Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zakończenie wakacji w Jackson Hole

Zakończenie wakacji w Jackson Hole

2015-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Ropa była ostatnim aktywem, które zaliczyło odreagowanie ostatnich zawirowań, choć są powody za tym, by nie liczyć na więcej. Waluty surowcowe znalazły wsparcie względem USD, ale wobec euro, jena i funta dolar trzymał się mocno dzięki dobremu PKB z USA. Sympozjum w Jackson Hole rozkręca się na dobre, choć oczekiwania nie są wysokie.
Zagadka rozwiązana

Zagadka rozwiązana

2015-08-28 Poranny komentarz walutowy
Ostatnie zawirowania na rynku były utożsamiane w głównej mierze z sytuacją w Chinach, co nie było oczywiście bezzasadne. Dewaluacja juana, wolniejszy wzrost gospodarczy oraz wyprzedaż na giełdzie w Szanghaju spowodowały, iż na rynku pojawiło się zjawisko, które można określić mianem "zacieśniania ilościowego".

W gospodarce USA dogodne warunki do podnoszenia stóp

W gospodarce USA dogodne warunki do podnoszenia stóp

2015-08-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Po panicznej wyprzedaży akcji na początku tygodnia, jego końcówka, zgodnie z założeniami, przynosi uspokojenie nastrojów. Nie jest to jednak (jeszcze) powrót do trendów obserwowanych przed niedawnymi zawirowaniami.
kolejna dobra sesja w Azji

kolejna dobra sesja w Azji

2015-08-28 Rynki o poranku
Azjatyckie i światowe parkiety nie tracą zapału w odrabianiu poniedziałkowych strat. Dobre nastroje utrzymują się kolejny dzień, a tym razem główne indeksy Azji Nikkei225 i Shanghai Composite solidarnie zyskują ponad 3%. Jest to przede wszystkim efekt stabilizacji nastrojów, a także dobrych danych ze Stanów Zjednoczonych.
Piątek na eurodolarze i nie tylko

Piątek na eurodolarze i nie tylko

2015-08-28 Raport poranny FMCM
Główna para: Wczoraj późnym wieczorem sugerowaliśmy, że okolice, do których dotarł kurs EUR/USD (z grubsza rzędu nawet 1,1230-40) to wsparcie – i że w nocy oraz rano powinna rozwinąć się raczej lekka korekta, nawet jeśli ogólna atmosfera będzie jeszcze przez jakiś czas pro-dolarowa.
Imperium byków kontratakuje

Imperium byków kontratakuje

2015-08-27 Popołudniowy komentarz giełdowy
Parafrazując znaną polską piosenkę, inwestorzy giełdowi mogli w trakcie dzisiejszej sesji nucić następujące słowa "Więc chodź pomaluj mi świat, na zielono i na wzrostowo". Po poniedziałkowej wyprzedaży na rynku pojawiają się oznaki stabilizacji, które wykorzystane zostały do szalonych zakupów na światowych parkietach.
Wyniki amerykańskiego PKB pozytywnie zaskakują

Wyniki amerykańskiego PKB pozytywnie zaskakują

2015-08-27 Rynki po południu
Dolar amerykański jest dzisiaj najsilniejszą walutą wśród tych najważniejszych, a dobre nastawienie inwestorów do amerykańskiej waluty jest konsekwencją kilku czynników. Pierwszy z nich to wczorajsze dane o zamówieniach na dobra trwałe w Stanach Zjednoczonych, ...
Dolar wychodzi przed szereg

Dolar wychodzi przed szereg

2015-08-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Japonia: Szef Banku Japonii przemawiając wczoraj wieczorem na konferencji w Nowym Jorku dał do zrozumienia, że cel inflacyjny zostanie osiągnięty niezależnie od ostatnich spadków cen ropy, dając do zrozumienia, że nie widzi potrzeby zwiększenia skali programu skupu aktywów (QQE).
Walka o słabe waluty trwa w najlepsze

Walka o słabe waluty trwa w najlepsze

2015-08-27 Poranny Szkic walutowy AFS
Przedstawiciele Europejskiego Banku Centralnego świadomi, że ostatnie wydarzenia na rynkach finansowych mogą odsunąć decyzję o podwyżce stóp procentowych w USA, a co za tym idzie dłużej umacniać euro, interweniują słownie przeciwko aprecjacji europejskiej waluty.
Dobre nastroje wracają na rynek

