Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nowe rekordy złota

Nowe rekordy złota

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Problemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na rynki, wywindowało spotowe ceny złota do nowych historycznych maksimów, tym razem wyznaczonych na poziomie 923,40 USD za uncję.
Oczy zwrócone na Fed

Oczy zwrócone na Fed

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pytanie na jakie obecnie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy brzmi, czy Fed, który przed tygodniem niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych, na kończącym się w najbliższą środę regularnym posiedzeniu, obetnie je o kolejne 50 punktów? Takie bowiem oczekiwania zgłasza rynek.

Rynkowa huśtawka

Rynkowa huśtawka

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynek zagraniczny: Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negatywnych nastrojach.
Uspokojenie po burzliwym tygodniu

Uspokojenie po burzliwym tygodniu

2008-01-25 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnia sesja tego tygodnia miała już spokojny przebieg, który kontrastował z resztą tygodnia. Początek tygodnia przyniósł huśtawkę nastrojów, gdyż z jednej strony myśli inwestorów zaprzątały obawy o wiszące nad gospodarką USA widmo recesji, a z drugiej sytuację próbował naprawić FED poprzez zaskakującą obniżkę stóp procentowych.
Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

2008-01-25 Puls Walutowy FIT DM
O ile zaprezentowany w czwartek przez administrację prezydenta George’a Busha w porozumieniu z Kongresem, kolejny plan mający w swoim założeniu ochronić gospodarkę przed ryzykiem jej poważnego spowolnienia, wyraźnie przypadł do gustu inwestorom na Wall Street, w Azji i w Europie, to inwestorzy na warszawskiej giełdzie podeszli do niego z pewną rezerwą.
Niższa inflacja w Kanadzie

Niższa inflacja w Kanadzie

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu inflacja CPI wzrosła w Kanadzie o 0,1 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast inflacja bazowa CPI spadła o 0,3 proc. Rynek oczekiwał natomiast odczytów na poziomie odpowiednio 0,2 proc. i -0,1 proc., po tym gdy w listopadzie wskaźnik CPI wzrósł o 0,3 proc., a bazowy pozostał bez zmian.
Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD

Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatni dzień tygodnia upływa pod znakiem osłabienia złotego w relacji do euro i dolara. O godzinie 12:51 kurs USD/PLN testował poziom 2,4589 zł, rosnąc o 1,4 grosza w stosunku do poziomów z czwartkowego zamknięcia.
Powrót popytu na krajową walutę

Powrót popytu na krajową walutę

2008-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła wybicie z krótkiej konsolidacji zarówno na parze EUR/PLN jak i USD/PLN. Wykresy tych par wybiły się dołem, co oznacza umocnienie złotego. Co ciekawe krajowa waluta zyskała na wartości pomimo publikacja słabych danych makroekonomicznych.
Zielono na giełdach

Zielono na giełdach

2008-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 2008r indeksy rosły dwie sesje pod rząd. Mimo nerwowości na amerykańskich parkietach i dużej zmienności głównych indeksów bykom udało się wygrać tę sesję. Przyczyniło się do tego porozumienie osiągnięte przez Biały Dom i Kongres, które przewiduje przyznanie amerykańskim rodzinom rabatów podatkowych.
Uspokojenie na rynkach

Uspokojenie na rynkach

2008-01-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Od dłuższego czasu rynek walutowy zdominowany jest przez wydarzenia na światowych giełdach. W trakcie gwałtownych wyprzedaży akcji, mimo serii bardzo złych danych z gospodarki amerykańskiej, dolar pozostawał mocny ze względu na presję na eurjpy, eurchf, gbpjpy, etc.
Indeksy będą dalej piąć się do góry

Indeksy będą dalej piąć się do góry

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowe notowania powinny przynieść kolejny mocny wzrost akcji na warszawskiej giełdzie. Zdecydowana poprawa nastrojów na światowych giełdach, jaka ma miejsce w ostatnich dniach, pomimo że ma tylko i wyłącznie korekcyjny charakter, sprzyja zakupom w Warszawie.
Amerykanie zarazili spokojem

