Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynki w chwilowym zawieszeniu

Rynki w chwilowym zawieszeniu

2012-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
FED zafundował nam kolejnego „twista”, ale szanse na QE3 pozostały (choć raczej w perspektywie późnej jesieni). Dzisiejsze odczyty indeksów PMI były negatywne, ale tragedii nie ma. Europejski rynek długu był spokojny przez aukcją hiszpańskich obligacji – ta się udała, ale nie można powiedzieć, iż była zbyt dobra ze względu na wzrost rentowności.
Fed nie zdecydował się na agresywne działanie

Fed nie zdecydował się na agresywne działanie

2012-06-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rezerwa Federalna zrealizowała w dniu wczorajszym minimum oczekiwań inwestorów decydując się jedynie na przedłużenie operacji Twist do końca roku przez co wartość programu zwiększy się o 267 mld dolarów. Fed zapewnił jednak, że jest gotowy do podjęcia w razie konieczności działań wspierających wzrost gospodarczy i sytuację na rynku pracy.

Fed nie zmienia nastawienia do QE3, ale rynki reagują spokojnie

Fed nie zmienia nastawienia do QE3, ale rynki reagują spokojnie

2012-06-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zakończenie posiedzenia FOMC było najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tego tygodnia, gdyż w obliczu niepewnej sytuacji na borykającym się z kryzysem zadłużenia Południu Europy rynki oczekiwały zdecydowanych działań banków centralnych, w tym Rezerwy Federalnej.
Mieszane nastroje po posiedzeniu FOMC

Mieszane nastroje po posiedzeniu FOMC

2012-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów wyznaczonych podczas końcówki wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,23 PLN za euro, 3,34 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,526 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dane z Eurolandu znów rozczarują

Dane z Eurolandu znów rozczarują

2012-06-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszej decyzji Rezerwy Federalnej o przedłużeniu operation twist, czyli programu wydłużania średniej zapadalności aktywów w portfelu Fed mogliśmy zaobserwować krótkotrwały wzrost zmienności. Zakres wahań kursu EUR/USD, który przez cały dzień stabilizował się przy 1,27, w ciągu godziny wzrósł do 100 pipsów.
FED rozczarował, w czwartek rządza dane makro

FED rozczarował, w czwartek rządza dane makro

2012-06-21 Raport poranny FMCM
Wczorajsza sesja europejska była wyjątkowo spokojna. Oczekiwanie na wieczorne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) skutecznie uśpiło inwestorów i handel na głównej parze walutowej był przez większą część dnia bardzo spokojny.
Co powie Ben Bernanke?

Co powie Ben Bernanke?

2012-06-20 Raport popołudniowy FMCM
Sesja przed posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku była wyjątkowo spokojna. Eurodolar nieznacznie zyskał, a nastroje na europejskich parkietach były neutralne. Wtorkowe dobre nastroje zostały podczas sesji azjatyckiej wyhamowane i EUR/USD zszedł do okolic maksimów z piątku. W dniu posiedzenia FOMC nadzieje są jednak zwyczajowo duże.
Czekamy…

Czekamy…

2012-06-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na komunikat FED (godz. 18:30), projekcje makroekonomiczne (godz. 20:00) i konferencję prasową szefa FED (godz. 20:15). O potencjalnych scenariuszach dla rynku już dzisiaj pisaliśmy – w każdym razie stabilizacja na rynkach wskazuje na dużą polaryzację opinii, co może sugerować podwyższoną zmienność dzisiaj wieczorem.
Złoty czeka na Fed, polskie dane bez znaczenia

Złoty czeka na Fed, polskie dane bez znaczenia

2012-06-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty we wtorek lekko traci na wartości, odreagowując wczorajsze umocnienie o ponad 5 gr do dolara i 3 gr w stosunku do euro. O godzinie 13:00 kurs USD/PLN testował poziom 3,3484 zł, a EUR/PLN 4,2484 zł. Z punktu widzenia polskiej waluty, podobnie jak w przypadku innych rynków, kluczowe będą wieczorne wyniki posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).
Handel z FED-em w tle

