Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Hiszpania - 30 mld euro i rok więcej na redukcje deficytu
2012-07-10 Raport poranny FMCMWciąż wokół 1,23: Wczorajsza sesja amerykańska nie różniła się za bardzo od wcześniejszych notowań na Starym Kontynencie. Aktywność inwestorów nadal pozostawała niewielka, a kurs walczył o przebicie się ponad poziom 1,23. Ta sztuka udała się dopiero po rozkręceniu handlu zza oceanem.
Złoty pozytywnie różnicuje się na tle koszyka Europy ŚW
2012-07-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego, wtorkowego handlu złoty pozostaje stabilny oscylując blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,22 PLN za euro, 3,43 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,51 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Brak impulsów ograniczał aktywność
2012-07-09 Raport popołudniowy FMCMEurodolar nadal blisko dna: W poniedziałek od samego rana wykres eurodolara mozolnie próbował wdrapać się ponad poziom 1,23. W szczycie osiągnął on nawet poziom 1,2320. Bykom brakowało jednak impulsów, które pozwoliłby na większe ruchy.
Spokojny początek tygodnia
2012-07-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoczątek tygodnia nie przynosi istotnych zmian notowań polskiej waluty. Względem piątkowego zamknięcia złoty nawet nieco zyskuje, ale wynika to przede wszystkim z przeceny na koniec ubiegłego tygodnia. Ciekawiej na rynku powinno zrobić się w drugiej połowie tygodnia.
Niepokój powraca
2012-07-09 Codzienny Puls Rynku IDMSAUbiegły tydzień upłynął pod znakiem oczekiwania na działania ECB i dane z amerykańskiego rynku pracy. Wydarzeniem tego tygodnia będzie natomiast publikacja notatek z ostatniego posiedzenia FOMC, dane z Chin, a także rozpoczynający się sezon wyników kwartalnych spółek, który tradycyjnie otworzy Alcoa.
Decyzje ECB korzystne dla siły złotego
2012-07-09 Komentarz poranny TMS BrokersEuro gwałtownie osłabiło się w stosunku do dolara. Tydzień rozpoczął się od luki bessy, a kurs EUR/USD przebił dołek z początku czerwca i znalazł się na najniższym poziomie od czterech lat (1,2223). Obecnie notowania testują opór na 1,23.
Gospodarka światowa na hamulcu
2012-07-09 Poranny Szkic Walutowy AFSSłabsze od oczekiwań wyniki zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce oraz hamująca inflacja w Chinach to najnowsze oznaki spowolnienia gospodarczego na świecie, które przekładają się na wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych.
Polska waluta wykazuje względną stabilność
2012-07-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi spadkowe otwarcie na rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,255 PLN za euro, 3,46 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,54 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 5,167% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Złoty stracił i może stracić więcej
2012-07-06 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPierwszy tydzień lipca był dla polskiej waluty średnio udany. Polska waluta dość wyraźnie straciła wobec dolara, choć utrzymała swoją wartość wobec euro. Z drugiej strony złoty zachowywał się znacznie lepiej niż wynikałoby np. z zależności z kursem EURUSD, a w trakcie tygodnia na parze EURPLN widzieliśmy poziomy najniższe od pierwszych dni maja.
Tydzień banków centralnych
2012-07-06 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW ubiegłym tygodniu euro osłabiło się w stosunku do dolara. W pierwszej części tygodnia eurodolar poruszał się w wąskim kanale spadkowym. Zmienność z dnia na dzień była coraz niższa. Inwestorzy, bowiem wyczekiwali na dwa kluczowe wydarzenia, które zdecydowanie mogły zmienić rynkowe nastroje.
Banki centralne tematem tygodnia
2012-07-06 Raport tygodniowy FMCMPoczątek tygodnia praktycznie bez zmian: Pierwsze takty nowego tygodnia na eurodolarze przebiegły pod dyktando strony popytowej. Inwestorzy korzystali jeszcze z efektu ustaleń szczytu przywódców Unii Europejskiej. Do utrzymania pozytywnego klimaty inwestycyjnego przyłączyły się również dobre dane makroekonomiczne.
Oczekując na payrollsy
2012-07-06 Codzienny Puls Rynku IDMSADecyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii były zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. ECB zdecydował się na obniżkę stopy referencyjnej i stopy depozytowej o 25pb, natomiast BoE pozostawił koszt pieniądza na niezmienionym poziomie 0,5% i zwiększył program skupu aktywów o kolejne 50mld GBP.
Euro pod presją decyzji banków centralnych
2012-07-06 Poranny Szkic Walutowy AFSWczorajszy dzień zdecydowanie można określić dniem banków centralnych. Do zaplanowanych posiedzeń Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego nieoczekiwanie dołączył jeszcze Ludowy Bank Chin, który drugi raz w przeciągu miesiąca ściął stopy procentowe – jednoroczna stopa depozytowa została obniżona o 25 pb., do poziomu 3 proc., ...
Uwaga rynku przenosi się na USA
2012-07-06 Komentarz poranny TMS BrokersW reakcji na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny euro osłabiło się w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD osiągnął minimum przy 1,2360 – to najniższy poziom od ponad miesiąca. Oprócz ECB politykę monetarną złagodziły również Ludowy Bank Chin i Bank Anglii. Dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy.
Wzrost wartości dolara na rynku wywiera presję na złotego
2012-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego, piątkowe handlu złoty nieznacznie traci, ciągle jednak pozostając blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,209 PLN za euro, 3,399 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,50 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wzrok skierowany na USA
2012-07-06 Raport poranny FMCMDolar obchodzi dziś swoje święto: Dokładnie 227 lat temu Stany Zjednoczone ochrzciły „dolara” mianem swojej waluty narodowej. Od tamtego czasu siła i uznanie „zielonego” wciąż rosły, co pozwoliło mu wypracować sobie status waluty światowej.
ECB nie ma pomysłu, co zrobić dalej
2012-07-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutGłównym pretekstem do przeceny wspólnej waluty po publikacji decyzji Europejskiego Banku Centralnego o godz. 13:45 nie była obniżka głównej stopy o 25 p.b. do 0,75 proc. (gdyż była powszechnie oczekiwana), a nieco zaskakujący ruch polegający na ścięciu stopy depozytowej do zera.
EBC tnie stopy i nic więcej
2012-07-05 Raport popołudniowy FMCMEurodolar najniżej od miesiąca: Pierwsza część dzisiejszego handlu, podobnie jak poprzednie dni przebiegała pod znakiem oczekiwań na decyzję EBC. W tym czasie kurs eurodolara osuwał się stopniowo w kierunku poziomu 1,25, co sugerowało, że inwestorzy coraz bardziej obawiali się posunięć ze strony banki centralnego Strefy Euro.
Czy to już koniec wzrostów?
2012-07-05 Komentarz X-Trade BrokersW dniu dzisiejszym trzy duże banki centralne zdecydowały się poluzować politykę pieniężną. Bank Anglii podjął decyzję o rozszerzeniu do 375 mld GBP programu skupu aktywów, pozostawiając jednocześnie stopy na rekordowo niskim poziomie 0,5%.
Spore oczekiwania wobec EBC
2012-07-05 Poranny Szkic Walutowy AFSDla złotego, wczorajsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie stanowiła istotnego impulsu i ostatnie godziny upłynęły pod znakiem stabilizacji kursu. Zgodnie z oczekiwaniami referencyjna stopa procentowa została pozostawiona na poziomie 4,75 proc. a względnie wczesna godzina ogłoszenia decyzji (11:35) pokazuje jednomyślność członków Rady.