Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sytuacja wciąż jest napięta

Sytuacja wciąż jest napięta

2008-02-11 Komentarz Expandera
W nowy tydzień wkraczamy bez jasnej odpowiedzi co do tego czy korekta po styczniowych spadkach ostatecznie skończyła się, czy też jest jeszcze szansa na jej kontynuację. Choć ani nasza giełda, ani rynki zagraniczne, nie sprawiały w minionym tygodniu dobrego wrażenia, to nie pokonały jeszcze kluczowych w krótkim terminie wsparć.
Istotne banki

Istotne banki

2008-02-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień przyniósł sporo zmienności oraz sporo emocji i prawdopodobnie jeszcze długo nie będziemy mogli się od tego oderwać na naszym parkiecie. Na takim rynku nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie – tydzień temu były niezłe, a dziś na pewno są dużo gorsze.

Notowania w Europie pod wpływem szczytu G-7

Notowania w Europie pod wpływem szczytu G-7

2008-02-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Giełdy w Azji kończą notowania w spadkach, ale dzisiejsze notowania w Europie będą raczej pod wpływem szczytu G-7 i wypowiedzi J.C. Tricheta, który stwierdził, iż europejska gospodarka „ma solidne fundamenty” co stanowi jasną zapowiedź powstrzymania się od obniżek stóp procentowych na które ostatnio mocno grał rynek.
Bez mocnego akcentu

Bez mocnego akcentu

2008-02-11 X-Trade Brokers Daily
W tym tygodniu czeka nas spora liczba danych makroekonomicznych, przy czym żadnego odczytu nie można raczej nazwać wydarzeniem tygodnia. Istotne będą z pewnością podawane w środę dane o sprzedaży detalicznej w USA, które (po bardzo słabym ISM usług z minionego tygodnie) rzucą nieco więcej światła na skalę spowolnienia amerykańskiego popytu.
Czy bieżący tydzień będzie równie dobry dla dolara?

Czy bieżący tydzień będzie równie dobry dla dolara?

2008-02-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Opublikowane w zeszłym tygodniu dane makroekonomiczne z USA potwierdziły złą kondycję tamtejszej gospodarki. Ponadto niepokojące sygnały zaczęły również napływać z gospodarki brytyjskiej i strefy euro, co dodatkowo wzmogło pesymizm inwestorów.
GPW rozpocznie tydzień od spadków

GPW rozpocznie tydzień od spadków

2008-02-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nocne spadki na azjatyckich parkietach, powinny popsuć nastroje rodzimym inwestorom, co może przełożyć się na spadkowe otwarcie poniedziałkowej sesji w Warszawie. Jeżeli jednak nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to niższe poziomy zostaną wykorzystane do skupowania akcji.
Kłopoty sektora usług w USA…i w Strefie Euro

Kłopoty sektora usług w USA…i w Strefie Euro

2008-02-09 Raport weekendowy FMCM
Wydarzenia tego tygodnia ponownie zdominowały obawy inwestorów na całym świecie o skalę nadchodzącego kryzysu. Opublikowane w tym tygodniu informacje na temat sytuacji w USA potwierdziły poważne kłopoty tej gospodarki, a nawet skłoniły sporą część analityków do głoszenia iż są to pierwsze objawy recesji, która zdążyła już zagościć na tamtejszym rynku.
Trend boczny pozostaje bazowym scenariuszem

Trend boczny pozostaje bazowym scenariuszem

2008-02-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Silna wyprzedaż EUR/USD, jaka miała miejsce w tym tygodniu, pozwala prognozować spadek tej pary do dołka z grudnia 2007 roku (1,4309). Jednocześnie też każe się zastanowić, czy trzymiesięczna stabilizacja w umownym przedziale 1,43-1,50 dolara, wciąż będzie kontynuowana. Takie pytanie nasuwa się samo, obserwując poprawiający się sentyment do dolara i pogarszający do euro.
Udany koniec tygodnia

Udany koniec tygodnia

2008-02-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się optymistycznie. Inwestorzy w końcu doczekali się odreagowania ostatnich spadków przez amerykańskie indeksy, co wpłynęło na dobre nastroje na początku dzisiejszych notowań.
Bez Wigometru

Bez Wigometru

2008-02-08 Komentarz giełdowy Money Expert
Ten tydzień lutego nie był zbyt pomyślny dla inwestorów. Po bardzo niekorzystnych danych zza Oceanu dotyczących aktywności w sektorze usług, które poznaliśmy na początku tygodnia, giełdy na całym świecie dotknęły spadki.
Spokojny piątek na rynku walutowym

