Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost awersji do ryzyka wzmacnia jena

Wzrost awersji do ryzyka wzmacnia jena

2008-02-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątek stoi pod znakiem zdecydowanego wzmocnienia jena do głównych walut. O godzinie 9:50 kurs USD/JPY testował poziom 104,40 jenów, wobec 105,30 dwanaście godzin wcześniej, kurs EUR/JPY 158,70 wobec 106,20, a GBP/JPY 207,49 wobec 209,80 jenów.
Dane makro przeceniły dolara

Dane makro przeceniły dolara

2008-02-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze zamknięcie na giełdach w Stanach Zjednoczonych było mało optymistyczne. Główne indeksy zakończyły notowania na poziomach o ok. 0,9 proc niższych od otwarcia. Słaby jen oraz spadki na Wall Street pogrążyły również rynki azjatyckie Tokijski NIKKEI, który spadł o 2,31 proc.

Bronimy 3000 pkt.

Bronimy 3000 pkt.

2008-02-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatni dzień tygodnia i miesiąca zaczynaliśmy w co najmniej kiepskich nastrojach. Wczoraj rynki zostały zasypane wynikami spółek, których dziś będzie jeszcze więcej. Duża liczba spółek rozczarowała inwestorów co było odzwierciedlane w notowaniach akcji.
Dolar może być jeszcze tańszy

Dolar może być jeszcze tańszy

2008-02-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartek był kolejnym, udanym dniem dla złotego. Umocnieniu sprzyja sytuacja na rynku międzynarodowym, gdzie dynamicznie traci dolar a zyskuje euro. Wyprzedaż amerykańskiej waluty wywołała spadki kursu USD/PLN do tegorocznych minimów na 2,3030.
Dziś PKB za IV kwartał, indeks nastrojów w euro

Dziś PKB za IV kwartał, indeks nastrojów w euro

2008-02-29 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści oczekują, że w IV kwartale wzrost PKB w Polsce wyniósł 6,0 proc. po wzroście o 6,4 proc. Takie dane wpisałyby nas w światowy trend spowolnienia dynamiki wzrostu. Jednak kraje rozwijające się są w o wiele lepszej sytuacji niż rynki rozwinięte.
Spadki na GPW

Spadki na GPW

2008-02-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Utrzymująca się już od ponad tygodnia relatywna słabość warszawskiej giełdy, przejawiająca się strachem przed kupnem akcji w sytuacji gdy parkiety w Europie i USA kierowały się na północ, w połączeniu z wczorajszym spadkiem na Wall Street i nocnymi spadkami notowań na giełdach azjatyckich, musi przełożyć się nie tylko na słabe otwarcie w Warszawie, ale również ma duże szanse mieć negatywny wpływ na całą sesję.
Nie ma przesłanek do lepszych nastrojów

Nie ma przesłanek do lepszych nastrojów

2008-02-29 X-Trade Brokers Daily
Dziś publikowany będzie drugi w tym tygodniu wskaźnik nastrojów konsumenckich – indeks sporządzany przez Uniwersytet w Michigan. Wtorkowy, niski odczyt wskaźnika Conference Board wskazuje prawdopodobny kierunek dla indeksu, którego wartość może być niższa niż 70 pkt.
Dolar spada „na łeb, na szyję”

Dolar spada „na łeb, na szyję”

2008-02-29 Raport poranny FMCM
Dolar, który po wypowiedziach Webera z EBC oraz Kohna z FED stracił grunt pod nogami wczoraj otrzymał jeszcze jeden cios w postaci gołębiego wydźwięku wystąpienia Bena Bernanke przed senacką komisją ds. bankowości.
Kończymy sezon wyników

Kończymy sezon wyników

2008-02-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja ponownie pokazała słabość rynku. Niewielki popyt sprawia, że bardzo łatwo o nagłe przyspieszenie spadków. Na razie strona sprzedających nie naciska zbyt mocno i zniżki są umiarkowane zarówno jeśli chodzi o skalę, jak i o wartość handlu, jeśli jednak nastroje na świecie się wyraźnie pogorszą, może dojść do bardziej zdecydowanej wymiany ciosów.
Nowe rekordy eurodolara

