Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Euro faworytem rajdu ślimaków
2016-03-22 Komentarz poranny TMS BrokersPrzed nami cała seria danych z Europy pod postacią wstępnych indeksów PMI oraz wskaźników IFO i ZEW. Te wiodące miary nastrojów w styczniu i lutym zniżkowały. Warunki finansowe uległy od tego czasu wyraźnej poprawie i to powinno gwarantować skromne odbicie w danych ankietowych (zapewne najwyraźniejsze w przypadku ZEW).
W oczekiwaniu na doniesienia z Europy
2016-03-22 Poranny Szkic walutowy AFSPoranne doniesienia o eksplozjach na lotnisku w Brukseli mogą przyspieszyć realizację zysków z ostatnich wzrostów cen ryzykownych aktywów. Oczekujemy kilkudniowej korekty dotychczasowych tendencji, łącznie z osłabieniem złotego. W centrum uwagi seria odczytów z europejskich gospodarek. W Polsce coraz głośniej o przewalutowaniu kredytów we frankach szwajcarskich.
Złoty stabilizuje się na mocnych poziomach
2016-03-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocnego złotego przy ograniczonej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2565 PLN za euro, 3,7805 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,4400 PLN względem funta szterlinga oraz 3,8987 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Poniedziałek wzmocnił nieco dolara
2016-03-21 Raport poranny FMCMSytuacja na głównej parze: Maksima z czwartku i piątku na głównej parze walutowej to ok. 1,1340. Już jednak piątkowa świeca była czarna, tj. spadkowa, a taka jest też (jak na razie) świeca dzisiejsza. Eurodolar osuwa się delikatnie na południe. Dziś testowano rejon 1,1230. Dokąd możemy dojść?
Ciekawa wypowiedź Johna Williamsa z FED
2016-03-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSzef FED z San Francisco w wywiadzie dla agencji MNI stwierdził dzisiaj, że zagłosuje w kwietniu lub czerwcu za podwyżką stóp procentowych, jeżeli dane makroekonomiczne będą dalej się poprawiać, tak jak tego oczekuje.
Niezdecydowanie na parkietach, funt traci
2016-03-21 Rynki po południuDzisiejsza sesja przebiegała raczej w spokojnej atmosferze ze względu na puste kalendarium makroekonomiczne i brak innych bodźców mogących wywołać większe ruchy. Po spokojnym początku sesji w Europie, DAX zanotował mocny wystrzał, ale pod koniec sesji ponownie znalazł się pod kreską.
Kolejny dobry tydzień
2016-03-18 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję typową dla dnia rozliczenia kontraktów terminowych. Przez niemal cały dzień WIG20 konsolidował się notując kosmetyczne zmiany wobec wczorajszego zamknięcia i dzisiejszego otwarcia, by w finałowej godzinie ożywić się i skokowo podnieść zmienność oraz obrót.
Fed w nastroju gołębim
2016-03-18 Raport tygodniowy FMCMTaki był tydzień: W poprzednim tygodniu siłą, która podbiła notowania eurodolara, był Europejski Bank Centralny w osobie Mario Draghiego. Okazało się, że EBC poluzował politykę, ale dał do zrozumienia, że na razie to już koniec, przynajmniej jeśli chodzi o obniżki stóp. Reakcją, jak pamiętamy, był najpierw zjazd eurodolar do 1,0820, a potem wybicie powyżej 1,12. Rynek rzadko widzi tak duże ruchy.
Ciekawy tydzień dobiega końca
2016-03-18 Rynki po południuW ostatnim czasie rynek zachowuje się jak rollercoaster. Zmienność obserwujemy na rynku zarówno europejskim i amerykańskim w związku z posiedzeniami dwóch najważniejszych banków centralnych - EBC i FED. Pierwszy z nich poszerzeniem programu luzowania ilościowego (QE) doprowadził do dawno nie widzianej zmienności na parze walutowej EURUSD.
Zmiana reguł gry
2016-03-18 Komentarz tygodniowy TMS BrokersTrwający ponad 4 lata trend wzrostowy USD trafił na poważną przeszkodę. Przekonanie, że Fed odważnie podąża w przeciwnym kierunku do innych banków centralnych z grupy G10 była podstawowym argumentem dolarowych byków.
