Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Byki nie dają za wygraną

Byki nie dają za wygraną

2012-07-26 Raport poranny FMCM
Opór za mocny dla strony popytowej: Środowe popołudnie nie przyniosło dużych zmian na rynku głównej pary walutowej. Opublikowane wczoraj słabsze dane z amerykańskiej gospodarki nt. sprzedaży nowych domów miały umiarkowany wpływ na inwestorów.
Złoty i polski dług zyskały na spekulacjach nt. ESM.

Złoty i polski dług zyskały na spekulacjach nt. ESM.

2012-07-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie traci częściowo niwelując wczorajsze wzrosty. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,182 PLN za euro, 3,443 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,479 PLN wobec franka szwajcarskiego.

Dolar jednak nieco osłabł, złoty zyskał dzięki Belce

Dolar jednak nieco osłabł, złoty zyskał dzięki Belce

2012-07-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, iż w rannym komentarzu zwróciłem uwagę, że do słów Ewalda Nowotnego z Europejskiego Banku Centralnego nt. możliwości przyznania licencji bankowej dla stałego Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego należy podchodzić ostrożnie – ta opinia nie musi podzielać tego, ...
Nadal warto wchodzić w dolara

Nadal warto wchodzić w dolara

2012-07-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Informacje o tym, jakoby koncepcja przyznania ESM licencji bankowej była poważnie rozważana (wypowiedź Ewalda Nowotnego z ECB) stała się dzisiaj rano pretekstem do wyraźniejszego (jak na ostatnie godziny) osłabienia dolara względem głównych walut. Wiele wskazuje jednak na to, iż jest to ruch krótkoterminowy i dominujący trend zostanie zachowany.
EURUSD zmierza w kierunku 1,20

EURUSD zmierza w kierunku 1,20

2012-07-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Utrzymują się obawy o peryferyjne kraje strefy euro, co przekłada się na kontynuację wyprzedaży bardziej ryzykownych aktywów. Rosnące rentowności hiszpańskich obligacji zwiększają prawdopodobieństwo ubiegania się tego kraju o pomoc finansową.
Hiszpania na granicy wytrzymałości

Hiszpania na granicy wytrzymałości

2012-07-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydane we wtorek wspólne oświadczenie Hiszpanii, Włoch i Francji nawołujące do natychmiastowego wdrożenia postanowień czerwcowego szczytu UE to najnowszy sygnał tego, że sytuacja w strefie euro jest coraz bardziej alarmująca. Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę, że komunikat wydany przez Madryt nie był konsultowany z Paryżem i Rzymem.
Polski złoty – kontynuacja korekty spadkowej

Polski złoty – kontynuacja korekty spadkowej

2012-07-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas wtorkowej sesji nasza waluta nie potrafiła oprzeć się rosnącej awersji do ryzyka i traciła na wartości. O ile przed 9 rano można było „okazyjnie” kupić złotego jeszcze poniżej poziomu 4,19, o tyle po godzinie 14 trzeba było zapłacić już ponad 4,21zł za jedno euro.
Coraz gorsze dane ze świata

Coraz gorsze dane ze świata

2012-07-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs eurodolara spadał wczoraj kończąc dzień na 1,2060. Ruch ten jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Zakładamy, że amerykańska waluta będzie się dalej umacniać. Na wczorajsze spadki wpływ mogły mieć dane ze sfery realnej Eurolandu.
Obawy o Grecję i Hiszpanię szkodzą polskiej walucie

Obawy o Grecję i Hiszpanię szkodzą polskiej walucie

2012-07-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku przynosi oscylowanie notowań złotego blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,207 PLN za euro, 3,485 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,502 PLN względem franka szwajcarskiego.
Kłopotów nie brakuje i 1,20 coraz bliżej

Kłopotów nie brakuje i 1,20 coraz bliżej

2012-07-25 Raport poranny FMCM
Kolejny haircut na horyzoncie: Wczorajsze popołudniowe notowania eurodolara zdominowały niedźwiedzie. Problemy strony popytowej z wyprowadzeniem większego odbicia ułatwiły zadanie sprzedającym i tuż po starcie handlu za oceanem rozbite zostało dzienne minimum ustalone jeszcze w czasie sesji londyńskiej.
Sesja bez rozstrzygnięcia

Sesja bez rozstrzygnięcia

2012-07-24 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar krąży wokół 1,21: Wtorkowa sesja na eurodolarze nie przyniosła rozstrzygnięcia. Od początku handlu na Starym Kontynencie przewagą dysponowała strona podażowa. Sprzyjała temu ciągle napięta sytuacja wokół Hiszpanii oraz Grecji.
Rentowności hiszpańskich obligacji pną się w górę

