Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC nie spuszcza z tonu

EBC nie spuszcza z tonu

2008-05-08 Raport popołudniowy FMCM
Huśtawka nastrojów na rynku EURUSD: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od spadków eurodolara i naruszenia istotnej bariery z okolic 1,53-1,5340, jednak tak niskie poziomy skłoniły inwestorów do realizacji zysków. W rezultacie kurs EURUSD przez większą część dnia rósł, choć oczekiwanie na stanowisko EBC skutecznie tłumiło zapędy inwestorów przekładając się tym samym na względną stabilizację tego kursu poniżej 1,54.
Niepewność zagościła na GPW

Niepewność zagościła na GPW

2008-05-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły od znacznych spadków. Inwestorzy na GPW przestraszyli się wczorajszej realizacji zysków, która miała miejsce na Wall Street i nie śpieszyli się z kupnem akcji podczas porannej fazy sesji. Indeks WIG20 pozostawał w konsolidacji blisko poziomu 3000 punktów.

Trichet był za mało „gołębi”?

Trichet był za mało „gołębi”?

2008-05-08 Puls Walutowy FIT DM
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, po decyzji utrzymującej stopy procentowe w strefie euro na poziomie 4,00 proc, słowa padające z ust szefa Europejskiego Banku Centralnego nie były już tak „jastrzębie” jak kilka miesięcy temu.
Brak widoku na zmiany (stóp procentowych w eurolandzie)

Brak widoku na zmiany (stóp procentowych w eurolandzie)

2008-05-08 Komentarz X-Trade Brokers
Europejski Bank Centralny na dzisiejszym posiedzeniu nie zmienił poziomu stóp procentowych. Ten fakt nie jest zaskoczeniem, taka decyzja była powszechnie oczekiwana. Ważniejsze jest to, że Rada Banku nie dała nadziei na niższy koszt pieniądza w przewidywalnej przyszłości, pozostając niewzruszona na apele polityków (choćby takich jak włoski premier, Silvio Berlusconi) czy niektórych ekonomistów, którzy uważają, że ECB powinno obniżyć stopy zanim w strefie euro dojdzie do spowolnienia.
Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

2008-05-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się dużymi spadkami indeksów. W spadku pomagała ciągle drożejąca ropa naftowa, a także to, że indeksy dotarły do technicznie istotnych poziomów, co również przyczyniło się do korekty.
Słaba sesja w USA hamuje wzrosty na GPW

Słaba sesja w USA hamuje wzrosty na GPW

2008-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na warszawskiej GPW napawa optymizmem. Przy dużych obrotach indeks WIG20 wzrósł o niemal 2% osiągając poziom 3043 punktów. Znalazł się tym samym w pobliżu ważnych oporów. Jeśli dzisiejszą sesję zakończy na plusie, w perspektywie średnioterminowej można liczyć na kontynuację wzrostów.
Zyski banków nieznacznie powyżej oczekiwań

Zyski banków nieznacznie powyżej oczekiwań

2008-05-08 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: PKO BP miał w I kwartale 951 mln PLN zysku netto wobec 672,5 mln PLN wypracowanych przed rokiem. Analitycy oczekiwali średnio 917 mln PLN zysku. Według ankiety przeprowadzonej przez ISB wśród analityków zysk netto banku miał wynieść między 836-1.024 mln PLN, można więc mówić o spełnieniu oczekiwań rynkowych.
Otwarta droga do dalszych wzrostów

Otwarta droga do dalszych wzrostów

2008-05-08 Komentarz Expandera
Podczas wczorajszej sesji główny indeks amerykańskiej giełdy Dow Jones obniżył się o 206,48 pkt., czyli o 1,59 proc. i zakończył sesję na poziomie 12.814,35 pkt. Szerszy wskaźnik giełdowy Standard & Poor's 500 spadł o 25,69 pkt., czyli 1,81 proc., do 1.392,57.
Europejska waluta coraz słabsza

Europejska waluta coraz słabsza

2008-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła duże umocnienie złotego w stosunku do waluty europejskiej. Jedną z przyczyn takiego zachowania rynku była podana informacja o zgodzie na wejście Słowacji do strefy euro. Spowodowało to wzrost optymizmu wśród inwestorów i zwiększenie popytu zarówno na walutę słowacką jak i polską.
Popyt na dolara działa coraz śmielej

Popyt na dolara działa coraz śmielej

2008-05-08 Raport poranny FMCM
EURUSD coraz niżej: Za nami kolejny dzień pod dyktando popytu na dolara. Słabe wyniki gospodarki europejskiej, które w ostatnim czasie docierają na rynek coraz silniej oddziałują na wyobraźnię inwestorów, którzy coraz śmielej zaczynają liczyć na obniżki stóp procentowych w Strefie Euro.
Koniec nadziei na poprawę sytuacji?

