Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złych wieści ciąg dalszy
2015-09-28 Komentarz giełdowyUbiegły tydzień przyniósł niezwykłą kombinację negatywnych wiadomości w skali makro oraz mikro. W skali makro od dłuższego czasu straszą Chiny i w tej materii niewiele się zmieniło. Spowolnienie w Państwie Środka jest samo w sobie złą wiadomością, dlatego skandal VW nie mógł przyjść w gorszym momencie. Poniedziałek nie przynosi inwestorom na giełdach ulgi.
W okolicach 1,12
2015-09-28 Raport popołudniowy FMCMDzisiejsze wydarzenia: EUR/USD wahał się dziś mniej więcej od 1,1150 do 1,1215 – co w zasadzie uprawnia nas do takiego tytułu, jaki nadaliśmy niniejszemu raportowi. Minima osiągnięto wczesnym popołudniem, pomiędzy 14:00 a 16:00, na co wpływ miała zapewne wypowiedź Williama Dudleya, szefa Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku.
Dudley jednak bardziej „jastrzębi”
2015-09-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutUważany za przedstawiciela centrum w FED, ale bliżej jego „gołębiej” strony, William Dudley z nowojorskiego oddziału FED dał dzisiaj do zrozumienia, że nie wyklucza możliwości podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku, chociaż jak dodał trudno o określony kalendarz i wiele będzie zależeć od napływających danych.
GPW i złoty mocno tracą pod wpływem globalnych nastrojów
2015-09-28 Rynki po południuŚwiatowy rynek giełdowy nadal znajduje się pod wyraźną presją sprzedających, a dzisiejsza sesja tylko potwierdza dominację niedźwiedzi. Już sesja azjatycka zwiastowała spadki w Europie, a kolejne godziny handlu tylko pogarszają notowania głównych indeksów.
Przed nami ważny tydzień
2015-09-28 Rynki o porankuPoczątek nowego miesiąca to zawsze interesujący tydzień pod względem publikacji istotnych danych makroekonomicznych i nie inaczej jest w rozpoczynającym się właśnie tygodniu. Poniedziałkowy kalendarz nie jest zbyt obfity, bo znajdują się w nim jedynie dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące wydatków amerykanów oraz kondycji przemysłu w stanie Teksas.
Rynki nie lubią niepewności
2015-09-28 Komentarz poranny TMS BrokersInwestorzy są w kropce, gdyż nie wiedzą, w którym kierunku podążyć i czego oczekiwać po sytuacji ekonomicznej w Chinach oraz po polityce Fed. Optymistyczny handel na giełdach w Europie nie utrzymał się w USA, a dziś Azja nie oferuje pomyślnych wiatrów. JPY jest najsilniejszy na starcie tygodnia, w którym mamy koniec kwartału i dane z rynku pracy USA.
Fed przespał dogodny czas na podwyżki stóp
2015-09-28 Poranny Szkic walutowy AFSTematem przewodnim porannych doniesień ze świata jest Katalonia i wyniki wyborów regionalnych. Chodzi o kwestią niepodległości, której regionowi będzie uzyskać bardzo, bardzo trudno. Jesienią wybory ogólne. Hiszpania nie stanie się drugą Grecją, zatem obawy o destabilizację strefy euro z tego kierunku są przesadzone.
Fatalny początek tygodnia w Chinach
2015-09-28 Poranny komentarz giełdowyPodczas dzisiejszej sesji azjatyckiej mieliśmy do czynienia z publikacją dosyć ważnych danych z chińskiej gospodarki, pomimo tego, iż Bloomberg ocenia je najmniejszym stopniem ważności. Dane na temat zysków sektora przemysłowego wypadły bardzo słabo, co może wywołać ponownie obawy na temat kondycji chińskiej gospodarki, co z pewnością przyniesie awersję do ryzyka przez większość uczestników rynku.
Złoty stabilny na początku tygodnia
2015-09-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi nieznacznie słabszą wycenę złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2232 PLN za euro, 3,7771 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8434 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7300 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar wokół dwunastki
2015-09-28 Raport poranny FMCMPoczątek dnia i tygodnia: Jeśli chodzi o główną parę walutową, to dziś rano jej kurs oscyluje niemal równo przy 1,12. Naturalnie wynika to z tego, że zmienność jest jeszcze niezbyt duża. Ostatnie dni handlowe, jeśli spojrzeć na odpowiadające im świece – były dość dziwne.
