Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wall Street zdecyduje o otwarciu, kontrakty o zamknięciu

Wall Street zdecyduje o otwarciu, kontrakty o zamknięciu

2008-03-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartek jest dniem wygasania marcowych kontraktów terminowych. I to w sposób zdecydowany utrudnia prognozowanie przebiegu dzisiejszej sesji na warszawskiej giełdzie. W zasadzie każdy scenariusz jest realny. Gdyby jednak przyjąć, że rynek terminowy nie będzie miał istotnego wpływu na kształtowanie się sytuacji na rynku akcji, to sesja powinna stać pod znakiem spadków.
Czy dzisiejsze publikacje makro pomogą dolarowi?

Czy dzisiejsze publikacje makro pomogą dolarowi?

2008-03-20 Raport poranny FMCM
Po makro informacyjnym super wtorku, czwartek mimo kilku publikacji nie wydaje się zbyt interesujący. Na pierwszy rzut trafiają PMI w przemyśle oraz PMI w sektorze usług dla Strefy Euro. O godzinie 10.00 poznamy odpowiedź na temat dynamiki rozwoju oraz perspektyw dla znacznej części gospodarki Unii Monetarnej.

Polski przemysł pędzi... wraz z inflacją

Polski przemysł pędzi... wraz z inflacją

2008-03-19 Raport popołudniowy FMCM
RPP pod coraz większą presją: Dzień dzisiejszy przyniósł ze sobą kilka istotnych informacji zarówno szerokiego, jak i krajowego rynku. Zacznijmy może jednak od sytuacji w Polsce, która w świetle dzisiejszych, a w zasadzie całokształtu lutowych danych wygląda niezwykle optymistycznie, choć oczywiście łyżką dziegciu jest w dalszym ciągu rosąca inflacja.
Byki nadal dominują

Byki nadal dominują

2008-03-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze dynamiczne zwyżki na warszawskim parkiecie sprawiły, że część inwestorów rozpoczęła dzień od realizacji zysków. Taki scenariusz towarzyszył notowaniom przed południem. Decyzja FED w sprawie stóp procentowych nie miała dużego wpływu na dzisiejsze notowania, ponieważ cięcie stóp procentowych o 75 punktów bazowych było dyskontowane już wczoraj.
Produkcja przemysłowa wzrosła o 14,9 proc.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 14,9 proc.

2008-03-19 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści oczekiwali dwucyfrowego wzrostu produkcji przemysłowej, ale faktyczne tempo wzrostu to naprawdę miła niespodzianka. Tempo wzrostu produkcji nadąża za dynamiką płac. Luty to kolejny miesiąc, który zaskakuje ekonomistów, jeśli chodzi o kondycję polskiej gospodarki.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-03-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inwestorzy mogą zaliczyć środową sesję do udanych. Na wartości zyskały wszystkie indeksy. Grupujący największe spółki WIG20 wzrósł o 0,69 proc., kończąc dzień na poziomie 2892,62 pkt. Indeks WIG zyskał 0,72 proc. (46667,43 pkt.), mWIG40 0,85 proc. (3276,19 pkt.), a sWIG80 0,59 proc. (13727,04 pkt.).
Spokojna sesja po wczorajszej decyzji FED

Spokojna sesja po wczorajszej decyzji FED

2008-03-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w bardzo spokojnej atmosferze. Zmienność kursów była ograniczona i wielu inwestorów wstrzymywało się z transakcjami czekając na rozstrzygnięcie sytuacji po wczorajszej decyzji FED. Okazało się bowiem, że koszt pieniądza w USA został obniżony o 75 punktów podczas gdy na rynku oczekiwania były nawet na 100 punktów.
Ropa droższa po danych o zapasach

Ropa droższa po danych o zapasach

2008-03-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy Brent zareagowały wzrostem z poziomu 102,59 dol. za baryłkę do 103,73 dol., na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w USA. Jak poinformował amerykański Departament Energii, w ostatnim tygodniu zapasy ropy wzrosły o 0,2 mln baryłek, zapasy benzyny były niższe o 3,5 mln baryłek, a zapasy destylatów o 2,9 mln baryłek.
Luty był bardzo dobry

Luty był bardzo dobry

2008-03-19 Komentarz X-Trade Brokers
Luty w polskiej gospodarce był bardzo dobry. Okazało się bowiem, że rosły nie tylko ceny i płace, ale także produkcja oraz zatrudnienie. W ostatnim miesiącu produkcja przemysłowa wzrosła o 2,2% w skali miesiąca (14,9% r/r przed odsezonowaniem), zaś produkcja budowlano montażowa aż o 4,6% (odpowiednio 20,7% rocznie).
Krajobraz po FED

