Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Ropa lekko drożeje w środę
2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade BrokersCena ropy Brent lekko rośnie w środowe przedpołudnie, testując poziom 77,48 dol. za baryłkę, po wczorajszym wzroście o 1,1 proc. do 77,35 dol. Wtorkową zwyżkę cen ropy sprowokowało popołudniowe osłabienie dolara do głównych walut, co wpłynęło na wzrost popytu na surowce.
Pszenica i soja wracają do łask
2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade BrokersCena pszenicy na wczorajszej sesji ponownie zbliżyła się do wsparcia zlokalizowanego na poziomie 8,30 – 8,33 $. Korekta zapoczątkowana w zeszłym tygodniu była kontynuowana także w poniedziałek, kiedy to informacja o sprzyjających warunkach pogodowych nad plantacjami w USA spowodowała atak podaży i przekroczenie widełek 30 centów, co doprowadziło do zawieszenia handlu na CBOT.
Gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę
2007-10-10 Poranny Szkic Walutowy AFSZmiana nastrojów wobec dolara i gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę to główne wydarzenia dnia wczorajszego, które zmieniają sytuację na rynku przynajmniej do końca tygodnia. Już przed publikacją protokołu z posiedzenia FOMC (Federalny Komitet Otwartego Rynku, amerykański odpowiednik RPP) dolar zaczął słabnąć wobec euro.
Sezon wyników w USA rozpoczęty
2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuAlcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem wyniki za III kwartał otworzył sezon wyników na Wall Street. Zysk netto Alcoa zarobiła w III kwartale 555 mln dol., czyli 63 ceny na akcje, wobec 537 mln dol. i 61 centów na akcje przed rokiem. Był to wyniki gorszy od średniej rynkowych prognoz, która zakładała zysk na poziomie 65 centów.
Dolar ponownie w defensywie
2007-10-10 Komentarz poranny TMS BrokersW drugiej połowie wczorajszej sesji kurs EUR/USD dość znacznie wzrósł. W reakcji na ten ruch względem amerykańskiej i europejskiej waluty umocnił się polski złoty. Kurs pary EUR/PLN ponownie zbliżył się do poziomu wsparcia 3,74 zł jednak nie podjął próby jego testowania. Wartość dolara wyrażana w polskiej walucie obniżyła się do 2,65 zł.
Pierwsza spółka z USA podała wyniki za III kwartał
2007-10-10 Komentarz ExpanderaWtorkowe notowania przyniosły dwa duże zaskoczenia. Ni z tego ni z owego, nasz rynek ruszył mocno w górę, a w Ameryce oczekiwanie na publikowane po sesji wyniki finansowe za III kwartał koncernu Alcoa, pierwszej firmy z indeksu DJIA, przyćmiły minutes, czy protokół z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).
Dolar znów pod presją po notatkach FOMC
2007-10-10 Codzienny Puls Rynku IDM SAZ wrześniowego protokołu z posiedzenia FOMC dowiedzieliśmy się, że wszyscy członkowie głosowali za obniżką głównej stopy procentowej o 50pb, co było spowodowane głównie obawami o to, że trudniejsze warunki kredytowania i zwiększona niepewność mogą potencjalnie ograniczyć wzrost w dalszej perspektywie.
Fed nie będzie się spieszył z dalszymi obniżkami stóp
2007-10-10 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Takie wnioski płyną z opublikowanego wczoraj wieczorem naszego czasu protokołu z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Od ostatniej decyzji o obniżce napłynęły już nowe dane gospodarcze, które świadczą o rozwoju - wprawdzie wolniejszym, ale jednak - amerykańskiej gospodarki, a najważniejszy dla niej rynek pracy jest wciąż w dobrej kondycji.
Otwarta droga na szczyty hossy
2007-10-10 Komentarz giełdowy TMS BrokersWczorajsza sesja na GPW minęła pod znakiem dynamicznych wzrostów. Na WIG20 otwarcie miało miejsce na poziomie 3738 pkt. Po godzinie 11:00 indeks dynamicznym ruchem wybił się z konsolidacji. Przez pewien czas opór stanowiły okolice 3800 pkt, jednakże i tutaj walkę wygrały byki. Maksimum zostało osiągnięte na 3870 pkt natomiast ostateczne zamknięcie na poziomie 3856 pkt. Pod koniec sesji indeks zyskiwał 2,97%.
Szansa na rekord GPW
2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚrodowa sesja na GPW powinna stać pod znakiem wzrostów. Zwłaszcza spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, który to indeks ma szanse dziś pokonać rekord wszech czasów w cenach zamknięcia na poziomie 3899,59 pkt. z 6 lipca br., a w sprzyjających warunkach nawet bezwzględnego rekordu wszech czasów na poziomie 3919,10 pkt. z 9 lipca br.
