Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

PLN w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

2020-06-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4466 PLN za euro, 3,9646 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9643 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9256 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,419% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar traci na wartości, silnego PLN nie chce RPP. Co będzie dalej?

Dolar traci na wartości, silnego PLN nie chce RPP. Co będzie dalej?

2020-06-18 Komentarz walutowy TMS Brokers
WIG20 - razem z resztą europejskiego rynku akcji - silnie odbił na fali lepszych nastrojów rynkowych po zapowiedzi rozszerzenia skupu aktywów przez Fed i planach inwestycji infrastrukturalnych Białego Domu za 1 bln USD. Na chwilę, bo brakuje rynkowego konsensusu. Co więc dalej z dolarem i polskim złotym?

Bez zaskoczeń?

Bez zaskoczeń?

2020-06-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zmiany notowań dolara nie są duże - słabo wypadają waluty Antypodów (AUD zaszkodziły słabe dane z rynku pracy - w maju gospodarka straciła 227,7 tys. etatów, a NZD dane PKB, który odnotował 1,6 proc. k/k spadek w I kwartale). Generalnie na globalnym sentymencie ważą doniesienia nt. kolejnych zakażeń w USA, oraz sytuacja w Pekinie, co nasila obawy przed tzw. drugą falą COVID-19.
Niezdecydowanie

Niezdecydowanie

2020-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko ponownie jest ograniczany przez obawy o drugą falę zachorowań wraz z pesymistycznymi doniesieniami z USA i Chin, ale inwestorzy polują na zajawki pozytywnych informacji, by obronić wzrosty. Sugestie, że USA i Chiny dalej rozmawiają o utrzymaniu relacji handlowych daje przeciwwagę wirusowym strachom. Wejście Europy do gry przerzuca uwagę na banki centralne.
Rewelacje Johna Boltona

Rewelacje Johna Boltona

2020-06-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Na rynkach finansowych w tym tygodniu nadal dominuje optymizm. Inwestorzy na razie przymykają oko na rosnącą liczbę infekcji, koncentrując się przede wszystkim na polityce banków centralnych i perspektywach ożywienia. W USA jednak coraz większego znaczenia nabiera kampania wyborcza. Paradoksalnie notowaniom prezydenta Trumpa koronawirus nie zaszkodził tak bardzo jak ostatnia fala zamieszek na tle rasowym.
Jaki jest trend?

Jaki jest trend?

2020-06-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu szef FED odpowiadający na pytania w Kongresie, dał do zrozumienia, że w swoich projekcjach makroekonomicznych nie uwzględniano znaczącego wpływu potencjalnej drugiej fali zakażeń COVID-19 (nawet Powell nie wierzy w powrót masowego lockdownu?). Zapewnił jednak, że rozsądnym jest oczekiwanie dalszego wsparcia ze strony polityki monetarnej, gdyż gospodarka będzie potrzebować czasu, ...
Dużo spraw naraz

Dużo spraw naraz

2020-06-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Szereg sprzecznych czynników oddziałuje na rynki, tonując rajd ryzykownych aktywów. Zaskakująco silne dane z USA, zapewnienia o wsparciu fiskalno/monetarnym i postępy w pracach nad lekarstwami na COVID-19 są stawiane na przeciw obawom o drugiej fali zachorowań z mieszanką ryzyk geopolitycznych.
Wtorek skrajnych emocji

Wtorek skrajnych emocji

2020-06-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Po poniedziałkowej euforii wtorek na rynkach przyniósł skrajne emocje. Z jednej strony dane z amerykańskiej gospodarki okazały się znacząco lepsze od oczekiwań, zwiększając nadzieję na szybszy powrót dobrej koniunktury. Z drugiej dane epidemiologiczne ponownie ulegają pogorszeniu. W Pekinie zamknięto szkoły i odwołano część lotów.
Ta zmienność…

Ta zmienność…

2020-06-16 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek pokazuje mieszany bilans dla dolara, ale spory ruch dokonał się jeszcze w poniedziałek wieczorem. Amerykańska waluta straciła za sprawą radykalnej poprawy globalnego sentymentu – Wall Street odnotowała wyraźne odbicie, które było kontynuowane (poprzez kontrakty futures) także podczas handlu w Azji.
Na kłopoty... Trump/Powell

Na kłopoty... Trump/Powell

2020-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Po ponurym poniedziałku na rynkach finansowych nie ma już śladu, a obawy o drugą falę zachorowań zostały uciszone przez informacje o nowych działaniach na polu polityki fiskalnej i monetarnej USA. Inwestorom przypomniano, że nigdy nie będzie już tak źle, jak w marcu, ale też nie musi być tak dobrze, jak się jeszcze niedawno wydawało.
Fed nie daje o sobie zapomnieć

