Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Draghi wykonał zadanie

Draghi wykonał zadanie

2015-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro jest niżej, a aktywa ryzykowne dostały świeże paliwo do rajdu po tym, jak prezes ECB Mario Draghi wzmocnił oczekiwania, że w grudniu bank zdecyduje się na rozszerzenie ekspansji monetarnej. Na słowach Draghiego zyskał także złoty, co tylko pokazuje pewną sztuczność wcześniejszej presji związanej z wyborami.
EBC umocnił złotego, rynek czeka na wybory

EBC umocnił złotego, rynek czeka na wybory

2015-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszej próbie odreagowania niedawnych spadków. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2496 PLN za euro, 3,8203 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9299 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8910 PLN w relacji do funta szterlinga.

Po tym, co zrobił Draghi

Po tym, co zrobił Draghi

2015-10-23 Raport poranny FMCM
Euro straciło wczoraj na wartości, bo ma być go jeszcze więcej na rynku. To znaczy: Mario Draghi wchodzi w te buty, w których niegdyś kroczył długo i dzielnie Fed. Chodzi o operację QE czy ew. inne działania skutkujące szeroką emisją łatwego pieniądza.
Draghi zbija cenę euro

Draghi zbija cenę euro

2015-10-22 Raport popołudniowy FMCM
Co powiedział? Tak zwane rynki finansowe lubią dostawy świeżej gotówki, a tak naprawdę do wzrostów na giełdach tudzież do nabywania ryzykowniejszych aktywów na forexie wystarczą same tylko obietnice tychże nowych pieniędzy. Nie chodzi oczywiście o papierowe miliony w walizkach, ale to nie ma znaczenia.
Chwiejna Wall Street

Chwiejna Wall Street

2015-10-22 Komentarz giełdowy XTB
Amerykańska giełda ostatnio w niepomijalnej mierze żyje sezonem wyników i oceną wypracowanych przez największe korporacje zysków. Rozpoczęta z początkiem października seria publikacji raportów finansowych to jedna z ważniejszych wytycznych do wyceny akcji, zwłaszcza na amerykańskiej giełdzie - bardziej efektywnej np. od polskiego parkietu.
W oczekiwaniu na decyzję EBC

W oczekiwaniu na decyzję EBC

2015-10-22 Komentarz walutowy
Najważniejszym wydarzeniem dnia z pewnością będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, w tym szczególnie konferencja prezesa po posiedzeniu. Dodatkowo, mamy za sobą publikację ważnych danych z brytyjskiej gospodarki. Ponadto, coraz bliżej wyborów parlamentarnych w naszym kraju, co w coraz większym stopniu przekłada się na kurs złotego.
Przełomowy dzień dla inwestorów w Eurolandzie

Przełomowy dzień dla inwestorów w Eurolandzie

2015-10-22 Rynki o poranku
Dzień na który z niecierpliwością wyczekują inwestorzy. Europejski Bank Centralny staję przed decyzją w sprawie poziomu stóp procentowych, jednak w tym przypadku mało kto spodziewa się jakichkolwiek zmian i uwaga uczestników rynku skupia się na potencjalnych zmianach w programie luzowania ilościowego QE, który jest prowadzony w strefie euro od marca tego roku.
Czaruj Mario, czaruj!

Czaruj Mario, czaruj!

2015-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
W ostatnich godzinach rynki finansowe pozostają w wyciszeniu, oczekując wystąpienia prezesa ECB Mario Draghiego. Powszechnym przekonaniem jest, że bank powinien zwiększyć ekspansję monetarną, ale raczej nie zrobi tego teraz.
PLN najsłabszy do EUR od 9-miesięcy

PLN najsłabszy do EUR od 9-miesięcy

2015-10-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie słabego złotego, który spadł do okolic 9-miesięcznych minimów wobec euro. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2909 PLN za euro, 3,7876 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9468 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8327 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czwartek – czyli mówi Draghi

Czwartek – czyli mówi Draghi

2015-10-22 Raport poranny FMCM
Istotnie, to właśnie godzina 14:30 będzie najistotniejsza, bo wtedy zacznie się konferencja prasowa po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Ważne będzie to, w jakim kierunku poprowadzi ją Mario Draghi – tzn., czy zasugeruje, że EBC uruchomi (albo że chociaż chce uruchomić, planuje to zrobić etc.) nowe działania luzujące politykę monetarną jeszcze bardziej.
Na złotym działo się więcej niż na świecie

