Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane i wydarzenia: 100 czy 125 bp?

Dane i wydarzenia: 100 czy 125 bp?

2008-01-30 X-Trade Brokers Daily
Jeszcze w grudniu oczekiwano, iż Fed mógłby obniżyć stopy na posiedzeniu w styczniu i w marcu o 25 bp. Pojawiały się nawet głosy, iż ze względu na przyspieszającą inflację dwie obniżki nie będą możliwe – w końcu na początku cyklu Bernanke był bardzo niechętny rozluźnianiu polityki monetarnej.
Banki znowu rozczarowują

Banki znowu rozczarowują

2008-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja rozpoczęła się od spodziewanych wzrostów i na nich też zakończyła dzień. Indeks WIG20 otworzył się na 2 932,67 i zamknął na 2 984,97, co stanowiło wzrost o 3,03 proc. Wszystkie europejskie giełdy wskazywały wczoraj plusy na otwarciu w reakcji na polepszenie nastrojów i oczekiwane obniżki stóp przez FED.

W oczekiwaniu na decyzje FOMC

W oczekiwaniu na decyzje FOMC

2008-01-30 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień przyniósł stabilizację na rynku walutowym w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję FOMC odnośnie stóp procentowych. Nawet lepsze niż oczekiwano dane na temat zamówień na dobra trwałego użytku oraz mniejszy spadek indeksu zaufania konsumentów nie zdołały umocnić waluty amerykańskiej.
TPSA pozytywnie zaskakuje

TPSA pozytywnie zaskakuje

2008-01-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Już od kilku dni popyt na GPW ma lekką przewagę i nawet podczas poniedziałkowych spadków wydawało się, że sytuacja jest kontrolowana przez stronę popytową. Mimo to trudno było się spodziewać aż tak imponujących wzrostów, jakimi zakończyła się druga sesja tygodnia.
Dane z USA poruszą rynkiem walutowym

Dane z USA poruszą rynkiem walutowym

2008-01-30 Raport poranny FMCM
Dzisiejsze publikacje makroekonomiczne najprawdopodobniej spowodują wzrost zmienności i płynności na rynku walutowych. W ciągu ostatnich dwóch dni większość kursów poruszała się w tendencji horyzontalnej, co wywołane było nastrojem oczekiwań przed ważnymi wydarzeniami.
W USA wzrosły zamówienia na dobra trwałego użytku

W USA wzrosły zamówienia na dobra trwałego użytku

2008-01-29 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To się nazywa niespodzianka. Podczas gdy analitycy oczekiwali spadku zamówień na dobra trwałego użytku o 0,1 proc., te wzrosły o 2,6 proc., a uwzględniając środki transportu, o 5,2 proc. Lepsze od oczekiwanych okazały się także nastroje konsumentów w Stanach.
Czy lepsze dane wpłyną na FED?

Czy lepsze dane wpłyną na FED?

2008-01-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Marazm w pierwszej połowie sesji spowodował senność rynków i brak większych ruchów. Jedynym wyjątkiem był brytyjski funt, który podlegał silnemu umocnieniu względem wszystkich walut. W stosunku do dolara waluta królewska wzrosła do poziomu 1,99274- ostatnio funt był wyceniany tak wysoko pod koniec grudnia.
Nieco lepsze dane z USA pomogły dolarowi

Nieco lepsze dane z USA pomogły dolarowi

2008-01-29 Raport popołudniowy FMCM
Amerykańska waluta, która z perspektywy kalendarza wydarzeń wydawała się skazana na osłabienie w dniu dzisiejszym wyszła jednak z dzisiejszej sesji obronną ręka. Stało się tak z kilku powodów, z których najważniejszymi są sytuacja techniczna oraz zaskakująco dobre informacje z amerykańskiej gospodarki.
Byki znowu wróciły do gry

Byki znowu wróciły do gry

2008-01-29 Komentarz giełdowy Gold Finance
Podczas dzisiejszej sesji ponownie dali znać o sobie kupujący. Indeksy rozpoczęły dzień od zwyżek, które powiększały się przez cały dzień. Wzrosty obecne były również na większości europejskich parkietów. Poprawa nastrojów na światowych rynkach była zasługą wczorajszej udanej sesji w USA.
Na rynku walutowym bez większych zmian

