Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lista pożyczkodawców w strefie euro skrócona o dwie pozycje

Lista pożyczkodawców w strefie euro skrócona o dwie pozycje

2012-06-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek kolejne dwa kraje Eurolandu zmieniły swój status z ratujących na ratowanych. Hiszpańskie Ministerstwo Gospodarki wysłało formalną prośbę do Eurogrupy o wsparcie finansowe dla krajowego sektora bankowego, który zmaga się z problemami płynnościowymi w związku ze stratami wynikającymi z pęknięcia bańki na rynku nieruchomości.
Kolejna słaba aukcja długu Hiszpanii na horyzoncie

Kolejna słaba aukcja długu Hiszpanii na horyzoncie

2012-06-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD oscyluje wokół okrągłej bariery 1,25. Uważamy jednak, że niebawem powróci do zniżek. Najbliższe wsparcie to wczorajsze minima w okolicy 1,2470, a kolejne to 1,2440. W ostatnim czasie wyraźnie przybiera na sile korelacja dziennych procentowych stóp zwrotu eurodolara i indeksu S&P 500.

Nie najlepsza perspektywa

Nie najlepsza perspektywa

2012-06-26 Raport poranny FMCM
Grecja bez przedstawicieli na szczycie: Po poniedziałkowych spadkach na rynku eurodolara wtorek otwiera się dość stabilnie. Już wczorajsza amerykańska sesja skłoniła obóz byków do podjęcia próby powrotu powyżej poziomu 1,25, co udało się dopiero w końcówce handlu za oceanem.
Negatywne nastroje nie wpłynęły znacząco na złotego

Negatywne nastroje nie wpłynęły znacząco na złotego

2012-06-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuacje stabilizacji notowań. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,261 PLN za euro, 3,410 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,548 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dwa oblicza sesji

Dwa oblicza sesji

2012-06-25 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnia europejska sesja czerwca miała dwa oblicza. To pierwsze - dosyć burzliwe oraz drugie, o wiele bardziej spokojne i niestety mniej ciekawe. Początek handlu w Stanach Zjednoczonych tylko nieznacznie poprawił sytuację.
Złoty relatywnie mocny pomimo słabych nastrojów

Złoty relatywnie mocny pomimo słabych nastrojów

2012-06-25 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Utrzymujące się obawy o sytuację hiszpańskiego sektora bankowego, pomimo dzisiejszej oficjalnej prośby Madrytu o pomoc finansową dla niego, a przede wszystkim strach przed coraz większą skalą spowolnienia gospodarczego na świecie powoduje, że ostatni tydzień czerwca inwestorzy rozpoczęli w minorowych nastrojach.
Kolejny szczyt, kolejne deklaracje, zero działań?

Kolejny szczyt, kolejne deklaracje, zero działań?

2012-06-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wielkimi krokami zbliża się szczyt przywódców państw Unii Europejskiej, ale im bliżej jego jesteśmy, tym mniejsze są co do niego oczekiwania. Według dokumentów przygotowywanych na spotkanie 28 i 29 czerwca, europejscy liderzy mają zająć się omówieniem działań w kierunku utworzenia unii bankowej, zwiększenia integracji fiskalnej oraz możliwego utworzenia funduszu gwarantowania długu.
Koniec korekty na EUR/USD

Koniec korekty na EUR/USD

2012-06-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Od czwartku eurodolar stabilizował się w okolicach dolnej bandy kanału spadkowego zapoczątkowanego w połowie czerwca. Nad ranem jednak notowania wybiły się z konsolidacji i przebiły zarówno dolną bandę kanału, jak i 50- procentowe zniesienie Fibonacciego ruchu wzrostowego z początku miesiąca. Obecnie eurodolar testuje poziom 1,25.
Szczyt UE bez premiera Grecji

Szczyt UE bez premiera Grecji

2012-06-25 Raport poranny FMCM
W piątek sytuacja na światowych rynkach finansowych wyglądała już nieco spokojniej niż dzień wcześniej. Znów traciły rentowności obligacji Włoch i Hiszpanii, ale nie pomagały rynki akcji.
Już na samym początku handlu indeksy w Europie rozpoczęły od spadków, co pociągnęło w dół eurodolara.
Mieszane nastroje na złotym

