Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC zadecyduje o stopach i nie tylko

EBC zadecyduje o stopach i nie tylko

2012-07-05 Raport poranny FMCM
Ustawianie się po decyzję: Wczorajsza końcówka sesji europejskiej przyniosła nam zwiększenie aktywności inwestorów oraz mocniejsze osłabienie euro względem amerykańskiego dolara. Niedźwiedzie skorzystały z nieobecności bankierów zza oceanu i przy płytkim rynku podjęły próbę zepchnięcia notowań na niższe poziomy.
Złoty nie zareagował na RPP, inwestorzy czekają na EBC

Złoty nie zareagował na RPP, inwestorzy czekają na EBC

2012-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel przynosi neutralne notowania polskiej waluty, która oscyluje blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszych godzin wieczornych. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,12 PLN za euro, 3,362 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,50 PLN względem franka szwajcarskiego.

Kluczowa decyzja ECB

Kluczowa decyzja ECB

2012-07-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro wciąż lekko traci na wartości w stosunku do dolara. Na rynku, bowiem utrzymuje się niepewność związana z dzisiejszą decyzją Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych oraz jutrzejszymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Nad ranem kurs EUR/USD stabilizuje się przy 1,2530.
Złoty nie zareagował na decyzję RPP

Złoty nie zareagował na decyzję RPP

2012-07-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynku mało kto zwracał dzisiaj uwagę na posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, gdyż decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 4,75 proc., a także późniejszy szerszy komunikat, były w zasadzie zdyskontowane.
RPP bez wpływu na złotego

RPP bez wpływu na złotego

2012-07-04 Raport popołudniowy FMCM
Testowanie minimów: Pierwsza połowa dzisiejszej sesji na eurodolarze miał bardzo senny charakter. Po otwarciu rynków europejskich kurs pary EUR/USD odsunął się od poziomu 1,26. Nie był to jednak duży ruch i zatrzymał się on na poziomie wsparcia na 1,2575.
Europejskie trudności

Europejskie trudności

2012-07-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostre słowa krytyki ze strony szefa koalicyjnej CSU pod adresem kanclerz Merkel mogą być początkiem kryzysu, który może zdestabilizować niemiecką scenę polityczną. Poza tym rynki uważnie przyglądają się sytuacji wokół francuskiego budżetu, ...
Szansa na rynkowe deja vu

Szansa na rynkowe deja vu

2012-07-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nadzieja na bardziej aktywne działania banków centralnych w najbliższym czasie stała się obecnie głównym czynnikiem stabilizującym sytuację na rynkach finansowych. Pomimo oznak hamowania ożywienia na całym świecie, inwestorzy nie popadają w nadmierną panikę, oczekując większej stymulacji monetarnej do Europy, przez Chiny, a kończąc na USA.
Wartość euro bliska długoterminowemu kursowi równowagi

Wartość euro bliska długoterminowemu kursowi równowagi

2012-07-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Po naruszeniu maksimów z wczorajszego poranka EUR/USD powrócił pod barierę 1,26. Od kilkunastu tygodni kurs EUR/USD krąży wokół poziomu, w którym osiągany jest parytet ustalony na bazie teorii PPP, który w bardzo długim horyzoncie czasowym wyznacza kurs równowagi.
Nadal bez zmian

Nadal bez zmian

2012-07-04 Raport poranny FMCM
Główna para w ruchu bocznym: Początek sesji amerykańskiej przyczynił się do zwiększenia aktywności na rynku głównej pary. Lepsze dane z amerykańskiej gospodarki przyczyniły się do poprawy nastrojów, co skłoniło część inwestorów do zwiększenia swojego zaangażowania w rynek.
Oczekiwany spadek płynności na rynku, RPP w kalendarzu

Oczekiwany spadek płynności na rynku, RPP w kalendarzu

2012-07-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas środowego, porannego handlu złoty oscyluje blisko maksimów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1935 PLN za euro, 3,3281 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4877 PLN względem franka szwajcarskiego.
MFW twierdzi, że dolar jest nieco przewartościowany

MFW twierdzi, że dolar jest nieco przewartościowany

2012-07-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ale nie ma to dzisiaj większego znaczenia, bo to tylko mało wiążąca opinia. Przy braku istotnych danych inwestorzy skupili się na spekulacjach związanych z perspektywami francuskiego budżetu – zwraca się uwagę, iż rozwiązania w postaci podwyżki podatków dla najbogatszych, jakie zamierza forsować nowy socjalistyczny rząd nie są zbyt fortunne.
Wtorkowy marazm

