Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wielka wyprzedaż

Wielka wyprzedaż

2008-01-10 Komentarz poranny DM IDMSA
Po bardzo negatywnej niespodziance, jaką sprawił nam rynek amerykański, na środowej sesji doszło do gigantycznej fali wyprzedaży na GPW. Przy dużych obrotach inwestorzy pozbywali się zarówno akcji największych spółek, jak i niemal wszystkich walorów z szerokiego rynku. Statystyka sesji jest druzgocąca – 302 spółki straciły na wartości przy 30 kończących dzień na plusie.
Dzień Banków Centralnych

Dzień Banków Centralnych

2008-01-10 Raport poranny FMCM
W dniu dzisiejszym Bank Centralny Anglii podejmuje decyzję w sprawie stóp procentowych. Prognozy, co do poczynań BoE są podzielone. Część ekonomistów jest zdania, iż tamtejsza Rada Polityki Pieniężnej utrzyma koszt pieniądza na niezmienionym poziomie (5,5%), druga część natomiast uważa, iż poziom stóp procentowych zostanie dzisiaj zmniejszony.

WIG przełamał linię hossy, WIG20 najniżej od marca

WIG przełamał linię hossy, WIG20 najniżej od marca

2008-01-09 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Trudno znaleźć w historii GPW gorszy początek roku. To dopiero szósta sesja, a WIG już stracił 4,4 proc., a indeks średnich spółek mWIG już 8,4 proc. Po spadku o 4,5 proc. na dzisiejszej sesji mWIG wymazał już cały wzrost z pierwszej połowy 2007 roku - jest najniżej od grudnia 2006.
Recesja w Stanach Zjednoczonych

Recesja w Stanach Zjednoczonych

2008-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Według Goldman Sachs koniunktura w Stanach Zjednoczonych nie jest w najlepszym stanie, a wręcz zbliżamy się do recesji. Jego zdaniem czeka nas obniżka stóp procentowych do poziomu nawet 2,5% (aktualnie mamy 4,25%) i to najprawdopodobniej jeszcze przed IV kwartałem tego roku.
Rzeź małych i średnich spółek

Rzeź małych i średnich spółek

2008-01-09 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsza gwałtowna wyprzedaż na Wall Street oraz obawy o dalsze losy amerykańskiej gospodarki wpłynęły na przebieg dzisiejszej sesji na GPW. Inwestorom humoru nie poprawiły nawet poranne wzrosty na giełdach azjatyckich, a warszawskie indeksy rozpoczęły dzień znacznie poniżej wczorajszego zamknięcia.
Funt pod presją

Funt pod presją

2008-01-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W środę kurs EUR/USD testował tygodniowe wsparcie na poziomie1,4660. Słabsze dane o sprzedaży detalicznej oraz spadku produkcji przemysłowej w Niemczech pomogły w umocnieniu dolara wobec euro. Do czasu jutrzejszego komunikatu ECB w sprawie stóp procentowych, EUR/USD powinien pozostać powyżej tych poziomów.
Czy Bank Anglii znowu zaskoczy?

Czy Bank Anglii znowu zaskoczy?

2008-01-09 Komentarz X-Trade Brokers
W czwartek Bank Anglii podejmie pierwszą w tym roku decyzję odnośnie stóp procentowych. Rynek nie jest zgodny co do tego, czy będzie to kolejna obniżka, czy też główna stopa pozostanie na poziomie 5,5%. Przypomnijmy, iż w grudniu Rada Banku zaskoczyła dwukrotnie.
Zapasy ropy niekoniecznie będą wydarzeniem

Zapasy ropy niekoniecznie będą wydarzeniem

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydarzeniem środy na rynku ropy, jest publikacja tygodniowych danych o zapasach paliw w USA. Rynek szacuje, że zapasy ropy spadną o 2,1 mln baryłek, natomiast zapasy benzyny i destylatów będą odpowiednio wyższe o 1,6 mln i 1 mln baryłek.
Posiedzenie ECB i BoE jednym z wydarzeń dnia jutrzejszego

Posiedzenie ECB i BoE jednym z wydarzeń dnia jutrzejszego

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa nie obfituje w istotne dla rynków finansowych „figury”. Zupełnie inaczej niż dzień jutrzejszy, kiedy rozstrzygać będą się kwestie stóp procentowych w strefie euro i Wielkiej Brytanii oraz zaplanowane są wystąpienia szefów ECB i Fed.
Stabilizacja EUR/USD

Stabilizacja EUR/USD

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Notowania EUR/USD już trzeci dzień pozostają w pobliżu poziomu 1,47 dolara. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w dniu dzisiejszym, oczekiwanie na jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych, a przede wszystkim oczekiwanie na czwartkowe wystąpienia szefa ECB Jean-Claude Trichet oraz szefa Fed Bena Bernanke, mogą zapowiadać kontynuację tej stabilizacji w kolejnych godzinach.
WIG20 najniżej od sierpnia

