Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stopy w Japonii bez zmian

Stopy w Japonii bez zmian

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii nie zmienił poziomu stóp procentowych na zakończonym dziś w nocy posiedzeniu. Główna stopa w Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż utrzymuje się na poziomie 0,5 proc. Ostatni raz została ona zmieniona w lutym 2007 roku. Wówczas BoJ podwyższył ją o 25 pb do obecnych 0,5 proc.
EBC nie zmienia tonu

EBC nie zmienia tonu

2008-03-06 Raport wieczorny FMCM
Od początku tygodnia widoczne jest pewne uspokojenie na rynku eurodolara, jednak w dalszym ciągu przewagę zachowują zwolennicy wspólnej waluty. W rezultacie eurodolar w dalszym ciągu podąża w górę, ustanawiając coraz to nowe historyczne szczyty, a jedynym wyrazem większej ostrożności jest mniejsza dynamika tych wzrostów, w porównaniu do tej sprzed tygodnia.

Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

2008-03-06 Puls Walutowy FIT DM
Środowa reakcja rynku dolara na informacje napływające z USA, wyraźnie pokazała, iż twierdzenie mówiące o tym, że wszystkie złe czynniki zostały już zdyskontowane w cenie dolara, okazało się przedwczesne. Jest wręcz odwrotnie, inwestorzy wykorzystują niemal każdy pretekst do tego, aby pozbyć się „zielonych”.
Rosnący dysparytet

Rosnący dysparytet

2008-03-06 Komentarz X-Trade Brokers
Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny nie zmieniły stóp procentowych i główne stopy to nadal 5,25% w Wielkiej Brytanii i 4% w strefie euro. Decyzja ECB była w pełni oczekiwana, gdyż przedstawiciele Rady banku już od dłuższego czasu wskazywali, iż wobec niepewnej skal wpływu kryzysu amerykańskiego priorytetem będzie dla nich walka z inflacją, zwłaszcza wobec obserwowanych szoków podażowych (wzrostów cen surowców i towarów).
Podwójne dno na GBP/USD

Podwójne dno na GBP/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek kurs GBP/USD wybił się powyżej psychologicznego poziomi 2 dolarów za funta. Para ta wzrosła dziś do poziomu 2,0055 dolara. To najwyższy jej kurs od końca grudnia 2007 roku. Zwyżka notowań GBP/USD przyśpieszyła po decyzji Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 5,25 proc.
W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

2008-03-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w Stanach zjednoczonych skończyła się dość optymistycznie. Rosły wszystkie indeksy – oczywiście, choć po dobnym początku nastąpiła korekta – to końcówka notowań była już pozytywna – chociaż publikowane wczoraj dane makroekonomiczne były nadal niezbyt dobre.
Quo vadis WIG20?

Quo vadis WIG20?

2008-03-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie kilkanaście minut wczorajszej sesji na indeksie blue chipów pokazało jak bardzo rynek czeka na dane pokazujące poprawę sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Odczyt indeksu ISM z sektora usług na poziomie 49,3, który był wyższy od oczekiwanego przyniósł eksplozję zakupów spółek z WIG20.
Stopy w strefie euro również bez zmian

Stopy w strefie euro również bez zmian

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Europejski Bank Centralny (ECB), zgodnie z rynkowi oczekiwaniami, nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu stóp procentowych. Obecnie główna stopa kształtuje się na poziomie 4 proc. Ostatni raz ECB podniósł ją na posiedzeniu 6 czerwca 2007 roku. Wówczas wzrosła ona o 25 punktów bazowych.
Bank Anglii nie zaskoczył decyzją

Bank Anglii nie zaskoczył decyzją

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Anglii (BoE) na zakończonym dziś posiedzeniu, nie zmienił stóp procentowych, utrzymując główną stopę procentową na poziomie 5,25 proc. Decyzja ta jest zgodna z rynkowymi oczekiwaniami.
Ostatni raz BoE zmienił poziom stóp procentowych na lutowym posiedzeniu.
Dziś decyzje ECB i Banku Anglii

Dziś decyzje ECB i Banku Anglii

2008-03-06 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści spodziewają się, że zarówno Bank Anglii jak i Europejski Bank Centralny utrzymają stopy procentowe na niezmienionych poziomach (odpowiednio 5,25 i 4,0 proc.). Ważniejsze od samej decyzji, które raczej nie przyniosą niespodzianki,będą komunikaty po posiedzeniu rady banków, w szczególności Europejskiego Banku Centralnego.
Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

