Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sprzedaż negatywnie zaskakuje
2012-07-16 Raport popołudniowy FMCMWyrok Trybunału dopiero we wrześniu: W ciągu pierwszej części dzisiejszego handlu kluczową informacją dla rynków finansowych było doniesienie ze strony niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Ogłoszono, że wyrok w sprawie funkcjonowania funduszu ESM oraz paktu fiskalnego zapadnie dopiero 12 września.
Rynek czeka na sygnał
2012-07-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoniedziałek przynosi kopię znanego już nam obrazu – wobec tracącego euro względem dolara złoty zyskuje wobec wspólnej waluty i utrzymuje wartość wobec amerykańskiej, zaś wzrosty na EURUSD ogólnie złotemu sprzyjają. Niejednoznaczne dane z amerykańskiej gospodarki nie były w stanie zmienić obrazu rynku. Być może sygnał da jutrzejsze wystąpienie Bernanke.
Dzisiaj kluczowe będą dane z USA
2012-07-16 Codzienny Puls Rynku IDMSADrugi tydzień lipca sprzyjał stabilizacji notowań na rynku walutowym. W piątek nastąpiła poprawa nastrojów na zagranicznych rynkach akcji, w czym pomocne były wyniki JP Morgan Chase i Wells Fargo, co przełożyło się również na wzrost apetytu do bardziej ryzykownych aktywów.
Atmosfera wyczekiwania
2012-07-16 Poranny Szkic Walutowy AFSW nadchodzącym tygodniu prezes Fed Ben Bernanke dwukrotnie będzie występował przed amerykańskim Kongresem, tym samym skupiając uwagę uczestników rynków finansowych. Najpierw we wtorek przed Komisją Bankową a potem w środę przed Komisją ds. Usług Finansowych Bernanke przedstawi półroczny raport na temat polityki monetarnej.
Eurodolar pogłębi spadki
2012-07-16 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar wzrósł maksymalnie do 1,2270 po tym jak przed weekendem odnotował nowe dwuletnie minimum na 1,2163. Oscylatory RSI i PKS przybierają bardzo niskie wartości, co zwiększa możliwość nadejścia kilkudniowej korekty.
Sporo impulsów przed inwestorami
2012-07-16 Raport poranny FMCMPoczątek nowego tygodnia na rynku eurodolara przebiegał spokojnie. Nocna sesja azjatycka charakteryzowała się płaskim przebiegiem, co wynikało między innymi z nieobecności inwestorów japońskich.
Tydzień osuwania się na niższe poziomy z wyhamowaniem w końcówce
2012-07-13 Raport tygodniowy FMCMPowolne słabnięcie
Cały tydzień na rynku eurodolara przebiegał pod znakiem mozolnego osuwania się notowań na coraz to niższe poziomy. Puste kalendarium makroekonomiczne oraz brak ważniejszych bieżących informacji rynkowych sprawiały, że inwestorzy nie mieli chęci do handlu i w większości trzymali się poza rynkiem.
Cały tydzień na rynku eurodolara przebiegał pod znakiem mozolnego osuwania się notowań na coraz to niższe poziomy. Puste kalendarium makroekonomiczne oraz brak ważniejszych bieżących informacji rynkowych sprawiały, że inwestorzy nie mieli chęci do handlu i w większości trzymali się poza rynkiem.
Dobra passa dobiega końca?
2012-07-13 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW mijającym tygodniu kurs EURPLN znalazł się najniższej od pierwszych dni maja. W mediach pojawiły się różne, czasem kontrowersyjne opinie odnośnie takiego stanu rzeczy. Teorie sugerujące, iż złoty stał się bezpieczną przystanią są naszym zdaniem mylące.
Dolar będzie jeszcze mocniejszy
2012-07-13 Komentarz tygodniowy TMS BrokersEurodolar kontynuuje trend spadkowy. Jednak z powodu małej liczby ważnych wydarzeń polityczno – gospodarczych oraz publikacji danych makroekonomicznych, w ubiegłym tygodniu zmienność nie była wysoka. Kurs EUR/USD zniżkował poniżej bariery na 1,22 i osiągnął nowe dwuletnie minimum przy 1,2160.
