Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Środa – czyli zamówienia w USA

Środa – czyli zamówienia w USA

2015-08-26 Raport poranny FMCM
Eurodolar jest w okolicach 1,15 – 1,1520. Oznacza to, że powrócił z północy na południe (bo przecież w poniedziałek sięgał linii 1,17) – oraz z południa na północ (bo wczoraj dochodził do 1,14). Na razie świeca dzienna rysuje się jako czarna, spadkowa, można więc wnosić, że znów będziemy się osuwać w kierunku pro-dolarowym, choć pochopne byłoby rysowanie wizji szybkiego powrotu w okolice 1,1210-30.
Chińczycy weszli do akcji

Chińczycy weszli do akcji

2015-08-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Można by się sprzeczać, czy w sytuacji gdyby Chińczycy ogłosili swą decyzję w niedzielę, to nie mielibyśmy wczoraj takiego załamania się rynków finansowych. Tak czy inaczej cięcie stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 50 p.b. i głównych stóp o 25 p.b. potraktowano jako dobrą monetę.

Wyraźne zwyżki dolara dopiero po wrześniowym posiedzeniu FED?

Wyraźne zwyżki dolara dopiero po wrześniowym posiedzeniu FED?

2015-08-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niemcy: Indeks nastrojów w biznesie (Ifo) wzrósł w sierpniu do 108,3 pkt. z 108,0 pkt. (oczekiwano jego spadku do 107,7 pkt.). Niemniej jest to wynik wyraźniejszego wzrostu subindeksu bieżącej kondycji (do 114,8 pkt. z 113,9 pkt.), gdyż wskaźnik przyszłych oczekiwań minimalnie spadł do 102,2 pkt. ze 102,3 pkt. po korekcie miesiąc wcześniej.
Odreagowanie na rynkach rozwiniętych

Odreagowanie na rynkach rozwiniętych

2015-08-25 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja przypominała wydarzenia z kryzysowego 2008 roku, zresztą w przypadku wielu instrumentów finansowych obserwowaliśmy zmienność niespotykaną od tamtego okresu lub nawet od kilkudziesięciu lat. Zakres zmian na parze NZDUSD ponad 10% co oznacza ruch największy od 1985 roku, a jeszcze większe zmiany obserwowaliśmy na bardziej egzotycznych parach.
Rynkiem rządzą emocje

Rynkiem rządzą emocje

2015-08-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Strach przekroczył wczoraj granice mierzalności. Rynek opcji na S&P500 stał się przejściowo tak płytki, że obliczanie indeksu VIX cieszącego się mianem wskaźnika strachu zostało zawieszone. Z kolei małą głębokość rynku walutowego obrazują dynamiczne, skokowe tąpnięcia i wystrzały kursów. O ile nocny ruch USD/ZAR do 14,00 nie jest aż tak bardzo szokujący, to runięcie NZD/USD z 0,6570 do 0,6130 nakazuje zachować ostrożność.
Wyprzedaż za głęboka?

Wyprzedaż za głęboka?

2015-08-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Choć spadki cen akcji na giełdzie w Chinach się pogłębiły, pojawiają się sygnały, że po Czarnym Poniedziałku na światowych rynkach finansowych nastąpi odbicie notowań aktywów. Do końca tygodnia nastroje będą się poprawiać. Kupujący przecenione akcji liczyć będą na pozytywne sygnały z sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.
PLN i waluty CEE nie poddają się panice

PLN i waluty CEE nie poddają się panice

2015-08-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty z uwagi na podażowe nastroje utrzymujące się wokół walut EM. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2429 PLN za euro, 3,6744 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,7881 PLN względem funta szterlinga oraz 3,9303 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Pozdrowienia z Pekinu

Pozdrowienia z Pekinu

2015-08-25 Raport poranny FMCM
Rynki finansowe, w szczególności zaś forex, mają to do siebie, że co jakiś czas określony temat staje się nich swego rodzaju "samograjem", o którym można pisać, zdawałoby się, bez końca. Trzy lata temu była to np. Hiszpania, później Cypr czy Grecja, w międzyczasie też kwestie tego, czy Fed zakończy swoją operację QE – i czy EBC zacznie swoją. A potem znów Grecja – itd. Tym razem padło na Chiny.
Chińskie echa, chińskie cienie

Chińskie echa, chińskie cienie

2015-08-24 Raport popołudniowy FMCM
Epicentrum i fale: Nie można jeszcze mówić o całościowym, ogólnym i długotrwałym kryzysie finansowym na świecie, tym niemniej to, co dzieje się w Chinach, a także w paru innych krajach azjatyckich, jest problematyczne.
Czy FED podniesie w tym roku stopy?

Czy FED podniesie w tym roku stopy?

