Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W oczekiwaniu na decyzję FOMC

W oczekiwaniu na decyzję FOMC

2008-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja na rynku krajowym była kolejną, na której rodzima waluta pozostawała bardzo silna. Duży popyt na złotego wynikał między innymi z opublikowanych danych makroekonomicznych. Inwestorzy poznali dynamikę wynagrodzeń, która wzrosła więcej niż spodziewali się analitycy.
Wzrosty z otwarcia mogą być trudne do utrzymania

Wzrosty z otwarcia mogą być trudne do utrzymania

2008-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Spadki indeksu WIG20 podczas wczorajszej sesji sięgały ponad 4,5 proc, ale paniki to nie wywołało. Po otwarciu z luką schodziliśmy powoli coraz niżej, ale sesję udało się zamknąć ponad 20 punktów powyżej minimów.

Insajderzy sprzedawali akcje w lutym

Insajderzy sprzedawali akcje w lutym

2008-03-18 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W lutym osoby pełniące kluczowe stanowiska w firmach chętniej sprzedawały akcje firm, w których pracują. Łączna wartość kupionych walorów wyniosła 54 mln PLN, przy aż 195 mln PLN sprzedanych. W porównaniu z ubiegłym miesiącem, wartość transakcji kupna spadła o 30 proc., natomiast wartość transakcji sprzedaży jest wyższa aż o 69 proc.
Odbicie i czekanie na Fed

Odbicie i czekanie na Fed

2008-03-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po poniedziałkowej wyprzedaży akcji, która zakończyła się spadkiem indeksu WIG20 o 3,55 proc. do poziomu 2741,73 pkt., we wtorek należy oczekiwać wzrostowego odreagowania. Takie odreagowanie prowokować będzie wczorajsza obrona przed paniczną wyprzedażą akcji na Wall Street oraz dzisiejsza poprawa nastrojów na azjatyckich parkietach, co w przypadku giełdy tokijskiej zakończyło się 1,5 proc. zwyżką indeksu Nikkei.
Mocno wygórowane oczekiwania rynku w stosunku do FED

Mocno wygórowane oczekiwania rynku w stosunku do FED

2008-03-18 Raport poranny FMCM
Nastroje na światowych rynkach uległy lekkiej poprawie w nadziei na silną obniżkę stóp procentowych w dniu dzisiejszym przez FED. W rezultacie główne indeksy tokijskiej giełdy podskoczyły o ok. 1,3-1,5% przerywając tym samym serię trzech z rzędu spadkowych sesji.
Powszechny pesymizm

Powszechny pesymizm

2008-03-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja nie mogła przynieść niczego innego, niż spadki. Po słabej końcówce tygodnia i weekendowych informacjach o akwizycji banku Bear Stearns za ułamek piątkowej wyceny rynkowej, wszystkie światowe indeksy zareagowały przeceną.
Może być nawet setka

Może być nawet setka

2008-03-18 X-Trade Brokers Daily
Po przejęciu Bear Sterns przez JP Morgan, pod lupę poszedł kolejny bank inwestycyjny – Lehman Brothers. Powód to zaangażowanie w segment aktywów opartych o kredyty hipoteczne, które w książkach Lehmana stanowią niemal tyle samo (w ujęciu procentowym), ile wynosiły w przypadku Bear Stearns.
Kolejne posunięcie Fedu

Kolejne posunięcie Fedu

2008-03-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wiadomości, które napłyną dziś z USA przyćmią wszystkie publikacje makroekonomiczne z krajów Unii Europejskiej oraz z Kanady. Najistotniejsze dla rynku będzie kolejne posunięcie Fedu: po niedzielnym zwężeniu spreadu między stopą dyskontową a główną stopą procentową do 25 pb dziś o 19:15 spodziewane jest ogłoszenie decyzji o obniżce stóp o 100 pb (główna stopa procentowa wyniesie 2%).
Trzy inflacje i FOMC

Trzy inflacje i FOMC

2008-03-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek jest dniem trzech inflacji. Inwestorzy dowiedzą się jak w lutym kształtowały się ceny konsumpcyjne w Wielkiej Brytanii (godz. 10:30) i w Kanadzie (godz. 12:00) oraz jaka była dynamika cen producentów w Stanach Zjednoczonych (godz. 13:30).
Brak oznak wygasania presji inflacyjnej w Polsce

Brak oznak wygasania presji inflacyjnej w Polsce

2008-03-17 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z przewidywaniami dzisiejszy dzień okazał się fatalny dla posiadaczy akcji, które zostały mocno przecenione na giełdach całego świata. Silna awersja do ryzyka odbiła się także na przebiegu sesji na rynku walutowym, a jej beneficjentami stały się frank szwajcarski oraz jen, które tradycyjnie zyskują na wartości w warunkach redukcji ryzyka przez inwestorów.
Wynagrodzenia wzrosły bardziej niż oczekiwano