W Chinach nie tak źle, we Włoszech nie tak dobrze
2012-07-13 Poranny Szkic Walutowy AFSNajważniejsza figura tygodnia, dane o PKB z Chin, ostatecznie nie okazała się tak ponura, jak jeszcze obawiano się przed kilkoma dniami. Gospodarka Państwa Środka w drugim kwartale wzrosła o 7,6 proc. w ujęciu rocznym wobec 8,1-procentowego wzrostu.
Dane z Chin pomogły walutom antypodów
2012-07-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW piątkowy poranek oczy inwestorów są zwrócone na Azję. W Japonii pojawiły się finalne dane dotyczące produkcji przemysłowej za maj – jednak jeszcze wcześniej opublikowany został szereg ważnych danych makro z Chin. Ich odczyty wyraźnie wpłynęły na pary AUD/USD i NZD/USD.
Mieszane dane z Chin, Włosi z niższym ratingiem
2012-07-13 Raport poranny FMCMCzy 13 piątek będzie pechowy dla euro? Wczorajsze popołudnie nie przyniosło dużych zmian na rynku eurodolara. Bykom udało się wydostać z dziennego dołka i wyciągnąć kurs w okolice wartości 1,22, gdzie pozostawał niemal przez całą sesję amerykańską.
Rentowności polskiego długu na 5-letnich minimach
2012-07-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, piątkowy handel przynosi lekki spadek notowań polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,20 PLN za euro, 3,44 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,50 PLN wobec franka szwajcarskiego. Warto ponadto zaznaczyć, iż rentowności polskiego długu znacząco spadły i wynoszą aktualnie 5,018% w przypadku obligacji 10-letnich.
W oczekiwaniu na dane z Chin
2012-07-12 Raport popołudniowy FMCMLepsze dane z USA: Dzisiejsza sesja londyńska przyniosła nowe dołki na rynku eurodolara. Od początku notowań klimat inwestycyjny był nie najlepszy. Utrzymujące się rozczarowanie wczorajszymi zapiskami z czerwcowego posiedzenia FOMC oraz wczorajsze spadki amerykańskich indeksów od rana negatywnie rzutowały na sentyment inwestorów ze Starego Kontynentu.
Rośnie niepokój na rynkach, złoty zaczyna tracić
2012-07-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW ciągu ostatnich tygodni złoty zachowywał się wyjątkowo dobrze. Pojawiły się nawet głosy sugerujące (niesłusznie naszym zdaniem), iż polska waluta zaczyna być zaliczana do grona „safe haven” (tzw. bezpiecznych przystani). Jednak w miarę jak na rynkach narasta niepokój i obawy o stan globalnej gospodarki, złoty zaczyna tracić. Dobra passa polskiej waluty może dobiegać końca.
Nowe rekordy indeksu dolarowego
2012-07-12 Komentarz poranny TMS BrokersProtokół z posiedzenia FOMC na którym wydłużono program operation twist nie przyniósł jednoznacznego sygnału, że uruchomienie przez Fed kolejnej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej jest jedynie kwestią czasu.
Protokół FOMC umacnia dolara
2012-07-12 Poranny Szkic Walutowy AFSRynek długu, w porównaniu z notowaniami eurodolara, zachowywał się w środę bardzo dobrze. Rentowności dziesięcioletnich obligacji hiszpańskich spadły o 23 pb., do poziomu 6,58 proc., a obligacji włoskich o 14 pb., do 5,81 proc.
Prawdopodobna krótkoterminowa korekta na złotym
2012-07-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel przynosi nieznaczny spadek wartości notowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,184 PLN za euro, 3,422 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,485 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu blisko poziomu 5,11% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Złoty oddaje część umocnienia
2012-07-12 Raport poranny FMCMTylko kilku członków Komitetu za dalszym luzowaniem: Środowy wieczór na rynku eurodolara przebiegał w zakresie zmienności z sesji europejskiej. Jednak z każdą godziną przewaga strony podażowej zwiększała się, co było podyktowane zbliżaniem się do publikacji protokołu z czerwcowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.
1,23 nadal za silne dla byków
2012-07-11 Raport popołudniowy FMCMHiszpania z zapowiedział nowych oszczędności: Pierwsza cześć dzisiejszej sesji europejskiej przebiegała pod znakiem wzrostów na głównej parze. Byki starały się odrobić wczorajsze popołudniowe zejście. Pomagały im w tym informacje płynące z Półwyspu Iberyjskiego.