Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Leniwy poniedziałek, a co po nim?
2015-10-12 Raport popołudniowy FMCMNa głównej parze: EUR/USD sytuuje się obecnie, około godziny 17:00, mniej więcej przy 1,1360-80. W gruncie rzeczy w tych rejonach cena przebywała przez cały dzień, przy czym szczyt w pobliżu 1,1395 był wyższy niż maksimum piątkowe, co pokazuje, że byki próbują jeszcze działać na rzecz umocnienia euro kosztem dolara (choć, jak widać, finał nie następuje aż tak wysoko).
spokojny poniedziałek
2015-10-12 Rynki po południuPierwsza sesja tego tygodnia upływa w bardzo spokojnej atmosferze, przede wszystkim za sprawą ubogiego kalendarza makro. Na europejskich parkietach giełdowych obserwujemy korektę notowań po bardzo udanym tygodniu, ale lekkie spadki w dniu dzisiejszym nie zmieniają faktu, że nastroje są dobre.
Funt będzie szukać dna?
2015-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe dla brytyjskiego funta dane poznamy już jutro. O godz. 10:30 opublikowane zostaną dane nt. inflacji konsumenckiej we wrześniu, oraz producenckiej i detalicznej. Kluczowa dla rynku będzie oczywiście ta pierwsza, podawana razem z danymi bazowymi (core), czyli wyłączającymi zmienne w postaci żywności i energii.
FED – mówimy o oczekiwaniach, a nie zapowiedziach podwyżki
2015-10-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutZdaniem Dennisa Lockharta z Atlanta FED kwestia podwyżki stóp w tym roku wciąż pozostaje otwarta, chociaż jak dodał wiele będzie zależeć od publikowanych danych makro (wypowiedź z piątku). Zdaniem Williama Dudleya z New York FED podwyżka stóp procentowych w tym roku jest możliwa, chociaż nie jest to zobowiązanie i wiele będzie zależeć od napływających danych makro (wypowiedź z piątku).
Dolar ponownie traci
2015-10-12 Komentarz walutowy XTBNa rynku wciąż odbijają się czwartkowa publikacja minutes z wrześniowego posiedzenia FOMC. W świetle raportu, rada była dalej od podjęcia decyzji o podwyżce stóp niż to się wszystkim wydawało. Według inwestorów podjęcie takiej decyzji przez FED w tym roku nie jest już takie pewne, co przyczyniło się do osłabienia dolara wobec większości głównych walut.
W oczekiwaniu na chińskie pobudzenie. Fed bliżej podwyżki.
2015-10-12 Poranny Szkic walutowy AFSRosnące nadzieje na wzmożenie działań stymulujących aktywność w gospodarce Chin poprawiają nastroje na tamtejszych giełdach. W USA kolejny przedstawiciel Fed dostrzega potrzebę podwyższenia stóp procentowych przed końcem roku.
Co powiedzieli, co powiedzą?
2015-10-12 Komentarz poranny TMS BrokersPrzepływy do bezpieczeństwa ku ryzyku trwają także po weekendzie z zielenią dominującą w azjatyckiej części handlu. Na FX USD i JPY są pod presją z siłą wyrażaną przez waluty surowcowe i rynków wschodzących (poza TRY). Brak kluczowych danych w kalendarium przenosi uwagę na szereg wystąpień bankierów centralnych.
Potencjał odreagowania PLN pozostaje ograniczony
2015-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu przynosi nam próbę dalszego umocnienia polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2170 PLN za euro, 3,7077 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8517 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6787 PLN względem funta szterlinga.
Październik na całego
2015-10-12 Raport poranny FMCMEurodolar dość wysoko: Na głównej parze walutowej mamy dziś rano okolice 1,1370. Piątkowe wzrosty pozwoliły na test poziomów nawet nieco wyższych, w pobliżu 1,1390, niemniej bariery 1,14 nie przebito. Bardziej wymowne jest jednak to, że wcześniej, w czwartek, przebito linię łączącą szczyty z 24 sierpnia i 18 września, która mogła uchodzić za swego rodzaju trend spadkowy.
Rynek nie traktuje poważnie możliwości podwyżki stóp przez FED
2015-10-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWiększość członków FED była zgodna, co do tego, że gospodarka osiągnęła (lub osiągnie do końca roku) stan umożliwiający podwyżkę stóp procentowych. Niektórzy z nich zwracali jednak uwagę, że warto się wstrzymać z taką decyzją, aby móc ocenić wpływ globalnego spowolnienia na perspektywy amerykańskiej gospodarki – chociaż dalej wyrażali oni opinie, że będzie on niewielki.