Koniec nadziei na poprawę sytuacji?

2008-05-08 X-Trade Brokers Daily
Choć na przestrzeni minionego półtora miesiąca nie wydarzyło się nic szczególnego, na rynkach akcji mieliśmy do czynienia z naprawdę solidnym odreagowaniem, a nawet mini-hossą. Indeksy giełdowe takie jak S&P500 w pierwszych dniach maja notowały już prawie 15% zwyżkę wobec dołków z 17 marca.
Popyt przyszedł z zagranicy

Popyt przyszedł z zagranicy

2008-05-08 Komentarz poranny DM IDMSA
W środę na naszym rynku pojawił się bardzo silny popyt, którego źródłem jest najprawdopodobniej zagranica. Świadczy o tym nagły skok obrotów oraz jednoczesne umacnianie się złotego. Mamy za sobą spory wzrost przy wzmożonym obrocie, dzięki czemu tą sesję można nazwać przełomową.
Dolar kontynuuje umocnienie

Dolar kontynuuje umocnienie

2008-05-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar kontynuuje umocnienie i kurs EURUSD osiągnął już poziom najniższy od 8 tygodni: 1,5325. Wszystko wskutek wczorajszych słabszych od prognoz publikacji danych makroekonomicznych z Eurolandu. Inwestorzy oczekują, że tak słabe odczyty skłonią ECB do zmiany retoryki i do otwarcia furtki obniżkom stóp procentowych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Czyżby dolar wracał do łask?

Czyżby dolar wracał do łask?

2008-05-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszym osłabieniu wskutek publikacji wyników Fannie Mae i późniejszym odzyskaniu pola przez amerykańską walutę wskutek komentarzy szefa Fed z Kansas o konieczności walki z narastającą presją inflacyjną, dolar kontynuował dziś rozpoczętą przed długim weekendem dobrą passę.
Minister finansów: złoty w ERM2 od 2009 r. może

Minister finansów: złoty w ERM2 od 2009 r. może

2008-05-07 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: ''Ze względu na turbulencje na światowych rynkach wejście Polski do ERM2 jest jeszcze odległe, ale nadal możliwe w 2009 r.'' - powiedział Jacek Rostkowski, minister finansów. Wygląda jednak na to, że przystąpienie Polski do przedsionka euro, jak nazywa się korytarz wahań złotego, w 2009 r. jest jednak bardziej teoretyczną możliwością niż rzeczywistą.
Dobre perspektywy dla złotego

Dobre perspektywy dla złotego

2008-05-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wszystkie dzisiejsze publikacje danych makroekonomicznych wpływały na spadki kursu eurodolara. Dane z Eurolandu pokazały po raz kolejny pogorszenie sytuacji w tym regionie, a informacje ze Stanów Zjednoczonych nie przestają inwestorów pozytywnie zaskakiwać.
GPW mocno do góry

GPW mocno do góry

2008-05-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja na GPW od początku dnia należała do byków. Indeks WIG20 już na początku przełamał poziom 3000 punktów i przez cały dzień systematycznie piął się w górę. Sytuacja na szerokim rynku także wyglądała optymistycznie, chociaż wzrosty nie były już tak imponujące, jak w przypadku warszawskich blue chipów.
Korona wspiera złotego

Korona wspiera złotego

2008-05-07 Puls Walutowy FIT DM
Dzisiaj w południe Komisja Europejska ostatecznie zdecyduje, czy Słowacja będzie mogła przyjąć euro od 1 stycznia 2009 r. W oczekiwaniu na tę informację kurs korony dość wyraźnie zyskuje względem euro (EUR/SKK) zbliżając się do istotnej bariery 32,00.
Krok po kroku do własnego M

Krok po kroku do własnego M

2008-05-07 Analiza Gold Finance
Pierwsze kroki: Sprawą, wydawałoby się banalną, jednak niezbędną do rozpoczęcia procesu kredytowego jest znalezienie odpowiedniej nieruchomości. Może się to okazać elementem najbardziej czasochłonnym, ale bez jej wskazania Bank nie przedstawi nam docelowych warunków kredytu.
Lepsza sutuacja naświatowych giełdach

Lepsza sutuacja naświatowych giełdach

2008-05-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w USA zakończyła pozytywnym rozstrzygnięciem dla giełdowych byków i to pomimo niekorzystnych tendencji dla rynku akcji płynących ze strony drożejącej w dalszym ciągu ropy naftowej. Po sesji wyniki podały spółki Walt Disney oraa Cisco.