Amerykanie zarazili spokojem

2008-01-25 X-Trade Brokers Daily
Końcówka tygodnia to zdecydowana poprawa sentymentu na rynkach akcji i zwiększenie apetytu na ryzyko. Ostatecznie okazało się, że amerykańscy inwestorzy dają kredyt takim działaniom jak duża obniżka stóp przez Fed, czy podwyższenie kapitału ubezpieczycieli emisji obligacji.
Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami

Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami

2008-01-25 Raport poranny FMCM
Wydarzenie wczorajszego dnia potwierdzają znaczącą poprawę nastrojów na światowych rynkach. Giełdy wyhamowały spadki a nawet udało im się dość znacząco odbić i to nawet pomimo słabego wyniku sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.
Jeden makler, światowe zamieszanie

Jeden makler, światowe zamieszanie

2008-01-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Mamy za sobą bardzo udaną sesję na GPW. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych dni zaczynających się od luk hossy a następnie przynoszących spadki, tym razem byki przez całą sesję miały zdecydowaną kontrolę nad rynkiem. Indeksy solidarnie zyskały na wartości przy sporym obrocie.
Kolejny wiceprezes NBP złożył dymisję

Kolejny wiceprezes NBP złożył dymisję

2008-01-24 Komentarz wieczorny Open Finance
Minęły trzy tygodnie od kiedy Krzysztof Rybiński zrezygnował z fotela wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego nie podając przyczyn. Dziś na podobny krok zdecydował się Jerzy Pruski. Jerzy Pruski okazał się bardziej rozmowny. "Moja decyzja (...) wynika z braku możliwości sprawowania (...) urzędu w sposób efektywny".
Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem

Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem

2008-01-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostawał stabilny przez większą część dnia z lekką tendencją do umacniania się zarówno wobec euro jak i dolara. Poza tym giełdy europejskie, w tym i warszawski parkiet, przez cały dzień notowały znaczne wzrosty. A wszystko to zaczęło się już wczoraj wieczorem od sporych zwyżek na giełdzie amerykańskiej.
Wzrosty na rynku EURUSD

Wzrosty na rynku EURUSD

2008-01-24 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym na rynku EURUSD dominował trend wzrostowy. Wspólna waluta umocniła się względem dolara ponad 1,4 figury. Aprecjacji euro sprzyjała między innymi wypowiedź Axel’a Webera. Jego zdaniem w Eurolandzie mamy do czynienia z silną presją inflacyjną, co może przełożyć się na wzrost stóp procentowych.
WIG20 zyskał 5,7% w ciągu trzech dni

WIG20 zyskał 5,7% w ciągu trzech dni

2008-01-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Udana końcówka wczorajszych notowań na Wall Street spowodowała, że dzisiejsze notowania w Azji oraz Europie były dla inwestorów bardzo udane. Po tak mocnych spadkach w ostatnim czasie rynkom należało się większe odbicie, które nastąpiło właśnie dzisiaj. Warszawskie indeksy rozpoczęły czwartek od wzrostów, które utrzymywały się przez cały dzień.
Dolar ponownie słabnie

Dolar ponownie słabnie

2008-01-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zdecydowane wzrosty indeksów giełd europejskich oraz lepszy od spodziewanego odczyt indeksu instytutu IFO przełożyły się na aprecjację wartości euro wobec dolara. Wzrost tego indeksu do 103,4 pkt z 103 miesiąc wcześniej jest dość zaskakujący.
Słabsze dane z USA

Słabsze dane z USA

2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami poinformowało, że sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA spadła w grudniu o 2,2 proc. miesiąc do miesiąca do 4,89 mln. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o spadku sprzedaży o 1 proc. W relacji rocznej sprzedaż spadła natomiast o 22 proc.