Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Najważniejsza decyzja FED od dekady
2015-09-17 Rynki o porankuWielkimi krokami zbliżamy się do jednego z najistotniejszych wydarzeń na rynkach finansowych od lat. Dzisiejszego wieczora poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie poziomu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy od 2006 roku istnieją realne szanse na podwyżkę.
Federalna gorączka
2015-09-17 Komentarz walutowy XTBNa ten dzień rynek czekał od czerwca. Po raz pierwszy od ponad 9 lat Fed ma podnieść stopy procentowe po niemal 6 latach skrajnie ekspansywnej polityki pieniężnej w ramach której sprowadził stopy procentowe niemal do 0%. Jednocześnie uwaga rynku jest bardzo silnie skoncentrowana na tym i ten temat dominuje w mediach od początku tego tygodnia.
Fed w obliczu poważnego dylematu
2015-09-17 Poranny Szkic walutowy AFSRynki pozostają na łasce Fed, a ten ma poważny dylemat. Czy dokonać już teraz tego, co nieuniknione czy dalej utrzymywać niepewność i pozory niezależności od bieżących wahań nastrojów inwestorów? W gospodarce USA są dogodne warunki do podnoszenia stóp procentowych.
Gołębia podwyżka, czy jastrzębia pauza?
2015-09-17 Komentarz poranny TMS BrokersPozytywny sentyment, który dominował w trakcie wczorajszego handlu, utrzymuje się dziś rano. S&P500 skoczył o 0,9 proc., a w Azji przeważa zielony kolor. USD jest słabszy względem reszty walut G10 (poza JPY), złoty jest stabilny. Czekamy na decyzję FOMC.
PLN stabilny w oczekiwaniu na FED, krajowe dane w kalendarzu
2015-09-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszej próbie lekkiego osłabienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2011 PLN za euro, 3,7200 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8283 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7678 PLN w relacji do funta szterlinga.
Gdy wybije godzina 20
2015-09-17 Raport poranny FMCMDzień decyzji: Takie dni na rynku forex mają swoją specyfikę – która objawia się głównie w tym, że o ile można czasami przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem ogólny rozwój sytuacji w dłuższym terminie, o tyle bardzo trudno jest prognozować bezpośrednią reakcję na istotne wydarzenie. Dziś tym wydarzeniem będzie decyzja FOMC w sprawie stóp dla dolara.
Rynek przed kluczowym dniem
2015-09-16 Raport popołudniowy FMCMGdzie jesteśmy? Eurodolar sytuuje się obecnie w pobliżu 1,13. Jest dość ciekawe, że tak wczoraj, jak i dzisiaj widać było silne próby zbijania wartości tej pary walutowej na południe, nawet do 1,1215 – co sugerowałoby, że rynek przewiduje wyższe stopy dla dolara w dniu jutrzejszym.
Końcowe odliczanie przed decyzją Rezerwy Federalnej
2015-09-16 Poranny komentarz walutowyRynkiem mogą już nie rządzić twarde fundamenty, czy dane makroekonomiczne. W tym momencie liczy się jedynie sentyment i oczekiwania przed jutrzejszym posiedzeniem FED, które może, ale nie musi przejść do historii rynków finansowych.
Dobre nastroje na parkietach
2015-09-16 Rynki o porankuNotowania głównych indeksów Wall Street wyglądają coraz lepiej, zaś najmocniej zyskuje technologiczny Nasdaq100, który odrobił już większość strat z sierpniowej wyprzedaży, a do historycznych szczytów brakuje mu już mniej niż 10%.
Wstrzymywanie podwyżek stóp w USA rodzi zagrożenia
2015-09-16 Poranny Szkic walutowy AFSPrzed jutrzejszą decyzją Fed w sprawie stóp procentowych poznamy dziś jeszcze ważny odczyt inflacji CPI za sierpień. Przyspieszenie dynamiki cen widoczne we wskaźniku bazowym pogłębi dylemat banku centralnego. Rynki nadal (zbyt?) nisko wyceniają szanse zaskoczenia i podwyżki oprocentowania.
