Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bez jasnych sygnałów

Bez jasnych sygnałów

2015-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po tych wszystkich emocjach z tego tygodnia jeden dzień spokoju jest ukojeniem, o ile nie jesteś traderem na rynku ropy naftowej. Nowe prawie 7-letnie minima pokazują, ile bólu jest w długich pozycjach. FX kręci się wokół USD, który dziś czeka na sprzedaż detaliczną, a dalej na przyszłotygodniową decyzję FOMC.
PLN pod presją, dług coraz tańszy

PLN pod presją, dług coraz tańszy

2015-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3464 PLN za euro, 3,9720 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0173 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0075 PLN w relacji do funta szterlinga.

USD/PLN znów nieco wyżej

USD/PLN znów nieco wyżej

2015-12-11 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? Wczesnym rankiem, około godziny piątej, para eurodolarowa rezyduje w pobliżu 1,0930. Wczorajsza świeca była czarna, z maksimum powyżej 1,10 – ale jednak niższym niż szczyt przedwczorajszy. Świeca dzisiejsza zaczyna się na tym tle relatywnie nisko.
Na głównej parze zmiany, ale tylko korekcyjne?

Na głównej parze zmiany, ale tylko korekcyjne?

2015-12-10 Raport popołudniowy FMCM
Czarna świeca: Rankiem zauważyliśmy, że dzisiejsza świeca dzienna na EUR/USD rysuje się na czarno, tzn. jest spadkowa. Istotnie, poprzednia doba przyniosła maksima rzędu 1,1040, dziś po północy startowaliśmy nieco niżej, około siódmej byliśmy przy "dziesiątce", a teraz mamy mniej więcej 1,0950 z małymi odchyleniami.
Bank Szwajcarii nie zmienia poziomu stóp procentowych

Bank Szwajcarii nie zmienia poziomu stóp procentowych

2015-12-10 Rynki o poranku
Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, czyli po ostatniej decyzji EBC, którą to Bank nie zwiększył kwoty programu skupu aktywów, Bank Szwajcarii mógł czuć się wyręczony. Presja na SNB i na możliwe cięcie stóp procentowych w Szwajcarii rosła z każdym dniem, aż do decyzji EBC, ...
Karuzela na Antypodach

Karuzela na Antypodach

2015-12-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Szeroka wyprzedaż dolara, ucieczka do bezpiecznych euro i jena oraz zmartwychwstanie walut z Antypodów. Za nami dość burzliwe 24 godziny handlu, które trzymają traderów w nerwowości. Nastroje pozostają słabe, co nie skłania do utrzymywania pozycji.
Co zrobią banki w Europie

Co zrobią banki w Europie

2015-12-10 Komentarz walutowy
Oczy wszystkich będą dzisiaj zwrócone na szwajcarski bank centralny oraz Bank Anglii. Prawdopodobnie żaden z tych banków nie zdecyduje się na zmiany w swojej polityce monetarnej. Z tego względu będą ważne komentarze ich przedstawicieli na temat przyszłych posunięć.
Bank Szwajcarii bez presji. Dalsza przecena juana.

Bank Szwajcarii bez presji. Dalsza przecena juana.

2015-12-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzięki temu, że Europejski Bank Centralny nie wytoczył najcięższych dział, Bank Szwajcarii nie jest zobligowany aplikować nowych narzędzi, by nie dopuścić do umocnienia franka. Z ważnych wydarzeń na świecie nadal niepokojąco słabnie chiński juan, co może wzmaga obawy o kondycję Państwa Środka.
Próba stabilizacji na PLN, rynek czeka na FED

Próba stabilizacji na PLN, rynek czeka na FED

2015-12-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3455 PLN za euro, 3,9505 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9935 PLN w relacji do funta szterlinga.
Korzystnie do zakupów na USD/PLN?

Korzystnie do zakupów na USD/PLN?

2015-12-10 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Strona popytowa na głównej parze walutowej nie odpuszcza. Wczorajsza świeca była biała i bardzo długa, biorąc pod uwagę fakt, że mimo wszystko nie było jakichś przełomowych wydarzeń. A jednak nocne maksima to nawet 1,1040.
Eurodolar utrzymuje dość wysokie poziomy

Eurodolar utrzymuje dość wysokie poziomy

2015-12-09 Raport popołudniowy FMCM
Co widzimy na wykresie? Niemiecki eksport skurczył w październiku aż o 1,2 proc. m/m, podczas gdy przewidywano redukcję tylko o 0,5 proc. Import zmalał aż o 3,4 proc. m/m, a zakładano, że będzie to jedynie -1 proc. Wyniki te jednak nie osłabiły euro w znaczący sposób. Przeciwnie – para idzie dziś w górę i przebyła drogę z minimów na 1,0880 do szczytów powyżej 1,0950, które widzimy w ostatnich minutach.
Nowotny podbija euro