Dobre nastroje wracają na rynek

2015-08-27 Rynki o poranku
Wiele wskazuje na to, że o poniedziałkowej panice będziemy mogli szybko zapomnieć. Indeksy giełdowe coraz bardziej odrabiają straty, choć z drugiej strony w większości przypadków dopiero dziś wracamy do poziomów z ubiegłego tygodnia. Co ważne, dobre nastroje wróciły także do Azji, gdzie dziś obserwowaliśmy bardzo udaną sesję.
Nieprzewidywalny Fed

Nieprzewidywalny Fed

2015-08-27 Komentarz walutowy XTB
Jednym z głównych tematów na którym skupią się inwestorzy będzie dzisiejsza publikacja zrewidowanych danych o PKB z USA. Rynkowy konsensus przewiduje pozytywną rewizję odczytu za II kw. z 2,3% do 3,2% w ujęciu odsezonowanym i annualizowanym.
Dolar lubi spokój

Dolar lubi spokój

2015-08-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Silny i utrzymany popyt na akcje na Wall Street w połączeniu ze wzrostem rentowności obligacji USA wlewa nowe siły w USD. Azja kontynuuje wzrosty indeksów, wróżąc powrót stabilności na rynki finansowe. Dziś mamy rewizję PKB z USA. Startuje sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.
Polepszenie nastrojów nieznacznie jedynie wsparło PLN

Polepszenie nastrojów nieznacznie jedynie wsparło PLN

2015-08-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego złotego wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2287 PLN za euro, 3,7257 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9089 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7712 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty w czwartek

Waluty w czwartek

2015-08-27 Raport poranny FMCM
Wieści z USA: Czekamy dziś w dużej mierze na informacje z USA. Zaczyna się sympozjum w Jakcson Hole, gdzie przemawiać będą przedstawiciele banków centralnych. Wydaje się, że przedstawią dość optymistyczne komunikaty (w kontekście ostatnich wydarzeń w Chinach i "czarnego poniedziałku" na giełdowym parkiecie).
Uspokojenie

Uspokojenie

2015-08-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po zaskakującym dla rynków europejskich zakończeniu sesji w USA, gdzie mocne zwyżki indeksów w pierwszej fazie handlu zostały w całości zredukowane w dynamicznej końcówce dnia.
Podwyżka dopiero w marcu 2016?

Podwyżka dopiero w marcu 2016?

2015-08-26 Rynki po południu
Środowe popołudnie upłynęło pod znakiem publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku za miesiąc lipiec. Dane okazały się lepsze od oczekiwań rynku i tym samym zamówienia w lipcu w ujęciu miesięcznym wzrosły o 2% przy konsensusie równym -0,4% i poprzedniej wartości 4,1%, która została zrewidowana z poziomu 3,4%.
Dolar przy lokalnym szczycie

Dolar przy lokalnym szczycie

2015-08-26 Raport DM BOŚ z rynku walut
Publikowane dzisiaj dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku cechuje duża zmienność. Stąd też często stają się one pretekstem do krótkoterminowych ruchów, które później ulegają wyczerpaniu. Podobnie może być i teraz. O godz. 14:30 podano, że dane wypadły powyżej konsensusu.
Wysokie zamówienia

Wysokie zamówienia

2015-08-26 Raport walutowy FMCM
Dobre dane z USA: Spodziewano się, że lipcowa dynamika zamówień na dobra bez środków transportu wyniesie +0,4 proc. m/m, a było to +0,6 proc. Równocześnie znacznie skorygowano odczyt z czerwca – z 0,6 proc. do 1 proc. Odczyt dla dóbr trwałego użytku podwyższono z 3,4 proc. do 4,1 proc., a najnowsza publikacja to 2 proc. m/m, znacznie ponad spadkową prognozę -0,4 proc.
Ludowy Bank Chin wkracza do akcji

Ludowy Bank Chin wkracza do akcji

2015-08-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Paniczna wyprzedaż na giełdach w Chinach i USA została opanowana, jednak spadki cen nadal dominują. Mająca ustabilizować rynki i wesprzeć gospodarkę obniżka stóp procentowych w Chinach pozytywnie odbiła się jedynie na wycenach akcji w Europie. Do końca tygodnia indeksy odbiją. W rejonie 1,15 będzie oscylował eurodolar, a złoty odrobi część strat do euro, utrzyma zyski w relacji do dolara.
Uspokojenie sytuacji w Chinach może wesprzeć PLN

Uspokojenie sytuacji w Chinach może wesprzeć PLN

2015-08-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekki wzrost wyceny złotego na bazie wzrostów w Chinach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2324 PLN za euro, 3,6843 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8969 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7827 PLN względem funta szterlinga.