Rentowności hiszpańskich obligacji pną się w górę

2012-07-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nie trzeba było długo czekać na istotne pogorszenie się nastrojów na rynkach światowych. Wystarczyły informacje o problemach kolejnych hiszpańskich regionów, a także pogłoski o możliwym wycofaniu się MFW z finansowania Grecji, aby rynki na dobre przypomniały sobie o kryzysowej sytuacji w Europie.
Indeksy PMI nie poprawią nastrojów

Indeksy PMI nie poprawią nastrojów

2012-07-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar stabilizuje się w okolicach 1,21. Cały czas zakładamy jednak spadkowy scenariusz i powrót do umocnienia dolara w stosunku do euro. Prawdopodobnie gracze rynku walutowego czekają na rozwój wydarzeń w Hiszpanii (problemy Katalonii i Walencji) oraz na wynik rozmów pomiędzy greckim rządem a przedstawicielami Troiki.
Złoty ustabilizował się po zniżce, indeksy PMI w kalendarzu

Złoty ustabilizował się po zniżce, indeksy PMI w kalendarzu

2012-07-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, wtorkowego handlu notowania złotego stabilizują się po wcześniejszej dynamicznej deprecjacji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,198 PLN za euro, 3,467 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,497 PLN względem franka szwajcarskiego.
Walka z kryzysem na dwóch frontach

Walka z kryzysem na dwóch frontach

2012-07-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowy tydzień rynki finansowe rozpoczęły w minorowych nastrojach, u źródła których ponownie leży europejski kryzys zadłużenia. Już przed weekendem uwagę przykuwały problemy finansowe autonomicznych regionów Hiszpanii. Prawdopodobnie będzie więcej chętnych na pomoc rządową niż tylko Walencja i Murcia.
Nieco stabilizacji, lecz nastroje nadal minorowe

Nieco stabilizacji, lecz nastroje nadal minorowe

2012-07-24 Raport poranny FMCM
Wizyty Troiki w Atenach: Pierwsze godziny handlu zza oceanem przyniosły odreagowanie na rynku głównej pary. Niedźwiedzie nie potrafiły wykorzystać sprzyjającej im sytuacji i doprowadzić do testu poziomu 1,20. Z nadarzającej się okazji skorzystał popyt, który wyprowadził kontrę i kurs pary EUR/USD znalazł się powyżej poziomu 1,21.
Złoty na nowych maksimach

Złoty na nowych maksimach

2012-07-23 Raport popołudniowy FMCM
1,20 coraz bliżej: Pierwsza sesja europejska w nowym tygodniu przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Już od początku notowań kurs głównej pary walutowej wyznaczał coraz to nowe minima. Notowaniom ciążyły przede wszystkim niepokoje narastające ponownie wokół Hiszpanii i Grecji.
Rynki znów koncentrują się na problemach Europy

Rynki znów koncentrują się na problemach Europy

2012-07-23 Codzienny Puls Rynku Futures IDMSA
Miniony tydzień odciągnął nieco uwagę od kryzysu w Europie, a inwestorzy koncentrowali się głównie wokół wystąpienia Bernanke w Kongresie, raportów kwartalnych spółek i danych z amerykańskiej gospodarki. Na rynkach utrzymywały się pozytywne nastroje, jedynie w piątek obserwowaliśmy wyraźny spadek apetytu na ryzyko.
Hiszpańskie i greckie kłopoty na pierwszym planie

Hiszpańskie i greckie kłopoty na pierwszym planie

2012-07-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przełom minionego i bieżącego tygodnia przyniósł ponowne zainteresowanie inwestorów kwestią zadłużenia Hiszpanii. W piątek ministrowie finansów krajów strefy euro zaakceptowali warunki pożyczki w wysokości do 100 mld EUR, która ma być przeznaczona na dokapitalizowanie hiszpańskich banków.
Hiszpania straszy rynki, umiarkowane spadki na złotym

Hiszpania straszy rynki, umiarkowane spadki na złotym

2012-07-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi wyraźnie osłabienie polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,183 PLN za euro, 3,459 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,482 PLN względem franka szwajcarskiego. Równocześnie widoczny jest wyraźny wzrost rentowności polskiego długu na rynku wtórnym, oprocentowanie obligacji 10-letnich wynosi aktualnie 4,93%.