Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocniejszy dolar po wystąpieniu Janet Yellen

Mocniejszy dolar po wystąpieniu Janet Yellen

2015-09-25 Rynki o poranku
Szefowa Rezerwy Federalnej, Janet Yellen, podczas wczorajszego wykładu poprowadzonego na Uniwersytecie Massachusetts potwierdziła, że podwyżka stóp procentowych jeszcze w tym roku powinna mieć miejsce.
Yellen: podwyżka w tym roku. Kiepskie nastroje na rynkach.

Yellen: podwyżka w tym roku. Kiepskie nastroje na rynkach.

2015-09-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Prezes Fed J. Yellen podtrzymała opinię, że podwyżka stóp procentowych powinna nastąpił w tym roku, z zastrzeżeniem, że nic niepokojącego nie wydarzy się w gospodarce. Dolar zyskał nieco w reakcji na tę wypowiedź, lecz rynkowe stopy procentowe ani drgnęły. Rynki w dalszym ciągu nie w pełni dyskontują wzrost stóp do grudnia.

Yellen odrobiła lekcję

Yellen odrobiła lekcję

2015-09-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe zanotowały wyraźny odwrót od czwartkowego pesymistycznego nastawienia z pomocą wystąpienia Janet Yellen. USD zyskuje, ale w dobrej formie są też waluty surowcowe. Lepsze nastroje pomagają też złotemu.
Rynek wysłuchał Yellen – i co dalej?

Rynek wysłuchał Yellen – i co dalej?

2015-09-25 Raport poranny FMCM
A jednak ciaśniej? Wygląda na to, że po wielu latach arcy-luźnej polityki monetarnej w USA – faktycznie nadchodzi czas zmian. Janet Yellen powiedziała wczoraj, podczas prelekcji na Uniwersytecie Massachusetts, że jest bardzo realne pierwsze podwyższenie stóp procentowych dla dolara już w tym roku.
Kiepskie nastroje wokół EM powodem presji podażowej na PLN

Kiepskie nastroje wokół EM powodem presji podażowej na PLN

2015-09-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi słabszego złotego, który podobnie jak większość walut EM, znajduje się pod presją ze strony wydarzeń ostatnich godzin. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2280 PLN za euro, 3,7877 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8600 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7577 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar w górę, EUR/PLN też

Eurodolar w górę, EUR/PLN też

2015-09-24 Raport popołudniowy FMCM
Co widzimy? Dzisiejszy dzień to czas silniejszego euro, oto bowiem EUR/USD dochodzi już do 1,1250, a nawet przekracza ten poziom. Nie neguje to całkowicie naszej tezy (czy też hipotezy) o tym, że wykres będzie szedł raczej na południe, w kierunku 1,10 – 1,1020, by dopiero tam przetestować, a może i potwierdzić trend wzrostowy (wedle linii biegnącej od marcowych dołków).
Nieoczekiwane cięcie stóp ze strony Norwegii

Nieoczekiwane cięcie stóp ze strony Norwegii

2015-09-24 Poranny komentarz walutowy
Wiadomością dnia, a może i nawet tygodnia na rynku walutowym jest nieoczekiwane cięcie stóp procentowych przez norweski bank centralny. Oczywiście w rezultacie korona była mocno wyprzedawana na rynku, choć ze względu na powolne odbicie na rynku ropy naftowej, korona norweska znajdywała coraz więcej zwolenników jej kupowania.
Ważna sesja przed nami

Ważna sesja przed nami

2015-09-24 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja dopiero się rozkręca, za nami już kilka ważnych wydarzeń, a kolejne godziny powinny być nie mniej ciekawe. Tradycyjnie ciekawie będzie na europejskich parkietach giełdowych, które cały czas znajdują się pod wyraźną kontrolą sprzedających, a dodatkowo do minimów z sierpnia brakuje nam coraz mniej.
ECB czeka, euro już nie

ECB czeka, euro już nie

2015-09-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Japonia wróciła z trzydniowej przerwy i Nikkei nadgania spadki względem innych indeksów, ale po jenie nie widać silnej reakcji. Wczorajsze wystąpienie Draghiego i innych przedstawicieli ECB wzmocniło przekonanie, że w październiku nie zobaczymy zmian w polityce banku. Dziś wystąpienie Yellen, jednak bez dużych oczekiwań. Poza tym decyzja Norges Banku, Ifo i zamówienia z USA.
Draghi neutralnie, nie podsyca obaw inwestorów

Draghi neutralnie, nie podsyca obaw inwestorów

2015-09-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Ton wypowiedzi M. Draghiego podczas kwartalnego sprawozdania przed Komisją PE był neutralny, prezes EBC starał się tonować nastroje i nie pogłębiać obaw. Siłą rzeczy nie brzmiał więc szczególnie gołębio.
PLN bez wyraźnego kierunku, dług mocniejszy

