Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Zaklęty krąg
2015-10-20 Komentarz poranny TMS BrokersMaro Draghi w czwartek zapewne potwierdzi swoją renomę mistrza sterowania emocjami inwestorów, ale nie zmienia to faktu, że jest jeszcze za wcześnie by z grudniowego rozszerzenia programu QE uczynić motyw przewodni notowań. Podobnie rzecz ma się z danymi z Chin: tempo wzrostu jest zbyt dobre by wywołać kolejną falę paniki, ale jednocześnie niezbyt słabe by rozbudzić oczekiwania na potężne programy stymulacyjne.
Ryzyko polityczne ciąży na złotym. Przed Draghim Yellen.
2015-10-20 Poranny Szkic walutowy AFSJ. Yellen wygłosi dziś krótki przemówienie, w którym inwestorzy mogą probować doszukiwać się odniesień do polityki pieniężnej. Kluczowym wydarzeniem tygodnia pozostaje posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, a dla złotego niedzielne głosowanie. Jak dotąd polska waluta zachowuje swoją wartość, choć widać lekką nerwowość i presję na jej pozbywanie się. Odzyskiwać wartość zacznie po wyborach.
Ryzyko polityczne ciąży na złoty. Przed Draghim Yellen.
2015-10-20 Poranny Szkic walutowy AFSJ. Yellen wygłosi dziś krótki przemówienie, w którym inwestorzy mogą probować doszukiwać się odniesień do polityki pieniężnej. Kluczowym wydarzeniem tygodnia pozostaje posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, a dla złotego niedzielne głosowanie. Jak dotąd polska waluta zachowuje swoją wartość, choć widać lekką nerwowość i presję na jej pozbywanie się. Odzyskiwać wartość zacznie po wyborach.
PLN i waluty EM pod presją, rynek czeka na EBC
2015-10-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie słabszego złotego po wczorajszej zniżce wobec większości dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2470 PLN za euro, 3,7498 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9208 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8021 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kwestia wartości euro i dolara
2015-10-20 Raport poranny FMCMNowotny i Williams: Eurodolar jest na razie – ok. piątej rano – przy 1,1325 – 1,1340. Teoretycznie wygląda to więc tak, jakby para broniła się przed dalszymi spadkami (wczoraj notowania chwilami przebiegały już w pobliżu 1,13). Rynek jest być może trochę zdezorientowany.
Duża korelacja EUR/USD i EUR/JPY
2015-10-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWedług macierzy korelacji dostępnej na stronach bossafx.pl wynosi ona blisko 0,86 za ostatnie 30 dni. To sugeruje, że w kontekście zbliżającego się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego w najbliższy czwartek może być to jedna z bardziej interesujących propozycji.
Tydzień należy do EBC
2015-10-19 Rynki po południuJuż w tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz będzie mieć miejsce konferencja prasowa Mario Draghiego. Rynek coraz bardziej liczy na zmianę parametrów w obecnym programie skupu aktywów.
Eurodolar powoli brnie na południe
2015-10-19 Raport popołudniowy FMCMKu 1,13 – ale czy niżej? Dzisiejsze minima na EUR/USD ukształtowały się niewiele ponad linią 1,13, aczkolwiek poziomu tego nie próbowano przekroczyć i wydaje się, że sesja dobiegać będzie końca nieco wyżej (z naszej, krajowej perspektywy, bo tak naprawdę handel toczy się na forexie całodobowo i zawsze gdzieś jest jakaś sesja).
Każdy znajdzie coś dla siebie w danych z Chin
2015-10-19 Komentarz poranny TMS BrokersOpublikowane nad ranem dane z Chin mają swoje pozytywne i negatywne strony, a reakcja rynku zależy tylko od tego, na których elementach inwestorzy zdecydują się skupić, a na które przymknąć oko. Mimo to nawet optymistyczna interpretacja ma swoje wady.
Koniunktura w Chinach zgodnie z planem partii
2015-10-19 Poranny Szkic walutowy AFSOczekiwanie, że będzie inaczej było nieuzasadnione. Najnowsze dane z Państwa Środka pokazują obraz gospodarki zgodny z założeniami władz w Pekinie, bez najmniejszych wątpliwości, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. PKB wzrośnie w tym roku w zakładanym tempie 7 proc., a gospodarka wykona kolejny krok w kierunku zwiększenia udziału konsumpcji w tworzeniu PKB. Pytanie czy to wystarczy, by poprawić wyceny aktywów emerging merkets.