Pozytywnie, ale na jak długo?
2015-09-25 Komentarz tygodniowy TMS BrokersJest zdumiewające, jak szybko potrafią się odwrócić oczekiwania rynkowe względem nastawienia Fed. Rynki odebrały czwartkowe wystąpienie Yellen jako zachęta do kupowania ryzykownych aktywów, nawet pomimo tego, że fundamentalne podstawy wcześniej awersji pozostają w mocy.
Krocząc na południe?
2015-09-25 Raport tygodniowy FMCMEurodolar jest, w największej ogólności, w trendzie wzrostowy – jeśli wytyczyć linię, która zaczynałaby się przy dołkach z marca, a później biegła m.in. przez minimum z 20 lipca. Naturalnie po drugiej stronie tej linii dzieją się rozmaite rzeczy, choć przy dużej dozie dobrej woli dałoby się może nawet mówić o kanale wzrostowym.
Yellen zaskakuje rynki
2015-09-25 Poranny komentarz walutowyOd posiedzenia Rezerwy Federalnej minął niewiele ponad tydzień i wydawać by się mogło, iż od tego czasu tak naprawdę niewiele się zmieniło. W tym czasie nie zostały opublikowane żadne istotne dane, jednak zmiana w poglądach szefowej FED jest niezwykle zaskakująca.
Mocniejszy dolar po wystąpieniu Janet Yellen
2015-09-25 Rynki o porankuSzefowa Rezerwy Federalnej, Janet Yellen, podczas wczorajszego wykładu poprowadzonego na Uniwersytecie Massachusetts potwierdziła, że podwyżka stóp procentowych jeszcze w tym roku powinna mieć miejsce.
Yellen: podwyżka w tym roku. Kiepskie nastroje na rynkach.
2015-09-25 Poranny Szkic walutowy AFSPrezes Fed J. Yellen podtrzymała opinię, że podwyżka stóp procentowych powinna nastąpił w tym roku, z zastrzeżeniem, że nic niepokojącego nie wydarzy się w gospodarce. Dolar zyskał nieco w reakcji na tę wypowiedź, lecz rynkowe stopy procentowe ani drgnęły. Rynki w dalszym ciągu nie w pełni dyskontują wzrost stóp do grudnia.
Yellen odrobiła lekcję
2015-09-25 Komentarz poranny TMS BrokersRynki finansowe zanotowały wyraźny odwrót od czwartkowego pesymistycznego nastawienia z pomocą wystąpienia Janet Yellen. USD zyskuje, ale w dobrej formie są też waluty surowcowe. Lepsze nastroje pomagają też złotemu.
Rynek wysłuchał Yellen – i co dalej?
2015-09-25 Raport poranny FMCMA jednak ciaśniej? Wygląda na to, że po wielu latach arcy-luźnej polityki monetarnej w USA – faktycznie nadchodzi czas zmian. Janet Yellen powiedziała wczoraj, podczas prelekcji na Uniwersytecie Massachusetts, że jest bardzo realne pierwsze podwyższenie stóp procentowych dla dolara już w tym roku.
Kiepskie nastroje wokół EM powodem presji podażowej na PLN
2015-09-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi słabszego złotego, który podobnie jak większość walut EM, znajduje się pod presją ze strony wydarzeń ostatnich godzin. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2280 PLN za euro, 3,7877 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8600 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7577 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar w górę, EUR/PLN też
2015-09-24 Raport popołudniowy FMCMCo widzimy? Dzisiejszy dzień to czas silniejszego euro, oto bowiem EUR/USD dochodzi już do 1,1250, a nawet przekracza ten poziom. Nie neguje to całkowicie naszej tezy (czy też hipotezy) o tym, że wykres będzie szedł raczej na południe, w kierunku 1,10 – 1,1020, by dopiero tam przetestować, a może i potwierdzić trend wzrostowy (wedle linii biegnącej od marcowych dołków).
Nieoczekiwane cięcie stóp ze strony Norwegii
2015-09-24 Poranny komentarz walutowyWiadomością dnia, a może i nawet tygodnia na rynku walutowym jest nieoczekiwane cięcie stóp procentowych przez norweski bank centralny. Oczywiście w rezultacie korona była mocno wyprzedawana na rynku, choć ze względu na powolne odbicie na rynku ropy naftowej, korona norweska znajdywała coraz więcej zwolenników jej kupowania.