Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy radość z ustaleń szczytu UE uda się utrzymać na dłużej?

Czy radość z ustaleń szczytu UE uda się utrzymać na dłużej?

2012-07-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Finał pierwszego półrocza na rynkach finansowych był wyjątkowo entuzjastyczny. Reakcja na ustalenia szczytów liderów UE nosiła wszelkie miana euforii. Inwestorzy nadzwyczajnie pozytywnie zareagowali na postanowienia, ...
Indeks ISM potwierdzi słabnięcie gospodarki USA

Indeks ISM potwierdzi słabnięcie gospodarki USA

2012-07-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Po dynamicznej zwyżce z ostatniego dnia ubiegłego tygodnia i zarysowaniu formacji podwójnego szczytu, w trakcie sesji azjatyckiej eurodolar spadł o około 70 pipsów. Notowania powróciły do przebitej linii trendu spadkowego i obecnie znajdują się przy poziomie 1,2630.

W tym tygodniu znów końcówka będzie interesująca

W tym tygodniu znów końcówka będzie interesująca

2012-07-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar koryguje piątkowe wzrosty: Nowy tydzień na eurodolarze otworzył się niewielką pro-wzrostową luką. Był to jeszcze efekt piątkowych dynamicznych wzrostów. Bykom jednak nie udało się podtrzymać tego ruchu, co w efekcie przyniosło spadki i domknięcie luki.
europejscy politycy pomogli złotemu

europejscy politycy pomogli złotemu

2012-06-29 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W ostatnim tygodniu czerwca złoty umocnił się w relacji do głównych waluty, zachowując się relatywnie silniej niż to wynikałoby z rynkowego kontekstu. Moment zawahania przyszedł tylko w czwartek, gdy na fali gorszy nastrojów tuż przed szczytem Unii Europejskiej, stracił on wyraźnie na wartości. Jednak już w piątek straty te zostały odrobione z nawiązką.
Rozemocjonowany rynek

Rozemocjonowany rynek

2012-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo pewnych obaw związanych z wynikami unijnego szczytu, na które zwróciliśmy uwagę dzisiaj rano, inwestorzy poddali się ogólnej „propagandzie” traktującej spotkanie polityków, jako przełomowe.
Każde ustalenia zmieniające dotychczasowy porządek rzeczy powinny być precyzyjnie dopracowane, a na to nadejdzie dopiero czas.
Długie oczekiwanie z dynamiczną końcówką

Długie oczekiwanie z dynamiczną końcówką

2012-06-29 Raport tygodniowy FMCM
Początkowe emocje: Utrzymujące się obawy o sytuację hiszpańskiego sektora bankowego, pomimo przyznania Madrytowi pomowcy w wysokości do 100 mld EUR oraz strach przed coraz większą skalą spowolnienia gospodarczego na świecie spowodował, że ostatni tydzień czerwca inwestorzy rozpoczęli w nie najlepszych nastrojach.
Politycy wsparli nastroje

Politycy wsparli nastroje

2012-06-29 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wyczekiwań na szczyt przywódców Unii Europejskiej. W pierwszej części tygodnia na rynku panowała bardzo niska zmienność. Zakres wahań nie przekraczał 100 pipsów. Sytuacja się jednak zmieniła, gdy głos zabrali wysoko postawieni przedstawiciele unijni.
Decyzje szczytu UE pozytywnie zaskakują rynki

Decyzje szczytu UE pozytywnie zaskakują rynki

2012-06-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niskie oczekiwania co do odbywającego się właśnie w Brukseli szczytu przywódców państw Unii Europejskiej zostały wczoraj nieco zrewidowane. Jak to zwykle bywało na tego typu spotkaniach oraz biorąc pod uwagę opór Niemiec, nie spodziewano się konkretnych ustaleń dotyczących doraźnych działań antykryzysowych, ...
Ustalenia „siedemnastki” pomagają bykom

Ustalenia „siedemnastki” pomagają bykom

2012-06-29 Raport poranny FMCM
Doraźna pomoc nie rozwiąże wszystkich problemów: Wczorajsze nocne porozumienie między przywódcami Strefy Euro, którzy spotkali się po zakończeniu pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej dało spory impuls dla byków i pozwoliło na zmniejszenie awersji do ryzyka.
Doniesienia z Unijnego szczytu umacniają złotego

Doniesienia z Unijnego szczytu umacniają złotego

2012-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel przynosi jak dotąd znaczne (ok. 6 groszowe) umocnienie złotego na rynku walutowym. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,246 PLN za euro, 3,37 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,535 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko 5,211% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Maleje wiara w przełom, złoty traci na wartości