Na rynku walutowym bez większych zmian

2008-01-29 Komentarz walutowy Money Expert
Informacje makroekonomiczne napływające z rynków europejskich oraz USA zgodnie z oczekiwaniami nie spowodowały wielkich zmian na rynku walutowym. Opublikowane przez Europejski Bank Centralny korzystne dane o obrotach na rachunkach bieżących w strefie euro (za listopad 2007) niemal tradycyjnie już przeszły bez echa.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja przyniosła silne wzrosty akcji na warszawskiej giełdzie. Indeks WIG, po wzroście o 3 proc., zakończył dzień na poziomie 48037,07 pkt. To najwyższe zamknięcie od 14 stycznia br., a jednocześnie poziom o 13 proc. wyższy od tegorocznego minimum.
Niewielka ilość danych makroekonomicznych

Niewielka ilość danych makroekonomicznych

2008-01-29 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Wtorkowy handel odbywał się w niemalże sennej atmosferze. Praktycznie żadna para walutowa nie wykonywała większych ruchów. Niewielka ilość danych makroekonomicznych potęgowała ten marazm. Dopiero pod koniec sesji złoty zaczął tracić na wartości. Można tutaj postawić pytanie: czy to jest cisza przed burzą ? Wiele na to wskazuje.
Dobre dane z USA, dolar nieco mocniejszy

Dobre dane z USA, dolar nieco mocniejszy

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zamówienia na dobra trwałego użytku niespodziewanie wzrosły w grudniu w USA 5,2 proc. w relacji miesięcznej, natomiast zamówienia z wyłączeniem samochodów były wyższe o 2,6 proc. Rynkowe prognoz zakładały natomiast odpowiednio wzrost o 1,5 proc. i spadek o 0,1 proc.
Sytuacja na rynku ropy

Sytuacja na rynku ropy

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek rosną ceny ropy Brent na świecie. O godzinie 13:28 za baryłkę trzeba było zapłacić 91,89 dol. wobec 91,42 dol. wczoraj na zamknięciu. To czwarta kolejny dzień gdy ceny idą do góry.
RPP bez wpływu na złotego

RPP bez wpływu na złotego

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Oczekiwanie na jego jutrzejsze wyniki, nie powinno stać się źródłem dodatkowych impulsów dla notowań polskich par. Na rynku panuje pełna zgodna co do tego, że Rada w środę zdecyduje o podwyższeniu głównej stopy o 25 punktów bazowych do poziomu 5,25 proc. Będzie to ich najwyższy poziom od połowy 2005 roku.
Odliczanie

Odliczanie

2008-01-29 Puls Walutowy FIT DM
Po poniedziałkowych spadkach na giełdach, we wtorek nie zostało śladu. Inwestorzy ruszyli do zakupów, ale ze sporą nadzieją, że FED wyratuje rynki z opresji. To pozwoliło im na zignorowanie słabych danych o sprzedaży nowych domów w USA w grudniu, a także pojawiających się negatywnych komentarzy nt. przyszłości amerykańskiej gospodarki.
W rytm rynków zagranicznych

W rytm rynków zagranicznych

2008-01-29 Komentarz Expandera
Niewiele więcej o kondycji rynku i możliwości kontynuacji odbicia wiemy po poniedziałkowej sesji. Warszawska giełda zgodnie z planem spadła wyraźnie, ale nie był to ruch przesądzający o zakończeniu odbicia. Było tak głównie ze względu na niewielką aktywność inwestorów.
Dziś seria danych z USA. W Japonii lepiej

Dziś seria danych z USA. W Japonii lepiej

2008-01-29 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Stopa bezrobocia w Japonii wyniosła 3,8 proc. Wydatki gospodarstw domowych wzrosły o 2,2 proc. (oczekiwano spadku o 0,3 proc.), a sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2 proc. (oczekiwano 0,1). Dziś po południu otrzymamy serię danych makro z USA i doprawdy trudno powiedzieć, które z nich okażą się najważniejsze.
Dane a EUR/USD

Dane a EUR/USD

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Europejski Bank Centralny poinformował, że w listopadzie 2007 roku na rachunku obrotów bieżących w strefie euro wystąpiła nadwyżka w wysokości 0,7 mld EUR, wobec 3,1 mld EUR (po korekcie z 1,3 mld EUR) nadwyżki zanotowanej w październiku i wobec 1,6 mld EUR prognozowanej nadwyżki.
Spokój na rynkach

Spokój na rynkach

2008-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian na rynku krajowym. Kurs USD/PLN wzrósł chwilowo w okolice poziomu 2,47 ale ostatecznie zamknął dzień w okolicach poziomu otwarcia, czyli 2,45. Podobnie wyglądała sytuacja na parze EUR/PLN gdzie od kilku sesji kurs porusza się w przedziale wahań 3,60 - 3,6250.