Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku

Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku

2020-07-22 Poranny komentarz walutowy XTB
W środę nad ranem kurs EURUSD znajdował się na najwyższych poziomach w tym roku, a po rozpoczęciu sesji europejskiej możemy obserwować nieznaczne cofnięcie, który wynosi zaledwie kilkanaście pipsów. Po tym jak wczoraj doszło do wybicia szczytów z lutego (1,1490), droga do dalszej zwyżki wydaje się otwarta.
Przerwanie marazmu

Przerwanie marazmu

2020-07-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Chociaż w ostatnich 24 godzinach nie doszło do przełomu w kluczowych kwestiach, napływające strzępki informacji uderzały w podobne tony: prace nad pakietami fiskalnymi i szczepionkami idą w dobrym kierunku, co daje nadzieje na pozytywne rozstrzygnięcia. To wystarczyło, by przełamać marazm z ostatnich dni i zainicjować świeży rajd ryzykownych aktywów. Indeksy rynku akcji poprawiają szczyty, na FX traci USD, mocne są metale szlachetne.

PLN najmocniejszy do dolara od marca, eurodolar najwyżej od 2019r.

PLN najmocniejszy do dolara od marca, eurodolar najwyżej od 2019r.

2020-07-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie eurodolara do najwyższego poziomu od 2018r., co wspiera waluty EM, w tym PLN. Złoty jest najmocniejszy do dolara od marca br. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4286 PLN za euro, 3,8385 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1181 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,308% w przypadku obligacji 10-letnich.
Euro względnie stabilnie po osiągnięciu porozumienia na szczycie UE

Euro względnie stabilnie po osiągnięciu porozumienia na szczycie UE

2020-07-21 Poranny komentarz walutowy XTB
Niewątpliwie wydarzeniem dzisiejszej sesji jest osiągnięcie porozumienia na szczycie UE. Europejscy negocjatorzy podali nad ranem informacje o zakończeniu przeciągających się negocjacji. Budżet na lata 2021-2027 wynosi 1,8 biliona euro, z kolei fundusz odbudowy opiewający na 750 miliardów został podzielony na 390 mld grantów i 360 mld niskooprocentowanych pożyczek.
Jest porozumienie, euro traci, złoty zyskuje

Jest porozumienie, euro traci, złoty zyskuje

2020-07-21 Komentarz poranny TMS Brokers
W końcu mamy porozumienie. Po niemal rekordowo długim szczycie przywódców państw UE osiągnięto kompromis w kwestii kompozycji unijnego funduszu naprawczego. Razem z postępami na polu badań prototypów szczepionek na wirusa, rynki finansowe pozostają w aurze pozytywnych informacji. Ale dla EUR dzień zaczyna się od spadków, gdyż inwestorzy sprzedają fakty.
PLN mocniejszy, jest porozumienie na szczycie UE

PLN mocniejszy, jest porozumienie na szczycie UE

2020-07-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi cofnięcie kwotowań eurodolara po informacjach o osiągnięciu porozumienia na szczycie UE. PLN pozostaje relatywnie mocny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4527 PLN za euro, 3,8952 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1452 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9296 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,335% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przełom i co dalej?

Przełom i co dalej?

2020-07-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo braku osiągnięcia porozumienia podczas unijnego szczytu w weekend, rynki nadal liczą na polityczny kompromis w temacie funduszu pomocowego dla krajów UE. Zwłaszcza, że szczyt się nie zakończył. Rozmowy w kuluarach są nadal prowadzone, a oficjalne negocjacje mają zostać wznowione po godz. 16:00. Przedmiotem sporu jest kwota tzw. grantów, czyli bezzwrotnych pożyczek.
Czekając na przełom

Czekając na przełom

2020-07-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Przywódcy państw UE jeszcze nie uzgodnili kompozycji Funduszu Naprawczego, ale rozmowy zostaną dziś wznowione i jest nadzieja na przełom. Z perspektywy rynków to jednak za mało, by zaczepić świeży rajd ryzyka i zastój może sugerować, że wiele sporo optymizmu jest już w cenach. Na starcie tygodnia na rynkach nie widać jednoznacznego motywu i kontynuowany jest umiarkowany dryf z lekko pozytywnym zabarwieniem.
Impas w Brukseli nie przeszkadza euro

Impas w Brukseli nie przeszkadza euro

2020-07-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Koronawirus nie wydaje się być już mocnym zagrożeniem w krajach europejskich. Sytuacja jest względnie opanowana i europejscy liderzy mają zupełnie inny problem – jak uniknąć mocnej recesji . Pod pewnym względem sytuację ratują banki centralnego, w szczególności EBC, który stosuje awaryjny program skupu aktywów, mający poprawić sytuację na rynkach finansowych oraz pobudzić akcję kredytową.
PLN nieco mocniejszy, rynek czeka na wyniki negocjacji unijnych

PLN nieco mocniejszy, rynek czeka na wyniki negocjacji unijnych

2020-07-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi lekkie podbicie zmienności na euro pod trwający szczytu Unii. Ponadto obserwujemy nieznacznie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4776 PLN za euro, 3,9113 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1658 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9120 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,312% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar szuka lokalnego dołka

Dolar szuka lokalnego dołka

2020-07-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD w tym tygodniu dwukrotnie (w środę na fali entuzjazmu po optymistycznych doniesieniach o szczepionce na COVID-19 i w czwartek po posiedzeniu EBC) nieudanie atakował lokalne szczyty. W ostatnich dniach najmocniejsze jest euro i waluty skandywskie a w defensywie jest funt.
Czy UE zdecyduje się na wielomiliardowe wsparcie?