Mieszane nastroje na złotym

2012-06-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego, którego notowania oscylują blisko wartości z piątkowego zamknięcia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,267 PLN za euro, 3,406 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,555 PLN względem franka szwajcarskiego.
ciemne chmury nie ominą złotego

ciemne chmury nie ominą złotego

2012-06-22 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Za nami tydzień osłabienia złotego. Mimo iż polska waluta straciła bardzo niewiele, taki kierunek na pozór może wydawać się dziwny mając na uwadze fakt, iż w poniedziałek rynki rozpoczęły pracę od dobrych informacji z Grecji. Na greckiej polityce nie kończą się jednak problemy ani Europy, ani globalnej gospodarki.
Tydzień niespełnionych oczekiwań

Tydzień niespełnionych oczekiwań

2012-06-22 Raport tygodniowy FMCM
Początek tygodnia było mało optymistyczny. Liczono na to, że optymistycznym akcentem staną się wieści z Grecji, gdzie zaczęły rysować się szanse na sformowanie koalicyjnego rządu. W istocie rząd taki powstał dwa dni później – 20 czerwca – kiedy to na stanowisko premiera został zaprzysiężony Antonis Samaras (lider zwycięskiej partii Nowa Demokracja, uchodzącej za konserwatywną).
Fed nie dał powodów do wzrostów

Fed nie dał powodów do wzrostów

2012-06-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu eurodolar poruszał się w łagodnym kanale spadkowym. Tydzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych w Grecji. Na fali pozytywnych dla rynków finansowych rozstrzygnięć politycznych kurs EUR/USD ustanowił tygodniowe maksimum na poziomie 1,2747. Był to zarazem najwyższy poziom od prawie miesiąca.
Apetyt na ryzyko znów spada

Apetyt na ryzyko znów spada

2012-06-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Inwestorzy przestali się łudzić, że agresywne działania ze strony banków centralnych nadejdą szybko. Kryzys zadłużeniowy w strefie euro pogłębia się, a kondycja światowej gospodarki ulega pogorszeniu. To sprawia, że apetyt na ryzykowne aktywa znów zaczyna spadać po krótkiej chwili lepszego klimatu inwestycyjnego na rynkach.
Słabe dane makro kładą się cieniem na sentymencie rynkowym

Słabe dane makro kładą się cieniem na sentymencie rynkowym

2012-06-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Potrzeby kapitałowe hiszpańskiego sektora bankowego wynoszą 51-62 mld euro w scenariuszu pesymistycznym, a w scenariuszu bazowym tylko 16-25 mld euro. Takie rewelacje płyną ze stress testów opublikowanych wczoraj przez firmy konsultingowe Roland Berger i Oliver Wyman.
Dane z Niemiec ponownie rozczarują

Dane z Niemiec ponownie rozczarują

2012-06-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez całą sesję giełdową w Stanach Zjednoczonych dolar umacniał się w stosunku do euro. Notowania głównej pary walutowej spadły o 130 pipsów i kurs EUR/USD osiągnął minimum na poziomie 1,2530. Natomiast w pierwszej godzinie handlu na europejskich giełdach notowania znajdują się przy 1,2540.
Moody’s tnie ratingi, w USA korekta

Moody’s tnie ratingi, w USA korekta

2012-06-22 Raport poranny FMCM
Czwartkowe poranne nastroje nie były dobre, traciły indeksy i spadał eurodolar. Sytuacja uległa jednak poprawie i trwała mniej więcej do rozpoczęcia handlu w USA. Później na rynkach panowali już tylko sprzedający.
Publikacje makro z szerokiego rynku zaszkodziły polskiej walucie

Publikacje makro z szerokiego rynku zaszkodziły polskiej walucie

2012-06-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,299 PLN za euro, 3,415 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,574 PLN względem franka szwajcarskiego.
Słabe dane z USA psują nastroje

Słabe dane z USA psują nastroje

2012-06-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dalsze spadki rentowności 10-letnich obligacji Hiszpanii (do 6,50 proc.) i Włoch (do 5,63 proc.) to za mało, aby podtrzymać dobre nastroje wokół euro. Inwestorzy zwyczajnie zaczynają się obawiać większego spowolnienia kluczowych gospodarek, co tym samym stworzy tylko jeszcze większe problemy dla europejskich peryferiów.
Stany Zjednoczone rozczarowane FOMC

Stany Zjednoczone rozczarowane FOMC

2012-06-21 Raport popołudniowy FMCM
Pomimo faktu, że FED częściowo rozczarował inwestorów na rynkach światowych to podczas sesji europejskiej w czwartek mocnej wyprzedaży nie było, a indeksy giełdowe odnotowały nawet wzrosty. Sytuacja zupełnie odmiennie wyglądała jednak po drugiej stronie oceanu.