Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

USD/PLN najniżej od września 2018r.

USD/PLN najniżej od września 2018r.

2020-08-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabego dolara, co podbija wyceny walut CEE/EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3719 PLN za euro, 3,6623 PLN względem dolara, 4,0534 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8510 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich.
Juan na najwyższych poziomach od marca

Juan na najwyższych poziomach od marca

2020-08-18 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja przynosi kolejne ciosy na rynku amerykańskiego dolara. Presja na spadek wartości tej waluty cały czas się utrzymuje, a notowania indeksu dolara (FUSD) spadły już do okolic tegorocznych minimów, czyli rejonu 92,50 pkt.

Dolar nadal pod presją

Dolar nadal pod presją

2020-08-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegłotygodniowa korekta słabości dolara okazała się krótkotrwała. Inwestorzy powrócili do nastawienia „kupuj wszystko”, a to amerykańskiej walucie nie służy. Mocno rosną znów ceny metali szlachetnych, złoty zyskuje jedynie umiarkowanie.
Kilka małych tematów

Kilka małych tematów

2020-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek akcji ma trudności z wypracowaniem stabilnego pędu wzrostowego przy braku nowych, pozytywnych impulsów. Strzępki niepokojących informacji z różnych obszarów mącą spokój inwestorów. Tym czasem na FX wraca presja na USD.
Test 3,7 na USD/PLN

Test 3,7 na USD/PLN

2020-08-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze wzrosty eurodolara co podbija apetyt na waluty EM, w tym PLN. Złoty testuje wsparcie 3,7 PLN za dolara. Pozostałe zestawienia PLN kwotowana są następująco: 4,3969 PLN za euro, 4,0818 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8529 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,324% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wyczekiwanie na Fed

Wyczekiwanie na Fed

2020-08-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach walutowych przynosi nieśmiały powrót do nastawienia risk-on. Inwestorzy z ulgą przyjęli informacje o przesunięciu w czasie rewizji porozumienia handlowego na linii USA-Chiny. Miało ono odbyć się w sobotę, jednak ze względu na niepewność związaną z koronawirusem, zaniechano spotkania i nie wyznaczono terminu nowego. To oznacza, że dotychczasowe ustalenia, w ramach tzw. porozumienia pierwszej fazy, pozostają w mocy.
PLN bez zmian, przełożenie oceny relacji handlowych USD-Chiny

PLN bez zmian, przełożenie oceny relacji handlowych USD-Chiny

2020-08-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na poziomie eurodolara jak i wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3983 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0762 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8523 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,297% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kongres nie dał dolarów

Kongres nie dał dolarów

2020-08-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Fiaskiem zakończyły się próby porozumienia polityków w amerykańskim Kongresie, a to oznacza, że kolejnych kilka tygodni (a być może nawet miesięcy) będzie ciekawym testem – jak amerykańska gospodarka poradzi sobie z mniejszą ilością kroplówki. Ciekawym tym bardziej, że indeksy giełdowe testują tam historyczne maksima.
W poszukiwaniu katalizatorów

W poszukiwaniu katalizatorów

2020-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend nie przynosi nowych informacji mogących zmącić wakacyjny marazm na rynku walutowym. Dolar jest nieco słabszy, choć potrzeba lupy, by tą słabość dostrzec. Inwestorzy czekają na cokolwiek w czołowych tematach: relacje USA-Chiny, pakiet fiskalny USA. Spokój nie opuszcza też złotego.
Tydzień miał się zacząć od doniesień z półrocznej rewizji umowy handlowej, jaką na przełomie roku zawarły USA i Chiny.
Amerykańsko-europejska dywergencja

Amerykańsko-europejska dywergencja

2020-08-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na początku dzisiejszej sesji głównym tematem na rynkach walutowych były zaskakująco słabe dane makro z Chin. Dynamika sprzedaży detalicznej w lipcu była ujemna już po raz siódmy z rzędu, a także dane dotyczące produkcji przemysłowej okazały się gorsze od oczekiwań. Informacje te przekładają się na dość ponury obraz sytuacji w Azji, w której Chiny są dominującą gospodarką.
Będzie, co ma być

Będzie, co ma być

2020-08-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Interpretacja cotygodniowych, comiesięcznych danych makroekonomicznych publikowanych w erze COVID-19 to bardzo trudne zadanie. W obliczu niepewności dotyczącej rozwoju pandemii w kolejnych miesiącach, rysowanie ścieżki przyszłego wzrostu czy inflacji staje się jeszcze bardziej skomplikowane.
Porcja statystyk z tego tygodnia pomoże jednak odpowiedzieć na wiele pytań.
Czy dolar jest niedowartościowany?

