Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień: decyzje banków centralnych i PKB w USA

Tydzień: decyzje banków centralnych i PKB w USA

2008-04-28 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Kluczowym dniem tygodnia będzie środa. Nie tylko dlatego, że po niej rozpoczyna się czterodniowa przerwa w notowaniach na GPW, ale ze względu na mnogość publikacji w tym dniu. Do najważniejszych trzeba oczywiście zaliczyć wstępne dane o wzroście PKB w USA w I kwartale (średnia oczekiwań ekonomistów to wzrost o 0,4 proc.).
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-04-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Obserwowane w drugiej połowie minionego tygodnia umocnienie dolara doprowadziło kurs USD/PLN do poziomu 2,20. Kurs EUR/PLN od dwóch sesji zmaga się z silnym oporem znajdującym się na poziomie 3,4350. Jego pokonanie może dać impuls do dynamicznego wzrostu w kierunku 3,47. Ruch taki naszym zdaniem jednak jeszcze dzisiaj nie nastąpi.

Tydzień pod znakiem zapytania

Tydzień pod znakiem zapytania

2008-04-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czerwcowe kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły poniedziałkowe notowania od niewielkiego wzrostu. Zwyżka ta ani nie jest zapowiedzią otwarcia, ani przebiegu dzisiejszej sesji na rynku kasowym.
Krótszy tydzień nie sprzyja większym ruchom

Krótszy tydzień nie sprzyja większym ruchom

2008-04-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Za nami dość intrygujący tydzień w wykonaniu naszej giełdy. Wydawałoby się, że GPW nie może zbyt długo opierać się giełdom światowym, tymczasem ostatni tydzień był kolejnym, w którym nasz parkiet spisywał się bardzo słabo wbrew dobrym globalnym nastrojom.
Rynek zaczyna żyć od środy

Rynek zaczyna żyć od środy

2008-04-28 X-Trade Brokers Daily
Nadchodzący tydzień, a zwłaszcza jego druga połowa, będzie bardzo interesujący. Choć polska giełda działa tylko do środy, ci, którzy w swoich portfelach uwzględniają również forex, towary czy indeksy giełd zagranicznych, będą mieli przed sobą trudną decyzję – lub przynajmniej zabiorą ze sobą laptopy.
Ważny tydzień dla giełd

Ważny tydzień dla giełd

2008-04-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla giełd niezwykle ważny nie tylko z powodu kolejnej porcji kwartalnych wyników ze spółek, ale i publikowanych danych. Publikacja PKB za pierwszy kwartał w Stanach Zjednoczonych może potwierdzić, że gospodarka tego kraju znajduje się w recesji. Prognozy mówią o odczycie na poziomie 0 proc, a każde odchylenie może przynieść sporą zmienność na rynkach.
Fala umocnienia dolara na rynku międzynarodowym

Fala umocnienia dolara na rynku międzynarodowym

2008-04-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fala umocnienia dolara na rynku międzynarodowym nieznacznie cofnęła się w trakcie sesji azjatyckiej, obecnie mocno drożeje ropa (obawy o podaż z powodu ataków nigeryjskich rebeliantów na rafinerie oraz strajk w dużej rafinerii w Szkocji) i złoto co zachęciło japońskich inwestorów do mocnej wyprzedaży jena w celu nabycia aktywów denominowanych w innych walutach (szczególnie AUD i NZD).
Popyt ponownie górą

Popyt ponownie górą

2008-04-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem kontynuacji zapoczątkowanego wczoraj odbicia. Indeksy od początku dnia rosły wspomagane dobrym zachowaniem giełd w całej Europie. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych sprawił, że nastroje w głównej mierze kształtowały raporty kwartalne spółek.
Złoty najsłabszy od trzech tygodni

Złoty najsłabszy od trzech tygodni

2008-04-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiaj na rynku krajowym nastąpiło osłabienie złotego. Kurs USD/PLN zwyżkował do poziomu 2,2070 – najwyższego od prawie trzech tygodni, a para EUR/PLN notowana była na poziomie 3,4380. Deprecjacja waluty krajowej spowodowana jest silną zniżką pary EUR/USD do poziomu 1,5550. Losy polskiej waluty zależą od najbliższego posiedzenia RPP.
Dobry tydzień dla dolara

Dobry tydzień dla dolara

2008-04-25 Raport tygodniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu kursom USD/PLN oraz EUR/PLN nie udało się trwale pokonać ostatnich minimów ustanowionych odpowiednio na 2,13 oraz 3,40. Po chwilowym zbliżeniu się do tych poziomów ponownie nastąpiła korekta, która doprowadziła kursy tych par walutowych do 2,20 oraz 3,4350.
Dolar – reaktywacja