Kwestia zaufania
2015-10-19 Poranny komentarz walutowyNieczęsto zdarza się, iż najważniejsze wydarzenie na rynku finansowym ma miejsce już w pierwszych godzinach poniedziałkowego handlu. Tak jednak było tym razem, gdyż dane o Produkcie Krajowym Brutto z China uznawane były przez wielu za wyznacznik nastroju, który towarzyszyć będzie inwestorom w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Czy dolar ruszy na całego?
2015-10-19 Raport poranny FMCMChińskie wnioski: Na pierwszy rzut oka tydzień nie rozpoczął się źle, jeśli chodzi o potencjalną siłę dolara, który – jak pamiętamy – wzmocnił się wyraźnie w minionym tygodniu po niezłych danych z USA o inflacji oraz po osłabiającej euro wypowiedzi E. Nowotnego z EBC.
Tydzień z pewną zmianą
2015-10-16 Raport tygodniowy FMCMSzeroki horyzont czasowy: Spójrzmy na wykres kursu eurodolara w dłuższym terminie, biorąc pod uwagę np. świece dzienne jako interwał. Minimum z 13 marca to niewiele ponad 1,0440. Między 10 a 14 kwietnia notowano ponownie niskie zejścia, do 1,0520-40. W lipcu notowano mniej niż 1,0815, w sierpniu pojawił się w roli dołka kurs nieznacznie wyższy.
Nowa reguła ECB
2015-10-16 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKomentarz członka ECB Ewalda Nowotnego z czwartku może nie wniósł nic namacalnego w kontekście szans na rychłe poluzowanie polityki monetarnej banku, ale pokazał interesująca nadreaktywność oficjeli z ECB, gdy EUR/USD zaczyna flirtować z 1,15. Od maja zdarzyło się to już trzeci raz. Czy w przyszłym tygodniu sytuacja się powtórzy?
Tydzień bez historii
2015-10-16 Rynki po południuPiątkowa sesja wkracza powoli w końcową fazę i przyszedł czas na podsumowanie tego co obserwowaliśmy na rynku przez ostatnie pięć dni. Trzeba przyznać, że obecny tydzień należał do najbardziej spokojnych w ostatnich miesiącach.
W oczekiwaniu na Chiny
2015-10-16 Komentarz walutowy XTBPiątek będzie ważnym dniem ze względu na publikację danych dotyczących amerykańskiego przemysłu, który ostatnimi czasy dość mocno ciążył tamtejszej gospodarce. W dalszej perspektywie będzie miał zanczenie odczyt chińskiego PKB za trzeci kwartał tego roku, który zadecyduje on o nastrojach inwestorów, które były pesymistyczne przez spowolnienie gospodarki Państwa Środka.
Powrót dolara amerykańskiego
2015-10-16 Rynki o porankuKończący się tydzień upływał pod znakiem słabości amerykańskiej waluty na szerokim rynku, która traciła na fali przesuwających się oczekiwań rynkowych dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Słowna interwencja przeciw euro, świetne dane z USA
2015-10-16 Poranny Szkic walutowy AFSJak tylko eurodolar zbliża się do bariery 1,15, przy której znajdował się w momencie wprowadzania programu QE w Europie, przedstawiciele EBC interweniują słownie przeciwko dalszym wzrostom. Wczoraj dołożyły się do tego świetne dane z rynku pracy i zaskakujący wzrost inflacji w USA, co dało silny impuls spadkowy.
Szklany sufit od ECB
2015-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersJak tylko rajd EUR/USD nabierał rumieńców, na scenę wkroczył ECB i zrujnował misterny plan kupujących. Jakkolwiek trudno być hurra optymistą po zaledwie jednym dobrym odczycie z USA, to jednak w obawie o kolejne „niespodzianki” z ECB, redukcja krótkich pozycji na eurodolarze może przystopować.
Umocnienie dolara i inflacja CPI na niekorzyść PLN
2015-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym osłabieniu na bazie silniejszego dolara. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2314 PLN za euro, 3,7140 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9007 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7473 PLN w relacji do funta szterlinga.