Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Tydzień: Sprzedaż detaliczna i rynek nieruchomości w USA
2008-04-21 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Na pierwszy plan w początkowej części tygodnia wysuwają się krajowe dane o wzroście sprzedaży detalicznej - ostatnie, które mogą wpłynąć na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Dane o sprzedaży detalicznej GUS poda we wtorek.
Dziś próba pokonania 3000pkt?
2008-04-21 Komentarz poranny TMS BrokersKoniec tygodnia przyniósł triumf giełdowych byków, a dobre nastroje zostały utrzymane przez weekend. Piątek był ważnym dniem ze względu na kwartalne wyniki Citigroup, które miały „ustawić” końcówkę tygodnia. Minimalnie większa od oczekiwanej strata w pierwszym kwartale nie była tu ważna.
Nadal pod ciężarem raportów kwartalnych
2008-04-21 X-Trade Brokers DailyPo sporej dawce danych w zeszłym tygodniu najbliższe dni przyniosą nieco mniejszą liczbę raportów makroekonomicznych, spora będzie natomiast liczba raportów kwartalnych spółek o znaczeniu nie tylko dla ich akcjonariuszy. Z zaplanowanych danych makro warto zwrócić uwagę na raporty o sprzedaży domów i zamówieniach dóbr trwałych w USA.
Dobre wyniki Millennium na początek sezonu
2008-04-21 Komentarz poranny DM IDMSAOstatni tydzień na GPW był kiepski. Choć największe spółki zanotowały wzrost, ruchowi temu towarzyszył niski obrót pokazujący, że poza rynkiem terminowym nie ma w tym momencie zbyt dużej chęci do zakupów.
Burza na rynku walutowym
2008-04-18 Komentarz wieczorny TMS BrokersKońcówka tygodnia na rynku walutowym zaskoczyła skalą zmian w notowaniach większości walut. Wzrosty indeksów giełdowych osłabiły zdecydowanie walutę japońską i szwajcarską. Po wczorajszym przełamaniu istotnych oporów technicznych, w dalszym ciągu dynamicznie zyskiwał funt w relacji do walut głównych.
Umocnienie dolara osłabi złotego?
2008-04-18 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW mijającym tygodniu trend aprecjacyjny złotego nieco spowolnił. Spadki kursu USD/PLN powstrzymał poziom 2,14, natomiast EUR/PLN nie był w stanie pokonać 3,40. Pod koniec tygodnia obserwowaliśmy nawet niewielkie odreagowanie, wartość dolara wzrosła powyżej 2,15 zł, natomiast wartość euro zbliżyła się do 3,43.
Dzisiejsze informacje napływające z rynku mogły zaskoczyć
2008-04-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSCitigroup opublikował wyniki za I kwartał 2008 roku, okazały się one gorszy od prognoz analityków. Strata netto wyniosła 5,11 mld USD (prognoza zakładała stratę 4,75 mld USD), a odpisy z tytułu strat na papierach wartościowych powiązanych z ryzykownymi kredytami hipotecznymi wyniosły 12 mld USD.
Udane zakończenie tygodnia
2008-04-18 Komentarz giełdowy Gold FinanceOd początku dnia główne warszawskie indeksy rosły, wspierane wzrostami na innych europejskich parkietach. Dobry nastrój towarzyszył inwestorom po wczorajszym opublikowaniu wyników kwartalnych przez Google, które zanotowało zysk większy od oczekiwań analityków.
Marcowa zadyszka przemysłu
2008-04-18 Raport popołudniowy FMCMDzień dzisiejszy przyniósł zaskakująco słabe dane z Polski na temat dynamiki produkcji przemysłowej, która w marcu wzrosła jedynie o 0,9% r/r, podczas gdy konsensus rynkowy wynosił 8%.
Banki zaczynają dbać o klienta
2008-04-18 Analiza Open FinanceBank ING wprowadził pierwszy w Polsce program lojalnościowy z prawdziwego zdarzenia. Program „Bankujesz-Kupujesz” to klasyczne zbieranie punktów przez klientów korzystających z usług banku. Po pierwsze premiowani są klienci posiadający kredyty.