PLN bez wyraźnego kierunku, dług mocniejszy

2015-09-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi względną stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2182 PLN za euro, 3,7707 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8500 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7486 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czwartek – zamówienia, piątek – PKB

Czwartek – zamówienia, piątek – PKB

2015-09-24 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: EUR/USD dziś rano, około szóstej, sytuuje się przy 1,1180-90. Wczorajsza świeca dzienna, po trzech wcześniejszych czarnego koloru, była biała, tj. wzrostowa. Aktualnie nie jest jeszcze jasne, w którym kierunku rynek podąży.
GPW słabsza od otoczenia

GPW słabsza od otoczenia

2015-09-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. Głównie średnie oddały od 0,3 do 1,4 procent. Liderem obozu podażowego były spółki z WIG20. W istocie indeks okazał się najsłabszą średnią, która już o poranku musiała poddać się presji związanej z kolejnym słabym ...
EUR/PLN pnie się powoli w górę

EUR/PLN pnie się powoli w górę

2015-09-23 Raport popołudniowy FMCM
Draghi i PMI: Indeks PMI dla przemysłu Eurolandu wpisał się w prognozę 52 pkt, w usługach było 54 pkt (przewidywano 54,2 pkt). W Niemczech uzyskane wyniki to odp. 52,5 pkt (prognoza 52,8 pkt) i 54,3 pkt (prognoza 54,6 pkt).
Lekka poprawa giełdowych nastrojów, euro zyskuje

Lekka poprawa giełdowych nastrojów, euro zyskuje

2015-09-23 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost kursu głównej pary walutowej świata EURUSD. Jednym z czynników wspierających wspólną walutę były solidne dane z gospodarki europejskiej. Z drugiej strony mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień trzech członków Europejskiego Banku Centralnego: Petera Praeta, Ewalda Nowotnego, oraz Prezesa Mario Draghiego.
Euro w górę, bo Draghi nie dał dodatkowych wskazówek, co do QE

Euro w górę, bo Draghi nie dał dodatkowych wskazówek, co do QE

2015-09-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Okazuje się, że wrześniowy sygnał ze strony Mario Draghiego (po posiedzeniu ECB) nt. gotowości do zwiększenia luzowania polityki pieniężnej, jeżeli zajdzie taka potrzeba, był bardziej zaproszeniem do dłuższej dyskusji na ten temat i być może próbą werbalnego wpłynięcia na rynki finansowe – chodziło o sygnał zwłaszcza dla rynków akcji, że bank centralny jest gotowy do działania, a więc panuje nad sytuacją.
Euro czeka na Draghiego, a dolar na jutrzejszą Yellen

Euro czeka na Draghiego, a dolar na jutrzejszą Yellen

2015-09-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wstępne odczyty indeksów PMI były lepsze od oczekiwań dla Francji (przemysł 50,4 pkt., usługi 51,2 pkt.), ale gorsze dla Niemiec (przemysł 52,5 pkt., usługi 54,3 pkt.). Zbiorczy PMI dla całej strefy euro wyniósł 52,0 pkt. dla przemysłu (zgodnie z prognozą, ale mniej niż 52,3 pkt. w sierpniu), a dla usług 54 pkt. (spodziewano się 54,2 pkt. wobec 54,4 pkt. w sierpniu).
Słabe dane z Chin

Słabe dane z Chin

2015-09-23 Rynki o poranku
Środowy handel rozpoczynamy przede wszystkim od obserwacji spadków na chińskiej giełdzie oraz wyprzedaży AUD i NZD, które zostały wywołane odczytem indeksu Caixin PMI dla przemysłu. Dodatkowo poznaliśmy najnowszą ankietę przeprowadzoną przez agencję Bloomberg właśnie w sprawie chińskiej gospodarki.
Chiński smok na glinianych nogach

Chiński smok na glinianych nogach

2015-09-23 Poranny komentarz walutowy
Podczas wczorajszej sesji można było wyczuć sporą nerwowość na rynku przed publikacją ważnych danych z chińskiej gospodarki. Pomimo relatywnie pozytywnych prognoz ekonomistów, indeks PMI dla przemysłu z Chin, publikowany przez Caixin zaskoczył bardzo negatywnie.
Draghi w centrum uwagi

Draghi w centrum uwagi

2015-09-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Przed przemówieniem M. Draghiego euro jest dalej wyprzedawane, a wczoraj słabość dotknęła również złotego. Rynek zdyskontował mocno gołębi przekaz ze strony prezesa EBC co czyni ryzyko przereagowania wysokim. Możliwe odbicie EUR/USD w drugiej części sesji i do końca tygodnia. Rano odczyty indeksów PMI z Europy. Odczyt z Chin najniżej w historii badania.