Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czerwona środa ... krew na ulicach i czerwień indeksów

Czerwona środa ... krew na ulicach i czerwień indeksów

2012-09-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zapowiadany na środę strajk generalny w Grecji i eskalacja społecznych protestów w Hiszpanii zalała czerwienią nie tylko ulice, ale również indeksy giełdowe. Spadki zdominowały parkiety po obu stronach oceanu, nie pozostawiając żadnych szans bykom.
Hiszpania znów niepokoi

Hiszpania znów niepokoi

2012-09-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś hiszpański rząd ma przedstawić budżet na rok przyszły i związany z nim pakiet reform, które miałyby pozwolić na redukcję deficytu. Do końca tygodnia powinniśmy także poznać aktualny szacunek potrzeb kapitałowych hiszpańskiego sektora bankowego. Rynki jednak nie czekały na te wiadomości. Zestaw negatywnych informacji z Hiszpanii sprawił, że rentowności tego kraju znów rosną.

Napięcia społeczne to koniec makroostrożnościowej piramidy finansowej?

Napięcia społeczne to koniec makroostrożnościowej piramidy finansowej?

2012-09-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Kiedy politycy chcą zabrzmieć, jak osoby ważne, stosują słowo-wytrych „ramy polityki makroostrożnościowej”. Uwierzcie mi na słowo, że „ostrożnościowy” oznacza w istocie „przeciąganie i udawanie”, „makro” w rzeczywistości oznacza „interwencję”, ...
Rynki stają się bardziej podatne na złe wiadomości

Rynki stają się bardziej podatne na złe wiadomości

2012-09-26 Raport Home Broker
Wymowny był silny kontrast pomiędzy doniesieniami z amerykańskiej gospodarki i tamtejszych spółek, z jakim mieliśmy do czynienia we wtorek. O ile znacznie lepiej od oczekiwań wypadły wrześniowe indeks nastrojów konsumentów Conference Board oraz indeks aktywności przemysłu opracowywany przez regionalny oddział Fed z Richmond, ...
Świetne dane i… przecena

Świetne dane i… przecena

2012-09-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane z amerykańskiej gospodarki zaskoczyły, tym razem pozytywnie. Do tego stopnia, iż można powoli zastanawiać się, czy wiosenno-letnie przesilenie w USA nie dobiegło końca. Zwykle takie dane są świetną wiadomością dla rynków ryzykownych aktywów (akcje, złoty), tym razem jednak ich zachowanie było zdecydowanie inne.
Sentyment RISK OFF powoli rozlewa się na rynki

Sentyment RISK OFF powoli rozlewa się na rynki

2012-09-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałek zaczął się od spadków a szalę goryczy przelała publikacja wskaźnika niemieckiego IFO, który spadł do poziomu 101.4 we wrześniu ze 102.3 w sierpniu. To najniższy poziom od lutego 2010 roku. Tak niskie odczyty wskazują, że niemiecki biznes nie wierzy w magiczną moc narzędzi luzowania monetarnego ...
Rynki nie przejęły się Ifo

Rynki nie przejęły się Ifo

2012-09-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowa realizacja zysków nie była ani zbyt głęboka ani długa. Pomimo słabych danych z Niemiec przecena EURUSD została powstrzymana, a na Wall Street dominowali nawet kupujący. O ile nic nowego nie pojawi się w wątku hiszpańsko-greckim, ta sytuacja nie powinna ulec większej zmianie. W tle dane o nastrojach amerykańskich konsumentów.
Poniedziałkowy chillout

Poniedziałkowy chillout

2012-09-24 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zeszły tydzień nie był zbyt łaskawy dla inwestorów grających w rytm strategii „risk on”. Założenie, że QE3 uruchomi masową falę zakupów nie sprawdziło się na razie. Jest zapewne wiele powodów takiego stanu rzeczy – sama zapowiedź dodruku pieniądza nie zwiększa masy tego towaru w obiegu, więc możliwe że faktyczne wzrosty są jeszcze przed nami.
Madryt w centrum uwagi

Madryt w centrum uwagi

2012-09-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł sporą dawkę nowych danych makro. Potwierdziły one, iż sytuacja ekonomiczna nie jest tak dobra, jak chciałyby to widzieć rynki, choć lepsze dane z Niemiec wystarczyły aby ograniczyć skalę wyprzedaży. W tym tygodniu inwestorzy będą koncentrować się na Hiszpanii, gdzie rząd ma przedstawić plan budżetu na 2013 rok i związane z nimi propozycje reform.
Mieszane dane, mieszane reakcje

Mieszane dane, mieszane reakcje

2012-09-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fatalne dane z Francji, słabe z Chin, lepsze z Niemiec i niejednoznaczne z USA – tak w skrócie wygląda obraz, który w tym tygodniu pokazały publikacje makroekonomiczne. W efekcie reakcja rynku jest niezdecydowana, choć należy mieć na uwadze, że w ostatnich tygodniach rynki zdyskontowały tak optymistyczny scenariusz, ...
Gospodarka strefy Euro najsłabsza od ponad 3 lat