Krajobraz po FED

2008-03-19 Puls Walutowy FIT DM
Oczekiwania, co do podjętej we wtorek po południu decyzji FED były duże. Przeważały opinie, iż cięcie wyniesie 100 pkt. bazowych, co miałoby pomóc znajdującej się de facto w recesji amerykańskiej gospodarce. Z drugiej strony mało kto wierzył w to, iż działania FED rzeczywiście okażą się skuteczne.
Pozytywna reakcja giełd na decyzję FED

Pozytywna reakcja giełd na decyzję FED

2008-03-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień na giełdach europejskich rozpoczął się od zwyżek. Kupowano przecenione wcześniej akcje w oczekiwaniu na duże cięcie stóp w Stanach Zjednoczonych. Lekko też tracił dolar, ale tylko do czasu.
Spadek kursu GBP/USD

Spadek kursu GBP/USD

2008-03-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD spadł w ostatniej godzinie z dziennego maksimum na 2,0151 do 2,0064 o godzinie 10:14, przejściowo spadając do 2,0043 dolara. Impulsem do wyprzedaży stał się silny spadek brytyjskiego banku HBOS, który może mieć problemy w związku z kryzysem kredytowym.
Lepsze nastroje na rynku

Lepsze nastroje na rynku

2008-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Po publikacji lepszych od prognozowanych kwartalnych wyników finansowych banków inwestycyjnych Goldman Sachs i Lehman Brothers i obniżce stopy funduszy federalnych o 0,75% giełdy amerykańskie zanotowały największe od pięciu lat wzrosty.
Fed obniżył stopy, a dziś produkcja przemysłowa

Fed obniżył stopy, a dziś produkcja przemysłowa

2008-03-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Fed obniżył stopy procentowe o 75 pkt bazowych i choć część inwestorów oczekiwała cięcia o pełny punkt procentowy, rynek podszedł do decyzji entuzjastycznie. Dow Jones zyskał 420 punktów. Wygląda na to, że zakończymy ten tydzień z czterema istniejącymi dużymi bankami inwestycyjnymi.
Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 pb

Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 pb

2008-03-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj FOMC obciął stopy w USA o 75 punktów bazowych, co było ruchem nieco skromniejszym od prognoz większości inwestorów, którzy spekulowali o dużym prawdopodobieństwie obniżki o całe 100 punktów.
Od pesymizmu do euforii

Od pesymizmu do euforii

2008-03-19 Komentarz Expandera
Kolejny w ostatnich dniach gwałtowny zwrot notowań przeżyliśmy na wczorajszej sesji. Na naszej giełdzie wiązał się z osiągnięciem wsparcia, jakie indeksowi WIG daje styczniowy dołek. Abstrahując od analizy technicznej wynikał z mocnego odbicia na europejskich parkietach.
Byczy wtorek

Byczy wtorek

2008-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wyniki banków inwestycyjnych Goldman Sachs oraz Lehman Brothers poprawiły wczoraj i tak już dobre nastroje. Z każdą godziną wzrosty na europejskich indeksach były coraz większe, a oczekiwania na obniżkę stóp procentowych o 100 punktów bazowych pozwalały mieć nadzieję, że najgorsze już za nami.
Imponująca siła indeksów w USA

Imponująca siła indeksów w USA

2008-03-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Sesja wtorkowa okazała się być wielkim sukcesem graczy liczących na odbicie. Choć można było mieć poważne zastrzeżenia co do skali poniedziałkowego spadku, to wtorkowy wzrost był równie zaskakujący. Ostatecznie po prostu wyrównaliśmy dysproporcję pomiędzy spokojnym zachowaniem się rynku amerykańskiego, a małą paniką w Europie.
Impulsywność rynków

Impulsywność rynków

2008-03-19 X-Trade Brokers Daily
W ostatnich dniach rynki charakteryzują się bardzo dużą impulsywnością, tzn. przesadnie reagują na wszelkiego rodzaju informacje, zarówno dobre jak i złe. Podobnie było wczoraj, kiedy amerykańskie indeksy poszybowały w górę o ponad 4%, a kurs eurodolara zniżkował o niemal 200 pipsów.
W środę wzrosty na GPW

W środę wzrosty na GPW

2008-03-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poprawa nastrojów na światowych rynkach akcji, sprowokowana przede wszystkim reakcją Wall Street na wczorajszą decyzję FOMC ws. stóp procentowych, w środę ma szanse przełożyć się na wzrosty cen akcji w Warszawie.