Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro najsilniejsze od ponad miesiąca

Euro najsilniejsze od ponad miesiąca

2012-07-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami przedstawienie przez Bena Bernanke półrocznego raportu dotyczącego polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Senatu USA nie wpłynęło na kurs eurodolara. Kurs EUR/USD odnotował minimum na 1,2115. Od rana natomiast euro zyskuje na wartości. Notowania znalazły się na najwyższym poziomie od ponad miesiąca 1,2320.
QE3 wciąż zakorzenione w świadomości inwestorów

QE3 wciąż zakorzenione w świadomości inwestorów

2012-07-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Opublikowana w środę przez oddział Rezerwy Federalnej z Atlanty Beżowa Księga, opisująca sytuację gospodarczą w USA w czerwcu i na początku lipca, niespecjalnie zaskoczyła. Aktywność gospodarcza rosła we wszystkich 12 lokalnych regionach, jednak tempo tego wzrostu zostało określone jako słabe do umiarkowanego.

Trudności byków z 1,23

Trudności byków z 1,23

2012-07-19 Raport poranny FMCM
Podobny scenariusz: Wczorajsza sesja amerykańska na rynku eurodolara miała bardzo zbliżony przebieg do analogicznego okresu z wtorkowego handlu. Po przedpołudniowych głębszych spadkach kurs euro szybko odrobił straty względem dolara i w nocy znów na wykresie pojawiła się wartość 1,23.
Złoty zyskuje pomimo kiepskich danych z polskiej gospodarki

Złoty zyskuje pomimo kiepskich danych z polskiej gospodarki

2012-07-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy poranek przynosi nieznacznie umocnienie złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,162 PLN za euro, 3,391 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,465 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu lekko spadły i wynoszą aktualnie 4,859% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Złoty traci po danych o produkcji

Złoty traci po danych o produkcji

2012-07-18 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Powodem są krajowe dane o produkcji przemysłowej i budowlano montażowej, sugerujące, iż pod koniec drugiego kwartału gospodarka zaczęła mocno zwalniać. Wzrosty na rynkach akcji w USA i Europie znacząco zniwelowały jednak negatywną reakcję na polskie dane.
Zamówienia w przemyśle mocno hamują

Zamówienia w przemyśle mocno hamują

2012-07-18 Raport popołudniowy FMCM
Spore wahania głównej pary: Początek środowej sesji na eurodolarze przebiegał spokojnie. Wczorajsze szybkie odrobienie start po przecenie jaką wywołało wystąpienie szefa FED wprawiało inwestorów w dobry nastrój i pomagało notowaniom utrzymać się w okolicy oporu na 1,23.
Nastroje wciąż dobre

Nastroje wciąż dobre

2012-07-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowe wystąpienie Bernanke przed Komisją Bankową Senatu nie usatysfakcjonowało inwestorów. Szef Fed powiedział, że jest gotowy w razie potrzeby podjąć kolejne działania wspierające gospodarkę. Nie zostały wymienione jednak żadne konkretny w związku z czym Rezerwa Federalna będzie najprawdopodobniej w dalszym ciągu monitorowała kondycje amerykańskiej gospodarki.
Niewielka nadzieja na QE3 pozostała

Niewielka nadzieja na QE3 pozostała

2012-07-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze wystąpienie szefa Fed, Bena Bernanke, w amerykańskim Senacie było wydarzeniem dnia na rynkach walutowych. Z tej przyczyny wtorkowy wieczór był okresem podwyższonej zmienności na wykresie kursu EUR/USD.
Nadzieja silniejsza od rozsądku

Nadzieja silniejsza od rozsądku

2012-07-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieważne, co dokładnie mówi szef Rezerwy Federalnej, ważne, jak zostanie to zinterpretowane. Tak w skrócie można skwitować reakcję inwestorów na wtorkowe przemówienie Bena Bernanke przed Komisją Bankową Senatu.
Szef Fed rozczarował rynek

Szef Fed rozczarował rynek

2012-07-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami wystąpienie publiczne szefa Rezerwy Federalnej przyniosło znaczny wzrost zmienności. Euro gwałtownie osłabiło się w stosunku do dolara. Na wartości stracił również polski złoty. Słowa Bena Bernanke przed Komisją Bankową Senatu USA nie wywarły jednak trwałego wpływu na kursy walut.
Złoty stabilny, Bernanke nie wstrząsnął rynkiem