Spokojna sesja w oczekiwaniu na protokół z posiedzenia FED
2007-10-10 Raport poranny FMCMJeśli chodzi o wczorajszą sesję to jej kluczowym momentem były oczywiście informacje z USA związane z polityką pieniężną tamtejszego banku centralnego. Tym razem uwaga inwestorów skupiła się na protokole z ostatniego posiedzenia FED, gdyż chcieli się oni dowiedzieć, jak silny był obóz gołębi oraz w jakim stopniu decyzja o obcięciu stóp procentowych wynikała z fatalnej wstępnej wersji raportu z rynku pracy w sierpniu.
Strzał z zagranicy
2007-10-10 Komentarz poranny DM IDMSAWczorajsza sesja należała do bardzo udanych, szczególnie w segmencie największych spółek. Kontrakty terminowe na indeks WIG20 pobiły swoje historyczne maksimum, a sam indeks dotarł na zamknięciu do 3856 punktów notując 3% wzrost.
Rekordy złotego i GPW
2007-10-09 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Euro jest dziś najtańsze od pięciu miesięcy, a jeśli spadnie jeszcze o pół grosza będzie najtańszy od pięciu lat. Frank już jest najtańszy od 2001 roku. Nie tylko złoty bił dziś rekordy. W trakcie notowań na giełdzie, kontrakty terminowe na WIG20 po raz pierwszy w historii osiągnęły poziom 3927 pkt, poprawiając o 2 pkt rekord z początku lipca.
Spokojna sesja w oczekiwaniu na protokół FED
2007-10-09 Raport popołudniowy FMCMW dniu dzisiejszym inwestorzy na rynku walutowym raczej odpoczywali, choć lepszym określeniem byłoby oczekiwali na popołudniowe dane z USA. Żadnego znaczenia nie miało dla nich dzisiejsze wystąpienie Jean Claud Trichet przed Parlamentem Europejskim, co jest w pełni zrozumiałe, gdyż niewiele mogło ulec zmianie w przeciągu tygodnia, który upłynął od konferencji prasowej po decyzji EBC o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian.
Euforia na GPW, indeks WIG20 blisko rekordu wszech czasów
2007-10-09 Komentarz giełdowy Gold FinanceWtorkowa sesja na GPW zakończyła dużymi wzrostami indeksów. Dzisiejszy dzień okazał się bardzo udany dla inwestorów. Główne indeksy giełdowe zakończyły dzień na dużych plusach, a indeks WIG20 jest o krok od ustanowienia nowego rekordu wszech czasów. Warto odnotować, że dzisiejszym wzrostom towarzyszyły bardzo wysokie obroty.
Dolar mozolnie rośnie
2007-10-09 Komentarz walutowy Money ExpertDzisiejsza sesja na zagranicznych rynkach walutowych przebiegała w spokojnej atmosferze. Dolar kontynuował wzrost związany z piątkowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Pokazały one, że ten segment gospodarki radzi sobie całkiem nieźle.
Eurodolar podjął dziś nieudany atak na 1,4030
2007-10-09 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSEurodolar podjął dziś nieudany atak na 1,4030: euro nie chce jednak aż tak osłabnąć. Mimo trwającego na EURUSD ruchu na południe nie obserwujemy jednak osłabienia złotego wobec euro, ani wobec greenbacka – pewnie niemałą zasługę ma tu warszawska GPW, na której dziś dość euforyczna sytuacja: WIG20 zyskał do obecnej chwili aż 2,85%.
Wzrosty na Wall Street
2007-10-09 X-Trade Brokers - Puls RynkuGłówne amerykańskie indeksy rozpoczęły wtorkowe notowania od niewielkich wzrostów. O godzinie 15:49 technologiczny indeks Nasdaq Composite, który zakończył wczorajsze notowania na najwyższym poziomie od lutego 2001 roku, zyskiwał 0,3 proc., podobne wzrosty notowała Średnia Przemysłowa i indeks szerokiego rynku S&P500.
Dalsze próby aprecjacji dolara
2007-10-09 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja na rynku zagranicznym przebiega w dawno już nie obserwowanej spokojnej atmosferze. Kurs EUR/USD pozostaje praktycznie na tym samym poziomie jak na wczorajszym zamknięciu. Prawdopodobnie ma to związek z „walką” na ważnym wsparciu w okolicach poziomu 1,4050.
Mocny popyt na duże spółki na GPW
2007-10-09 X-Trade Brokers - Puls RynkuW ostatnich kilku dniach firmy z indeksu WIG20 cieszyły się relatywnie mniejszym zainteresowaniem inwestorów i zachowywały się nieco gorzej, niż segment małych i średnich spółek notowanych na GPW. Dziś giełdowe tuzy ponownie skupiają na sobie uwagę.