Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pandemiczne ryzyko

Pandemiczne ryzyko

2020-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przynosi kontynuację spadków dolara na szerokim rynku, a obserwowana w czwartek rano korekta była chwilowa. Wyraźną słabość amerykańskiej waluty próbuje się też tłumaczyć przepływami (domykaniem pozycji) na koniec miesiąca. Wzrosty odnotowała Wall Street, po tym jak opublikowane wczoraj wyniki kluczowych spółek technologicznych okazały się lepsze od oczekiwań.
Odwracanie uwagi

Odwracanie uwagi

2020-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.

Trump podtapia dolara

Trump podtapia dolara

2020-07-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje – osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EURUSD jest coraz bliżej poziomu 1,20. Wczorajszy dzień zaczął się od gwałtownego pogorszenia nastrojów rynkowych w wyniku narastających obaw związanych z pandemią.
Złoty korzysta ze słabszego dolara, USD/PLN przy 3,70

Złoty korzysta ze słabszego dolara, USD/PLN przy 3,70

2020-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze dynamiczne podbicie kwotowań eurodolara (nad 1,19 USD) co sprzyja walutom EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4101 PLN za euro, 3,7074 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1021 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8766 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,276% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zbliża się przełom miesiąca, czas na korektę?

Zbliża się przełom miesiąca, czas na korektę?

2020-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek dolar nieco odbija, ale w większości przypadków jest to korekta jego wieczornego osłabienia po posiedzeniu FED. Przekaz, jaki popłynął wczoraj wieczorem można sprowadzić do jednego - nadal pozostajemy w gotowości ponieważ sytuacja jest trudna. Tym samym wszystkie narzędzia powinny być pod ręką - to tłumaczy decyzję o wydłużeniu linii swapowych w dolarach o pół roku do końca marca 2021 r., chociaż nie są one obecnie wykorzystywane.
Fed widzi potrzebę dalszego luzowania

Fed widzi potrzebę dalszego luzowania

2020-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed podtrzymał gołębie nastawienie, a prezes Powell podkreślił potrzebę ekspansji monetarnej i fiskalnej dla ochrony ożywienia gospodarczego. To w pierwszej chwili osłabiało USD, ale w kolejnych godzinach rynek przeszedł do odwrotu. Przekaz FOMC nie wniósł nic przełomowego, co stało się pretekstem do sprzedaży faktów. Wkraczamy też w ostatnie takty miesiąca, co przysporzy chaotycznej zmienności.
Kolejny rekord pandemii

Kolejny rekord pandemii

2020-07-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień obfituje w wydarzenia. Jednym z nich było wczorajsze posiedzenie Fed, kolejnymi są publikacja amerykańskiego PKB i wyniki spółek technologicznych. Jednocześnie coraz gorzej wygląda sytuacja na froncie walki z pandemią, na co rynki zdają się już kompletnie nie reagować. Wczorajsza decyzja Fed nie przyniosła zaskoczeń.
Jeden mocniejszy dzień zwrotu nie czyni

Jeden mocniejszy dzień zwrotu nie czyni

2020-07-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański zdołał na jeden dzień przerwać złą passę, ale otoczenie w dalszym ciągu nie wygląda dla niego sprzyjająco. Raport o nastrojach konsumentów wczoraj przypomniał, że ponowny wzrost liczby zachorowań na wirusa będzie osłabiał tempo ożywienia gospodarczego. Oznacza to, że USA będą dalej potrzebować wsparcia ze strony polityki fiskalnej i monetarnej. Dziś inwestorzy wyczekują wniosków po posiedzeniu FOMC, choć przełomowe decyzje są mało prawdopodobne.
Fed poczeka do września

Fed poczeka do września

2020-07-29 Poranny komentarz walutowy XTB

Bieżący tydzień jest na rynkach niezwykle intensywny, a dziś czeka nas wydarzenie tygodnia, jakim będzie decyzja Fed. Amerykański bank centralny stoi za potężnym odreagowaniem na giełdach w ostatnich miesiącach, nic więc dziwnego, że inwestorzy będą czekać na komunikat i słowa prezesa. Decyzja o godzinie 20:00 naszego czasu.

Kapitulacja?

Kapitulacja?