Czy dolar jest niedowartościowany?

2020-08-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dolar amerykański pozostaje względnie słaby do większości kluczowych walut na świecie, w tym europejskiej waluty. Co ciekawe, amerykańska waluta traci w ostatnim czasie również w stosunku do juana, pomimo tak naprawdę braku podstaw do umocnienia chińskiej waluty. Czy jest jakaś szansa na umocnienie dolara? Czy mocniejszy dolar zaszkodzi pozytywnym nastrojom na całym świecie, w trakcie trwania drugiej silniejszej fali koronawirusa?
Co z dodatkowym stymulusem w USA?

Co z dodatkowym stymulusem w USA?

2020-08-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
O ile optymizm na amerykańskich indeksach akcji jest cały czas podtrzymywany, to waluta Stanów Zjednoczonych wciąż nie może się podnieść po niedawnych przecenach. Indeks amerykańskiego dolara wczoraj zniżkował, a dzisiaj rano kontynuuje spadki. Rezultatem tego ruchu jest dotarcie notowań FUSD do poziomów nieznacznie przekraczających 93 pkt., czyli do okolic sprzed tygodnia.
Polski złoty mocno śpi

Polski złoty mocno śpi

2020-08-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Letni handel w pełni. Nastroje na globalnych rynkach nadal są bardzo dobre, kontrakty na indeksy mocno podbiły i w przypadku S&P500 cały czas eksponowane są szczyty wszechczasów. Kontrakt na DAX wyszedł ponad 13000 punktów, ostre zwyżki również na parkiecie w Tokio.
Walka o rekord

Walka o rekord

2020-08-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Pomimo dość dynamicznego odbicia aktywności gospodarczej po otwarciu gospodarek w maju panuje dość powszechna zgoda, że odrabianie strat z pandemii zajmie dużo czasu. Mówią o tym bankierzy centralni, rządzący, potwierdzają ostatnie dane. Jednak na Wall Street straty udało się już odrobić.
RBNZ gra jak NBP

RBNZ gra jak NBP

2020-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Rentowność dziesięcioletnich obligacji USA przez cały lipiec osuwała się, by na początku lipca osiągnąć 31,4 pb. Ostra korekta i przecena obligacji to woda na młyn korekty ostatnich, rekordowych wzrostów cen metali szlachetnych, które doświadczyły potężnego załamania. M.in. uncja złota była wczoraj 200 USD tańsza niż w momencie bicia rekordów.
Przesilenie na metalach

Przesilenie na metalach

2020-08-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Wtorek był dość dynamicznym dniem na rynkach. W pewnym momencie wydawało się, że na Wall Street padną rekordy, jednak pod koniec handlu nastąpiło znaczące pogorszenie nastrojów. To sprawia, że dolar kontynuuje próbę odrabiania strat.
Dolar uodparnia się na hossę

Dolar uodparnia się na hossę

2020-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Letnia hossa trwa. Na Wall Street nieprzerwane wzrosty od początku sierpnia, w których rezultacie indeks S&P500 zbliżył się na wyciagnięcie ręki (około 1 proc.) do historycznych szczytów. Z krótkiego letniego marazmu otrząsnęły się również indeksy giełd we Frankfurcie, Mediolanie i Paryżu. Po święcie w Japonii, tokijski rynek ruszył do odrabiania zaległości.
Złoty nie wykorzystuje euforii

Złoty nie wykorzystuje euforii

2020-08-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Na globalnych rynkach panują niczym nie zmącone nastroje. Wiele wskazuje na to, że najważniejszy amerykański indeks S&P500 w tym tygodniu odnotuje historyczne maksima. Mocną poprawę nastrojów notujemy też w Europie. To powinno sprzyjać złotemu, ale tak się nie dzieje. Jakiś czas temu wspominałem o ważnych wsparciach dla par walutowych ze złotym: 4,40 dla EURPLN i nieco powyżej 3,70 dla USDPLN.
PLN bez większych zmian, wyczekiwanie na korektę EUR/USD

PLN bez większych zmian, wyczekiwanie na korektę EUR/USD

2020-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach, zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,7394 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0876 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8981 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,256% w przypadku obligacji 10-letnich.