Spokojny piątek na rynku walutowym

2008-02-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła uspokojenie na rynkach po burzliwym tygodniu. Zmiany w kursach walut miały bardzo ograniczony zasięg i widać było wyczekiwanie rynków na początek weekendu. Na rynku złotego małe zamieszanie wywołała rano wypowiedź kandydata na wiceprezesa NBP, Witolda Kozińskiego.
Przecena rynków wschodzących

Przecena rynków wschodzących

2008-02-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Z ocieplenia klimatu inwestycyjnego z początku tygodnia w piątek pozostało już niewiele. Wzrosty na światowych parkietach i powrót do łask aktywów o podwyższonym ryzyko umacniały złotówkę, która w poniedziałek była wyceniana najwyżej od kilku lat.
Miniony rok upłynął pod znakiem kredytów hipotecznych

Miniony rok upłynął pod znakiem kredytów hipotecznych

2008-02-08 Analiza Money Expert
Tylko w pierwszym półroczu minionego roku suma udzielonych przez banki kredytów hipotecznych była wyższa o 50% w stosunku do analogicznego okresu 2006 roku. Łączna wartość kredytów udzielonych w 2007 roku wyniosła ok. 57 mld zł. Na koniec roku zadłużenie Polaków z tytułu kredytów hipotecznych sięgnęło w sumie 140 mld zł.
Złoty traci w oczach

Złoty traci w oczach

2008-02-08 Puls Walutowy FIT DM
Piątkowa sesja przyniosła kontynuację obserwowanego w ostatnich dniach trendu spadkowego naszej waluty. Euro podrożało w okolice 3,62 zł, dolar 2,50 zł, a frank do 2,26 zł. Niestabilnie było także na giełdzie, chociaż ostatecznie indeksy na WGPW zdołały wyjść na niewielkie plusy w końcu sesji.
Więcej pytań niż odpowiedzi

Więcej pytań niż odpowiedzi

2008-02-08 Komentarz X-Trade Brokers
W grudniu wielokrotnie podkreślałem, iż na rozstrzygnięcie sytuacji rynkowej należy poczekać do stycznia. I rzeczywiście, styczeń dał nam sporo odpowiedzi wskazując, iż w USA mamy już spowolnienie graniczące z recesją.
USD/CAD poniżej parytetu

USD/CAD poniżej parytetu

2008-02-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs USD/CAD spadł w piątek poniżej parytetu z poziomu 1,0090 wczoraj na zamknięciu i o godzinie 14:58 testował poziom 0,9996. Silny spadek tej pary sprowokowały zaskakująco dobre doniesienia z kanadyjskiego rynku pracy.
Dane bez wpływu, euro w stabilizacji

Dane bez wpływu, euro w stabilizacji

2008-02-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu 2007 roku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 0,8 proc. w relacji miesięcznej, wobec prognozowanego wzrostu o 1 proc. Jednocześnie zostały skorygowane w górę listopadowe dane. Ostatecznie spadek dynamiki produkcji w tym miesiącu wyniósł 0,3 proc., wobec szacowanych wcześniej 0,9 proc.
Tydzień dolara

Tydzień dolara

2008-02-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Perspektywa obniżenia kosztu pieniądza w Eurolandzie oraz działania FED i BoE stawiają pod znakiem zapytania kolejne podwyżki kosztu kredytu w naszym kraju. Tym bardziej, że po raz kolejny sygnały ze strony członków RPP są bardzo wstrzemięźliwe.
Prognozy: PKB w USA wzrośnie o 0,5 proc. w I kwartale

Prognozy: PKB w USA wzrośnie o 0,5 proc. w I kwartale

2008-02-08 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wyniki ankiety przeprowadzonej przez agencję Bloomberga wśród ekonomistów wskazują na ich coraz gorsze przewidywania. W drugim kwartale PKB ma rosnąć o 1 proc. Jeszcze przed miesiącem zakładano, że w drugim kwartale wzrost gospodarczy przyspieszy do 1,8 proc.
Euro i funt pod presją

Euro i funt pod presją

2008-02-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Czwartkowe decyzje banków centralnych Wielkiej Brytanii i strefy euro odnośnie stóp procentowych były zgodne z oczekiwaniami rynku. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami same decyzje nie przyczyniły się do większej zmienności.