2008-03-06 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł dalsze osłabienie dolara, którego efektem był wzrost EURUSD powyżej 1,53. Dziś rano niechęć do amerykańskiej waluty jest wciąż dobrze widoczna gdyż EURUSD ponownie przełamał 1,53 i obecnie znajduje się w rejonie 1,5320.
Dolar wciąż traci

Dolar wciąż traci

2008-03-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Lepszy od spodziewanego odczyt indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług nie pomógł dolarowi. Nieznaczne umocnienie dolara wobec euro zaraz po publikacji zostało powstrzymane na poziomie 1,5210. Inwestorzy zaniepokojeni wcześniejszym raportem ADP, który pokazał spadek zatrudnienia w amerykańskich firmach o 23 000, ponownie pozbywali się amerykańskiej waluty.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do 1,5343 dolara z poziomu 1,5274 wczoraj pod koniec dnia. To najwyższy poziom tej pary w jej krótkiej historii (euro w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku).
Sytuacja lepsza, ale do sygnałów kupna wciąż daleko

Sytuacja lepsza, ale do sygnałów kupna wciąż daleko

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa eksplozja popytu w samej końcówce notowań, która swe źródła miała w wyższym od prognoz wzroście amerykańskiego indeksu ISM dla sektora usług (49,3 pkt., wobec oczekiwanych 47,5 pkt.) i która wyniosła indeks WIG20 w górę o 2,95 proc. do 2907,66 pkt., dyskontowała bardzo dobre zamknięcie na Wall Steet.
Środowy wzrost nie przekonuje

Środowy wzrost nie przekonuje

2008-03-06 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja na GPW miała dwie części – pierwsza, która trwała przez niemal cały dzień, polegała na pewnym odrabianiu zaległości w stosunku do innych rynków. Druga faza sesji to nagły wyskok w górę w ostatnich minutach handlu. Mimo sporych wzrostów indeksu, przestrzegałbym przed nadmiernym optymizmem.
Nowe rekordy dolara wobec euro

Nowe rekordy dolara wobec euro

2008-03-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowe rekordy dolara wobec euro: 1,5307 EURUSD osiągnięto dziś rano. Wszystko z powodu różnicy rentowności między amerykańskimi a europejskimi (w szczególności zaś niemieckimi) obligacjami – a więc z powodu różnicy w wysokości stóp procentowych.
Luty na rynku surowców – czy to już bańka spekulacyjna?

Luty na rynku surowców – czy to już bańka spekulacyjna?

2008-03-05 Komentarz X-Trade Brokers
W ostatnim czasie coraz częstszym jest pogląd, że bańki spekulacyjne są nieodłącznym elementem rynków finansowych. Zwolennicy takiej teorii sugerują, iż ze względu na różne sztywności rynku właściwa cena równowagi ustalona może być dopiero w dłuższym okresie, zaś w krótkim okresie możliwe są spore odchylenia.
Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

2008-03-05 Komentarz X-Trade Brokers
Ostatnie miesiące mogłyby sugerować, że kolejne wieloletnie lub wręcz historyczne rekordy na rynkach finansowych są rzeczą oczywistą. Nie są. Nowe maksima (lub minima) na kolejnych parach walutowych, czy też rekordy cenowe w przypadku surowców obrazują znaczącą zmianę w globalnych cenach relatywnych i związaną z tym redystrybucję majątku oraz znaczenia poszczególnych części światowej gospodarki.
Euforia pod koniec dnia

Euforia pod koniec dnia

2008-03-05 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszej sesji nie zapowiadał tak udanego zakończenia środowych notowań na GPW. Inwestorzy nie przejawiali zbytniej chęci do handlu, a obroty podobnie jak w poprzednich dniach były niewielkie. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać po południu, kiedy indeksy zaczęły systematycznie piąć się w górę, w czym pomogło lepsze zachowanie innych giełd w Europie. Gracze przystąpili do zakupu akcji, ponieważ liczyli na dzisiejsze odbicie w Stanach Zjednoczonych.
USA: ISM sektora usług wzrósł bardziej niż oczekiwano

USA: ISM sektora usług wzrósł bardziej niż oczekiwano

2008-03-05 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wskaźnik ISM sektora usług, które wytwarzają 80 proc. amerykańskiego PKB, wzrósł do 49,3 pkt i choć nadal znajduje się w recesyjnym obszarze, to wlał optymizm w serca inwestorów. Wszystko dlatego, że przed miesiącem odczyt tego wskaźnika miał fatalny wydźwięk - jego spadek z 54 do 42 pkt (wstępne dane, zrewidowane później do 44,6 pkt) odczytane zostały jako zapowiedź szybko zbliżającej się głębokiej recesji w USA.