Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na progu paniki

Na progu paniki

2015-12-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję kontynuacji tendencji spadkowej, która dominuje nad rynkiem od siedmiu miesięcy i z łatwością przedłuża się na kolejny miesiąc. Poranek nie zapowiadał jednak wyniku całości rozdania. WIG20 zaczął dzień w rejonie 1920 pkt., by w kolejnych godzinach szukać kontaktu z psychologiczną barierą 1900 pkt.
Inwestorzy czekają na decyzje

Inwestorzy czekają na decyzje

2015-12-02 Komentarz giełowy XTB
Wygląda na to, że inwestorzy giełdowi na świcie przeszli w tryb oczekiwania na sygnały ze strony dwóch najpotężniejszych banków centralnych na świecie. Dzisiaj po godzinie 18 przemawiać będzie prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, a już jutro Mario Draghi ogłosi, jakie będą dalsze kroki Europejskiego Banku Centralnego.

Dolar ponownie w trendzie

Dolar ponownie w trendzie

2015-12-02 Rynki po południu
Lipiec 2009 roku – data w przeszłości, kiedy to indeks WIG 20 był notowany na tym samym poziomie, na którym jest obecnie – 1884 pkt. Jednym z liderów spadków jest nasz miedziowy gigant KGHM. Przecena ta ma związek z tym, że podatek od kopalin ma pozostać i być zapisany we wpływach do budżetu w przyszłym roku – poinformowała dziś Wiesława Dróżdż – rzecznik prasowy ministerstwa finansów.
Euro w dół po inflacji HICP

Euro w dół po inflacji HICP

2015-12-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Wstępne dane nt. inflacji HICP w listopadzie pokazały jej wzrost o 0,1 proc. r/r wobec oczekiwanych 0,2 proc. r/r. W październiku dynamika wyniosła 0,1 proc. r/r. Naszym zdaniem: Dane stanowią argument za tym, że Europejski Bank Centralny powinien zaprezentować jutro nowe rozwiązania zmierzające do rozwiązania strukturalnego problemu, jakim staje się zbyt niska inflacja i pośrednio też stagnacja w gospodarce.
W oczekiwaniu na decyzję

W oczekiwaniu na decyzję

2015-12-02 Komentarz walutowy XTB
Już jutro poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie polityki monetarnej w strefie euro. Nie jest to jedyne wydarzenie, które elektryzuje rynki. Oczy wszystkich zwrócone będą dzisiaj na USA w związku z wystąpieniem szefa Fed Janet Yellen, a także dane o zatrudnieniu w sektorze prywatnym w USA dostarczone przez raport ADP.
Ostatni dzień przed EBC

Ostatni dzień przed EBC

2015-12-02 Rynki o poranku
Do najważniejszego wydarzenia tygodnia, a być może miesiąca czy półrocza został już tylko jeden dzień. Inwestorzy mają ostatnie godziny na pozycjonowanie się pod jutrzejsze ogłoszenie decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej.
PLN relatywnie stabilny, RPP w kalendarzu

PLN relatywnie stabilny, RPP w kalendarzu

2015-12-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie EBC. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2722 PLN za euro, 4,0276 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9248 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0669 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poprawa koniunktury w strefie euro, słabiej w USA

Poprawa koniunktury w strefie euro, słabiej w USA

2015-12-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Bezpośrednio przed decyzją w sprawie dalszych działań łagodzących politykę pieniężną, M. Draghi i spółka otrzymują kolejne dane świadczące, że nie ma powodów do nerwowych ruchów. Także Fed może czuć dyskomfort obserwując pogorszenie kondycji przemysłu tuż przed decyzją o podwyżce kosztu pieniądza.
Wyczekiwanie na ECB

Wyczekiwanie na ECB

2015-12-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dwukrotny atak na strefę oporu 1,0635-1,0640 to za mało by odstraszyć sprzedających euro. W perspektywie jutrzejszej decyzji ECB ws. stóp procentowych oraz konferencji Mario Draghiego mało prawdopodobne wydaje się wyjście ponad wspominany opór, który jest także bardzo istotny z punktu widzenia analizy technicznej.
W Polsce RPP, a co w świecie?

W Polsce RPP, a co w świecie?