Jeszcze jeden dzień
2015-09-16 Komentarz poranny TMS BrokersPozostał jeszcze jeden dzień do długo wyczekiwanej decyzji Fed. Handel w Azji dobitnie podkreślił, że „czekanie” jest słowem-kluczem dla inwestorów na ostatnie i prawdopodobnie kolejne godziny. Ekonomiści pozostają równo podzieleni odnośnie tego, co zrobi Fed; rynek walutowy bardziej skłania się do braku podwyżki.
PLN bez większych zmian w oczekiwaniu na FED
2015-09-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Lekkie umocnienie wobec EUR oraz spadek względem USD są pochodną ostatniego zachowania eurodolara. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,1965 PLN za euro, 3,8255 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,7212 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,7061 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dzień przed czwartkiem
2015-09-16 Raport poranny FMCMTo już jutro: Istotnie, to już jutro Rezerwa Federalna zdecyduje o tym, co zrobić ze stopami procentowymi dla dolara. Zakładamy, że mimo wszystko nie zostaną one podwyższone. Warto odnotować, że wczorajsze dane z USA były dość szczególne, bo generalnie słabe (sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa), ale przy poprawionych odczytach za miesiąc poprzedni.
Bank Japonii nie zmienia polityki pieniężnej
2015-09-15 Rynki o porankuW centrum uwagi inwestorów w tym tygodniu znajduje się czwartkowa decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie poziomu stóp procentowych, gdzie po raz pierwszy od 2006 roku istnieją realne szanse na podwyżkę i rozpoczęcie cyklu zacieśniania polityki pieniężnej.
Osłabienie eksportu z Polski. Seria danych z gospodarek.
2015-09-15 Poranny Szkic walutowy AFSPonownie silne spadki cen akcji na giełdach w Chinach mogą popsuć nastroje dla aktywów emerging markets na początku sesji w środę. Złoty pozostaje stabilny, ale kurs EUR/PLN wciąż nie może przebić się poniżej 4,20, co blokuje drogę do poważniejszego umocnienia.
Dane tracą na ważności przez Fed
2015-09-15 Komentarz poranny TMS BrokersChoć dzisiejszy kalendarz makro zawiera sporo ważnych publikacji, to ruchy na poszczególnych parach walutowych nie powinny być duże, ponieważ uwaga rynku skupia się w coraz większym stopniu na zbliżającym się posiedzeniu FOMC.
PLN nieco słabszy, inflacja CPI w kalendarzu
2015-09-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, którego wycena oscyluje blisko wczorajszych punktów odniesienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2050 PLN za euro, 3,7188 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8400 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7347 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek pod znakiem danych makro
2015-09-15 Raport poranny FMCMPo południu – USA: Wczesnym rankiem, krótko po godzinie szóstej, eurodolar lokuje się w okolicach 1,1320-30. Mniej więcej zgodnie z tym, co sugerowaliśmy wczoraj, nie doszło wcale do jakiegoś masowego powrotu w stronę dolara – pomimo że generalnie to właśnie ta waluta zyskiwała na wartości podczas sesji poniedziałkowej.
Rozpoczął się kluczowy tydzień
2015-09-14 Rynki po południuRozpoczynamy być może jeden z najciekawszych tygodni tego roku. Wszystko za sprawą posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz decyzji w sprawie stóp procentowych.
Sięgając w przeszłość, to właśnie wrzesień miał być pierwszym miesiącem dla wprowadzenia zacieśniania polityki monetarnej za oceanem.
Sięgając w przeszłość, to właśnie wrzesień miał być pierwszym miesiącem dla wprowadzenia zacieśniania polityki monetarnej za oceanem.
Chiny, Stany i waluty
2015-09-14 Raport popołudniowy FMCMCzy jeszcze w tym roku? Wątpliwe wydaje się, by Rezerwa Federalna w tym miesiącu podwyższyła stopy dla dolara. W gruncie rzeczy nie zdziwilibyśmy się nawet, gdyby w praktyce krok ten odłożono nawet i na przyszły rok. Owszem, USA mogą sobie pozwolić na wyższe stopy, ale taktyka Fed od lat jest gołębia i polega na pompowaniu w gospodarkę taniego pieniądza.