Słaba „dyplomacja” banków centralnych
2016-03-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4628 wobec 6,4961 wczoraj (to najsilniejszy kurs juana do dolara od 16 grudnia ub.r.). Rynek poznał też dane nt. cen nieruchomości, które wzrosły w lutym o 0,4 proc. m/m, wobec 0,3 proc. m/m wcześniej, oraz 3,6 proc. r/r wobec 2,5 proc. r/r w styczniu.
Ceny surowców pną się w górę
2016-03-18 Rynki o porankuPrzewaga byków na rynku surowcowym w tym tygodniu nie ulega wątpliwościom. Cena za baryłkę ropy naftowej WTI w trakcie ostatnich dwóch dni wzrosła o około 11%, natomiast w skali tego tygodnia stopa zwrotu to prawie 4%.
Europa w tyle za emerging markets
2016-03-18 Poranny Szkic walutowy AFSNa rynkach coraz dobitniej ujawnia się przewaga rynków wschodzących nad rozwiniętymi. Wszyscy zdają się być zainteresowaniu przecenionymi aktywami emerging markets. Taka tendencja będzie się utrzymywać, choć korekty są nieuniknione.
Czy na pewno wszystko jest w porządku?
2016-03-18 Komentarz poranny TMS BrokersRynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż słaby USD pomaga podsycać rajd ryzyka. Jednak wczorajszy handel nie przypominał ślepej euforii, a zachowanie niektórych aktywów prezentuje charakterystyki zagubienia inwestorów.
USD/PLN coraz niżej, rynek czeka na nowe impulsy
2016-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej próbie lekkiego osłabienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2710 PLN za euro, 3,7811 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9074 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4654 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek zaczynamy wysokim EUR/USD
2016-03-18 Raport poranny FMCMNa głównej: Choć generalnie nie wycofujemy się z hipotezy o tym, że na EUR/USD powinna wystąpić – jeśli nie dziś, to w początkach przyszłego tygodnia – pewnego rodzaju korekta, to jednak zdajemy sobie sprawę, iż wynikałaby ona głównie z technicznej realizacji zysków i przeświadczenia, że "skoro wzrosło, to musi trochę spaść".
A jednak jeszcze wyżej
2016-03-17 Raport popołudniowy FMCMEurodolar hen, w górze: To, że FOMC i Janet Yellen zabrzmią gołębio, można było dość wyraźnie obstawiać, podobnie jak i część późniejszej reakcji rynku. Część – bo o ile ruch z okolic 1,1080 – 1,11 do 1,12 nie był wielkim zaskoczeniem, o tyle fakt, że ruch ten już teraz postanowiono kontynuować, miał w sobie coś dramatycznego.
Dobry dzień dla funta
2016-03-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzwartek przynosi umocnienie funta na szerokim rynku (wyjątkiem jest ZAR, który zyskał po tym, jak tamtejszy bank centralny nieoczekiwanie podniósł stopy procentowe). Dzisiejsza decyzja Banku Anglii o utrzymaniu dotychczasowych parametrów polityki pieniężnej (stopa procentowa 0,5 proc.) była jednogłośna (to oznacza, że Ian McCafferty ponownie wstrzymał się z głosowaniem za podwyżką).
PLN mocniejszy do dolara po FED
2016-03-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację na wycenie złotego, który zanotował wczoraj dynamiczną zwyżkę wobec USD, po posiedzeniu FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2840 PLN za euro, 3,8225 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9073 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,4365 PLN wobec funta szterlinga.
Z podwyżkami nader ostrożnie
2016-03-17 Raport poranny FMCMCo na głównej parze? A zatem, jak już wiemy, Fed nie podwyższył stóp procentowych na marcowym posiedzeniu, a ogólna wymowa tego wydarzenia jest raczej gołębia. Nawiasem mówiąc, był jeden wyjątek przy głosowaniu – Esther George żądała podwyżki o 25 pb już teraz.