Zmiana układu sił na EUR/USD
2008-04-18 X-Trade Brokers - Puls RynkuW piątek przez rynek walutowy przetoczyła się fala wyprzedaży EUR/USD. Pomiędzy godziną 11-tą a 15-tą para ta spadła z poziomu 1,5950 dolara, do dziennego minimum na 1,5712 dolara. Dolar również mocno zyskał do jena i szwajcarskiego franka.
Dane słabe, ale silnej reakcji nie ma
2008-04-18 X-Trade Brokers - Puls RynkuProdukcja przemysłowa wzrosła w marcu w Polsce tylko o 0,9 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 7,8 proc. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja wzrosła o 6,1 proc. rok do roku.
Pytanie o jakość polskich danych
2008-04-18 Komentarz X-Trade BrokersZgodnie z danymi podanymi przez Główny Urząd Statystyczny w minionym miesiącu produkcja przemysłowa wzrosła zaledwie o 0,9% w relacji do marca 2007 roku, podczas gdy w lutym dynamika ta wynosiła jeszcze 15%. Należy przy tym dodać, iż w marcu tego roku było jedynie 20 dni roboczych podczas gdy w marcu 2007 roku było ich 22.
Dziś produkcja przemysłowa w Polsce i wyniki Citigroup
2008-04-18 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Ekonomiści spodziewają się, że produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o 7,8 proc. wobec 14,9 proc. wzrostu w lutym. Ceny produkcji mają wzrosnąć o 3,2 proc. (tak jak w lutym).
Spokojny koniec tygodnia
2008-04-18 Raport poranny FMCMDzień wczorajszy przyniósł kolejny rekord na rynku EURUSD, jednak siły popytowi na tą parę wystarczyło do podbicia kursu w rejon 1,5980, po czym nastąpiła realizacja zysków i cofnięcie się kursu w rejon 1,5850.
Podaż ma nadal lekką przewagę
2008-04-18 Komentarz poranny DM IDMSAReakcja polskich inwestorów na udaną sesję na Wall Street była bardzo wstrzemięźliwa. W pierwszej części sesji indeksowi największych spółek udało się wyjść jedynie na umiarkowane plusy, lecz do końca sesji na rynku lekką przewagę miała strona podażowa.
Chwilowe osłabienie złotego
2008-04-18 Komentarz poranny TMS BrokersCzwartkowa sesja na rynku krajowym przyniosła korekcyjne osłabienie polskiej waluty. Kurs EUR/PLN wzrósł w okolice 3,43 natomiast USD/PLN waha się od kilku dni w okolicach 2,15. Lekko wobec złotego umocnił się także funt.
W Filadelfii nie tak dobrze jak w Nowym Jorku
2008-04-18 X-Trade Brokers DailyNastroje zarówno na foreksie jak i rynkach akcji są ciągle mieszane. Internetowy gigant Google zaskoczył inwestorów dobrymi wynikami, ale była to tak naprawdę jedyna naprawdę pozytywna wiadomość wczorajszego dnia.
Wyniki Citigroup przyniosą rozstrzygnięcie
2008-04-18 Komentarz poranny TMS BrokersNiewielkie zmiany indeksów giełdowych dzień po dużych wzrostach to dobry sygnał dla piątkowej sesji. Wczoraj znowu było nerwowo, a wyniki spółek tym razem nie zachwyciły. Słabe wyniki Merrill Lynchu były jednak spodziewane, gorzej wpłynęły na nastroje informacje o planowanych zwolnieniach.
Dwie istotne dla nas publikacje makro
2008-04-18 Poranny Szkic Walutowy AFSSytuacja nie zmieniła się znacznie od wczorajszego popołudnia: po słabych wynikach Merrill Lynch oraz interwencji słownej J.C. Junckera z ECB nastąpiło przejściowe umocnienie nawet do 1,5860 EURUSD, lecz dolar – wskutek napływu słabych danych makroekonomicznych z USA wciąż może się osłabiać, osiągając poziomy wyższe niż 1,60 EURUSD.