Gospodarka strefy Euro najsłabsza od ponad 3 lat

2012-09-20 Raport Home Broker
Koniunktura w gospodarce strefy euro we wrześniu pogorszyła się w porównaniu z sierpniem i była najsłabsza od 39 miesięcy. Wstępny odczyt wrześniowego wskaźnika aktywności gospodarki Eurolandu ukształtował się na poziomie 45,9 pkt wobec 46,3 pkt miesiąc wcześniej.
Dzień indeksów PMI

Dzień indeksów PMI

2012-09-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nastroje inwestorów w dniu wczorajszym nie odbiegały znacząco od wtorkowych i obserwowaliśmy niewielką zmienność zarówno na europejskich jak i amerykańskich indeksach akcji, jednak tym razem udało się większości z nich zamknąć nieznacznie nad kreską.
PMI pomogą ocenić koniunkturę

PMI pomogą ocenić koniunkturę

2012-09-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwsze ważne odczyty w tym tygodniu sugerują, iż rzeczywistość gospodarcza nie nadąża za oczekiwaniami rynku. Dziś poznamy kolejne dane, które pomogą ocenić tendencje w globalnej gospodarce. Dalej spadają ceny ropy, tym razem sprzedającym pomogły dane o zapasach w USA.
Akcje mniejszych spółek mogą nadal pozostawać w tyle

Akcje mniejszych spółek mogą nadal pozostawać w tyle

2012-09-19 Raport Home Broker
Utrzymuje się stagnacja na rynku pracy w Polsce. W sierpniu zatrudnienie kolejny miesiąc nie rosło, a płace zwiększały się w tempie mniejszym od inflacji. W efekcie realny fundusz płac, będący wypadkową zmian wynagrodzeń, zatrudnienia i inflacji, kolejny miesiąc spadł.
Czerwony wtorek…

Czerwony wtorek…

2012-09-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowe uspokojenie przerodziło się we wtorkową wyprzedaż części aktywów i delikatny powrót awersji do ryzyka. Indeksy europejskie zakończyły dzień na minusach: CAC40 spadł o -1.15%, FTSE100 o -0.43%, a DAX o -0.76%.
BoJ też drukuje

BoJ też drukuje

2012-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bank Japonii przyłączył się do karawany banków centralnych aktywnie wspierających wzrost gospodarczy i powiększył program skupu aktywów. Rynki zareagowały pozytywnie na tę decyzję, ale decyzje BoJ zwykle mają krótkotrwały wpływ na notowania. Znacznie ważniejszą informacją z Azji będzie indeks aktywności z Chin, który poznamy w trakcie czwartkowej sesji azjatyckiej.
QE3 a dane z USA

QE3 a dane z USA

2012-09-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza publikacja indeksu aktywności w rejonie Nowego Jorku nasunęła ciekawe spostrzeżenie: ceny amerykańskich akcji mierzone indeksem S&P500 są najwyżej od początku 2008 roku, podczas gdy dane okazały się najgorsze od kwietnia 2009 roku!
Z hiszpańskich banków w jednym miesiącu odpłynęło 26 mld Euro

Z hiszpańskich banków w jednym miesiącu odpłynęło 26 mld Euro

2012-09-17 Raport Home Broker
Po kolejnym tygodniu pomyślnej koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów zrozumiałe jest dzisiejsze uspokojenie nastrojów. Poniedziałkowe przedpołudnie przebiega pod znakiem łagodnej realizacji zysków na rynkach akcji, surowców, czy też w przypadku euro.
Czas uspokojenia po szaleństwie zakupów…

Czas uspokojenia po szaleństwie zakupów…

2012-09-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejski piątek był kolejnym dniem zmasowanych zakupów wywołanych przez Bena Bernanke. Inwestorzy w Paryżu, Frankfurcie i Londynie nadrabiali zaległości po komunikacie FED dotyczącym QE3. W rezultacie indeksy zakończyły dzień na zielono: FTSE 100 +1,64%, CAC40 +2,27%. Kolejna fala zakupów przetoczyła się również przez rynki za oceanem: S&P wzrósł o 0,4%, a DOW o 0,4%.
Życie po QE3

Życie po QE3

2012-09-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami dwa tygodnie rynkowej euforii, sponsorowanej przez banki centralne. Mamy OMT, mamy QE3, mamy… kulejący wzrost gospodarczy na świecie. Trzymiesięczna zwyżka cen akcji pominęła fakt, iż sytuacja ekonomiczna nie wygląda lepiej niż w czerwcu. Silne osłabienie dolara sugeruje przekonanie rynku, iż kryzysowe sytuacje są już za nami.