Czy UE zdecyduje się na wielomiliardowe wsparcie?

2020-07-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Dzisiaj ważny dzień dla całej gospodarskiej gospodarki, choć wiele wskazuje na to, że z tej wielkiej chmury przyjdzie mały deszcz. Dzisiaj zbierają się najważniejsi oficjele z krajów Unii Europejskiej, którzy mają zadecydować, czy zostanie wprowadzony ogromny program wsparcia dla gospodarek w związku z kryzysem koronawirusowym. Chociaż nadzieje na przyjęcie porozumienia są spore, to jednak historia pokazuje, że przed przyjęciem jakiegokolwiek programu pomocowego, może minąć sporo czasu.
Oczekiwanie na wyniki szczytu

Oczekiwanie na wyniki szczytu

2020-07-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zmiany są niewielkie, chociaż dolar pozostaje nieco słabszy. Wydaje się, że inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia na szczycie UE, który rozpoczyna się dzisiaj, ale decyzje mogą zapaść w weekend - w efekcie reakcję rynków zobaczymy z niedzieli na poniedziałek. W temacie COVID-19 w USA nadal mamy negatywne statystyki i mieszane doniesienia, co do możliwego wprowadzenia poważniejszych ograniczeń.
Wyhamowanie wzrostu PLN, rynek czeka na unijny szczyt

Wyhamowanie wzrostu PLN, rynek czeka na unijny szczyt

2020-07-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi umocnienie dolara, co z kolei ogranicza potencjał dalszego umocnienia PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4789 PLN za euro, 3,9337 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1494 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9416 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,326% w przypadku obligacji 10-letnich.
EBC w cieniu szczytu

EBC w cieniu szczytu

2020-07-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przynosi odreagowanie dolara na szerokim rynku - rollercoaster z ostatnich dni trwa nadal. Amerykańska waluta była mocniejsza już wczoraj wieczorem, co można zarówno wytłumaczyć lepszymi danymi makro z USA (indeks New York Empire State, produkcja przemysłowa), ale i też "starymi" obawami, czyli wątkiem COVID-19, czy też relacjami USA-Chiny.
Dwa kroki w przód, jeden do tyłu

Dwa kroki w przód, jeden do tyłu

2020-07-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wybuch entuzjazmu po doniesieniach o postępie prac nad szczepionką na COVID-19 ponownie okazał się krótkotrwały. Informacje o bliskości sukcesu na tym polu będą zapewne często przebijać się w najbliższych tygodniach i nadawać pozytywny ton notowaniom, ale nie wolno zapominać, że za optymistycznymi nagłówkami niekoniecznie szła będzie zweryfikowana skuteczność i możliwość szybkiego zakończenia testów nie mówiąc o zastosowaniu na szeroką skalę.
Mieszany wydźwięk danych z Chin

Mieszany wydźwięk danych z Chin

2020-07-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Na światowych rynkach w czwartek obserwujemy wzrost awersji do ryzyka. Giełdy w Europie tracą po bardzo słabej sesji azjatyckiej. Słabo radzą sobie waluty Antypodów, a najmocniejszy wśród głównych walut jest jen japoński. Bez wątpienia najważniejszą publikacją ostatnich kilkunastu godzin była publikacja danych z Chin o PKB za II kw. 2020 roku.
Zastrzyk optymizmu

Zastrzyk optymizmu

2020-07-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Pozytywne informacje z prac nad szczepionką na COVID-19 pomogły przywrócić optymizm na rynkach finansowych, przyćmiewając niepokojące statystyki zachorowań oraz ostre komentarze Trumpa w stosunku do Chin. Złoty odrabia straty pomimo ponurych wizji RPP.
RPP bez zaskoczenia

RPP bez zaskoczenia

2020-07-15 Poranny komentarz walutowy XTB
We wtorek na rynku walutowym obserwujemy silny wzrost apetytu na ryzyko. Waluty Antypodów zyskują w stosunku do innych głównych walut, a waluty uznawane za bezpieczną przystań, takie jak frank czy jen, radzą sobie najsłabiej. Głównym powodem poprawy nastrojów są obiecujące wyniki potencjalnej szczepionki na Covid-19 opracowanej przez firmę Moderna.
PLN mocniejszy, pomimo pesymistycznych projekcji

PLN mocniejszy, pomimo pesymistycznych projekcji

2020-07-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie podbicia EUR/USD do okolic 1,14 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4703 PLN za euro, 3,9227 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1789 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9185 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,365% w przypadku obligacji 10-letnich.