Dolar – reaktywacja

2008-04-25 Puls Walutowy FIT DM
Od środy amerykańska waluta zyskała w kraju ponad 8 groszy. W piątek rano kurs USD/PLN po raz pierwszy od 9 kwietnia b.r. znalazł się powyżej poziomu 2,20 zł i wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach czekają nas dalsze zwyżki (nawet do 2,2450 zł) . To wynik tego, co dzieje się na rynkach światowych.
GP: Żywność zdrożeje do połowy roku

GP: Żywność zdrożeje do połowy roku

2008-04-25 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Według ''Gazety Prawnej'' powołującej się na opinię Krystyny Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Rolnej ceny żywności w I połowie roku wzrosną o kolejne 5 proc. Dalsza część roku uzależniona będzie od tegorocznych zbiorów, które zapowiadają się nieźle.
Dolar wraca do łask

Dolar wraca do łask

2008-04-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze dynamiczne spadki kursu EUR/USD przełożyły się na osłabienie polskiej waluty. Traciła ona na wartości przede wszystkim względem dolara. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN wzrosły do ważnych oporów, odpowiednio 2,19 oraz 3,4350.
Lepsze nastroje na giełdowych parkietach

Lepsze nastroje na giełdowych parkietach

2008-04-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W czwartek nasza giełda ponownie poszła pod prąd. Po dwóch dniach silnych spadków przy dość dobrych nastrojach na świecie, wczoraj mieliśmy wzrosty, podczas gdy większość giełd znajdowała się na minusach. Spadki z ostatnich trzech dni wymagały odreagowania, jednak biorąc pod uwagę ich zasięg oraz wczorajsze warunki, było ono co najmniej kiepskie.
Komentarz giełdowy – dobre sygnały

Komentarz giełdowy – dobre sygnały

2008-04-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kiedy już wydawało się, że czeka nas nieuchronny marsz w kierunku marcowych minimów, amerykanie ponownie zaskoczyli optymizmem, tym razem po części uzasadnionym. Co prawda, po otwarciu notowań na Wall Street indeksy zniżkowały wobec słabszych danych z rynku nieruchomości, jednak akcje szybko zaczęły odrabiać straty i tym razem przyczynił się do tego sektor finansowy.
Mieszane dane z USA, dziś dane o nastrojach konsumenckich

Mieszane dane z USA, dziś dane o nastrojach konsumenckich

2008-04-25 X-Trade Brokers Daily
Wczorajsze dane z amerykańskiej gospodarki generalnie mocno różniły się od oczekiwań i niestety ciągle pokazują nienajlepszą sytuację. Gorszy był przede wszystkim raport o sprzedaży nowych domów, która w marcu obniżyła się aż o 8,5% m/m do poziomu nie notowanego od października 1991 roku (526 tys. w ujęciu rocznym).
WIG20 ma dziś szansę na spory ruch

WIG20 ma dziś szansę na spory ruch

2008-04-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Choć na sesji czwartkowej nie obyło się bez problemów na początku notowań, to indeks największych spółek wybronił poziom 2840 punktów zwiększając jego znaczenie dla krótkoterminowego obrazu technicznego. Dzięki obronie wsparcia w dalszej części sesji bykom udało się zmobilizować siły i indeks największych spółek zanotował spory, 1,6% wzrost.
Sprzedaż nowych domów w USA szybko spada

Sprzedaż nowych domów w USA szybko spada

2008-04-24 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Od kwietnia 2007 do marca 2008 w USA sprzedano 526 tys. nowych domów. Liczba jest o 8,5 proc. mniejsza niż w danych za okres 12 miesięcy zakończony w lutym. Tymczasem ekonomiści co prawda spodziewali się spadku, ale sięgającego 0,8 proc.
Kiepskie Ifo osłabia euro

Kiepskie Ifo osłabia euro

2008-04-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajsze niższe od oczekiwań dane z sektora przemysłowego strefy euro, znalazły potwierdzenie po dzisiejszej publikacji wskaźnika Ifo obrazującego nastroje niemieckich przedsiębiorców. Indeks spadł poniżej prognozy i wyniósł 102,4 pkt, czego efektem była duża wyprzedaż euro.
Publikacja indeksu klimatu gospodarczego Ifo

Publikacja indeksu klimatu gospodarczego Ifo

2008-04-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Publikacja indeksu klimatu gospodarczego Ifo, potwierdza obawy inwestorów, że europejska gospodarka zaczyna zwalniać w reakcji na recesję w USA. Słabszy od prognoz odczyt wyniósł 102,4 pkt. podczas gdy większość ekonomistów spodziewała się wartości 104,4 pkt. wobec 104,8 pkt. miesiąc wcześniej.