Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Popyt jest wciąż słaby

Popyt jest wciąż słaby

2008-03-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Umiarkowane wzrosty na środowej sesji miały neutralną wymowę. Biorąc pod uwagę wzrosty z pierwszych dwóch sesji tygodnia, brak większej realizacji zysków na indeksach jest pozytywem, z drugiej strony jednak na pewno część uczestników rynku liczyła na więcej po rewelacyjnej sesji na Wall Street.
Spadek kursu USDJPY

Spadek kursu USDJPY

2008-03-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem godnym odnotowania jest spadek kursu USDJPY do poziomu 99,97-100,03 (zależnie od źródła kwotowań), który został spowodowany wzrostem awersji do ryzyka po tym jak jeden z funduszy hedgingowych grupy Carlyle, notowanej w Amsterdamie, ogłosił niemożność spłaty długu wartego około 16,5 mld USD, który powstał w wyniku załamania rynku obligacji zabezpieczonych kredytami hipotecznymi.

W czwartek spadki na GPW

W czwartek spadki na GPW

2008-03-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Trzynasty marca, chociaż to nie piątek, najprawdopodobniej okaże się pechowy dla posiadaczy akcji. Warszawska giełda nie tylko rozpocznie czwartkową sesję od spadków, ale prawdopodobnie spadkami ją zakończy.
Optymizm stopniowo wyparowuje

Optymizm stopniowo wyparowuje

2008-03-13 Raport poranny FMCM
Euforia po ogłoszeniu informacji o wspólnej interwencji banków centralnych nie trwała zbyt długo i właściwie jest już za nami. W dniu wczorajszym giełdom europejskim nie udało obronić się wzrostów, od których rozpoczęły dzień, natomiast już w USA główne indeksy lekko straciły na wartości.
MSP: PKO BP może przeprowadzić emisję akcji

MSP: PKO BP może przeprowadzić emisję akcji

2008-03-12 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Resort skarbu uważa, że podwyższenie kapitału PKO BP przez emisję akcji, to dobry pomysł - powiedział Michał Chyżewski, wiceminister skarbu państwa, cytowany przez agencję ISB. Emisja akcji miałaby mieć wartość 2-3 mld PLN i zostać spożytkowana na rozwój banku i zwiększenie funduszy własnych.
GPW ponownie na zielono

GPW ponownie na zielono

2008-03-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po wczorajszej euforii na Wall Street i dobrym zamknięciu większości giełd azjatyckich, indeksom na GPW nie pozostało nic innego, jak rozpocząć dzień na plusie. Mocne zwyżki w ostatnich dniach sprawiły jednak, że strona popytowa dostała lekkiej zadyszki, a inicjatywę w ciągu dnia przejęli sprzedający.
Dolar ponownie zaczął tracić na wartości

Dolar ponownie zaczął tracić na wartości

2008-03-12 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Pomimo fali optymizmu wywołanej kolejną interwencją płynnościową Fed dolar ponownie zaczął tracić na wartości i w perspektywie jutrzejszego odczytu sprzedaży detalicznej mogą się te spadki pogłębiać. Eurodolar poszybował do historycznych poziomów osiągając uderzając w magiczną barierę 1,55, natomiast na crossie ze złotym dolar spadł w pewnym momencie do 2,2780.
Dłuższa refleksja stłumiła nieco nadzieje inwestorów

Dłuższa refleksja stłumiła nieco nadzieje inwestorów

2008-03-12 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnie dwa dni, tzn. dzień wczorajszy i dzisiejszy można uznać za odzwierciedlenie huśtawki nastrojów wywołanej doniesieniami o wspólnej interwencji banków centralnych na rynku międzybankowym.
Dolar coraz słabszy

Dolar coraz słabszy

2008-03-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja tylko na chwilę spowodowała wzrost popytu na amerykańską walutę. Dzisiaj inwestorzy ponownie przystąpili do wyprzedaży dolara i kurs EUR/USD ustanowił kolejny rekord tym razem na poziomie 1,55.
Funt na oporze

Funt na oporze

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD od czterech godzin stabilizuje się poniżej bariery 2,02 dolara. To istotny poziom techniczny dla tej pary. W ostatnich dniach aż trzykrotnie hamował on umocnienie funta w relacji do dolara. Pytanie czy będzie dziś czwarty raz?
Kolejny rekord EUR/USD