WIG20 najniżej od sierpnia

2008-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym w miarę spokojnym dniu na europejskich parkietach mamy do czynienia z powrotem pesymizmu wśród inwestorów, tracą wszystkie indeksy. Londyński FTSE 100 znajduje się 1,40% poniżej wczorajszego zamknięcia, CAC 40 1,10%, DAX 0,80%.
Azja nie pomogła GPW

Azja nie pomogła GPW

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Początek środowej sesji na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem zdecydowanej wyprzedaży akcji. Na wartości tracą wszystkie indeksy. O godzinie 10:38 grupujący duże spółki indeks WIG20 tracił 1,87 proc., testując poziom 3313,45 pkt., WIG spadał o 2,27 proc., mWIG40 o 3,21 proc., a sWIG80 o 2,35 proc.
ML: To już recesja, Inni bankierzy: Jeszcze nie

ML: To już recesja, Inni bankierzy: Jeszcze nie

2008-01-09 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści Merrill Lynch uważają, że amerykańska gospodarka weszła w fazę recesji już w grudniu 2007 roku. Świadczyć mają o tym słabe dane z rynku pracy. Jakby w odpowiedzi na opinię ML, agencja Bloomberg przygotowała ankietę wśród ekonomistów.
Konsolidacja na parze EUR/USD

Konsolidacja na parze EUR/USD

2008-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj, w godzinach popołudniowych EUR/PLN przełamał parotygodniowe wsparcie na poziomie 3,60-3,5950, zamykając dzień w okolicach 3,5900. Jak na razie tendencja ta jest podtrzymana. Biorąc pod uwagę zdrowe fundamenty naszej gospodarki, planowany napływ kapitałów z inwestycji bezpośrednich oraz perspektywę wyższych stóp procentowych wydaje się, że złoty może dalej zyskiwać.
Udany atak podaży

Udany atak podaży

2008-01-09 X-Trade Brokers Daily
Wydarzeniem wczorajszego dnia jest niewątpliwie pokonanie wsparć na indeksie S&P500, który obniżył się na koniec sesji do poziomu 1389 pkt. Ponownie zatem Wall Street niweluje poranne odbicie na parkietach europejskich i daje światowym rynkom niedźwiedzi sygnał nie czekając nawet na dane o inflacji. Pierwszy kwartał może być bardzo słaby.
Gospodarka strefy euro ma się dobrze

Gospodarka strefy euro ma się dobrze

2008-01-09 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałkowa sesja nie zmieniała wiele jeśli chodzi o sytuację techniczną na rynku USD. Pomimo słabych danych z rynku nieruchomości na temat ilości domów oczekujących na sprzedaż, waluta amerykańska zachowywała się dość stabilnie przez większość dnia. Gorsze fundamenty napływające z gospodarki USA przestały być dla inwestorów bodźcem do dalszej wyprzedaży dolara.
Sytuacja na rynku walutowym jest wciąż dość niepewna

Sytuacja na rynku walutowym jest wciąż dość niepewna

2008-01-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynku walutowym jest wciąż dość niepewna – inwestorzy miotają się między ucieczką od ryzyka, która skutkuje skokowymi umocnieniami jena oraz franka szwajcarskiego, a powrotem do carry trade i innych inwestycji o wysokim potencjale wzrostowym.
Giełda uratowana przez Azję i uzależniona od Europy

Giełda uratowana przez Azję i uzależniona od Europy

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wyprzedaż na Wall Street we wtorek (S&P500 -1,84 proc.; DJIA -1,86 proc.; Nasdaq Composite -2,36 proc.), może wprowadzić nieco nerwowości wśród rodzimych inwestorów. Zwłaszcza, że wczoraj warszawskie indeksy nie tylko nie zdyskontowały spadków w USA, ale w efekcie podciągnięcia w górę w końcówce notowań, przygotowały się na ruch do góry.
Ożywienie już dziś?

Ożywienie już dziś?

2008-01-09 Raport poranny FMCM
Od początku tygodnia sytuacja na rynku walutowym, zwłaszcza na rynku eurodolara nie uległa zbytniej zmianie. Inwestorzy chcący poznać więcej informacji na temat kursu polityki monetarnej w USA oraz w Strefie Euro wstrzymują się od bardziej zdecydowanych posunięć, gdyż czekają z nimi do czwartkowej sesji, na kiedy zaplanowane są wystąpienia głów EBC i FED.
USA nie pomaga

USA nie pomaga

2008-01-09 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkową sesję skończyliśmy w mieszanych nastrojach. Z jednej strony szeroki rynek reprezentowany przez małe i średnie spółki został ponownie przeceniony, jednak z drugiej strony indeks WIG20 zanotował wzrost.