2015-12-02 Raport popołudniowy FMCM
Co nas czeka? Eurodolar wygenerował wczoraj lekką korektę, która jednak zatrzymała się w okolicach 1,0630-35, tzn. przy poziomie, który wcześniej określaliśmy jako lokalny opór. Nie tylko zresztą zatrzymała, ale i powróciła już nieco niżej. Dziś rano, po godzinie ósmej, mamy ok. 1,06 – 1,0610.
Mikołaj zawitał na Wall Street

Mikołaj zawitał na Wall Street

2015-12-01 Komentarz giełdowy
Podczas pierwszej sesji w grudniu mamy bardzo ciekawą sytuację na globalnych parkietach. Pozytywne odczyty indeksów PMI dla azjatyckich gospodarek dały zapalnik do niezłych wzrostów. Z drugiej strony obserwujemy spadki na europejskich indeksach oraz solidne odbicie na Wall Street.
Grudzień nie wita optymizmem

Grudzień nie wita optymizmem

2015-12-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Zwykle co roku mieliśmy poprawę nastrojów w grudniu, czasem rajd Św. Mikołaja zaczynał się w listopadzie. Wyjątkiem był ubiegłoroczny grudzień, kiedy rynek już był po reformie OFE i miesiąc ten zakończył się na minusie. Nie jest zatem wykluczone, że sytuacja ta powtórzy się i w tym roku. Póki co nie widać instytucji, które byłyby zainteresowane window-dressing na koniec roku.
Euro nabrało nieco siły

Euro nabrało nieco siły

2015-12-01 Raport popołudniowy FMCM
Powyżej "szóstki": EUR/USD startował dziś rano z poziomów rzędu 1,0565, a tymczasem maksima dzienne, osiągnięte zresztą późnym popołudniem, to ok. 1,0635. Na razie, pomiędzy piątą a szóstą, jesteśmy nieco niżej, przy 1,0610 – co w jakiś sposób pokazuje, że lokalny poziom oporu, rozpoznany przez nas parę dni temu, wytrzymał napór nabywców euro.
Słaby ISM potwierdza wcześniejsze obawy

Słaby ISM potwierdza wcześniejsze obawy

2015-12-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po kiepskim odczycie Chicago PMI wczoraj, rynek zaczął obawiać sie o dzisiejsze wyliczenia ISM. I miał rację. Dane, które poznaliśmy o godz. 16:00 wypadły słabo. Wskaźnik spadł poniżej bariery 50 pkt. schodząc do 48,6 pkt. z 50,1 pkt. W dół poszła większość jego składowych, poza subindeksem zatrudnienia, który odbił do 51,3 pkt.
Dolar w odwrocie

Dolar w odwrocie

2015-12-01 Rynki po południu
Wtorkowy handel przynosi korektę w notowaniach amerykańskiej waluty, której indeks notowany przez serwis Bloomberg traci dziś -0,4%. Korzystają na tym najwięcej waluty z Antypodów, czyli dolar nowozelandzki oraz australijski. Pierwszy z nich umacnia się względem USD o +1,4%, a drugi o +1,2%.
Dolar czeka na odczyt ISM

Dolar czeka na odczyt ISM

2015-12-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Dolar koryguje się względem pozostałych walut w oczekiwaniu na dzisiejszy odczyt ISM dla przemysłu o godz. 16:00. Mediana oczekiwań wskazuje na odbicie do 50,5 pkt. z 50,1 pkt. Niepokój przed tą publikacją wzbudził wczorajszy nieoczekiwanie słaby odczyt indeksu Chicago PMI, który spadł w listopadzie do 48,7 pkt. z 56,2 pkt. w październiku.
Rynek nabiera tempa

Rynek nabiera tempa

2015-12-01 Komentarz walutowy
W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie swojej polityki monetarnej. Jako przedsmak tego, co nas czeka w Europie, dzisiaj nad ranem poznaliśmy decyzję australijskiego banku centralnego, który zadecydował o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie.
Waluty surowcowe wracają do gry

Waluty surowcowe wracają do gry

2015-12-01 Rynki o poranku
Dzień rozpoczynamy od aprecjacji dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego, które od rana pozostają najsilniejszymi walutami w koszyku G10. Pierwszym czynnikiem wspierającym wzrost kursu dolara australijskiego jest odbicie na rynku surowców – ceny miedzi rosną dzisiaj już o 0,78%, ceny złota o 0,54%, ceny srebra o 0,64%, a ceny platyny rosną już o 0,9%.
PLN bez reakcji na PMI, inwestorzy czekają na EBC

PLN bez reakcji na PMI, inwestorzy czekają na EBC

2015-12-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilizacji kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2663 PLN za euro, 4,0311 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9262 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0836 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zrzucając czarną robotę na innych

Zrzucając czarną robotę na innych

2015-12-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA rozczarowały w poniedziałek, ale to handel na koniec miesiąca mógł mieć więcej do czynienia ze słabością USD. Rynek EUR jest coraz bardziej nerwowy przed czwartkowym ECB, a EUR/PLN utrzymuje podwyższone poziomy. W nocy RBA był pobłażliwy dla AUD.