Nowotny podbija euro

2015-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Ewald Nowotny (szef Banku Austrii) dał do zrozumienia, że zeszłotygodniowa decyzja ECB była właściwa i bank centralny nie powinien ulegać presji rynków finansowych. Naszym zdaniem: Słowa Nowotnego sugerują pewną zmianę w myśleniu ECB, o której wspominaliśmy już w zeszłym tygodniu, a która sprowadza się do tego, że maleją szanse na zwiększenie miesięcznej skali programu QE podczas ewentualnej rewizji w marcu.
WIG20 już poniżej 1800 punktów

WIG20 już poniżej 1800 punktów

2015-12-09 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja wyjątkowo zostanie zdominowana przez Bank Nowej Zelandii, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Zazwyczaj patrzymy na to, co dzieje się w Europie albo Stanach Zjednoczonych, ale akurat podczas środowej sesji z tych gospodarek nie napłyną żadne kluczowe informacje i nie są również zapowiedziane przemówienia bankierów centralnych.
Wyprzedaż w oczekiwaniu na Fed. Niepokojąco słaby juan.

Wyprzedaż w oczekiwaniu na Fed. Niepokojąco słaby juan.

2015-12-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Uzależnione od pieniędzy z banków centralnych rynki reagują wyprzedażą na złagodzenie polityki pieniężnej EBC i panicznie boją się podwyżki stóp procentowych w USA. Dochodzą obawy o gospodarkę Chin, gdzie niepokojąco słabnie waluta, co łącznie daje mieszankę skutecznie psującą nastroje i apetyt na ryzyko. Złoty jest w tym środowisku najsłabszy od 6 lat.
Pod dyktando ropy naftowej

Pod dyktando ropy naftowej

2015-12-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Handel zarówno na giełdowych parkietach, jak i rynku walutowym w ostatnich dniach odbywa się pod dyktando ropy naftowej. Być może dzisiejsze próba odbicia cen czarnego złota pozwoli na poprawę sytuacji indeksów giełdowych oraz walut surowcowych, które w tym tygodniu są silnie przeceniane.
PLN najsłabszy do CHF od 5-miesięcy

PLN najsłabszy do CHF od 5-miesięcy

2015-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego m.in. wobec CHF czy EUR. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3434 PLN za euro, 3,9770 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0089 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9746 PLN w relacji do funta szterlinga.
EUR/PLN pnie się w górę

EUR/PLN pnie się w górę

2015-12-09 Raport poranny FMCM
EUR/USD powyżej dziewiątki: Ogólny tytuł naszego raportu dotyczy pary EUR/PLN, ale EUR/USD również pnie się w górę. Co więcej, to właśnie ta para jest motorem zmian na złotym. W każdym razie notujemy już 1,09 i nawet wyższe poziomy, rzędu 1,0910-15.
Wracamy do trendu

Wracamy do trendu

2015-12-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po bardzo dobrym piątku w USA, kiedy indeksy zanegowały czwartkowe spadki, wczoraj nie doszło do kontynuacji, co postawiło pod znakiem zapytania mikołajowy rajd. Azja również zaświeciła na czerwono i stało się jasne, że zaczynamy w Europie pod kreską.
WIG20 totalnie wyprzedany

WIG20 totalnie wyprzedany

2015-12-08 Komentarz giełdowy XTB
Na światowych parkietach panowały dzisiaj wręcz podłe nastroje, choć przecena w Chinach, czy na europejskich parkietach nijak ma się do dzisiejszych spadków na GPW, szczególnie wśród warszawskich blue-chipów. Na GPW wiele się dzieje, ale nic nie wskazuje obecnie na to, że sytuacja mogłaby się zmienić.
W stosunku do euro jesteśmy słabi

W stosunku do euro jesteśmy słabi

2015-12-08 Raport popołudniowy FMCM
W którą stronę? Sesja dzisiejsza była w zasadzie wzrostowa na głównej parze, tj. na EUR/USD. W zasadzie – w tym sensie, że minima z godzin porannych to ok. 1,0835-40, a maksima to niemal 1,09. Niuansem był spadek tuż przed południem, wydaje się jednak, że miał on cokolwiek przypadkowy i korekcyjny charakter.