane dot. NFP

2015-10-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po piątkowej podwyższonej zmienności związanej z publikacją danych dot. NFP. Rynek wycenia PLN następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,7789 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,7478 PLN względem funta szterlinga oraz 3,8934 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Na początek znów PMI

Na początek znów PMI

2015-10-05 Raport poranny FMCM
Do usług! A właściwie – dla usług. Chodzi o PMI dla usług, bo taki wskaźnik dziś poznamy w różnych odsłonach lokalnych. Będzie więc on opublikowany m.in. dla Francji (9:50), Niemiec (9:55) i Strefy Euro (o 10:00), a także dla Wielkiej Brytanii.
Przed payrollami najciekawiej w Australii oraz Japonii

Przed payrollami najciekawiej w Australii oraz Japonii

2015-10-02 Komentarz walutowy XTB
Dzisiaj rynek oczekuje przede wszystkim danych dotyczących zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych, będzie to ostatnia publikacja tego typu przed październikowym posiedzeniem Fed, w nocy poznaliśmy także ważne dane z Australii oraz Japonii.
Pod lupą rynek pracy w USA

Pod lupą rynek pracy w USA

2015-10-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Choć może się to wydawać pewnego rodzaju paradoksem, bowiem powszechnie przyjmuje się, że zacieśnienie polityki pieniężnej to negatywny sygnał dla rynków, wszyscy gracze liczący na uspokojenie sytuacji powinni kibicować dobrym wynikom amerykańskiej gospodarki, która podwyżkę stóp przybliży.
Dzień z rynkiem pracy USA

Dzień z rynkiem pracy USA

2015-10-02 Rynki o poranku
Podczas dzisiejszej sesji uwaga inwestorów będzie skupiona oczywiście na danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych, które poznamy o godzinie 14:30. W ostatnich latach jest to tradycyjnie najważniejszy odczyt w globalnym kalendarium makroekonomiczny, a obecnie ma podwójne znaczenie ze względu na zbliżające się podwyżki stóp procentowych.