2020-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W poniedziałek dolar nadal traci na szerokim rynku, najbardziej wobec euro, jena, oraz walut Antypodów (ponad 0,4 proc.). Mamy przyspieszenie tendencji obserwowanej w ostatnich dniach, co teoretycznie może też zapowiadać zbliżające się przesilenie. W depeszach agencyjnych przewija się wątek spadku dynamiki nowych, dziennych zakażeń w USA, ...
Odwrót od dolara

Odwrót od dolara

2020-07-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatnie dni przynoszą zdecydowany odwrót od dolara. Szczególnie jest to widoczne na europejskim rynku – kurs EURUSD nie był tak wysoko od niemal dwóch lat. Korzysta na tym złoty. W ubiegłym tygodniu udało się doprowadzić do uzgodnienia szczegółów europejskiego Funduszu Ożywienia, którego wartość zbliży się do 700 mld euro.
Dolar traci

Dolar traci

2020-07-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański traci do wszystkiego – głównych walut, ryzykownych walut rynków wschodzących, surowców. Brak dalszej eskalacji sporu dyplomatycznego USA-Chiny oraz dowody spadku dziennej liczby przypadków zachorowań na wirusa w USA oferują trampolinę dla apetytu na ryzyko. W takim środowisku bezpieczny dolar jest zbędny.
Roczne minima na USD/PLN, eurodolar nad 1,17 USD

Roczne minima na USD/PLN, eurodolar nad 1,17 USD

2020-07-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynkach przynosi podtrzymanie słabszego dolara, co winduje eurodolara nad 1,17 USD, wspierając tym samym popyt na waluty EM. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,4004 PLN za euro, 3,7588 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1074 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8507 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności 1,351% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-07-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pomimo że pandemia ponownie uderza w USA i zagraża ożywieniu gospodarczemu, rynki pozostają niewzruszone, gdyż inwestorzy pokładają nadzieję w ochronną rolę polityki fiskalnej i monetarnej. Dowody wzrostu wątpliwości konsumentów i biznesu oraz napięcia geopolityczne na linii USA-Chiny będą tłem dla wakacyjnych notowań, przejściowo przerywając rajd ryzyka.
Dolar wciąż słaby

Dolar wciąż słaby

2020-07-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W gronie G-10 dolar traci w piątek mocniej wobec jena, a nieznacznie wobec euro i minimalnie wobec korony szwedzkiej, oraz franka. Ogólnie zmiany nie są duże. Amerykańska waluta jest najmocniejsza wobec korony norweskiej, ale jest to zmiana o 0,32 proc.
Bezrefleksyjny szum

Bezrefleksyjny szum

2020-07-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Presja na realizację zysków przed weekendem znajduje pretekst w rzekomo słabych danych z amerykańskiego rynku pracy, konflikcie dyplomatycznym USA-Chiny i kłótniach o kolejną rundę pomocy fiskalnej w USA. Rynek akcji reaguje najsilniej, z mniejszym uderzeniem w ceny surowców przemysłowych i mieszaną reakcją FX. Sporo szumu sugerującego nerwowe reakcje drobnych inwestorów niż istotną zmianę nastrojów.
 Złoto może stać się najdroższą walutą

Złoto może stać się najdroższą walutą

2020-07-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Na rynku walutowym obserwujemy w zasadzie ograniczone ruchy, w zasadzie poza tym co dzieje się na amerykańskim dolarze. Obecna sytuacja różni się pod wieloma względami w porównaniu do początku pandemii. Okazuje się jednak, że jeden rynek nie spowalnia w zasadzie na moment. Jest to rynek metali szlachetnych, a konkretnie złota. Niewykluczone, że w najbliższych dniach będziemy świadkami osiągnięcia najwyższego nominalnego kursu złota w historii.
Nic nas nie powstrzyma

Nic nas nie powstrzyma

2020-07-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Odświeżenie sporu między USA i Chinami tylko na chwile zakłóciło marsz ryzykownych aktywów. Znajome tematy ekspansji fiskalnej po obu stronach Atlantyku i postępy w pracach nad szczepionką zapewniają pozytywne tło, by ciągnąć w górę indeksy, cen metali szlachetnych i walut innych niż USD.
Wczoraj wydawało się, że jest blisko do zburzenia sielanki na rynkach finansowych.
Chiny i USA ponownie w centrum uwagi

Chiny i USA ponownie w centrum uwagi

2020-07-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Jeszcze dwa dni temu na rynkach finansowych obserwowaliśmy optymizm wywołany osiągnięciem porozumienia ws. funduszu odbudowy przez europejskich przywódców. Niemniej ten temat zszedł już na dalszy plan, a pierwsze skrzypce na rynkach ponownie grają relacje amerykańsko-chińskie. Stany Zjednoczone zdecydowały się wczoraj zamknąć konsulat Chin w Houston.
Dwie strony medalu

Dwie strony medalu

2020-07-22 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj dolar lekko odbija na szerokim rynku, korygując wczorajszą słabość. Rynek zdaje się zadawać sobie pytanie, jakie informacje jeszcze się pojawią, które będą w stanie podtrzymać korzystny sentyment? W ostatnich dniach dostaliśmy zarówno pozytywne wieści nt. prac nad szczepionką na koronawirusa, doniesienia o pracach nad kolejnym pakietem fiskalnym w USA i wreszcie decyzje, jakie zapadły na szczycie UE. Co dalej?