Maleje wiara w przełom, złoty traci na wartości

2012-06-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Malejąca wiara w to, że rozpoczynający się dziś szczyt przywódców Unii Europejskiej przyniesie nawet minimalny przełom, przy jednocześnie narastających obawach przed coraz większą polaryzacją stanowisk wewnątrz strefy euro odnośnie sposobu reagowania na kryzys (Niemcy kontra Francja, Włochy i Hiszpania), popsuły nastroje na rynkach globalnych.
Bitwa na szczycie

Bitwa na szczycie

2012-06-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Angela Merkel zapowiadała ostatnio, iż spodziewa się trudnych dyskusji na szczycie Unii Europejskiej. Niemcy, jak zapowiadali jeszcze rano pojechali do Brukseli z dość sztywnym i mało negocjowanym stanowiskiem. To był to tylko wybieg dyplomatyczny? Niemiecka kanclerz ma świadomość, iż poprzez własny upór może zostać nazwana przez historyków grabarzem strefy euro.
Negatywne nastroje biorą górę

Negatywne nastroje biorą górę

2012-06-28 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar na nowych minimach: Początek dzisiejszej sesji europejskiej na eurodolarze przebiegał w spokojnym tonie. Kurs eurodolara oscylował wokół poziomu 1,25, a inwestorzy czekali na rozpoczęcie szczytu przywódców Unii Europejskiej.
Nie ma szybkich rozwiązań dla kryzysu zadłużenia

Nie ma szybkich rozwiązań dla kryzysu zadłużenia

2012-06-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. W oczekiwaniu na to wydarzenie zmienność na rynku walutowym istotnie spadła. Nadzieje na to, że szczyt okaże się przełomowy pozostają nikłe. Francja i Niemcy opowiadają się za przyjęciem wartego 130 mld EUR pakietu na rzecz wspierania wzrostu gospodarczego.
Szczyt przywódców UE w centrum uwagi

Szczyt przywódców UE w centrum uwagi

2012-06-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Od początku tygodnia zmienność eurodolara jest bardzo niewielka, chociaż do tej pory jej kierunek był negatywny – para ta podążała w stronę poziomu 1,24. Zaakceptowanie oficjalnych próśb Hiszpanii o Cypru o pomoc finansową miało wymiar jedynie technicznej informacji, gdyż było to oczywiste.
Pierwszy dzień szczytu

Pierwszy dzień szczytu

2012-06-28 Raport poranny FMCM
Eurodolara nie opuszcza poziomu 1,25: Podczas wczorajszej sesji amerykańskiej kurs eurodolara zachowywał się stabilnie. Spadki z końcówki sesji europejskiej wyhamowały i notowania poruszały się nieco ponad dziennym minimum. Większy ruch na północ można było zaobserwować dopiero w czasie handlu azjatyckiego.
Szczyt UE przyniesie rozczarowanie

Szczyt UE przyniesie rozczarowanie

2012-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej euro umocniło się w stosunku do dolara i kurs EUR/USD powrócił ponad 1,25. Niemniej jednak perspektywa dla eurodolara cały czas pozostaje spadkowa. W najbliższych dniach do osłabienia wspólnej waluty i pogorszenia nastrojów przyczyni się brak wypracowania nowych metod walki z kryzysem zadłużeniowym w strefie euro na rozpoczynającym się dziś szczycie Unii Europejskiej.
Unijny szczyt kluczowy również dla notowań złotego

Unijny szczyt kluczowy również dla notowań złotego

2012-06-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel przynosi kontynuacje spadku zmienności na notowaniach złotego, polska waluta oscyluje w zakresie poziomów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,25 PLN za euro, 3,399 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,54 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Niepokojący wzrost rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji

Niepokojący wzrost rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji

2012-06-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszego wystąpienia w Bundestagu kanclerz Angela Merkel w zasadzie rozwiała oczekiwania tych, którzy liczyli na to, iż uda im się przeforsować europejską drogę na skróty. Szefowa niemieckiego rządu otwarcie przyznała, iż nie ma szybkich i łatwych rozwiązań, a kluczem pozostają reformy strukturalne.
Handel bez wyrazu

Handel bez wyrazu

2012-06-27 Raport popołudniowy FMCM
Problemy z nakreśleniem kierunku: Od początku dzisiejszej sesji europejskiej główna para walutowa nie wykazywała się większą aktywnością. Kurs z niewielkimi odchyleniami poruszał się wokół poziomu 1,25. Puste do południa kalendarium makroekonomiczne w połączeniu z wyczekiwaniem na rozpoczynający się ...