Łagodny ton Rezerwy Federalnej wspiera rynki
2015-10-09 Rynki o porankuDługo wyczekiwana przez inwestorów publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia komitetu FOMC, na którym została podjęta decyzja o utrzymaniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na niezmienionym poziomie, została odebrana przez rynek jako bardziej „gołębia”, ...
Łagodny przekaz z Fed podtrzymuje dobre nastroje na rynkach
2015-10-09 Poranny Szkic walutowy AFSKońcówka tygodnia przynosi utrzymanie dobrych nastrojów na rynkach z kontynuacją wzrostów na złotym po odebranej jako „gołębi” sprawozdaniu z wrześniowego posiedzenia Fed (tzw. minutes). Złoty mocniejszy. Kurs EUR/PLN będzie kierował się na 4,20. W przyszłym tygodniu spodziewamy się kontynuacji wzrostu apetytu na ryzyko.
W krainie szczęśliwości
2015-10-09 Komentarz poranny TMS BrokersDobre czasy dla ryzykownych aktywów trwają z wycenami akcji i cenami ropy wyżej oraz odwijaniem krótkich pozycji na walutach rynków wschodzących i surowcowych. W ogólnym rozrachunku najbardziej pokrzywdzony jest USD i sytuacja raczej się nie zmieni, ...
Złoty korzysta z poprawy nastrojów wokół EM
2015-10-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN wobec zagranicznych dewiz, po tym jak wczorajsza publikacja zapisków FED spowodowała spadek wyceny dolara na rynku. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2204 PLN za euro, 3,7394 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8706 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7452 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po zapiskach Fed – piątkowy poranek
2015-10-09 Raport poranny FMCMKurs głównej pary: Wczesnym rankiem 9 października, jeszcze przed godziną piątą rano, eurodolar jest kwotowany po ok. 1,1270-80. Oznacza to, ogólnie rzecz biorąc, że kurs jest relatywnie wysoki, a podane wczoraj wieczorem do publicznej wiadomości zapiski z ostatniego posiedzenia FOMC zostały odebrane jako dość gołębie.
Co się stało, a co powiedzą bankierzy?
2015-10-08 Raport popołudniowy FMCM1,13 – ale nie na długo? W Niemczech bardzo słabo wypadły sierpniowe dynamiki: eksportu (-5,2 proc. m/m) i importu (-3,1 proc. m/m), w obu przypadkach prognozowano tylko -1,2 proc. Wpisuje się to także w inne dane z tego kraju, jakie ostatnio napłynęły – takie jak zamówienia w przemyśle czy produkcja przemysłowa. One również zaskoczyły negatywnie.
Euro czeka na zapiski ECB o godz. 13:30
2015-10-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNiemcy: Mocny spadek eksportu w sierpniu (-5,2 proc. m/m). Import spadł o 3,1 proc. m/m. W efekcie nadwyżka w handlu zmniejszyła się do 19,6 mld EUR z 22,4 mld EUR po korekcie w lipcu. Dane opublikowano dzisiaj o godz. 8 rano.
Uwaga inwestorów skierowana na Wyspy Brytyjskie
2015-10-08 Rynki o porankuDzisiejsze wydarzenia na Wyspach Brytyjskich będą przykuwać uwagę wszystkich inwestorów i nie tylko, bo oczywiście w godzinach wieczornych odbędzie się wyczekiwane przez kibiców spotkanie piłkarskie, w którym Polska zmierzy się ze Szkocją i ten mecz może być rozstrzygający w kontekście awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
Jeden dzień korekty to nic złego
2015-10-08 Komentarz poranny TMS BrokersChiny nadganiają tydzień nieobecności, choć aktywność nieco rozczarowuje z indeksem giełdy w Szanghaju rosnącym zaledwie 3 proc. (Hang Seng zrobił w tym czasie 11 proc.). Spadek Nikkei o 1 proc. przez słabsze dane z przemysłu ściąga USD/JPY i w Europie możemy dostać dzień oddechu w rajdzie rynku akcji. W ciągu dnia mamy trochę impulsów z BoE, ECB i Fed.
Chiny wracają na rynek
2015-10-08 Poranny komentarz walutowyPo tygodniowej przerwie związanej ze świętowaniem rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej, fabryki, urzędy oraz rynki wracają do pracy. W zasadzie na rynku nie mamy do czynienia z jakąś paniką, choć tracą rynki bezpośrednio związane z chińską gospodarką.