Wtorkowy marazm

2012-07-03 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolara niemal bez zmian: Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przebiegała praktycznie bez zmian. Po otwarciu notowań kurs ruszył mocniej na południe i zatrzymał się dopiero na poniedziałkowych minimach. Po szybkim spadku nastąpiło równie szybkie odreagowanie.
Poranne (słabe) wzrosty eurodoalra stracą impet

Poranne (słabe) wzrosty eurodoalra stracą impet

2012-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar po ustanowieniu minimów po fatalnej publikacji indeksu ISM w okolicach 1,2570 poruszał się na pozostałej części sesji amerykańskiej i azjatyckiej w wąskim przedziale wahań wokół 1,26. Nad ranem kurs wzrósł do 1,2620. Jednak w najbliższych godzinach nie należy oczekiwać kontynuacji ruchu na północ. Kurs wykroczył bowiem poza górną wstęgę Bollingera (interwał godzinowy), ...
Regres sektora przemysłowego

Regres sektora przemysłowego

2012-07-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek tygodnia przyniósł korektę piątkowej zwyżki eurodolara, który obecnie oscyluje wokół poziomu 1,26. Ruch ten nie korelował z rynkiem długu, gdzie rentowności obligacji hiszpańskich i włoskich dalej obniżały się (dziś rano są to poziomy, odpowiednio, 6,375 oraz 5,735 proc.) ani z rynkami kapitałowymi, które w przeważającej części notowały zwyżki.
Optymizm utrzymany

Optymizm utrzymany

2012-07-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar znów powyżej poziomu 1,26: Wczorajsze słabe dane z amerykańskiej gospodarki nie zaszkodził za bardzo ogólnemu sentymentowi rynkowemu jak i notowaniom wspólnej waluty. Również słowa członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego, Jorega Asmussena ws. porzucenia przez Greków prób renegocjacji warunków pomocy nie przyciągnęły uwagi uczestników rynku.
Inwestorzy czekają już na jutrzejsze RPP i EBC

Inwestorzy czekają już na jutrzejsze RPP i EBC

2012-07-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, wtorkowego handlu notowania złotego oscylują blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,211 PLN za euro, 3,341 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,50 względem franka szwajcarskiego.
Dolar znów w górę, szkodzą obawy o wzrost gospodarczy

Dolar znów w górę, szkodzą obawy o wzrost gospodarczy

2012-07-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Informacje nt. możliwego veta ze strony Finlandii w kwestii możliwości wykorzystania środków z europejskiego mechanizmu stabilizacyjnego ESM do interwencyjnych zakupów obligacji na rynku wtórnym (taką możliwość założono na szczycie UE), a także żądania ze strony Holandii, aby możliwość skorzystania ze wsparcia ESM była za każdym razem osobno rozpatrywana, ...
Blokada działań ESM podkopuje nastroje

Blokada działań ESM podkopuje nastroje

2012-07-02 Raport poranny FMCM
Finlandia i Holandia przeciw skupowi obligacji: Pierwsze takty dzisiejszej sesji europejskiej na eurodolarze przebiegały spokojnie. Po piątkowych dynamicznych wzrostach pod poziom 1,27 kurs na otwarciu nowego tygodnia nieco się cofnął i oscylował wokół poziomu 1,2650.
EURUSD blisko czerwcowego szczytu

EURUSD blisko czerwcowego szczytu

2012-07-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka minionego tygodnia doprowadziła do istotnej poprawy nastrojów na rynku światowych. Informacje, jakie napłynęły ze szczytu Unii Europejskiej zostały ocenione pozytywnie. Przede wszystkim ciepło przyjęto doniesienia na temat możliwości bezpośredniego dokapitalizowania banków z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego.
Przełom, czy blef?

Przełom, czy blef?

2012-07-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynki zareagowały entuzjastycznie na wyniki unijnego szczytu, głównie dlatego, iż przed jego rozpoczęciem europejscy politycy skutecznie stłumili oczekiwania z nim związane. Nie oznacza to jednak, iż mamy założyć różowe okulary i twierdzić, że euro- kryzys właśnie się zakończył.