2015-08-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Grecja: Nie udała się misja stworzenia rządu przez lidera opozycyjnej Nowej Demokracji – co było to przewidzenia. To uwiarygodnia termin przyspieszonych wyborów parlamentarnych na 20 września, co wcześniej zapowiedział premier Tsipras, który kilka dni temu podał się do dymisji.
Pogrom na giełdach

Pogrom na giełdach

2015-08-24 Rynki o poranku
Tydzień rozpoczyna się od pogromu na światowych giełdach. Od momentu dewaluacji juana przez Ludowy Bank Chin, do której doszło 11 sierpnia, na parkietach giełdowych trwa ogromna wyprzedaż, która jest kontynuowana również w tym tygodniu.
Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

2015-08-24 Poranny komentarz walutowy
Jeśli ktokolwiek oczekiwał, iż światowa wyprzedaż rozpoczęta w poprzednich dniach zakończy się wraz z początkiem nowego tygodnia, ten srogo się pomylił. Poniedziałkowy poranek przyniósł jeszcze większy odwrót od rynku akcji, a sytuacja na światowych parkietach zaczyna przypominać paniczną wyprzedaż.
Znamiona paniki na giełdach w Azji

Znamiona paniki na giełdach w Azji

2015-08-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Spokojnie, to tylko korekta. Czy ta sentencja okaże się prawdziwa? Zakładamy względnie pozytywną końcówkę sesji na giełdach w Europie i USA w poniedziałek. W dłuższym horyzoncie powodem do obniżenia poziomu strachu może stać się wrześniowe posiedzenie Fed, który w obecnej sytuacji najpewniej po raz kolejny odsunie termin podwyżki stóp.
Puszczone hamulce

Puszczone hamulce

2015-08-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek finansowy zaczął przejawiać wszelkie cechy awersji do ryzyka. Wyprzedaż akcji przyjmuje dawno niewidziane rozmiary, surowce tracą, a na rynku walutowym wzięciem cieszą się „bezpieczne przystanie”. Czarne chmury zakryły rynki wschodzące i złoty utracił zeszłotygodniową neutralność.
PLN relatywnie stabilny na tle innych walut EM

PLN relatywnie stabilny na tle innych walut EM

2015-08-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi spadek wyceny złotego wobec euro oraz kontynuację umocnienia względem dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2384 PLN za euro, 3,7040 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9284 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8048 PLN w relacji do funta szterlinga.
Złoty silny i słaby równocześnie

Złoty silny i słaby równocześnie

2015-08-24 Raport poranny FMCM
Wysoko na głównej parze: W piątek po południu pisaliśmy o tym, że obraz sytuacji znacząco się odmienił w tygodniu, który wówczas się kończył. Ten proces trwa dalej – eurodolar idzie w górę. Wygląda na to, że gracze odłożyli ad calendas graecas, a przynajmniej do grudnia, perspektywę podwyższenia stóp dla dolara.
Odmieniony obraz

Odmieniony obraz

2015-08-21 Raport tygodniowy FMCM
Ku górze, na północ – te hasła zazwyczaj bywają na eurodolarze sygnałem tzw. dobrych nastrojów, to znaczy niezłych danych makroekonomicznych, względnego uspokojenia w świecie polityki (czy też na jego przecięciu z gospodarką) – i tak dalej. W najgorszym razie, jeśli tych czynników brak, oznaczają krótkotrwałą, niezgodną z fundamentami spekulację. Ale tym razem jest chyba inaczej.
Czekając na odpowiedź z Fed i ECB

Czekając na odpowiedź z Fed i ECB

2015-08-21 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Zbliżając się wielkimi krokami do kluczowego posiedzenia FOMC we wrześniu, wszystkie wydarzenia makro z USA zyskują na większym niż zwykle znaczeniu. Rynkowa awersja do ryzyka podsycana przeceną na giełdach i rynku surowców jest traktowana jako czerwone światło dla normalizacji polityki monetarnej Fed.
Indeksy PMI w spadkowym tle

Indeksy PMI w spadkowym tle

2015-08-21 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja upłynie pod znakiem odczytów indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej, oraz danych o sprzedaży detalicznej i inflacji CPI z Kanady. Być może jednak najważniejszy odczyt piątkowej sesji już za nami, a mowa o indeksie PMI dla Chin.
Euro beneficjentem pogorszenia nastrojów na rynkach

Euro beneficjentem pogorszenia nastrojów na rynkach

2015-08-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Fatalny odczyt indeksu PMI dla przemysłu Chin oraz nagła dymisja premiera Grecji A. Ciprasa psują nastroje na rynkach. Zyskuje euro i najbezpieczniejsze obligacje. Eurodolar na 2-miesiecznych maksimach, może dalej rosnąć. Zloty stabilny, traci do euro, zyskuje do dolara. Coraz mniejsze szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA we wrześniu.