Fed nie daje o sobie zapomnieć

2020-06-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek był dniem bardzo dynamicznych zmian notowań, tak na rynkach akcji, jak i walut. Dzień rozpoczął się w ponurych nastrojach, ale skończył euforią, a wszystko znów za sprawą amerykańskiego banku centralnego. Obawy inwestorów na początku tygodnia dotyczyły drugiej fali pandemii. W zasadzie są one nadal aktualne – więcej przypadków notowanych jest w Chinach, w USA kolejny dzień z ponad 20 tys.
Podbicie PLN na bazie słabszego USD, RPP w kalendarzu

Podbicie PLN na bazie słabszego USD, RPP w kalendarzu

2020-06-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyraźną poprawę nastrojów po komunikacie FED. Spadek wyceny dolara wspiera waluty EM,w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4080 PLN za euro, 3,8891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1509 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9329 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,341% w przypadku obligacji 10-letnich.
Teraz czas na działania rządów

Teraz czas na działania rządów

2020-06-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar korzysta na podbiciu awersji do ryzyka, jaka ma miejsce po szeregu informacji nt. wzrostu zakażeń COVID-19. Przez weekend odnotowano ich rekordową ilość  w USA (20 stanów poinformowało o wzroście zakażonych), a negatywne informacje napływają też z Japonii, czy wreszcie Chin. Liczba osób zarażonych na targu w Pekinie wzrosła łącznie do 79 - władze zarządziły jego zamknięcie i nałożyły lockdown na niektóre dzielnice mieszkalne, ale jednocześnie szybko zidentyfikowały narażone osoby.
Inwestorzy przypomnieli sobie o wirusie

Inwestorzy przypomnieli sobie o wirusie

2020-06-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegły tydzień przyniósł na rynkach przesilenia. Tuż po tym jak Fed dostarczył inwestorom niemal wszystko, czego mogli sobie życzyć, nastroje rynkowe uległy gwałtownemu pogorszeniu. Motywem przewodnim tej korekty jest ponownie koronawirus.
Strach przed wystąpieniem drugiej fali zachorowań

Strach przed wystąpieniem drugiej fali zachorowań

2020-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend przyniósł kilka raportów podnoszących ryzyko wystąpienia drugiej fali zachorowań na COVID-19 z główną uwagą na wzrost przypadków w USA i Chinach. Z rynków wyparowuje wcześniejszy entuzjazm, a wychodzi lekkomyślność rajdu ryzykownych aktywów. Teraz musi dojść do rewaluacji ryzyk, ale powrót do pułapu startowego ostatniej fali wzrostowej jest mało prawdopodobny.
Lekkie schłodzenie na rynkach, PLN bez większych zmian

Lekkie schłodzenie na rynkach, PLN bez większych zmian

2020-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi lekkie podbicie awersji do ryzyka. Sam eurodolar próbuje jednak zbliżyć się do okolic 1,13 USD, stąd wpływ na EM'y pozostaje ograniczony. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4452 PLN za euro, 3,9458 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1607 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9420 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kruche fundamenty ostatniego rajdu ryzyka

Kruche fundamenty ostatniego rajdu ryzyka

2020-06-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynkach widoczna jest awersja do ryzyka po tym, jak wczorajsza sesja na Wall Street została określona przez komentatorów „krwawą łaźnią”. W piątek bilans dla dolara jest już jednak mieszany, rynek próbuje się stabilizować po wczorajszych silnych wzrostach USD i innych bezpiecznych przystani (CHF i JPY), kosztem tzw. walut ryzykownych i wrażliwych na ryzyko (w przestrzeni G-10 najbardziej straciły korony skandynawskie , oraz waluty Antypodów).
Spadki na giełdach w USA powodem korekty na PLN

Spadki na giełdach w USA powodem korekty na PLN

2020-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN wraz z powrotem globalnych układów risk-off. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4654 PLN za euro, 3,9533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1318 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9691 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,405% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nie tylko FED się liczy

Nie tylko FED się liczy

2020-06-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rezerwa Federalna ma dzisiaj dwie możliwości – nie robić nic zapewniając jednak o gotowości do dalszych działań w razie potrzeby, co jednak jest bardziej próbą oceny tego, na ile sprawdza się przyjęty w ostatnich tygodniach schemat, albo zasygnalizować możliwość wdrożenia kolejnych posunięć – takim może być tzw. kontrola krzywej rentowności, czyli próba utrzymywania rentowności długoterminowych obligacji na bardzo niskim poziomie.
Szalony świat

Szalony świat

2020-06-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Tak samo, jak we wtorek rano doszło do schłodzenia nastrojów, tak równie szybko w drugiej części dnia wymazano wszelkie oznaki korekty bez wystąpienia konkretnego powodu. Rynek przetestował własną skłonność do oczyszczającego cofnięcia, ale tej skłonności nie ma. Inwestorzy czekają teraz na potwierdzenie ze strony Fed, że luźna polityka zostaje, a pieniądze dla rajdu ryzykownych aktywów się prędko nie skończą.