Nowe rekordy eurodolara

2008-02-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowe rekordy eurodolara to coś do czego w najbliższych dniach należy się przyzwyczaić: para przekroczyła przez chwilę nawet 1,5230, a prawdopodobnie w horyzoncie kilku tygodni obejrzymy poziomy rzędu 1,55 EURUSD.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2008-02-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na wykresie EUR/USD kolejne opory są łamane jak zapałki, a kolejne rekordy wszech czasów ustanawiane są z zadziwiającą łatwością. Nowy, ustanowiony w czwartek po godzinie 18-tej, rekord EUR/USD to poziom 1,5208 dolara.
BIEC: Wskaźniki wyprzedzające koniunktury znów spadły

BIEC: Wskaźniki wyprzedzające koniunktury znów spadły

2008-02-28 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To szósty miesiąc z rzędu, kiedy Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury stracił na wartości. Tym razem 0,6 proc. Negatywne czynniki obniżające tempo wzrostu nie osłabną - twierdzi biuro. Najmocniej na gorszych nastrojach zaważyły oczekiwania eksporterów.
Rynek jest już dość mocno wykupiony

Rynek jest już dość mocno wykupiony

2008-02-28 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień złoty pozostaje na rekordowo niskich poziomach i perspektywa jutrzejszego odczytu dynamiki PKB w Polsce trzyma go w tych rejonach. Jednak rynek jest już dość mocno wykupiony i nie można wykluczyć osłabienia się kursu do poziomu 5,5460, co wynika z analizy technicznej (23,6% zniesienia Fibonacciego).
Złoty kontynuuje umocnienie

Złoty kontynuuje umocnienie

2008-02-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła z jednej strony uspokojenie na rynkach, z drugiej strony w tej sennej atmosferze doszło do nowych rekordów na kilku walutach. Powiedzenie cicha woda brzegi rwie dobrze obrazuje to, co działo się dziś na rynku walutowym.
Rynek łapał oddech

Rynek łapał oddech

2008-02-28 Raport popołudniowy FMCM
Dzień dzisiejszy, w odniesieniu do zachowania inwestorów najlepiej charakteryzuje określenie „odpoczynek”, gdyż zarówno na rynku EURUSD, jak i na rynkach par złotowych dominowała stabilizacja. Eurodolar wahał się dziś w rejonie ustanowionego wczoraj historycznego szczytu z okolic 1,5150, jednak nie udało mu się na trwałe przełamać tej bariery, lecz tylko delikatnie ją naruszyć.
Nocne

Nocne "figury" z Japonii

2008-02-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy z czwartku na piątek zostanie opublikowana grupa danych makroekonomicznych z Japonii. Inwestorzy dowiedzą się jak w styczniu kształtowała się inflacja CPI core (prognoza: 0.9% r/r), stopa bezrobocia (prognoza: 3.8% r/r) i wydatki gospodarstw domowych (prognoza: 0.2% r/r).
Brak chętnych do kupna akcji

Brak chętnych do kupna akcji

2008-02-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Czwartkowa sesja na warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem spadków. Dominacja strony podażowej była widoczna od początku dnia, zniżkom towarzyszyły jednak małe obroty. GPW pozostawała dzisiaj pod wpływem nastrojów panujących na innych europejskich parkietach.
Dane z USA słabsze, ale wyprzedaży dolara nie ma

Dane z USA słabsze, ale wyprzedaży dolara nie ma

2008-02-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańska gospodarka rozwijała się w IV kwartale 2007 roku w tempie 0,6 proc. To wynik zgodny z pierwszymi szacunkami tempa PKB, które Departament Handlu USA opublikował przed miesiącem. Jednak nieco poniżej rynkowego konsensusu, który zakładał dynamikę PKB na poziomie 0,7 proc.
Amerykański PKB wskaże kierunek GPW?

Amerykański PKB wskaże kierunek GPW?

2008-02-28 X-Trade Brokers Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły czwartkowe notowania od niewielkich spadków. Podobnego otwarcia należy oczekiwać również w przypadku rynku kasowego. Losy sesji, oprócz wyników spółek, ukształtują przede wszystkim, publikowane o godzinie 14:30 dane nt. dynamiki amerykańskiego PKB.
Popyt na złotego nie słabnie

Popyt na złotego nie słabnie

2008-02-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkową sesję na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach poziomów z wczorajszego zamknięcia. Bardzo dynamiczny ruch w ostatnich dniach doprowadził do spadków kursu USD/PLN do poziomu 2,32 a EUR/PLN do 3,51.