Kolejny rekord EUR/USD

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD ustanowił w środę nowy rekord wszech czasów na poziomie 1,5501 dolara. Poprzedni został ustanowiony wczoraj na poziomie o 7 pipsów niższym. Amerykańska waluta, która we wtorek po południu zdecydowanie wzmocniła się do euro, reagując na informacje o wsparciu instytucji finansowych przez Fed pożyczą w wysokości 200 mld dolarów, dziś od rana zdecydowanie traci na wartości.
Rynek walutowy nie uwierzył w intencje FED

Rynek walutowy nie uwierzył w intencje FED

2008-03-12 Puls Walutowy FIT DM
O ile inwestorzy na rynkach akcji dość euforycznie zareagowali na wczorajsze informacje o zapowiedzi działań, które zostaną podjęte przez FED wspólnie z innymi bankami centralnymi, o tyle na walutach po kilku godzinach powrócił sceptycyzm.
Ropa czeka na dane o zapasach paliw w USA

Ropa czeka na dane o zapasach paliw w USA

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę ceny ropy pozostają stabilne, oscylując wokół poziomów z wczorajszego zamknięcia. O godzinie 14:13 za baryłkę ropy Brent trzeba zapłacić 105,38 dol., wobec 105,17 wczoraj pod koniec dnia. Inwestorzy czekają na publikowane o godzinie 15:30 tygodniowe dane o stanie zapasów paliw w USA.
Gwałtowna zmiana sytuacji na EUR/USD

Gwałtowna zmiana sytuacji na EUR/USD

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sytuacja na EUR/USD zmieni się w ostatnich dniach jak w kalejdoskopie. Po wczorajszych gwałtownych wahaniach, które wyznaczyły dzienne maksimum tuż poniżej psychologicznej bariery 1,55 dolara, a minimum na 1,5280 dolara, w środę zmienność ponownie jest duża.
FED pomógł rynkom akcji

FED pomógł rynkom akcji

2008-03-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wtorkowe notowania w Europie rozpoczęły się od wzrostów. Rynkowi sprzyjał raport Wall Street Journal twierdzący ,że FED rozważa inne niż obniżki stóp procentowych środki mające pomóc sektorowi finansowemu. Chodzi o pożyczki nie tylko dla banków, ale również dla „innych instytucji finansowych”.
PKB w Japonii wzrósł mocniej niż oczekiwano

PKB w Japonii wzrósł mocniej niż oczekiwano

2008-03-12 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: O 3,5 proc. wzrosła japońska gospodarka w IV kwartale, zamiast oczekiwanych 2,3 proc. Tym samym Japonia udowadnia, że gospodarka może rozwijać się szybciej mimo kryzysu w USA. Gdyby nie spowolnienie na rynku nieruchomości PKB rósłby o 5 proc. - uważa cytowany przez Bloomberga Hiroshi Shiraishi, ekonomista Lehman Brothers.
FED umacnia giełdy i dolara

FED umacnia giełdy i dolara

2008-03-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku krajowym od wielu tygodni jedno się nie zmienia- złotówka pozostaje mocną walutą i dziś tym bardziej stwierdzenie to jest prawdziwe. Ewentualne załamania nastrojów na rynku i wycofywanie kapitałów z rynków obarczonych większym ryzykiem doprowadzało jedynie do niewielkich korekt na naszej walucie.
Zastrzyk kroplówki

Zastrzyk kroplówki

2008-03-12 X-Trade Brokers Daily
Już drugi raz w tym roku Fed ratuje globalne rynki akcji. W styczniu po panicznej wyprzedaży obciął stopy jeszcze przed otwarciem rynków na Wall Street, zaś wczoraj zapowiedział wdrożenie planu, w ramach którego pożyczy bankom obligacje skarbowe USA 200 mld USD, zaś jako zabezpieczenie będzie przyjmował m.in. kredyty hipoteczne.
Giełdowe byki podnoszą głowy

Giełdowe byki podnoszą głowy

2008-03-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dobre wrażenie jakie pozostawiła po sobie wtorkowa sesja, zakończona wzrostem indeksu WIG20 o 2,65 proc., uzupełnione bardzo silną zwyżką na Wall Street (S&P500 zyskał 3,7 proc., Nasdaq Composite 4 proc.) i podobną dominacją popytu na azjatyckich parkietach, powinno przełożyć się na wzrostowe otwarcie na GPW.
Miliardy z FED zastrzykiem optymizmu

Miliardy z FED zastrzykiem optymizmu

2008-03-12 Raport poranny FMCM
Wtorek wbrew oczekiwaniom wniósł bardzo wiele do obecnej sytuacji na rynku gdyż ogłoszenie przez FED wspólnej, koordynowanej interwencji banków centralnych na rynku międzybankowym znacząco poprawiło nastroje panujące wśród inwestorów.