Wynagrodzenia wzrosły bardziej niż oczekiwano

2008-03-17 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w lutym o 12,8 proc. (oczekiwano 10,9 proc.), a zatrudnienie wzrosło o 5,9 proc. (oczekiwano 5,7 proc.). Wzrost wynagrodzeń ma więc niesłabnąco wysoką dynamikę, co jest argumentem dla tych z członków Rady Polityki Pieniążnej, którzy dążą do szybkich kolejnych podwyżek stóp procentowych.
Zmienne losy dolara

Zmienne losy dolara

2008-03-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Początek tygodnia zaskoczył skalą zmian na rynku walutowym. Po niekontrolowanych, nocnych wzrostach kursu EUR/USD do poziomu 1,5905, sesja europejska przyniosła odreagowanie całego ruchu.
Na giełdach nerwowo

Na giełdach nerwowo

2008-03-17 Komentarz giełdowy Money Expert
Dzisiejszy dzień minął pod znakiem bardzo nerwowych sesji na wszystkich kontynentach. Niepokojące informacje napływające z USA spotęgowane zostały danymi dotyczącymi przejęcia przez JPMorgan Chale banku inwestycyjnego Bear Stearns – wywołało to falę spadków. Praktycznie wszystkie indeksy na giełdach w USA pozostawały na minusie (S&P500 -0,7%; Nasdaq -1,1; NIKKEI -3,71%).
Złoty systematycznie tracił wobec euro

Złoty systematycznie tracił wobec euro

2008-03-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsze zachowanie złotego charakteryzowało się dużą zmiennością. Od początku sesji systematycznie tracił wobec euro osiągając momentami poziom 3,5650 i dopiero dobre odczyty danych o wynagrodzeniach oraz o dynamice zatrudnienia zmieniły trend. Zyskiwał natomiast do dolara, jednak w końcówce sesji już nie tak wyraźnie. O 16:30 kurs EURPLN był na poziomie 3,5440 a USDPLN 2,2460.
WIG20 znalazł się na dnie

WIG20 znalazł się na dnie

2008-03-17 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pierwsza sesja w tym tygodniu zakończyła się mocną przeceną wszystkich indeksów. Indeks WIG20 zakończył dzień na poziomie 2741 punktów i stracił na zamknięciu ponad 3,5%. Spadki na azjatyckich oraz europejskich parkietach podczas dzisiejszej sesji były związane z nerwową reakcją inwestorów na niespodziewaną niedzielną decyzję FED o obniżeniu stopy dyskontowej do 3,25%.
Silna realizacja zysków na ropie

Silna realizacja zysków na ropie

2008-03-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rynek surowców, podobnie jak i giełdy, przeżywa dziś prawdziwe trzęsienie ziemi, napędzane obawami o recesję w USA. Szczególnie dobrze to widać na wykresie ropy Brent, która o godzinie 14:30 testowała poziom 102,10 dol. za baryłkę, wobec dzisiejszego maksimum na 107,86 dol. i wobec piątkowego zamknięcia na 106,05 dol.
W kierunku kolejnej podwyżki

W kierunku kolejnej podwyżki

2008-03-17 Komentarz X-Trade Brokers
Podane dziś dane z polskiego rynku pracy sugerują, że dochody gospodarstw domowych będą zwiększać się istotnie również w 2008 roku. Zatrudnienie wzrosło o 5,9% r/r, zaś wynagrodzenia aż o 12,8% r/r, co pomimo dość wysokiej inflacji oznacza dwucyfrowy wzrost realnego funduszu płac.
Dane z USA bez wpływu na EUR/USD

Dane z USA bez wpływu na EUR/USD

2008-03-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD praktycznie nie zareagował publikację danych o saldzie amerykańskiego rachunku obrotów bieżących w IV kwartale 2007 roku oraz marcowy indeks NY Empire State. O godzinie 13:34 para ta testowała poziom 1,5774 dolara, wobec 1,5776 tuż przed publikacją danych.
Interwencja coraz bardziej realna

Interwencja coraz bardziej realna

2008-03-17 Puls Walutowy FIT DM
Być może już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od największej od września 2000 r. wspólnej interwencji banków centralnych na rynku walutowym. Wtedy miała ona na celu obronę gwałtownie taniejącego euro, które było warte zaledwie 0,85 dolara.
Nowe rekordy eurodolara i pytanie o interwencje

Nowe rekordy eurodolara i pytanie o interwencje

2008-03-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kolejne, ustanawiane dość regularnie, nowe rekordy wszech czasów kursu EUR/USD już specjalnie nie dziwią. Również ten dzisiejszy na poziomie 1,5902 dolara. Jednak już tempo w jakim ta para, która jeszcze przed miesiącem testowała poziom 1,47 dolara, zbliża się do psychologicznego poziomu 1,60 dolara może zadziwiać.