Złoty stabilny, Bernanke nie wstrząsnął rynkiem

2012-07-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel przynosi nieznaczne osłabienie notowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,165 PLN za euro, 3,393 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,467 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne blisko 6-letnich minimów ( obligacje 10-letnie) i wynoszą aktualnie 4,92%.
Chwilowe rozczarowanie

Chwilowe rozczarowanie

2012-07-18 Raport poranny FMCM
Sporo zmienności na głównej parze: Wczorajsze popołudnie upłynęło inwestorom w atmosferze oczekiwania na wystąpienie szefa FED przed senacką Komisją Bankową. Do tego czasu zmienność na rynku głównej pary była niewielka. Podniosła się jednak wraz z rozpoczęciem wystąpienia.
Złoty umiarkowanie reaguje na słowa Bernanke

Złoty umiarkowanie reaguje na słowa Bernanke

2012-07-17 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Trzeci tydzień lipca rozpoczął się dość korzystnie dla notowań złotego. Polska waluta od wczoraj systematycznie zyskuje na wartości wobec euro i franka, natomiast jest stabilna do dolara i funta, gdzie nie obserwujemy znaczących zmian.
Czy Ben da nadzieję na rozwiązanie worka z dolarami?

Czy Ben da nadzieję na rozwiązanie worka z dolarami?

2012-07-17 Raport popołudniowy FMCM
Rynek w zawieszeniu czeka na słowa szefa FED: Dzisiejsza sesja europejska przebiegała pod dyktando oczekiwań na popołudniowe wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej przed senacką Komisją Bankową.
Bernanke w centrum uwagi

Bernanke w centrum uwagi

2012-07-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest niewątpliwie wystąpienie szefa Fed w Kongresie. Bernanke przedstawi półroczny raport na temat polityki monetarnej i wyjaśni, jak Rezerwa Federalna postrzegą obecną sytuację w gospodarce amerykańskiej.
Rynek liczy na QE3

Rynek liczy na QE3

2012-07-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Po słabszych danych o sprzedaży detalicznej wzrosły nadzieje na kolejne luzowanie ilościowe ze strony Fed. Wywołało to spadki wartości dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD ustanowił nowe lokalne maksimum na 1,2315.
Euro zyskuje na słabości dolara

Euro zyskuje na słabości dolara

2012-07-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj kurs EUR/USD zakończył sesję na plusie. Jeszcze dziś wczesnym rankiem notowania tej pary walutowej testowały poziom 1,23 jako opór. Na razie jednak bariera ta pozostaje niepokonana (jedynie naruszona), a notowania eurodolara kierują się delikatnie na południe. Obecnie najbliższym poziomem wsparcia jest linia 14-sesyjnej średniej ruchomej.
Niejednoznaczne dane z USA zinterpretowane na korzyść euro

Niejednoznaczne dane z USA zinterpretowane na korzyść euro

2012-07-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Euro w drugiej połowie poniedziałkowej sesji udało się zyskać względem dolara, co uchroniło kurs wspólnej waluty przed deprecjacją do lokalnego minimum na 1,2162. Nie należy jednak wiązać tego z poprawą nastrojów na rynkach, gdyż indeksy giełdowe na Wall Street zniżkowały.
Inwestorzy czekają na szefa FED

Inwestorzy czekają na szefa FED

2012-07-17 Raport poranny FMCM
Eurodolar przy ważnym oporze: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła kontynuację ruchu zapoczątkowanego w końcówce handlu na Starym Kontynencie. Kurs głównej pary przebił się przez szczyt z otwarcia tygodnia i zdołał przetestować istotny opór na 1,23.
Złoty blisko 2-miesiecznyc maksimów, rynek liczy na FED

Złoty blisko 2-miesiecznyc maksimów, rynek liczy na FED

2012-07-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel przynosi nieznaczne umocnienie polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1845 PLN za euro, 3,4071 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4833 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają w rejonie 6-letnich minimów i wynoszą 4,905% w przypadku instrumentów 10-letnich.