Na złotym działo się więcej niż na świecie

2015-10-21 Raport popołudniowy FMCM
Wokół 1,1350: Na eurodolarze działo się dziś niewiele – minima to 1,1335, maksima to 1,1375 (mniej więcej i jak na razie, bo przecież doba w żadnym razie nie dobiegła jeszcze końca, choć kończy się polski dzień roboczy).
Fatalny dzień złotego

Fatalny dzień złotego

2015-10-21 Rynki po południu
Polska waluta traciła dziś wyraźnie od pierwszych godzin handlu, a straty powiększały się z każdą minutą. W efekcie dzisiejszych wydarzeń za euro zapłacimy najwięcej od początku tego roku, czyli niemal 4,29. Na pocieszenie zostaje fakt, że złoty nie jest dziś jedyną walutą regionu, która jest pod presją – solidarnie tracą również forint, rubel czy lira.
Mieszane nastroje w Azji

Mieszane nastroje w Azji

2015-10-21 Rynki o poranku
Środowy handel rozpoczynamy od mieszanej sesji w Azji, gdzie notowania indeksu Shanghai Composite zniżkują o ponad -3,5% przy równocześnie rosnącym japońskim indeksie Nikkei o prawie +2%.
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy

2015-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozregulowanie rynków finansowych trwa z korelacjami słabszymi niż zwykle. Większość rynków ugrzęzła w konsolidacji, czekając na coś większego, za czym można podążyć. Wygląda jednak, że niecierpliwość uderza w niektóre segmenty, gdyż rzadko się zdarza, żeby Nikkei rósł 2 proc., kiedy indeks w Szanghaju nurkuje o ponad 3 proc., wyraźnie psując nastroje.
Nadzwyczaj słaby złoty

Nadzwyczaj słaby złoty

2015-10-21 Komentarz walutowy XTB
Jedną z mocniej tracących walut o poranku jest polski zloty. Po godzinie 8:00 pojawił się impuls wzrostowy na parze EURPLN, który można potraktować jako możliwe wyjście jednego z większych inwestorów z polskiego rynku. Skala deprecjacji złotego jest zaskakująca nie tylko dzisiaj, ale także ogółem od czasu zakończenie greckiej gorączki na rynkach.
Złoty pod presją wyborów i obaw o obniżkę stóp

Złoty pod presją wyborów i obaw o obniżkę stóp

2015-10-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty nerwowo reaguje na najnowsze propozycje pobudzenia wzrostu gospodarczego przedstawione przez H. Kowalczyka, posła Prawa i Sprawiedliwości (PiS), które w koalicji z mniejszymi partiami lideruje w sondażach przedwyborczych.
Ryzyko polityczne ciąży na PLN

Ryzyko polityczne ciąży na PLN

2015-10-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowa, poranna sesja przynosi utrzymanie słabości krajowej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2611 PLN za euro, 3,7509 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9231 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7917 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,741% w przypadku obligacji 10-letnich.
Środa na trzech parach

Środa na trzech parach

2015-10-21 Raport poranny FMCM
Dziś niewiele danych: Ogólnie dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne nie jest zbyt obfite, a w szczególności trudno mówić o danych, które byłyby w wyraźny sposób ważne dla eurodolara. Jeśli chodzi np. o doniesienia z USA, to o 13:00 poznamy tygodniową dynamikę wniosków o kredyt hipoteczny, co może mieć pewne znaczenie (ale raczej nie przełomowe), ...
Wystąpienia przedstawicieli FED

Wystąpienia przedstawicieli FED

2015-10-20 Rynki o poranku
Czy wraz z upływem kolejnych tygodni zbliżamy się do podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, czy jednak ten termin nadal pozostaje odległą perspektywą ? Być może już dzisiaj poznamy kolejne wskazówki w tej kwestii, jako że w godzinach popołudniowych odbędą się istotne wystąpienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej, w tym samej przewodniczącej Janet Yellen.
Czekając na decyzje banków centralnych

Czekając na decyzje banków centralnych

2015-10-20 Poranny komentarz walutowy
Wtorek jest kolejnym dniem obfitujący w ważne wydarzenia ze świata gospodarki. Dzisiaj w nocy dotarły do nas wstępne wyniki wyborów w Kanadzie, a przed nami jeszcze wystąpienia prezesów banków centralnych, najpierw Marka Carneya z Banku Anglii, a później Janet Yellen z Rezerwy Federalnej.