Handel z FED-em w tle

2012-06-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jak zwykle kombinacji jest wiele, ale efekt będzie tylko jeden – mowa oczywiście o komunikacie FED i jego przełożeniu na rynek. Czy ewentualne przedłużenie Operation Twist o kilka miesięcy na sumę zbliżoną do 200 mld USD zadowoli inwestorów?
Rynki pokładają nadzieje w Fed

Rynki pokładają nadzieje w Fed

2012-06-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest komunikat FOMC i konferencja prasowa Fed, przed którą zostaną przedstawione nowe projekcje makroekonomiczne. Rynki wiążą wielkie nadzieje z wystąpieniem Bernanke licząc na to, że Fed zdecyduje się na dalsze działania mające wesprzeć amerykańską gospodarkę.
Fed na chwilę pozwala zapomnieć o problemach Europy

Fed na chwilę pozwala zapomnieć o problemach Europy

2012-06-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przy braku jednoznacznie pozytywnych informacji we wtorek, dość nieoczekiwany optymizm we wczorajszych notowaniach, będący totalnym przeciwieństwem poniedziałkowej smuty, może oznaczać tylko jedno – rynek już zaczął pozycjonować się pod dzisiejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej.
Rynek czeka na Fed

Rynek czeka na Fed

2012-06-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od początku miesiąca porusza się w trendzie wzrostowym. W trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych kurs EUR/USD osiągnął maksimum przy 1,2730. Nad ranem natomiast notowania znajdują się na poziomie 1,2680.
Czekanie na FOMC pomaga nastrojom

Czekanie na FOMC pomaga nastrojom

2012-06-20 Raport popołudniowy FMCM
Wczoraj na rynkach finansowych od rana widać było sporą niepewność wśród inwestorów. Pomagały jednak spadające rentowności obligacji krajów PIIGS i zbliżająca się perspektywa posiedzenia FOMC.
Po kształcie porannych notowań widać było sporą nerwowość wśród graczy.
Inwestorzy kupują złotego i polski dług licząc na FED

Inwestorzy kupują złotego i polski dług licząc na FED

2012-06-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko maksimów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,23 PLN za euro, 3,33 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,52 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nastroje się poprawiają przed jutrzejszym komunikatem FED

Nastroje się poprawiają przed jutrzejszym komunikatem FED

2012-06-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z przypuszczeniami na rynkach znów zagościła nadzieja, iż kończące się jutro posiedzenie FED przyniesie pozytywne zaskoczenia – oczywiście większość inwestorów znów ma na myśli ewentualną zapowiedź trzeciej rundy skupu aktywów, czyli QE3.
We wtorek byki mocniejsze

We wtorek byki mocniejsze

2012-06-19 Raport popołudniowy FMCM
Podczas drugiej sesji w tygodniu inwestorzy mieli już do dyspozycji więcej danych makro niż w poniedziałek. Dodatkowo pomagało głównie to, co szkodziło dzień wcześniej, czyli rentowności obligacji.
Wraz z początkiem notowań optymizm zapoczątkowany jeszcze podczas sesji azjatyckiej wydawał się wygasać.
Złoty zyskuje, dokładnie tak samo jak przed tygodniem

Złoty zyskuje, dokładnie tak samo jak przed tygodniem

2012-06-19 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
We wtorek złoty zyskuje do dolara i euro, po tym jak wczoraj wyraźnie stracił na wartości do obu tych waluty, gdy początkowa euforia po niedzielnych wyborach w Grecji, przerodziła się w strach o sytuację hiszpańskich banków.
Na pierwszym planie Hiszpania

Na pierwszym planie Hiszpania

2012-06-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Optymizm po greckich wyborach parlamentarnych szybko został zdominowany przez problemy innych państw strefy euro. Na pierwszym planie pozostają obecnie kłopotyy hiszpańskiego sektora bankowego. Hiszpański dziennik El Confidencial poinformował, ...
Hiszpania znów o sobie przypomniała

Hiszpania znów o sobie przypomniała

2012-06-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wytchnienie na rynku, po ogłoszeniu wyników wyborów w Grecji nie trwało długo. Uwaga inwestorów szybko przeniosła się z powrotem na Hiszpanię, gdzie po raz kolejny wzrósł odsetek złych kredytów w bilansach banków. W kwietniu współczynnik ten wyniósł 8,72 proc. (w marcu było to 8,37 proc.).